Zmiana fabrycznego radia [EU]

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez mikael77 » 28 sty 2011, 18:27

W związku z tym ze radio montowane w mazdach ma bardzo ograniczone funkcje miedzy innymi brak BT czy nawigacji. Wiele osób zastanawia się na zamontowaniem nie OEM radia. Bardzo mnie interesuje zamontowanie radia marki CASKA CA3689, identyczne radio sprzedawane jest tez pod marka Phantom. Jeśli ktoś już założył to radio mógł by się podzielić informacjami z jego eksploatacji. Ciekawi mnie tez:
Czy radio współpracuje z zainstalowanymi czujnikami TPMS ?
Czy przycisk INFO działa tak samo jak w oryginalnym ?

Wiem tez ze można spotkać dwa typy tego samego radia dla samochodów ze wzmacniaczem Bose i bez.

http://www.cnbuynet.com/caska-mazda-cx9-gps-navigation-dvd-player-p-1377.html
filmiki


lub z polski za 3999zl
http://allegro.pl/nawigacja-gps-multimedia-mazda-cx-7-cx-9-montaz-i1396132884.html

W Mazdzie cx-9 można zamontować każde radio 2 din ,niestety nie są one przystosowanym do wzmacniacza Bose, co wiąże się z dodatkowymi kosztami, ramka + konwerter do Bose to już 1100zl
Tracimy tez kontrole nad zegarem i komputerem, niestety przy tym nie zachwyca tez wyglądem, poniżej link do forum i zdjęcia Pioniera AVIC 700
http://www.mazdas247.com/forum/showthread.php?123685722-Aftermarket-double-din-radio-kits-for-CX9/page2
ramka
http://www.bartex-caraudio.com.pl/product_info.php?products_id=4882

podobna wszystkie Kenwoody i Pioneery obsługują sterowanie z kierownicy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 12:52
Posty: 95
Skąd: Pomorskie
Auto: CX-9 2010 PL

Postprzez konopkasz » 29 sty 2011, 19:46

rozmawiałem telefonicznie z gościem z Paco Electronics (firma z allegro z postu Mikael'a77) i powiedział mi, że czekają na radia do mazdy cx-9 po liftingu. Trochę dziwne że mogą się różnić od porzednich? Co do czujników TPMS; radio może współpracować z nimi ale nigdy tego nie podłączali. Radio współpracuje też z czujnikami parkowania. Co do przycisku info to nie pytałem.
Ciekawe jak współpracuje z głośnikami skoro radio fabryczne ma podłączenie do 10głośników a Caska ma 4X45?
Znalazłem jeszcze taki link:
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... GeOsCC9PEK
gdzie Caska z dostawą kosztuje około 2600,00

tak swoją drogą to dlaczego temat forum ma w tytule rok 2008 a nie 2010?
Początkujący
 
Od: 12 sty 2011, 21:41
Posty: 12

Postprzez mikael77 » 29 sty 2011, 20:28

W tytule jest od 2008 wersji europejskiej ponieważ od tego rocznika została sprzedawana cx-9 w europie ( w sprzedaży pojawiły się dopiero w listopadzie 2009), radio było jeszcze słabsze niż w obecnie dostępnych autach, były bez wyświetlacza i kamery cofania, ale nie ma żadnej różnicy w przypadku montażu i tez były wyposażone we wzmacniacz Bose.
Radio cx-9 nie posiada wyjścia na 10 głośników jest podłączone do wzmacniacza Bose który ma wyjścia na głośniki. Ważne jest jednak żeby radio obsługiwało wzmacniacz, wiec jak dla mnie lepszym wyborem jest zakupienie nie fabrycznego zamiennika niż firmowego radia 2 DIN np. Kenwood czy Pioneer.
Radia się niczym nie różnią porostu je zamówili od Chińczyka i muszą czekać, nie opłaca się im trzymać radia bez chętnego do montażu, przy tym jak nie zapłacą akcyzy i vatu (wykorzystując pewne sztuczki jest to możliwe) mogą to radio nabyć za mniej niż 600$ czyli 2 razy taniej niż sprzedają. Ty jednak uzyskasz pewna gwarancje, wiec czasem lepiej zapłacić więcej.
Przy zakupie u chińczyka trzeba dopłacić za TPMS, jak jest u PACO?
Fajnie ze współpracują z czujnikami parkowania,ale czy to znaczy ze jest wyświetlana grafika (nie widziałem takiej opcji na filmiku z youtube) ? Oryginalne nie są przecież podłączone do radia.
TV tuner jest wbudowany w radiu CASKA, czy można zamówić żeby był z kodowaniem mpeg4 (takie mamy w Polsce, na razie w niektórych miastach, u mnie już jest ;) )?
Ostatnio edytowano 4 lut 2011, 18:55 przez mikael77, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 12:52
Posty: 95
Skąd: Pomorskie
Auto: CX-9 2010 PL

Postprzez konopkasz » 29 sty 2011, 21:27

z rozmowy wynikało że za TPMS trzeba dopłacić, a wskazania czujników parkowania pokazują się na ekranie. Przy okazji dopytam....
Początkujący
 
Od: 12 sty 2011, 21:41
Posty: 12

Postprzez mikael77 » 29 sty 2011, 21:31

z rozmowy wynikało że za TPMS trzeba dopłacić

Pytanie czy czujniki się zmienia, czy dopłaca się za odbiornik lub jakiś moduł do współpracy z oryginalnymi czujnikami ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 12:52
Posty: 95
Skąd: Pomorskie
Auto: CX-9 2010 PL

Postprzez pai » 4 lut 2011, 14:34

Zrobilem male dochodzenie u pana sprzedajacego na ebayu:
1. Casca ma wlasne czujniki TPMS i cos co wyglada na modul + kable – stad doplata owe 120usd (przeslal zdjecie). Firmowe nalezy wiec zdjac, modul wymontowac i zalozyc chinskie w ich miejsce by miec na ekranie owe ladnie wygladajace "oponki"
2. Cyfrowa telewizja – opcja nastepne 120usd. caska pracuje z formatem mpeg-2. O ile mi wiadomo w Polsce ma byc standard mpeg-4 (na mojej wsi jeszcze nie ma i pewnie sporo wody w Wisle uplynie i tysiace km autostrad powstanie <czarodziej> nim doswiadcze digital TV). Wedlug pana z Chin nalezy zamontowac z tylu box do konwersji mpeg-2 do mpeg-4 -we wlasnym zakresie.
3. Montaz wszystkiego podobno plug and play. Na forum am. pisza ze nie bardzo. Montowal to ktos? Czy srednio zdolny "elektroniczny analfabeta" sobie z tym poradzi? czy "zaoszczedzenie" 1-1.5tys w sprowadzeniu tego cuda na wlasna reke warte jest pozniejszych (ewentualnych) nerwow?
Początkujący
 
Od: 18 lis 2010, 18:09
Posty: 14
Skąd: pomorskie

Postprzez mikael77 » 4 lut 2011, 18:37

Casca ma wlasne czujniki TPMS i cos co wyglada na modul + kable – stad doplata owe 120usd (przeslal zdjecie). Firmowe nalezy wiec zdjac, modul wymontowac i zalozyc chinskie

Tego się obawiałem, szkoda ze nie współpracują, niestety nie posiadam tylu danych żeby się w temat zagłębić z tego co się orientuje to czujniki w Mazdzie są Siemens (może działają ale chińczyk musi wcisnąć komplet, trzeba by porównać parametry techniczne czujników). Ja posiadam czujniki w dwóch kompletach opon wiec zamiana ich jest dla mnie nie opłacalna.
Wedlug pana z Chin nalezy zamontowac z tylu box do konwersji mpeg-2 do mpeg-4

Box do konwersji ciekawe, ale chyba z mpeg4 do mpeg2 i wtedy wejściem antenowym do radia (inaczej sobie tego nie wyobrażam), taki konwerter znalazłem tylko jako moduły CI (TV, dekoder).
Moze miał namyśli coś takiego tylko to kolejny pilot, zbędna skrzynka i okablowanie.
http://www.dvdgpsnavigation.com/european-australian-car-dvbt-digital-tv-converter-boxmpeg4_p736.html
Montowal to ktos? Czy srednio zdolny "elektroniczny analfabeta" sobie z tym poradzi? czy "zaoszczedzenie" 1-1.5tys w sprowadzeniu tego cuda na wlasna reke warte jest pozniejszych (ewentualnych) nerwow?

Kolega montował radio które ściągnął z chin tez zamiennik 2 DIN lecz do innego samochodu, montaż plug and play jeśli chodzi o kostki jedyny problem może wystąpić z kamera cofania, nie wiem jakie wejście użyła mazda w swoim radiu, bo tu będzie zapewne RCA cinch. Przydało by się jeszcze instrukcja wyjmowania radia , bo szkoda by było zniszczyć sobie plastiki.
http://www.metraonline.com/files/products/INST99-7516B.pdf
http://www.mazdas247.com/forum/attachment.php?attachmentid=166942&d=1274905809

Informacji poniżej może się przyda to z mazdy CX-9 2008:
Car Radio Battery Constant 12v+ Wire: Blue/Red
Car Radio Accessory Switched 12v+ Wire: Pink/Blue
Car Radio Ground Wire: Black
Car Radio Illumination Wire: Red/Black
Car Stereo Dimmer Wire: White/Blue
Left Front Speaker Positive Wire (+): Blue/Orange
Left Front Speaker Negative Wire (–): Violet
Right Front Speaker Positive Wire (+): Gray/Blue
Right Front Speaker Negative Wire (–): Yellow/Green
Left Rear Speaker Positive Wire (+): Green
Left Rear Speaker Negative Wire (–): Green/White
Right Rear Speaker Positive Wire (+): Yellow/Black
Right Rear Speaker Negative Wire (–): Yellow
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 12:52
Posty: 95
Skąd: Pomorskie
Auto: CX-9 2010 PL

Postprzez pai » 4 lut 2011, 20:49

Co do tych TPMS; mozna zostawic tak jak jest czyli miec oryginaly w kolach i mieć alarm niskiego cisnienia / bledu na komputerze (w mojej wersji niestety nie wiem, ktory czujnik "podpada"). Wymieniac je na czujniki "blizej nieokreslone" – chol... ryzykowne. A jak trzeba bedzie wymienic jeden, bo przy zmianie opony plastik sie przypadkowo zlamie? -szukac po Chinach?
Na tych konwersjach wcale sie nie znam, tylko masz rację: z czegos "lepszego" nie problem przejsc na "gorsze", w druga stronę raczej słabo działa...
Co do kamery: cytuje "....Caska item backside has a "CAM" input....." – oszczędny w słowach
na zdjeciu wygląda jak przejściowka (załączona) RCA w kostkę..
Początkujący
 
Od: 18 lis 2010, 18:09
Posty: 14
Skąd: pomorskie

Postprzez Giz » 5 lut 2011, 18:02

polecam na podmiane zestaw Alpine – wymienilem seryjne radio + dolozone podsufitowe 10" dla dzieciakow (niby sa w samochodzie a ich nie slychac ;)
Calosc smiga na fabrycznym audio Bose, do tego wyswietlacz gorny nie naruszony + sterowanie z kierownicy.

fakt – przycisku info nie ma ale za nim jakos nie tesknie :D
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2010, 13:52
Posty: 87
Auto: Mazda CX-9 3.7 V6, 2009
Mazda 3, 2.0, 2014

Postprzez black mazda » 11 maja 2011, 18:53

Jako debiutant na tym forum, witam wszystkich serdecznie.

Okolo 13 czerwca dopiero odbiore swoja cx-9, ale juz dzisiaj uwaznie sledze uwagi uzytkownikow tego auta. Chcac, aby samochod byl wczesniej odpowiednio doposazony, zbieram informacje na temat umieszczenia w swoim wozie stacji multimedialnej. Niezalezny importer, od ktorego nabywam mazde, oferuje mi sprzet za 5900pln. Wnioskuje, ze ma to byc Phantom. Czy ktos z Was ma ten system u siebie? Czy rzeczywiscie CASKA niczym nie ustepuje mimo, iz kosztuje 4000pln? Skad wiec tak duza roznica w cenie? Moze ktos ma system CASKA i podzieli sie bardziej wrazeniami z uzytkowania...
Mi rowniez zalezy na uzywaniu iPoda i na navi, ale tez na uzywaniu telefonu bez uzycia rak. Rozwazam nastepujace rozwiazanie: bluetooth Parrot MKi9200PL2 (najwyzszy model producenta, rozwiazuje temat obslugi telefonu, wspolpracuje w gadzetami Apple, czyta muzyke z kart pamieci) za 685pln + zewnetrzna nawigacja (np. taka za ok. 800pln...). Przy takim rozwiazaniu brakuje tylko w aucie DVD i TV, ale w kieszeni zostaje minimum 2000pln, uwzgledniajac koszty montazu urzadzen i przy zalozeniu, ze kupilbyl CASKA. Przy zalozeniu, ze kupuje Phantoma, oszczedzam kolejne 1900pln. Za tyle kasy mozna kupic duuuuuzo benzyny i poczerpac frajde z jazdy CX-9. No i zona nie bedzie gderac.
No ale z drugiej strony fajnie by bylo miec caly system zintegrowany... Mam jeszcze troche czasu na decyzje. Moze ktos jeszcze podsunie ciekawe rozwiazanie ze swojej CX-9.
Zalezy mi na dzialaniu iPoda i na navi, ale tez na uzywaniu telefonu bez uzycia rak. Rozwazam nastepujace rozwiazanie: bluetooth Parrot MKi9200PL2 (najwyzszy model producenta, rozwiazuje temat obslugi telefonu, wspolpracuje w gadzetami Apple, czyta muzyke z kart pamieci) za 685pln + zewnetrzna nawigacja (np. taka za ok. 800pln...). Przy takim rozwiazaniu brakuje tylko w aucie DVD i TV, ale w kieszeni zostaje minimum 2000pln, uwzgledniajac koszty montazu urzadzen i przy zalozeniu, ze kupilbym CASKA. Przy zalozeniu, ze kupuje Phantoma, oszczedzam kolejne 1900pln. Za tyle kasy mozna kupic duuuuuzo benzyny i poczerpac frajde z jazdy CX-9. No i zona nie bedzie gderac.
No ale z drugiej strony fajnie by bylo miec caly system zintegrowany... Mam jeszcze troche czasu na decyzje. Pojawila sie tu opcja Alpine + monitor pod sufitem. Fajnie by bylo zobaczyc to na zdjeciu... Moze ktos jeszcze podsunie ciekawe rozwiazanie ze swojej CX-9.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2011, 14:30
Posty: 29
Skąd: GD
Auto: CX-9 2010

Postprzez black mazda » 11 maja 2011, 19:00

Pytania do tych, ktorzy maja CASKA w CX-9: jak swpolpraca stacji z kamera cofania, jak sie sprawdza mikrofon wbudowany w stacje (czy nie trzeba wrzeszczec lub pochylac sie podczas rozmowy telefonicznej), czy ktos z Was uzywa na stacji AutoMapy, czy ktos z Was rozbudowal stacje o cyfrowy tuner TV mpeg4 (jak dziala i jaki koszt rozszerzenia systemu)?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2011, 14:30
Posty: 29
Skąd: GD
Auto: CX-9 2010

Postprzez mikael77 » 11 maja 2011, 19:28

Miałem do czynienia z stacja multimedialna dedykowana lecz nie do mazdy lecz do mitsubishi tam było wejście na dodatkowy mikrofon, kamera cofania ma auto detekcje sygnału wiec tu nie ma problemu, automapa działa świetnie na tego typu sprzęcie, czyli na windowsie CE, z cyfrowym tunerem mpeg4 może być problem bo większość oferuje zewnętrzny, włączany w dodatkowe wejście AV (cena chiny około 100$).
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 12:52
Posty: 95
Skąd: Pomorskie
Auto: CX-9 2010 PL

Postprzez pai » 11 maja 2011, 22:21

Wymieniłem oryginalną nawigację, bo przestała działać (odłączyłem akumulator i nie mam płytki z USA). To tylko przyśpieszyło moją decyzje o wymianie, bo generalnie cała jednostka multimedialna Mazdy (rok 2007) to o kant d... – taka moja opinia. Teraz to chyba niewiele lepiej jest......
Załozylem Phantoma 3 tygodnie temu. Koszt, vide allegro, ździebko poniżej 4tys. Koszt: monitor podwieszany 1,3tys. + koszt tuner MPEG 4 (identycznie). Tv w waszawce żyleta. Poza ... niestety koniec cywilizacji (taki kraj). Było mi obojętnie co załoze (Caska czy Phantom) byleby lepiej wspólpracowało to z telefonem, mediami itp. Odradzano Caska z powodów "jakościowych" i nie jest to moja agitka ku Phantomowi (bo lepszy, gdyż ja takowy posiadam) po prostu tak mi 2 mądrzejsi w tym temacie instalatorzy sugerowali (interesu w tym nie mieli, gdyz nie mieli dostepnych stacji).
Ograniczenia:
-bluetooth – brak wyraźnej poprawy w stosunku do oryginalnej mojej nawigacji (z 2007 roku – chodzi mi o obsługę), tzn. odbieramy /odkładamy telefon z ekranu dotykowego. Na kierownicy ten przycisk NIE DZIAŁA. Volume (siła głosu) z kierownicy sterowanie DZIAŁA. Numer dzwoniący / nieodebrany / ostatnie dzwoniące nie zapisują sie w menu bluetootha (choć jest taka opcja tam). Numer widać oczywiście na telefonie. REDIAL działa. Parowanie telefonu bezproblemowe (auto funkcja też jeśli bluetooth ciągle włączony w telefonie), dzwięk (mikrofon) nie zauważylem problemów – czysto. Brak ikonki "telefon" w górnym displayu o sparowanym telefonie (jest na ekranie navi wskaźnik). Brak takich rzeczy jak książka telefoniczna czy możliwośc jej kopiowania. Wybieranie numerów albo poprzez telefon (klawiatura / ksiązka tel.) albo z klawiatury z ekranu.
– Zegar na górnym displayu MOŻNA przestawić z poziomu nawigacji. Dodatkowo zegar pokazywany na ekranie.
– Jedno wyjście audio tzn. chcesz mieć dodatkowo monitor podwieszany to nie masz ipoda (może dlatego, że chciałem opcję -ten sam obraz z dvd jednostki centralnej pojawia się na monitorze podwieszanym). Mała strata, bo: dvd czyta mp3, ponadto jest dodatkowe wejście na kartę SD (oprócz tej na której mamy zapisaną mapę) więc można tam umieścic cała muzykę. Ponadto wejście USB (w schowku) na pendrive'a – też można miec muzyke. Mam soft po angielsku więc polskie znaki w opisie muzyki są POMIJANE. Aha jest cos takiego jak "wirtualne cd" tyle że można tam skopiować z płyty CD maksymalnie 60 utworów (nie jestem pewien, ale to ten rzad wielkości).
-Automapa działa ok. (oryginalnie wrzucają destinatora 8). Komendy głosowe z mapy wyłaczają muzykę (osobiście mnie to wkurza, bo potem muzyka ładuję się DOBRĄ CHWILĘ. Można?? ustawić, ze Automapa (obraz navi) wyskakuje na czas komendy "nad" menu muzyka (muzyka ciągle gra) jako zapowiedź manewru (musze to przerobić).
– Po wejściu do "zimnego"auta (po uruchomieniu zapłonu) CHWILĘ trwa uruchomienie jednostki. Przez to kamera (cofanie) załącza się ZDECYDOWANIE później niz to było z oryginalna jednostką (przy natychmiastowej chęci cofania np. garażu itp). Przy już uruchomionym systemie BRAK jest tego opóźnienia po przełączeniu na wsteczny. Można podłaczyć sensory parkowania (oczywiście chyba TYLKO firmy Phantom -choć nie jestem pewien tego). Na obrazie z kamery (oryginalnej w moim przypadku) generowany jest obrazek (schemat) z czujnikami przód/tył.
– czujników cisnienia w oponach nie podłączałem (opcja niedostępna w tej chwili). Instalacja czujników Phnatom potrzebna.....beeee
– sterowanie muzyką, radiem DZIAŁA z kierownicy
– z radiem niczego specjalnie dziwnego nie zauważylem. Nie miałem czasu testowac, jestem poza domem, a zresztą nie przepadam za newsami radiomaryjnymi czy radiozetowskimi (tyle samo są warte). Plus to że mamy dostepne wszystkie częstotliwości (mam na myśli w stosunku do aut amerykańskich).
– Mam wersje z BOSE. Nie zauważylem polepszenia (pogorszenia) dzwięku (muzyka) po wymianie jednostki. Chociaż to mało miarodajna opinia- mam "drewniane" ucho....
– czytelność, kontrast, jasność ekranu dużo lepsza od oryginału (zwłaszcza w czasie dnia kamera!). O jakości obrazu nie mówie (HD ). Kto ma oryginalny ekranik Mazdy ten wie co na nim widac w pełnym słońcu.....
– jednostka czytnik dvd w bagażniku jest niepotrzebna (balast można wyrzucić)

Podsumowując:
1. Chcąc mieć porzadny bluetooth (sporo telefonujemy w aucie) to nie tędy droga. Lepiej poszukac dodatkowego bluetootha (wspomniany Parrot) – może będzie w pełni kompatybilny ze sterowaniem z kierownicy?
2. Jednostka "trochę" czasu staruje, ale bezstronny obserwator stwierdził, ze przy pionierach (Avic) to i tak mistrzostwo....
3. Można miec nawigację zewnętrzna . Trzeba sobie uczciwie policzyc plusy i minusy instalowania jednoski wewnetrzej. Co sie zyska, a co sie straci. Zona ma pełnowypasiony CRV i nie montuje tam nawigacji (mamy zewnętrzna), bo: ipod działa, bluetooth ze sterowaniem też, dodatkowych monitorów nie chcemy, nawigacja "na szybie " działa identycznie jak na ekranie 7" HD :) więc co zyskam? -DVD kosztem 2-3tys. w zależności od wersji (z montażem bliżej 3k). Tracę nieźle działający CD z 6 płytami. Niewiadoma- radio czy nowa jednostka ma choć zbliżone parametry (gadżety) co stare radio. Zwykle jest tylko gorzej...
Początkujący
 
Od: 18 lis 2010, 18:09
Posty: 14
Skąd: pomorskie

Postprzez pai » 11 maja 2011, 22:32

A i można miec łaczność z internetem. Drugi port USB (modem typu pendrive) jest w schowku......
Początkujący
 
Od: 18 lis 2010, 18:09
Posty: 14
Skąd: pomorskie

Postprzez black mazda » 12 maja 2011, 17:05

Dzieki za wskazowki. Duzo sie dowiedzialem.

Wydaje mi sie, ze pozostane przy fabrycznym radiu, a doposaze sie jednak w Parrota (w tej chwili uzywam jednego z nizszych modeli, ktory spisuje sie swietnie, choc moze nie na 100% idealnie; najnowszy podobno jest o niebo lepszy) oraz w dobra zewnetrzna navi. Kolizja dzwiekowa pomiedzy muzyka a komunikatami z navi moze byc dla mnie irytujaca (z natury jestem dosc nerwowy...). Jak widze, nie ma rozwiazania idealnego pod kazdym wzgledem.
Dla dzieciakow moze w przyszlosci zainstaluje monitor z napedem pod sufitem. Gdyby taki sprzecik mial 2 wyjscia na sluchawki, to ja bede mogl sluchac muzy, a dzieciaki ogladac filmy i nikt nikomu nie bedzie wadzil. A co do TV, to na pewno moge sie bez tego obejsc.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2011, 14:30
Posty: 29
Skąd: GD
Auto: CX-9 2010

Postprzez pai » 13 maja 2011, 07:52

Do monitora z tyłu kupuje sie słuchawki bezprzewodowe "w potrzebnej ilości" . Koszt nieduży, bodajże 70-80zl za sztukę. Dzieci maj wtedy własny świat..., no i spokój jest w aucie.
Początkujący
 
Od: 18 lis 2010, 18:09
Posty: 14
Skąd: pomorskie

Postprzez szlumik » 19 cze 2011, 17:39

Czy w CX-9 z 2008 roku w wesji sport, czyli auto nie posiada:
BOSE system (tylko 6 głośników nieznanego pochodzneia), wyświetlacza , kamery cofania itd..,
można zamotować np. Phantoma czy Caske i wszystko da się bez problemu i przeróbek podłaczyć
i będzie chodziło łącznie z kamerą cofania ?
Wiązki kabli w każdej CX-9 bez względu na wersę zapewne są takie same – prawda czy fałsz ?
Jeśli prawda, to wystarczy kamerkę z tył przykręcić z przodu mieć na czy wyświetlić ....
dobrze piszę czy sieję herezję ?
Czy taki Phantom jest dostosowany do kostek zamontowanych na wiązkach kabli, które wypniemy demontując oryginalne radio ?
A może jest ktoś w posiadaniu instrukcji montażu Phantoma lub Caski?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez mikael77 » 19 cze 2011, 18:35

Ja bardzo się zastanawiam na zakupem tego modelu, mój ma wzmacniacz Bose
http://www.chinajiaho.com/mazda-cx9-7-inch-tft-lcd-800480-car-dvd-player-with-gps-navigation-and-bose-system_p2604.html

Tak, masz racje wersja sport US jest to wersja podstawowa w przeciwieństwie nazewnictwa występującego w EU w której tak nazywany model jest najwyższy. Najprawdopodobniej nie będzie miał wzmacniacza Bose który występuje w wersjach Touring and Grand Touring (+nawigacja).
Przy zakupie radia wiec będziesz musiał wybrać model który nie będzie przeznaczony użycia z wzmacniaczem Bose (Caska i Phantom maja oddzielne modele).
Przy zakupie odpowiedniego radia podłączenie nie powinno stanowić żadnego problemu kostki są odpowiednie do modelu, czyli tylko "plug and play" miejsce na kamerę powinieneś mieć gorzej z okablowaniem. Zasilanie kamery podpinasz pod światło lampki cofania jedynie kabel video trzeba przeciągnąć do radia.
Jak zakupie już to radia i przyśle je chińczyk to zapodam zdjęcia i instrukcje.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 12:52
Posty: 95
Skąd: Pomorskie
Auto: CX-9 2010 PL

Postprzez szlumik » 19 cze 2011, 21:45

OK ! Chętnie zerknę na fotki i instrukcję.
Masz w aucie Bose System 9 głosników w tym subwoofer w bagażniku
i logiem "BOSE" na osłonkach głośników na drzwiach ?
A Chińczyk oferuje również kamerę dedykowaną do CX-9 ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez mikael77 » 20 cze 2011, 11:59

Tak, mam w aucie system Bose jak opisujesz. Kilka sklepów oferuje dedykowana kamerę, jednak jak będziesz zamawiał zaznacz ze chcesz model przeznaczony do modelu bez wzmacniacza Bose.

http://www.compucn.com/Mazda-CX9-radio-system.html
http://www.ioffer.com/i/Caska-Brand-Mazda-CX-9-Car-DVD-Player-Video-GPS-Radio-144852579
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 12:52
Posty: 95
Skąd: Pomorskie
Auto: CX-9 2010 PL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9