Zmiana fabrycznego radia [EU]

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez kkrisu76 » 13 mar 2014, 19:15

Po 2 tygodniach użytkowania moje spostrzeżenia:
1. Jakość dźwięku jest ok natomiast kwestia niskich tonów na cichych ustawieniach głośności nie uległa zmianie pomimo podłączenia poprzez chinche efekt dudnienia jest obecny. Należy zmienić ustawienia niskich tonów poprawia to efekt ale przy głośnym graniu należy ustawienia "odwrócić" aby można słyszeć bas na oczekiwanym poziomie
2. Są problemy z uruchomieniem. Czasami zdarza się że po przekręceniu kluczyka radio gra od razu natomiast ekran jest czarny przez cały czas jazdy. Po zostawieniu samochodu na dłuższy postój (noc w garażu) defekt ustępuje. Niestety nie umiem znaleźć reguły która steruje tym zachowaniem
3. Kamera czasami pokazuje połowę ekranu druga jest czarna także zachowanie losowe
4. Android raczej się nie wiesza

a jakie wrażenia u Was po paru tygodniach użytkowania czy potwierdzacie zachowanie Waszych CUSP nawigacji bądź znaleźliście sposób na poprawę opisanych defektów. Ogólna ocena 3 w skali 2-5. Mam nadzieję że pojawi się nowa wersja Androida która ustabilizuje Navi chociaż czytałem na forach że nie ma jeszcze wersji stabilnej i nie wiadomo kiedy sie pojawi. była dostępna wersja beta ale z podanych linków nie mogłem jej ściągnąć (chyba została usunięta z uwagi na niestabilność)
Początkujący
 
Od: 12 sty 2014, 15:16
Posty: 15 (0/1)
Auto: CX-9 2010 EU/PL

Postprzez daronnn » 13 mar 2014, 20:39

Dranet, kupiłem tą co przesłałeś w linku, tylko bezpośrednio u producenta i chyba ze 100$ taniej plus adapter can firmy pac. Dostałem rekompensatę dodatkowych kosztów od paypal więc rozsądnie to wyszło. Raczej lepiej kupić na jakiejś aukcji np. aliexpres bo chińczyk po przesłaniu przestał się odzywać.
Z HOWTO to się nie wyrywam bo już chyba wszystko napisałem, szlumik ogarnął u siebie temat na podstawie moich wpisów więc jest chyba w miarę zrozumiale :)
Chińska nawigacja ma swoje wady ale i zalety, dźwięk nie jest zły. Mi fabryczny dźwięk nie bardzo się podobał, według mnie u chińczyka szału nie ma ale jest lepiej. Przede wszystkim są wysokie tony. Może gdyby na fabrycznym wymienić głośniki wysokotonowe byłoby lepiej. Kwestia basu przy cichym słuchaniu mi nie przeszkadza, przy normalnym słuchaniu w czasie jazdy jest ok. Można się czepić przy cichym słuchaniu na postoju.
Wolę mieć wszystko w jednym niż obklejać szybę nawigacjami, blootothami, kablami... choć zdaję sobie sprawę że do ideału chińczykowi sporo brakuje :)
kkrisu76 u mnie nie ma czarnego ekranu przy uruchomieniu, czasami po uruchomieniu nie działa ekran dotykowy ale wystarczy wtedy wyłączyć i włączyć urządzenie i jest ok. U Rosjan ktoś miał chyba podobny do Twojego problem, pisał że rozebrał, przeczyścił jakimś magicznym płynem wszystkie połączenia taśmowe i podobno pomogło.
Z kamerą nie mam problemu, może coś nie łączy u Ciebie? Kamera fabryczna?
Co do softu to faktycznie kilka miesięcy temu wrzucili androida 4.0 i po kilku dniach go usunęli. Mam instalkę na dysku (jak ktoś chce mogę udostępnić), wgrywałem go do siebie ale miał on kilka bugów więc go nie używam. Jak na razie nie widać nowych wersji. Miejmy nadzieję że chińczyki chcą wypuścić najbardziej dopracowany soft jaki chińskie nawigacje widziały i dlatego to tyle trwa :)
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 09:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez szlumik » 13 mar 2014, 21:21

Potwierdzam ogarnąłem wszystko! Dzięki Daronnn !
A iloraz inteligencji mam na poziomie koczkodana wąskoustego
zamieszkującego tropikalne lasy Malezji.
U mnie wszystko działa.
Po przejściu na chinche dzwięk jest wyborny (i nie mam problemu z basem).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 00:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez Dranet » 25 mar 2014, 17:16

Siema ponownie.

Dobra dobra, Szlumik, już się tak nie musisz podniecać tym, że masz BOSE, bo słyszałem dźwięk w CX-9 z BOSE i bez BOSE i głowy nie urywa to BOSE, które różni się w sumie całą instalacją, sumarycznie ma 277W mocy, ale ma inne głośniki i oczywiście sławny subwoofer, który daje masę basów, ale za dużo basów szkodzi na bębenki ;–)

Nie robię BOSE, bo trzeba wymieniać całą instalację, głośniki dokładać wzmaka.... masa roboty i masa kasy.

Kupię chyba jednak to DVD:
http://www.happyshoppinglife.com/androi ... -1675.html
Z Androidem jednak chyba będzie lepsze, zwłaszcza, że nie mam komputera pokładowego, podepnę sobie pod OBDII i kupię Torque :–) i też będę miał komputer pokładowy.
I na Androidzie nie będzie mi bas BUCZAŁ :–) bo nie mam BOSE huehueheuh
Daronnn, dzięki wielkie za podsumowanie działania radyjka, jednak na Androidzie będzie więcej możliwości, niż na Win CE ... Chociaż gorzej dopracowane ... no może pojawi się jakaś aktualizacja softu niedługo .... :–)

Dzięki

Pozdro
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 22:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez szlumik » 25 mar 2014, 23:15

W kwestia "mania" i "niemania" BOSE.
Odpowiadam ........ lepiej mieć ! <faja>
Na bębenki szkodzą wysokie tony .... basy źle wpływają na cynaderki....
W necie mnóstwo było ostrzeżeń, abym nie brać CX-9 bez Bose, bo w tej wersji podobno straszne oszczędności poczyniono i wygląda to tak :D
Załączniki
sportowy samochód_poprawiony.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 00:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez Dranet » 26 mar 2014, 11:10

Hejka Szlumik ! :–)

No moja CX-9-czka wygląda o niebo lepiej od tej co pokazałeś na fotce !! :–)
A faktycznie bez BOSE zwłaszcza z 2007 roku CX-9 to wersje w sumie podstawowe, ale w tych bardziej wypasionych i tak wymieniacie sobie DVD-ki na Chinczyki.
Dobra spoko wystarczy tego jarania się systemem BOSE, biorę ten zestaw:
http://www.tradesolution.hk/e/ptxwebsto ... ml?count=1
oraz rear camera:
http://www.tradesolution.hk/e/ptxwebsto ... ml?count=1

Panowie, dobry wybór ? Coś trzeba będzie dokupować do tego ? Jakieś CANBUS-y ? (to chyba jest w zestawie :–)).

Dzięki

Pozdro
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 22:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez szlumik » 26 mar 2014, 12:04

Teraz na poważnie.
O navi nie będę pisał, bo napisano wiele.
Kamery cofania z wyglądu są identyczne, różnią się bebechami.
Polecam (tylko nie wiem czy jeszcze mają) "Kamera cofania dedykowana 4115"
firma GLOB CENTER ul. Gimnastyczna 40, Łódź, telefon (042) 640-40-56.
Kamera jest na przetworniku SONY i chodzi w PAL-u.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 00:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez Dranet » 26 mar 2014, 13:21

A faktycznie Szlumik.

Ta z mojego linku jest NTSC ... chalerka niedobrze, może nia banglać z tym DVD ?

http://www.tradesolution.hk/e/ptxwebsto ... ml?count=1

Night vision
Waterproof
Image feature:OV7950CMD
View angel:170 Degree
TV System:NTSC
Dimension:73x36x46mm
Effective pixels:NTSC:656x492
Horizontal Resolution(TV lines):420 TV lines
Packing:color box

W sumie DVD ma autowybór PAL / SECAM do TV:
Built-in Analog TV, auto select NTSC, PAL or SECAM
To pewnie sobie poradzi z NTSC kamerką cofania :–) ?
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 22:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez szlumik » 26 mar 2014, 13:36

Pewnie sobie poradzi.
Dałem ok. 100 zł za "oczko" Sony i PAL-a
(podobno jakość obrazu trochę lepsza- nie wiem, nie porównywałem).
A to już grzech nie brać.
Jak wrzuciłem wsteczny, to tak widziałem moich sąsiadów na ekranie :D
Załączniki
kamera cofania.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 00:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez drout » 29 mar 2014, 16:11

Poprawiles mi humor znacznie
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2013, 15:29
Posty: 159 (1/0)
Auto: Forek 2,5XT
CX-9 2010 EU/PL

Postprzez Dranet » 14 kwi 2014, 11:17

Siema.

Dobra dobra Szlumik, z tego co widzę na niezłej wiosce mieszkasz i sporo tych sąsiadów masz u siebie :–)

Kupiłem sprzęciocha DVD na Androidzie !!! Gra całkiem fajnie, zwłaszcza jak dam czadu, sporo basów i wysokich. Natomiast przy cichym słuchaniu muzy więcej jest tonów niskich niż wysokich, dopiero jak podkręcę mocniej, są i wysokie i niskie tony.
Ogólnie dźwięk jest bardzo dobry, wg mnie lepszy niż w moim oryginalnym radyjku, w nowym więcej możliwości regulacyjnych.
Model to dokładnie ten, co tutaj:
http://www.tradesolution.hk/e/ptxwebsto ... /1991.html

Oczywiście nie działa sterowanie z kierownicy i Bluetooth ! Ale to widzę standard w tych sprzętach :–)
Daronnn, napisz mi pls, czy koniecznie muszę dokupować ten interfejs co Ty kupiłes do swojego DVD, na pewno nie da się przyuczyć CANBUS-a tego, który jest w zestawie ?
A i co to jest ta mniejsza wtyczka ? bo za Chiny nie mogłem jej podłączyć ?

W załączniku przesyłam kilka fotek z pola walki.

Tutaj jest kawałek na youtube:
http://youtu.be/0paBgztYk6E

Update z chwili :–), OK Daronnn, już wiem, wystarczyło przeczytać kilka postów wyżej od Ciebie, upitalam odpowiedni kabelek robie bypass do wheel key-a, tak jak z Twojego postu wynika:
przez daronnn » 25 sty 2014, 12:59
Spoko może się pobawię w tym tygodniu z tym rozwiązaniem, a moja CX-9ka jest z 2007 i nie mam komputera pokładowego :–)
Jeszcze tylko ten Bluetooth ... u mnie też nie działa !!!, Te małe chińskie rączki coś musiały spartolić podczas montażu modułu, Daronnn, Tobie też nie działa i z tego co widzę masz dokładnie to samo DVD co i ja kupiłem. Uruchomiłeś Bluetooth-a ? Pewnie trzeba będzie podłączyć po USB z tyłu DVD jest wejście jakiegoś Bluetooth i gites.
U mnie Chińczyk na szczęście się jeszcze odzywa do mnie przez Skype.

Pozdro
Załączniki
IMG_20140413_170710.jpg
IMG_20140413_161137.jpg
IMG_20140413_134549.jpg
IMG_20140412_193320.jpg
IMG_20140412_193327.jpg
IMG_20140412_211332.jpg
IMG_20140412_214027.jpg
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 22:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez daronnn » 15 kwi 2014, 16:51

Jak nie ma komputera/nie potrzeba sterowania wskazaniami komputera to oczywiście można zastosować obejście, tym bardziej że jest już ono sprawdzone i podobno działa :)
Bluetooth służy tylko do rozmawiania, można go sparować z telefonem, powinieneś znaleźć na telefonie urządzenie apple. Kod do parowania był jakiś standardowy 0000, 1234, 1111 czy jakoś tak.
Żeby android widział bluetooth to faktycznie trzeba taki na usb podłączyć, sprawdzałem dwa z kilka złotych i oba działały.
Jeśli chińczyk się odzywa to możesz pomęczyć go o skrzynkę canbus, niech daje jakiś rabat :)
A i nie wiem o jakiej mniejszej wtyczce piszesz?
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 09:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez Dranet » 17 kwi 2014, 13:24

Siema !

Dzięki wielkie Daronnn za podpowiedzi, wszystko śmiga aż miło, po zrobieniu bypass-a, czyli wypięciu tego fioletowego kabelka i wpięciu bezpośrednio do kabla o oznaczeniu wheel key1 sterowanie z klawiatury przy kierownicy bangla, zaprogramowanie klawiszy to pestka.

A jeśli chodzi o tę wtyczkę, którą nigdzie nie podłączyłem to chodziło mi o tę mniejszą z I-szego zdjęcia z mojego poprzedniego postu (w załączniku zaznaczona czarnym kółkiem), tam jest podłączonych raptem kilka kabelków, do czego one są, nie mam zielonego pojęcia.

Grunt, że wszystko śmiga należycie, Bluetooth wbudowany działa i jest widziany jako Apple, ładnie współpracuje z moją Insignia 5x, jedynie jakość rozmów nie powala, muszę wyprowadzić sobie jakiś porządny mikrofon bliżej twarzy, gdzieś na podszybiu, nad głową, albo w słupku, bo podczas testowych rozmów musiałem się nieźle pochylać nad radiem, aby rozmówcy jako tako coś słyszeli.
Po podłączeniu Bluetooth-a przez USB udało mi się odpalić OBDII, odczytałem sobie kulturalnie wszystkie błędy programem de facto już zainstalowanym Torque, komputerek pokładowy już mam dzięki Torque :–)

A tak z ciekawości, szukałeś już może jakiegoś dobrego mikrofonu do instalacji bliżej głowy ?

Pozdro !
DD
Załączniki
wtyczka mazda cx-9.jpg
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 22:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez cinek78 » 23 kwi 2014, 07:24

... wiem, że juz sporo nas ten temat napisano , ale czytam , czytam i nadal nic nie wiem. Jak mogę sobie pradzić z regulacją ustawień zegara??? po zamontowaniu chińczyka nie mam możliwości regulacji ( wcześniej ustawiało sie z to pozycji macieżystego radia) – teraz mam dwa wyjścia: zamontować na chwile ori radio , drugie to punkt 12h wyłączyć / włączyć kleme aku... ale może jest trzecie wyjście??? <glupek2>
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2013, 08:08
Posty: 340 (4/8)
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Auto: Mazda cx5 , Alfa Romeo Giulietta
, Ducati MTS 1200

Postprzez Dranet » 23 kwi 2014, 14:54

Siema.

U mnie zadziałała metoda na godzinę 0:00 :–) Ale co się okazało, klemę musiałem odłączyć godzinę wcześniej, bo jak odłączyłem o 0:00, to miałem 1:00 po podłączeniu ... Dziwna sprawa, czyżby zegarek kojarzył zmianę czasu z zimowego na letni ... Nie wiem.

Ale śmiesznie działa zegarek w Nowej Chińskiej DVD, jak włączam maszynę po nocy to godzina jest jakaś z kosmosu, po czym jak się zsynchronizuje z GPS, albo z Aero2, które podłączam przez tathering i komórkę, to ustawia się prawidłowa godzina.

Pozdro
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 22:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez Dranet » 19 maja 2014, 16:38

Siema ponownie !

Zainstalowałem wreszcie kamerkę cofania !! Tą od Chińczyka :–) ale jest drobny problem:
Widok na ekranie jest OK, kolorowy, bajera, ale to co widzę na ekranie to odbicie w lustrze.
Nawet napisy widzę tak jak w lustrze: REVERSE jest odwrócone ... Co to może być ???

Ktoś z Was podpinał kamerkę z przodu, do nagrywania trasy ? Pomyślałem sobie, że jak już mam Androida na moim DVD, to można by podpiąć kamerkę też z przodu :–), da się taki bajer ustawić ?

Pozdro
DD
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 22:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez ute » 21 maja 2014, 10:38

"A jaki jest problem z oryginalnym zestawem? Radio pewnie nie łapie wszystkich częstotliwości (raczej nie do ruszenia) ale reszta powinna działać?[/quote]"

Sorki ale choroba mnie rozłożyła. No właśnie jedyny problem z tym oryginalnym dotykowym wyświetlaczem to brak radia, chwyta tylko nie parzyste częstotliwości, więc jak na razie poza zetką mam tylko Maryjkę :D
Jak dla mnie brak radia to spory problem bo ile można słuchać tych samych płyt, ale jak czytam wasze posty i info ile rzeczy nie działa po wymianie to zaczynam wątpić czy zamiana na chińczyka nie stworzy więcej irytacji niż zadowolenia.

Czy ktoś może zna "magika" który potrafi przestroić to ustrojstwo ? Chyba że można jakoś inaczej sobie poradzić z tym problemem.
Początkujący
 
Od: 14 sty 2014, 23:41
Posty: 25
Auto: Mazda cx-9 2011

Postprzez daronnn » 23 maja 2014, 20:27

ute, z problemem można poradzić sobie kupując chińczyka, z tym że rozwiązując jeden problem przysparzasz sobie kilka innych :) Nie słyszałem żeby ktoś to przestrajał, może jakbyś poszukał dobrego elektronika z zacięciem i przy okazji musiałbyś mieć dużo szczęścia żeby sprzęt na to w ogóle pozwalał.

kkrisu76 nie wiem czy jeszcze zaglądasz na forum ale wydaje mi się że wiem jak rozwiązać Twój drugi problem gdyż pojawił się on również u mnie, chodzi o to:
2. Są problemy z uruchomieniem. Czasami zdarza się że po przekręceniu kluczyka radio gra od razu natomiast ekran jest czarny przez cały czas jazdy. Po zostawieniu samochodu na dłuższy postój (noc w garażu) defekt ustępuje. Niestety nie umiem znaleźć reguły która steruje tym zachowaniem

Wygląda na to że problem występuje gdy nawigacja ma problemy z odczytem drugiej karty (ta z prawej strony).
Z tej karty robi się aktualizację softu nawigacji i z tego co zauważyłem gdy radio ma problemy z odczytem karty zawiesza się przy starcie. Gdy nie ma karty nawigacja startuje za każdym razem.
Próbowałem formatować kartę ale poprawy brak, spróbuję ją jeszcze wymieć i dam znać czy pomogło.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 09:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez Dranet » 24 maja 2014, 07:25

Siema !

Mam dokładnie to samo co Daronnn, po prawej stronie slot na kartę microSD jest jakiś walnięty, ostatnio aż miałem dzwonić do Chińczyka, że mi sprzedał bubel ;–), na szczęście działa karta po lewej stronie i nic się nie zawiesza.
Tylko jeszcze ten lustrzany obraz w kamerce cofania :–) śmiesznie to wygląda jak prawą stronę mam po lewej a lewą po prawej ... ogólnie działa czasami tylko się przywiesi, ale to wystarczy wbić ponownie wsteczny i śmiga dalej.

pozdro

"
Wygląda na to że problem występuje gdy nawigacja ma problemy z odczytem drugiej karty (ta z prawej strony).
Z tej karty robi się aktualizację softu nawigacji i z tego co zauważyłem gdy radio ma problemy z odczytem karty zawiesza się przy starcie. Gdy nie ma karty nawigacja startuje za każdym razem.
Próbowałem formatować kartę ale poprawy brak, spróbuję ją jeszcze wymieć i dam znać czy pomogło.
"
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 22:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez daronnn » 26 maja 2014, 19:29

Dzięki za info, w takim razie nie będę już się męczył z prawym slotem tylko tak jak Ty przerzucę się z większą kartą do slotu z lewej strony. Jakby co to jest jeszcze plan C i D czyli podłączenie po USB :)
Co do tej kamery to sprawdź jeszcze w aplikacji chyba "factory settings" czy nie ma czegoś jak reverse camera mirror albo jakoś tak. Jak nie zapomnę to popatrzę u siebie jutro czy jest coś takiego, no chyba że chińczyk przylutował jakiś układ scalony do góry nogami... wtedy tylko złapanie w kadr wszystkich sąsiadów szlumika może uzdrowić kamerę :)
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 09:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9