Zmiana fabrycznego radia [EU]

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez daronnn » 10 wrz 2014, 22:56

Ok. to jak chcesz mieć coś wyjątkowego to nie kupuj CUSPa. To maja już kilka osób w Polsce więc na oryginalność nie możesz liczyć. Masz smykałkę do majsterkowania więc powinieneś dać się namówić na taką nowość:
http://www.aliexpress.com/item/8inch-In ... 94337.html
Rozczytałem prawie 400 stron anglojęzycznego forum i wygląda to bardzo obiecująco. Poza tym zamówiłem coś takiego koledze do audicy więc na dniach będę miało okazję protestować.
Mam namiary na sprzedawcę bezpośrednio od producenta z dobrymi cenami i szybkim czasem realizacji. Jak jesteś zainteresowany napisz to podeślę emaila.
A i sprzedawca z tej firmy twierdził że mają jakieś problemy z can bus adapterem do cx9 więc może być potrzeba dokupienia go w wersji działającej, nie potrzebujesz sterowania komputerem więc może być jakaś tańsza wersja. Twierdził też że pracują nad rozwiązaniem problemu i żebym nie spodziewał się że szybko to zrobią ale było to jakiś czas temu wiec może coś tam wymodzili :)
Jeśli jednak wolisz sprawdzonego (nie)działającego CUSPa to ostatnio kupowałem tutaj:
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 1301088097
Przyszła po 2,5 tygodnia. Ich can bus adapter przy myku z przełączeniem kabelka od sterowania kierownicy powinien działać tylko nie będzie sterowania godziną (patrz odpięcie klemy...)
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez sQubany » 11 wrz 2014, 20:33

Spoko Daronnn dawaj namiary na tego przedstawiciela handlowego na polskę <glupek2> Mam tylko pytanko czy na tym netbooku będzie mi wszystko śmigało tzn nagłosnienie bose zegar zciemnianie itp Mapy pewnie wszystkie będa wchodzić? Widzę tez chyba wybór języka i telwizja dvbt opcjonalnie.I jeszcze jedno pytanko nie wiem czy teraz nie palnę głupstwa ale czy można tam normalnie sciągać aplikacje takie jak na fona?Ja chyba zaryzykuję zakup <spoko> ale oczywiscie w razie problemów z montazem <nauka> licze na Twoja pomoc
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2014, 20:41
Posty: 106 (1/4)
Auto: Mazda cx9

Postprzez daronnn » 12 wrz 2014, 13:09

Przedstawiciel a nawet przedstawicielka jest na cały świat więc w chodzi w grę komunikacja w języku chińskim lub anglochińskim ale bardzo sympatyczna. Namiary poszły na pw. Z chińczykami jest tak że co będzie działało a co nie dowiadujesz się po uruchomieniu radia :)
Zapytałem chinkę czy już rozwiązali problem z can bus adapterem, odpisała że da znać jak podpyta inżynierów. W najgorszym przypadku będziesz musiał dokupić jakiś can bus adapter działający w cx9 w tańszej bądź wypasionej wersji i domontować go do kabelków radia.
Wybór języka jest no i reszta tak jak na fona. Zegar powinien działać, bose jak będzie can bus adapter sprawny, nie wiem o jakie zaciemnianie chodzi? Mapy wchodzą, sygic chodzi, automapę od czasu do czasu w mojej muszę popędzać dotknięciem palca :)
dvbt zamawiałem do mojego CUSPa ale nie działało, dużo nie kosztuje więc możesz spróbować.
Jak będę potrafił to oczywiście pomogę :)
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez sQubany » 12 wrz 2014, 16:29

Wysłałem do Ciebie prywatna wiadomosc odpisz mi proszę (o ile doszła)
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2014, 20:41
Posty: 106 (1/4)
Auto: Mazda cx9

Postprzez drout » 13 wrz 2014, 20:15

Darku a czym się różni ta nowość od tej mojej navi?
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2013, 16:29
Posty: 159 (1/0)
Auto: Forek 2,5XT
CX-9 2010 EU/PL

Postprzez daronnn » 13 wrz 2014, 22:17

Z wyglądu są podobne. Według opisu ta na której przetestowanie namawiam sQubanego powinna działać trochę szybciej (szybszy procesor i więcej pamięci choć u CUSPa opis nie zgadzał się z rzeczywistością) no i mam nadzieję że nie będzie miała wad jakie mają nasze. Ma trochę starszego androida niż nasze po aktualizacji. Jak zamawialiśmy ostatnio to chińczyki twierdziły że pasuje tylko do tych najnowszych cx9tek od 2013 roku, teraz zmienili zdanie i nie ma takich ograniczeń.
A ponieważ to chińczyk to czy jest lepsza czy gorsza okaże się jak ktoś ją przetestuje :)
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez pojarek_77 » 22 wrz 2014, 23:16

Witam wszystkich forumowiczów. Od kilku tygodni jestem szczęśliwym użytkownikiem Mazdy Cx-9. W swojej maszynie mam zamontowane radio jak poniżej w załączniku.
Nie spotkałem w tym wątku takiego urządzenia (z pewnością jest to półka modeli chińskich) więc gdyby ktoś z was rozważał to podzielę się uwagami.
To co działa:
– Nawigacja IGo (przy skrzyżowaniach z wieloma pasami czasami „cmoka” w głośnikach – ale nie zacina się, poza tym super)
– Kamera cofania J
– DVD / CD
– Bluetooth
– Radio
– Sterowanie z kierownicy (vol+, vol-, Mode przy przytrzymaniu zmienia np. radio na inną funkcję np. DVD, kolejne przytrzymanie na następną funkcję
– Czytnik karty SD (muzyka, filmy)
– USB, AUX nie sprawdzałem
Kiedy urządzenie jest włączone to w miejscu wyświetlania danych z komputera mam napis „Hello”, a po wyłączeniu na chwilę wyświetla się napis „Goodbye”.
Prawdę mówiąc to „Hello” już mnie drażni i po lekturze wątku widzę szansę na przywrócenie wyświetlania danych z komputera.
Sam nie mam odwagi na dobranie się do tych połączeń, więc gdyby koledzy z Warszawy mieli ochotę pomóc i zapoznać się z bliska z tym zjawiskiem to chętnie podjadę i oddam na kilka godzin maszynę we właściwe ręce.
Załączniki
DSC_0013.JPG
Początkujący
 
Od: 21 wrz 2014, 23:08
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda Cx9,
3,7l V6,
2012, USA

Postprzez Dranet » 24 wrz 2014, 22:44

daronnn napisał(a):Dranet, jak postępy w montażu bose? Udało się to wszystko spiąć do kupy? Trochę tych gratów nakupiłeś


Siema Daronnn!

W sumie zrezygnowałem z instalacji BOSE, bo się okazuje, że całą instalację musiałbym zmieniać, a to za dużo roboty, bez tego BOSE mi nie ruszyło i basta, straciłem tylko kilka weekendów na to aby się o tym przekonać.

Doposażyłem jednak mój systemik audio w:
– oryginalny subwoofer
– dwa tweetery / głośniki 8,5 cm z tyłu w słupkach
– wzmacniacz peiying py-4c127

Wszystko spięte do tego chińskiego radyjka i powiem Ci, że jestem pod wrażeniem dźwięku, który się teraz wydobywa z mej furki.

Tak w sumie siedzę w Warszawie zawsze na tygodniu w robocie, to moglibyśmy się gdzieś styknąć i porównać Twój oryginalny system BOSE z moim BOSE Made in China ;–)
Chciałbym z ciekawości usłyszeć to słynne BOSE w CX-9-kach jak mruczy, porównamy na tych samych utworach i mniej więcej na tej samej głośności.

Daj znać kiedy miałbyś chwilkę, to podjadę.

pozdro
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 23:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez daronnn » 25 wrz 2014, 23:05

pojarek_77 gratuluję zakupu fajnego samochodu :) No i nie dziw się jak Cię ludzie będą teraz zaczepiać i podpytywać o samochód.
Co do nawigacji to gdzieś już coś takiego widziałem na zdjęciach. Nawigacja na windowsie ce więc raczej radziłbym wywalić tego fajnego, cmokającego iGO. Zainstaluj sobie automapę. Na Polskę nic lepszego na windowsa nie znajdziesz.
Co do podmianki Hello i Goodbye to wskazania komputera to potrzebujesz do tego wypasionego adaptera canbus. Robią taki dwie firmy: PAC z USA oraz CONNECTS2 z UK. PACa mamy przetestowanego i działa ok. Wydaje mi się że nie powinno być problemu z przeszczepem powyższych adapterów do Twojego radia.

Dranet, miło Cie czytać po dłuższej przerwie :) Faktycznie się zawziąłeś jak kilka weekendów poszło na walkę z bose. Napisz coś więcej o różnicach w instalacji zwykłej a bose. Faktycznie tak bardzo się różnią?
No i najważniejsze że jesteś zadowolony z efektu końcowego :)
Ja też od czasu do czasu jestem pod wrażeniem dźwięku z mej furki dlatego mam pewne obawy przed spotkaniem z Tobą. A co jak się okaże że u Ciebie jest lepiej? Wtedy ja kilka tygodni spędzę w garażu :)
Odezwie się na PM to się jakoś umówimy.
A i jakie głośniki w słupki dopasowałeś? Zanim wstawiłem chińczyka myślałem o ich wymianie.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez drout » 26 wrz 2014, 09:32

A ja mam pierwsze problemy z radiem.
Przestało działać radio na wyświetlaczu jest skala i same 0.00. Miałem już tak raz ale po minucie wróciło do normy a teraz od wczoraj tak jest.
Drugi problem brak głosu w filmie /dzwoneczek od Daronnn/
Reszta chyba działa. Bluetooth chodzi muzykę gra tel tez.
Mieliście juz tak cóż robić ewentualnie

Pzdr

Dopisano 26 wrz 2014, 09:34:

Czy to radio ma jakiś reset czy kleme trzeba zdjąć
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2013, 16:29
Posty: 159 (1/0)
Auto: Forek 2,5XT
CX-9 2010 EU/PL

Postprzez daronnn » 26 wrz 2014, 12:34

Z tego co pamiętam to żeby był głos w filmie musisz wyłączyć sprzętowe wspomaganie dekodowania dźwięku, przy tym nowym sofcie też tak miałem. Dodali dekodowanie sprzętowe obrazu żeby działały filmy hd a z dźwiękiem to nie działa. Jak nie znajdziesz to popatrzę w drodze do domu gdzie to jest.
Reset jest pod klapką z prawej strony, tam koło gniazdka na kartę, taka dziurka.
Spróbuj może tego reseta na początek, może rozwiąże problem z radiem. Jakoś kojarzę że coś takiego miałem na początku używania chińczyka i reset chyba pomógł.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez drout » 26 wrz 2014, 13:46

Dziękuję za info wcześniej dźwięk przy "dzwoneczku" był bo córcia juz wszystkim się chwalił a. Sprawdzę ten reset

Dopisano 26 wrz 2014, 18:31:

Ok po resecie wszystko działa. Gitara
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2013, 16:29
Posty: 159 (1/0)
Auto: Forek 2,5XT
CX-9 2010 EU/PL

Postprzez pojarek_77 » 26 wrz 2014, 19:10

Dzięki daronnn. Widzę jak ludzie oglądają się za autem. Sam oglądałem się przez ponad pół roku :D . Wiem co czują.
Spróbuję z automapą, iGO jest całkiem dobra (dopóki nie pozna się czegoś lepszego).
W poprzednich postach znalazłem taki adapter: PAC RP4-MZ11 Radio Replacement Interface

http://www.amazon.com/PAC-RP4-MZ11-Repl ... B0095UH3O2

Daronn potwierdź mi proszę czy o taki adapter chodzi. Jeśli tak to biorę go.
Przesyłki z Amazona przychodzą chyba szybciej niż od naszych chińskich dobroczyńców, więc za kilka dni powinien mieć adapter u siebie. (poczekam jednak z zamówieniem na Twoją opinię).
Pozdr all
Początkujący
 
Od: 21 wrz 2014, 23:08
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda Cx9,
3,7l V6,
2012, USA

Postprzez daronnn » 26 wrz 2014, 21:43

Tak, o taki adapter chodzi. Ja kupowałem już ze trzy razy tutaj: http://www.ebay.pl/itm/181419796732 chyba wychodziło ok. 100 zł taniej niż z amazona. Ostatnio przesyłka szła 15 dni, chińczyki były szybsze :) Z amazona może faktycznie przyjść trochę szybciej.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez pojarek_77 » 27 wrz 2014, 14:43

Poszło gładko, wziąłem ten z ebaya. Zawsze 20$ w kieszeni. Już powoli zacznę odliczenie do pożegnania z "Hello" i "Goodbye".
A potem może Bose made in China :) ... bo oryginalnego nie mam.
Początkujący
 
Od: 21 wrz 2014, 23:08
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda Cx9,
3,7l V6,
2012, USA

Postprzez pojarek_77 » 13 paź 2014, 22:41

Jest, dotarł do mnie adapter. 15 dni to chyba standard na przesyłkę ebaya do Polski. Teraz niski ukłon w stronę Ciebie daronnn, czy znajdziesz trochę czasu dla mojej Mazdy zanim mrozy ścisną?
Początkujący
 
Od: 21 wrz 2014, 23:08
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda Cx9,
3,7l V6,
2012, USA

Postprzez energin » 15 paź 2014, 13:09

Hi
Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem cx-9. :D
U mnie jest zestaw bose, 4 odtwarzacze w zagłówkach i radio pioneer avic 710bt i montowałem ostatnio do radia kamerkę i zauważyłem że sygnał idzie z chincz-ow i jak steruję balansem przód i tył oraz subwooferem to nie reguluje. Czyli spięte jest wszystko pod jedno wejście. Jest niby interfejs can podpięty pod radio wyświetlacz nie zmienia czasu ani napisu :(
Czy pomoże wymiana interfejs can żeby sterować bose?
W sumie zastanawiam się czy nie kupić chinczyka dedykowanego, w sumie mam radio ca-fi 621000 czy by jego nie zainstalował?
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 29 maja 2014, 13:33
Posty: 12
Skąd: Podkarpacie
Auto: był Forek 2.5XT
jest CX-9 2010 EU

Postprzez daronnn » 15 paź 2014, 18:08

pojarek dawaj na pw/email choć nie ukrywam że z racji notorycznego braku czasu wolałbym Ci napisać jak to podłączyć i żebyś całą brudną robotę wykonał sam :)

Dopisano 15 paź 2014 18:20:

energin, a było coś napisane na interfejsie który masz w samochodzie? To czy po wymianie interfejsu będziesz mógł sterować bose zależy od tego jaki masz wyświetlacz nad radiem. W wersjach europejskich z radiem z małym wyświetlaczem nie jest to możliwe bo menu do zmiany się nie wyświetla nad radiem ze względu na układ wyświetlanych danych. W wersjach usa (też nie wiem czy wszystkich) jest to możliwe, oczywiście interfejs musi to umożliwiać. Można napisać do producenta i zapytać czy da radę jakoś na pamięć sterować, z godziną czy wskazaniami komputera nie ma problemu.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez drout » 18 paź 2014, 19:42

Energrin widzę ze udało się kupić mazde. Gdzie kupiłeś i pochwal się co. Jak wrażenia w porównaniu z forkiem? Gratuluję zakupu koledze z forum.subaru.pl
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2013, 16:29
Posty: 159 (1/0)
Auto: Forek 2,5XT
CX-9 2010 EU/PL

Postprzez burzaxxx » 23 lis 2014, 21:49

witam
kto w Radomiu zrobi wymianę radia oryginalnego na Kenwooda DDX ?
dzięki za info
auto z Bose
Początkujący
 
Od: 5 sie 2008, 22:21
Posty: 25
Skąd: Wałbrzych
Auto: Mazda 6 2.0 2008r. klaczy mech. Diesel Power !

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9