Zmiana fabrycznego radia [EU]

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez cinek78 » 26 maja 2014, 22:58

w ustawieniach zmienia się widok kamery albo na ori , albo na lustrzane odbicie... – też miałem lewą po prawej :P
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2013, 09:08
Posty: 340 (4/8)
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Auto: Mazda cx5 , Alfa Romeo Giulietta
, Ducati MTS 1200

Postprzez Dranet » 26 maja 2014, 23:34

Siema !

Dzięki za podpowiedź Cinek ! Sprawdzę na spokojnie opcje kamerki.

A tak przy okazji wiecie Panowie może, dlaczego po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu kluczyka w pozycję przedzapłonową, dziwnie piszczy mi Mazdeczka 2 razy .... wydaje mi się, że przed wymianą na DVD nie miałem tego dźwięku.

Mam OBDII kablowe, może znacie jakiś dobry program do czytania błędów ECU i ewentualnej modyfikacji albo zresetowania kompa.

Przez OBD bluetoothowe pokazuje mi tylko 4 błędy związane z czujnikami ciśnienia w kołach, których nie mam, chciałbym je wyłączyć, tylko jakim programem ...

wrzuciłem na youtube filmik, na którym słychać 2 x piiiip i widoczek z kamerki cofania, co prawda nie taki bajerancki jak u Szluuuuumika ;–) no ale daje radę. Mogę się tylko cieszyć, że tam gdzie mieszkam nie mam tak licznie zgromadzonych sąsiadów, bo bym nie wytrzymał tych zazdrosnych spojrzeń na moja Madzię CX-9 :–).

https://www.youtube.com/watch?v=kumXbjaLqPY

Pozdro
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 23:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez Josh » 27 maja 2014, 10:47

Prosiłbym trzymać się tematu dyskusji. Jeśli czujesz potrzebę porozmawiania na temat oprogramowania pod OBD proszę o założenie nowego wątku. Starajmy trzymać się zasady, jeden problem=jeden temat :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Xtof
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 13 maja 2008, 11:29
Posty: 1118 (14/26)
Skąd: Poznań
Auto: Rodzinne

Postprzez daronnn » 28 maja 2014, 21:03

Sprawdzałem i faktycznie lustrzane odbicie jest do zmiany. W aplikacji "Factory Settings", hasło 121212 i opcja "Mirror" na off. Po włączeniu obraz z kamery wyglądał jak u Ciebie.
To pipczenie przy zapłonie to chyba dekoder can bus, to małe pudełko podłączane do kabelków. Ja go podmieniłem więc u mnie nie pipczy.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez Dranet » 29 maja 2014, 20:39

Siema !

Dzięki Cinek i Daronnn !
Pomogło, faktycznie jest to w ustawieniach fabrycznych, teraz wreszcie widoczek z kamerki jest normalny i mogę cofać bez obaw :–)

A dokupiłem jednak zabawki BOSE:
– amplituner
– subwooferek.
(Tanio kupiłem Mazdeczkę to sobie pomyślałem, doposażę, to się Szlumik zdziwi ;–))

Montaż już niebawem, zrobię może relację foto się pochwalę jak bangla.

Pozdro
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 23:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez Dranet » 6 cze 2014, 15:16

Siema Daronnn !
To BOSE nie jest system Dolby Surround ? Czyli jak puszczasz filmik na DVD-ku to nie ma efekt Surround ? Wzmacniacz nie steruje kierunkiem dźwięku ? Tylko ma na wejściu stereo i na wyjściu wzmacnia sobie ten sygnał do wszystkich głośników i tyle ???
O qrde, to ja myślałem, że jak sobie zainstaluję BOSE to będę mógł oglądać filmidła w Surroundzie, czyli nie chodzić w ogóle do kina ;–)

A tak na poważnie, którymi kabelkami się wpiąłeś do wzmaka z DVD ? Chodzi mi które kolorki / piny we wzmaku trzeba połączyć z tymi chinchami od chińskiego radyjka ?
Ja w sumie myślałem, że do BOSE wzmaka sygnał idzie za pomocą linii: Comupter Data Lines System – dwa kabelki: RED/YEL oraz BLU/YEL wychodzące z radyjka DVD i idące do wzmaka i tam przetwarzane i wzmacniane do głośników.

"
Przerzutka na chinche rozwiąże problem z dudniącym basem itp. Dźwięk jest znacznie lepszy no i poprawia się zakres regulacji głośności. Prawy kanał gra wtedy głośniej ale można to wyregulować balansem. Co do sposobu montażu to nie ucinałem bo z nowym adapterem can dostałem nową złączkę z kompletem kabli do których przylutowałem chinche. Potrzeba dwa męskie, do bose idzie sygnał stereo tylko prawy i lewy przedni kanał a wzmacniacz bose przerabia go na więcej, tyłu nie podłączasz.
Jeszcze mała zabawa z korektorem i myślę że będziesz zadowolony, przynajmniej dla mnie jest bardziej niż ok a dosyć wybredny jestem :)[/quote]
"
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 23:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez daronnn » 13 cze 2014, 19:11

Dokładnie tak jest, na wzmacniacz idzie stereo a on przerabia go na wiele głośników, chyba bez centralnego. Dopiero jak się włączało w opcjach radia centerpoint to ten centralny zaczynał grać czy było go lepiej słychać tak jakby w trybie surround.
Jakiś tam surround będziesz miał bo głośniki dookoła ale 5.1 to raczej nie osiągniesz :)
Co do podłączenia do wzmacniacza to wpinałem się do wtyczki wchodzącej w oryginalne radio a kabelki już szły w odpowiednie miejsce we wzmacniaczu. Chyba była w instrukcji serwisowej rozpiska podłączenia radia ze wzmacniaczem, jak jeszcze nie znalazłeś to daj znać to poszukam i wrzucę na forum.
Poprzez Computer Data Lines to radio podłączone jest chyba do magistrali can samochodu i chyba przez nią potrafi też zmieniać również ustawienia wzmacniacza takie jak to centerpoint czy sterowanie dźwiękiem na przednie czy tylne głośniki.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez Dranet » 16 cze 2014, 16:59

Siema Daronnn !

Gdybyś był tak uprzejmy i wystawił na forum schemat podłączenia naszego radia DVD do wzmaka to byłbym bardzo happy, bo niestety tego mi akurat brakuje :–)
Jeśli chodzi o taki schemat jak w załączniku, to go mam, zerknij please czy masz taki sam.
Wpinałem się następująco:
Wzmaka wpiąłem w A/V cable w pin-y 14 i 15 – FL i FR LINE OUT-y.
Kabelk od sterowania wzmakiem biały wpiąłem w power cable nr 6 – BROWN.
Przykładowy głośnik z systemu BOSE wpiąłem już do wzmaka, próbowałem wpinać w kilka wyjść FL, czy RR i nic, tylko słyszałem podczas podłączania szelest w głośniku, oczywiście w tym czasie kiedy się wpinałem, muzyczka sobie grała w zwykłych głośnikach.
Naturalnie wzmaka wpiąłem: czerwony gruby kabelek + do akumulatora, poprzez 25A bezpiecznik.
Masę (kabelek czarny) do masy :–)
Zastanawiam się, czy nie trzeba jeszcze czegoś przestawić w samym radiu DVD w ustawieniach fabrycznych, aby zaczęło współpracować ze wzmakiem ...

naviacs8998d.JPG
Jeszcze coś takiego znalazłem, ale za mało szczegółów, i tak nie wiadomo jak podłączyć wzmaka ;–(


android-car-dvd-player-install-Wire-Diagram.jpg
Ostatnio edytowano 16 cze 2014, 23:40 przez Josh, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto zbędne cytowanie przedmówcy
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 23:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez daronnn » 20 cze 2014, 13:57

Tutaj wrzuciłem schemat podłączeń z instrukcji serwisowej:
http://bdt.eu/navi/wiring.pdf
wiring.pdf
(1.65 MiB) Pobrane 94 razy

na stronie 98 masz rozpiskę jak wzmacniacz podłączony jest do instalacji samochodu.
Z tego co się orientuję to musisz podłączyć też wzmacniacz do instalacji samochodu kabelkami oznaczonymi "computer data lines system". Samo zasilanie do bose nie wystarczy, poprzez magistralę can musi on dostać sygnał do włączenia. Oczywiście musisz mieć też z radiem can bus adapter (to małe pudełko na kabelkach) żeby taki sygnał wysłało.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez Dranet » 22 cze 2014, 12:15

Siema !

Dzięki Daronnn za schematy, mam wszystkie, w sumie mam cały Service Manual do CX-9.
Niestety okazuje się, że kupiłem wzmacniacz do CX-7, a tam okablowanie różni się nieznacznie od tego z CX-9.
Nic to, walczę dalej, ale chyba jednak za dużo zmian trzeba dokonać w okablowaniu aby uruchomić BOSE w CX-9 bez BOSE, za dużo roboty. Chyba sobie tylko wymienię głośniki z przodu na JBL-e i styknie.

A Daronnn, radio mam dokładnie takie samo jak Twoje, jedynie CAN BUS, mam oryginalne, taki które przyszło mi razem z radiem, a Ty z tego co pamiętam zmieniałeś CAN adapter na bardziej wypasiony.
Poszukam schematu do moje CAN adapterka, i metodą organoleptyczną spróbuję jeszcze podłączyć wszystko do kupy.

Okazuje się, że wzmacniacz kupiłem z CX-7 na alledrogo a tam są całkiem inne wyprowadzenia ;–( inne kolory / oznaczenia i się okazuje, że w CX-7 nie ma subwoofera ...

Nierówna walka z podłączenia wzmaka na fotkach.
Pozdro
Załączniki
IMG_20140615_131441.jpg
IMG_20140615_131612.jpg
IMG_20140615_131444.jpg
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 23:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez burzaxxx » 13 lip 2014, 20:21

witam
mam mały wielki problem z radiem Kenwood 4023BT. Radio nie wzbudza wzmaka. podłączane jest przez interface. po krótkim zaznajomieniu się z problemem, widzę ze jest potrzebny can bus adapter. mazda to cx9 2010 rok z Bose
czyli radio kenwood + ramka + interfejs do sterowania z kiery + can bus adapter + kostka ?
Początkujący
 
Od: 5 sie 2008, 22:21
Posty: 25
Skąd: Wałbrzych
Auto: Mazda 6 2.0 2008r. klaczy mech. Diesel Power !

Postprzez daronnn » 16 lip 2014, 10:46

Dranet, jak postępy w montażu bose? Udało się to wszystko spiąć do kupy? Trochę tych gratów nakupiłeś :)

burzaxxx, można kupić can bus adapter z interfejsem do sterowania z kierownicy, zawsze będzie jedna skrzynka mniej.

U drouta machery jak podłączały radio kenwooda to wyciągnęli płytę główna z oryginalnego radia i wpięły w instalację żeby działało więc można i tak :) Wywaliliśmy dziadostwo i jeszcze ze dwa inne pudełka i ten amerykański can bus adaper wszystko mający wystarczył żeby wszystko działało. A i adaptery zazwyczaj mają w komplecie potrzebne kostki.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez Dranet » 16 lip 2014, 12:39

daronnn napisał(a):Dranet, jak postępy w montażu bose? Udało się to wszystko spiąć do kupy? Trochę tych gratów nakupiłeś


Siema Daronnn :–)

Spokojnie, na razie jestem na etapie sprzedaży wzmaka do CX-7 oraz całej wiązki kabli również do niej, bo mi to jest do niczego nie potrzebne :–)
http://allegro.pl/mazda-cx-7-cx7-wzmacn ... 15400.html

Głośniki do BOSE na razie sobie zachowam oraz wtyczki do wzmaka. Chociaż z tego co czytałem opinie na temat głośników oryginalnych są podzielone, znalazłem gdzieś na forum, że ludzie wywalają te papierowe głośniki i kupują naprawdę porządne głośniki z górnej półki i dopiero wtedy zaczyna to nabierać prawdziwego brzmienia :–)
No ale to już zależy od tego czy ktoś ma audiofilskie ucho i chce mieć dźwięk z górnej półki czy wystarczy BOSE i oryginalne głośniki, czy zwykły system, który ja aktualnie posiadam :–).
Do tej pory jeździłem Laguną z systemem Cabasse – okazuje się, że ten systemik totalnie nie dorasta do pięt temu co jest w mojej Madzi, bez BOSE (a co dopiero z BOSE :–)), bo Cabasse gra beznadziejnie.
Wszystko zależy od kasy, ile chce się przeznaczyć na system audio, za bardzo dobry system trzeba dać conajmniej 5 kPLN i cieszyć się idealnym dźwiękiem.
Na razie zamówiłem wzmaka do CX-9 oryginalnego tym razem do tego modelu :–)

Przy okazji znalazłem super serwis ze wszystkimi schamatami do Mazd, trzeba trochę pokombinować aby się strona otworzyła, wyskakuje czasami prośba o zalogowanie ale daje radę:
http://am.mazdaserviceinfo.com/emazda/d ... 20_3b.html

Pozdro
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 23:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez arE » 18 lip 2014, 17:43

Strona dobrze chodzi jak wyłączysz JavaScript.
Forumowicz
 
Od: 17 gru 2012, 16:26
Posty: 96 (1/2)
Auto: CX-7, 2.2 Sport, 2010

Postprzez Dranet » 22 lip 2014, 23:45

daronnn napisał(a):Tutaj wrzuciłem schemat podłączeń z instrukcji serwisowej:
http://bdt.eu/navi/wiring.pdf
Załącznik wiring.pdf nie jest już dostępny

na stronie 98 masz rozpiskę jak wzmacniacz podłączony jest do instalacji samochodu.
Z tego co się orientuję to musisz podłączyć też wzmacniacz do instalacji samochodu kabelkami oznaczonymi "computer data lines system". Samo zasilanie do bose nie wystarczy, poprzez magistralę can musi on dostać sygnał do włączenia. Oczywiście musisz mieć też z radiem can bus adapter (to małe pudełko na kabelkach) żeby taki sygnał wysłało.


Siema Daronnn !

Qrde co robię nie tak ??? Wszystko podłączam tak jak na schematach ... mam obcykane wszystkie kabelki, które wychodzą z radia i które wchodzą do wzmaka ... podłączam i cisza. Nie Włącza się wzmacniacz, cisza, tylko gra muzyka z głośników z normalnej instalacji.

Wpinam się w MS_CAN_H i MS_CAN_L, podłączam wszystko tak jak na schemacie, a wzmak nie chce grać ... macie jakiś pomysł ? Oczywiście używam CAN BUS adaptera tego standardowego, który dostałem razem z radiem (ten z napisem Mazda CX-7), ale ten chyba działał z BOSE ?
Coś mi się zdaję, że problem tkwi właśnie w tym CAN BUS adapterze, mój po prostu nie jest przystosowany do obsługi systemu BOSE ! :–)
Jaką wersję adaptera macie ? Ja mam tę, gdzie na naklejce jest napisane Mazda CX-7 ... dziwne, ale może chodzi o wersje adaptera ?
Dobra znalazłem wreszcie adapter do Mazda CX-9 z BOSE i to jest to czego mi potrzeba ! :–):
http://www.incaraudio.pl/pl/interfejs-m ... z0102.html

W załącznikach schematy wg których robiłem, wszystko wyjaśnione jak na patelni ...
Macie jakiegoś dobrego machera od BOSE w okolicy Wawy ?
Załączniki
02_bose.jpg
01_bose.jpg
audio-wiring.jpg
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 23:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez daronnn » 25 sie 2014, 00:38

Dranet, co do fachowca od BOSE w okolicy Wawy to chyba sam nim jesteś. Jeszcze trochę a będziesz się doktoryzował z tematu :)
Na moim chińskim, nie do końca działającym adapterze, też było napisane że jest do CX-7 a wzmacniacz uruchamiał więc chyba nie tu jest problem. Może jeszcze jakieś zasilanie trzeba puścić na wzmacniacz po włączeniu radia? Chyba z chińczyka coś takiego szło. A na Twoim ostatnim zdjęciu jest we wtyczce AMP control, tam trzeba dać +12 po zapłonie.
Pewnie i taj już sobie poradziłeś i rozkoszujesz się dźwiękiem BOSE w samochodzie? :)
Jeśli nie to zawsze możesz iść na łatwiznę i sprzedać swoją maździoche i kupić taką z BOSE? No chyba że zamienić mazdę na jakiś audiofilski sprzęt grający?

A i tak przy okazji to przy okazji zamawiania kolejnego radia zauważyłem że CUSP sprzedaje radia z nowym andoridem 4.4.2. Na stronie nie udostępnia aktualizacji ale można ją pobrać z internetu.
Pobrałem stąd:
https://www.dropbox.com/s/6oqr0sfkqygc3 ... n=55820586
kilka dni jeżdżę i tragedii nie ma.
Jest nowa aplikacja do obsługi radia, znacznie lepsza. W końcu normalnie działa obsługa telefonu tzn. zawsze pojawia się ekran do odebrania telefonu no i wycisza inne źródła w trakcie rozmowy no i po włożeniu dvd już nie leci muzyka z bluetooth. Odtwarzacz filmów wspiera sprzętowe dekodowanie więc podobno chodzą w końcu filmy hd (u mnie trzeba wyłączyć sprzętowe dekodowanie dźwięku bo nie było dźwięku na niektórych filmach). A i po aktualizacji dotyk działa po każdym uruchomieniu, wcześniej czasami trzeba było wyłączyć i włączyć radio.
Jak ktoś ma androida to chyba warto zrobić upgrade.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez drout » 4 wrz 2014, 21:15

U mnie też już siedzi chińczyk na androidzie; –) . I od razu chciałbym jeszcze raz podziękować Darkowi ze tak pięknie i szybko mi to zamontowal. Ogarniasz juz to z zamkniętymi oczami. Córcia kazała podziękować za film uśmiech od ucha do ucha bezcenny. PS chyba ten bluetooth pod USB nie działa ale pobawie się jeszcze z nim.

Jeszcze raz wielkie dzięki
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2013, 16:29
Posty: 159 (1/0)
Auto: Forek 2,5XT
CX-9 2010 EU/PL

Postprzez sQubany » 4 wrz 2014, 21:26

No to nadszedł czas na mnie.Przymierzam sie do wymiany oryginalnej navi na coś innego.Denerwuje mnie radio i skanowanie jak wiecie po 2 fale.W tej chwili mam zamontowane takie jak na foto.Przeleciałem posty i bardzo duzo jest napisane na tematy techniczne.Ja mam dość skompe wiadomości na te tematy więc mam krótkie pytanko do was.Napiszcie mi co zamontować do mojej mazdzi zeby fajnie smigało i było w miarę za przyzwoite pieniądze.Mam system bose z 10 głosnikami,kam cofania, sterowanie z kierownicy,itp.Nie mam z kolei(chyba) komputera pokładowego bo nie ma przycisku info.Czy radia które montowaliści u siebie zciemniają się jak zciemniacie tarcze zegarów.Który system wince czy android Jeszcze raz prosze o podpowiedz i ewentualnie jakies linki z radiem gdzie mozna kupić.Dzięki.
Załączniki
DSC_0318.jpg
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2014, 20:41
Posty: 106 (1/4)
Auto: Mazda cx9

Postprzez daronnn » 8 wrz 2014, 15:25

Piotrek, fajnie że poszło bez większych problemów no i przede wszystkim że córka zadowolona. Sam wiem jakie dzieci teraz wybredne są :)

sQubany, zanim napiszę to trzy dodatkowe pytania:
1. Czy masz bose w samochodzie?
2. Czy potrzebujesz funkcję przestawiania godziny na wyświetlaczu samochodu bo rozumiem że komputera pokazującego spalanie itp nie masz?
3. Czy masz zapał do majsterkowania i czy lutownica w ręku nie jest Ci obca?
a i pytanie dodatkowe czy chciałbyś być wyjątkowy i posiadać coś czego nikt jeszcze nie ma? :)
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez sQubany » 8 wrz 2014, 20:14

Odpowiadam na pytania
1 mam bose w aucie +subwoofer
2 No skoro jest ten zegarek na desce rozdzielczej to było by fajnie zeby wskazywał dobrą godz
3 Komputera chyba nie mam no chyba ze jest tylko ze radio jest niedostosowane ale powiedzmy ze nie mam.
4No lutownica nie jest mi obca i lubię majsterkować ale mam jeszcze pomoc znajomy jest elektronikiem i ewentualnie pomoże
5 No na pewno chciałbym miec cos takiego wyjątkowego nawet powiem nieskromnie ze dlatego kupiłem ten samochód zeby mieć coś takiego co mało kto ma.
Nie wiem czy dobrze robię ale wolałbym bym radio na androidzie niz na win ce znalazłem cos takiego
http://www.cusptech.com/index.php?c=pro ... 2965f70c0a
no ale czekam na to co Ty powiesz
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2014, 20:41
Posty: 106 (1/4)
Auto: Mazda cx9

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9