Wymiana filtra skrzyni biegów

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez michusus » 18 kwi 2015, 21:02

Mam nadzieję że się nie wygłupiłem z nowym tematem, ale nie znalazłem odpowiedzi w istniejących.
Czy da się wymienić filtr w skrzyni bez jej wyciągania? Aso twierdzi że nie da się. Raz już robiłem serwis skrzyni, ale sam olej. W ogóle w serwisie nie chcieli zmienić oleju bo stwierdzili że nie trzeba. Pierwszy raz musiałem warsztat zmuszać żeby coś zrobili za kasę :) i to sporą kasę.
Szykuje mi się następny przegląd i bym ponownie zlecił skrzynię ale nie wiem co z tym filtrem....
Początkujący

Od: 19 wrz 2013, 21:24
Auto: CX-9 '10 3,7L
3 BM '15 2,0 AT
Audi Q7 4,2FSI

Postprzez Dranet » 22 kwi 2015, 11:08

michusus napisał(a):Mam nadzieję że się nie wygłupiłem z nowym tematem, ale nie znalazłem odpowiedzi w istniejących.
Czy da się wymienić filtr w skrzyni bez jej wyciągania? Aso twierdzi że nie da się. Raz już robiłem serwis skrzyni, ale sam olej. W ogóle w serwisie nie chcieli zmienić oleju bo stwierdzili że nie trzeba. Pierwszy raz musiałem warsztat zmuszać żeby coś zrobili za kasę :) i to sporą kasę.
Szykuje mi się następny przegląd i bym ponownie zlecił skrzynię ale nie wiem co z tym filtrem....

Cześć, jak będziesz jeździł do ASO, to w zimie będziesz zmuszony w trampkach latać :-P
To jest skrzynia Aisin Warner – Aisin F21++, jeśli wymieniałeś metodą statyczną olej to o kant d. potłuc tylko taką wymianę, nic nie da. Trzeba koniecznie wymienić metodą dynamiczną, idzie wtedy ok. 12 litrów oleju ale jakieś 90% da się w ten sposób wymienić.
Ja mam ok. 200 kkm przebiegu i nie mam zamiaru wymieniać filtra, przymierzam się tylko do wymiany dynamicznej oleju, Amsoil ATF IV jest OK.

Masz jakieś problemy ze skrzynią, że chcesz wymieniać filtr ?
Jak Ci szarpie to do wymiany są elektrozawory a nie filtr :–)

W Lagunie II wymieniałem olej tak jak w tym poradniku:
http://renaultespace.pl/viewtopic.php?f=17&t=601
Też Aisin Warner, tylko SU1.

Pozdro
DD
Forumowicz

Od: 6 mar 2014, 22:45
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez drout » 23 kwi 2015, 10:48

U mnie była wymiana statyczna i drugą statyczną zrobię za jakieś 10-15kkm . Filtr to chyba się wymienia przy rozbieraniu skrzyni dopiero. A olej był już zmęczony przy przebiegu 100kkm
Forumowicz

Od: 27 cze 2013, 15:29
Auto: Forek 2,5XT
CX-9 2010 EU/PL