Centralny zamek

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez jelonpan » 15 maja 2019, 10:19

Witam
Dziś uporałem się z niedziałającym centralnym zamkiem w tylnych drzwiach. Problem był w module elektrycznym, zardzewiał silniczek i przestał działać. Przeszukałem aukcje i nie znalazłem zamka do cx9 już mi opadły ręce :( ale wpadłem na pomysł <faja> że cx9 to prawie cx7 i tu eureka zamek z mechanizmem jest prawie identyczny tzn linki są krótsze niż w cx9 ale moduł mechaniczny który bardzo łatwo się wymienia jest taki sam więc wymieniłem tylko plastikową cześć i teraz wszystko działa.
Cała wymiana trwała około 30 minut, koszt całego zamka z modułem to 70 zł
Narzędzia:
– śrubokręt krzyżak
– plastikowa łapka
– klucz 10" nasadka na grzechotkę lub w moim wypadku wkrętarkę
Lekka instrukcja:
– zdejmujemy narożnik plastikowy łapką :)
– pod klamką jest plastikowa zaślepka pod którą jest śrubka na krzyżaka którą odkręcamy
– pod materiałową zaślepką w zagłębieni na rękę jest też śrubka którą musimy odkręcić
– uważnie podważamy z każdej strony aby zatrzaski puściły i ciągniemy do lekko do góry po czym odpinamy kostkę od elektryki drzwi i zamka, klamkę wpychamy do środka
– odkręcamy chyba 10 śrub kluczem nr 10" i zdejmujemy czarną zaślepkę drzwi (nie do końca bo do tego przyczepiony jest mechanizm do okna)
– odkręcamy zamek 3 śruby z boku drzwi i 2 śrubki przy zamku
– ja odkręciłem jeszcze śrubę od prowadnicy drzwi lepiej się wyciąga się zamek
– odpinamy metalowy pręt od klamki zewnętrznej i linki od klamki wewnętrznej zapamiętajcie które linki idą do otwierania a które do zamka
– wyciągamy zamek
– miała zaślepka trzyma się na 3 zatrzaskach po ściągnięciu jej pojawia się mechanizm który trzyma się na jednym wkręcie który odkręcamy i wymieniamy na nowy i sprawdzamy czy działa podpinając drzwi i kostkę do zamka (na wszelki wypadek)
– jak wszystko działa wkładamy i skręcamy tak jak było
I po strachu !!! <rotfl>
Ja kupiłem 4 zatrzaski bo stare się połamały ze starości :)
Forumowicz
 
Od: 11 gru 2007, 14:31
Posty: 35
Skąd: Warszawa
Auto: Cx-9 14 z USA 3,7 4x4 niedługo z gazem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9