Wymiana filtra skrzyni biegów

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez michusus » 18 kwi 2015, 21:02

Mam nadzieję że się nie wygłupiłem z nowym tematem, ale nie znalazłem odpowiedzi w istniejących.
Czy da się wymienić filtr w skrzyni bez jej wyciągania? Aso twierdzi że nie da się. Raz już robiłem serwis skrzyni, ale sam olej. W ogóle w serwisie nie chcieli zmienić oleju bo stwierdzili że nie trzeba. Pierwszy raz musiałem warsztat zmuszać żeby coś zrobili za kasę :) i to sporą kasę.
Szykuje mi się następny przegląd i bym ponownie zlecił skrzynię ale nie wiem co z tym filtrem....
Początkujący
 
Od: 19 wrz 2013, 21:24
Posty: 9 (1/0)
Skąd: Piaseczno
Auto: CX-9 '10 3,7L
3 BM '15 2,0 AT
Audi Q7 4,2FSI

Postprzez Dranet » 22 kwi 2015, 11:08

michusus napisał(a):Mam nadzieję że się nie wygłupiłem z nowym tematem, ale nie znalazłem odpowiedzi w istniejących.
Czy da się wymienić filtr w skrzyni bez jej wyciągania? Aso twierdzi że nie da się. Raz już robiłem serwis skrzyni, ale sam olej. W ogóle w serwisie nie chcieli zmienić oleju bo stwierdzili że nie trzeba. Pierwszy raz musiałem warsztat zmuszać żeby coś zrobili za kasę :) i to sporą kasę.
Szykuje mi się następny przegląd i bym ponownie zlecił skrzynię ale nie wiem co z tym filtrem....


Cześć, jak będziesz jeździł do ASO, to w zimie będziesz zmuszony w trampkach latać :-P
To jest skrzynia Aisin Warner – Aisin F21++, jeśli wymieniałeś metodą statyczną olej to o kant d. potłuc tylko taką wymianę, nic nie da. Trzeba koniecznie wymienić metodą dynamiczną, idzie wtedy ok. 12 litrów oleju ale jakieś 90% da się w ten sposób wymienić.
Ja mam ok. 200 kkm przebiegu i nie mam zamiaru wymieniać filtra, przymierzam się tylko do wymiany dynamicznej oleju, Amsoil ATF IV jest OK.

Masz jakieś problemy ze skrzynią, że chcesz wymieniać filtr ?
Jak Ci szarpie to do wymiany są elektrozawory a nie filtr :–)

W Lagunie II wymieniałem olej tak jak w tym poradniku:
http://renaultespace.pl/viewtopic.php?f=17&t=601
Też Aisin Warner, tylko SU1.

Pozdro
DD
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 22:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez drout » 23 kwi 2015, 10:48

U mnie była wymiana statyczna i drugą statyczną zrobię za jakieś 10-15kkm . Filtr to chyba się wymienia przy rozbieraniu skrzyni dopiero. A olej był już zmęczony przy przebiegu 100kkm
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2013, 15:29
Posty: 159 (1/0)
Auto: Forek 2,5XT
CX-9 2010 EU/PL

Postprzez mimuch » 13 sty 2019, 16:00

Załączniki
olej-ravenol-atf-tiv-10l-opelgm-1940771-1940774-osobowe-wroclaw-126923922.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2005, 18:36
Posty: 48 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: GD 2,0D / Premacy 1,84 / CX-7 2.3T EU / CX-9 3.7 EU, Mazda 3 BL

Postprzez sQubany » 13 sty 2019, 23:14

Tak ten olej spełnia wymogi i niby można nim zalać skrzynię.Ma oznaczenie JWS 3309 więc teoretycznie się nadaje .Ja przy naprawie słynnych wieloklinów zalałem skrzynię tym olejem.Po przejechaniu ok 15 000 km na tym oleju napotkałem problem szarpania na 4 biegu.Postawiłem na sprzęgło bo po dolaniu Dr. Tranny Shudder Fix problem chwilowo ustąpił.Więc wymieniłem sprzęgło ale tym razem poczytałem popytałem i zalałem olejem TOTAL FLUIDE XLD FE. Jest to dokładnie ten sam oryginalny olej którym mazda zalewa skrzynie fabrycznie tylko w innym opakowaniu.Oryginalne oleje które mają logo mazdy są produkowane przez firmę total i noszą nazwę dextelia jak poszukacie na każdym opakowaniu oryginalnego oleju jest maleńkie logo total .Oczywiście nie mam pewności czy sprzęgło zaczęło szarpać z winy oleju czy juz było wyeksploatowane ale po wymianie sprzęgła oraz zalaniu olejem TOTAL zrobiłem 30 000km i jest gitara
Przy okazji utnę spekulacje na temat filtra oleju .Nie ma możliwości wymiany filtra bez wyjęcia i rozkręcenia skrzyni biegów. <spoko>
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2014, 19:41
Posty: 106 (1/4)
Auto: Mazda cx9

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9