Zmiana fabrycznego radia [EU]

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez daronnn » 27 sty 2014, 20:39

Wheel key 2 nie ruszać, potrzeby jest on do samochodów co mają bardziej fikuśne sterowanie z kierownicy.

Co do włączania wyłączonego radia przy wstecznym to sprawdziłem u siebie i wygląda na to że ten typ tak ma. Ma to jakiś sens bo nie musisz włączać radia żeby widzieć co się dzieje za samochodem. Po wyłączeniu wstecznego radio wraca do poprzedniego stanu tzn. jest dalej wyłączone. U mnie radia na wstecznym nie słychać. Zresztą wyłączenie radia działa jakoś też po chińsku bo wydaje mi się ze w czasie wyłączenia widać bardzo słabo obraz, tak jakby przyciemniony był bardzo obraz i nie było dźwięku?

Przerzutka na chinche rozwiąże problem z dudniącym basem itp. Dźwięk jest znacznie lepszy no i poprawia się zakres regulacji głośności. Prawy kanał gra wtedy głośniej ale można to wyregulować balansem. Co do sposobu montażu to nie ucinałem bo z nowym adapterem can dostałem nową złączkę z kompletem kabli do których przylutowałem chinche. Potrzeba dwa męskie, do bose idzie sygnał stereo tylko prawy i lewy przedni kanał a wzmacniacz bose przerabia go na więcej, tyłu nie podłączasz.
Jeszcze mała zabawa z korektorem i myślę że będziesz zadowolony, przynajmniej dla mnie jest bardziej niż ok a dosyć wybredny jestem :)
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez szlumik » 27 sty 2014, 21:17

No to chyba muszę uciąć pomarańczowy, wsteczny uruchamia radio i widok z kamery, w czasie cofania
radio nie gra, ale po wyrzuceniu wstecznego radio się nie wyłącza (pozostaje online :) ).
Tylko które kable to wchodzące plusy i minusy R i L do wzmacniacza Bose ?
Korekcja na zero !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez daronnn » 28 sty 2014, 09:23

Prawy i lewy przód to cztery przewody umieszczone w jednym rzędzie, w dużym brązowym gnieździe wpinanym do wtyczki samochodu koło siebie. Według rozpiski kolorów z manuala chińskiego radia:
– biały: przód lewy (+)
– biało czarny: przód lewy (–)
– szary: przód prawy (+)
– szaro czarny: przód prawy (–)

Korekcja na zero to może w troszkę lepszym sprzęcie, a takie zazwyczaj nie umożliwiają korekcji. W chińskim radiu trzeba trochę podregulować żeby osiągnąć to zero.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez szlumik » 29 sty 2014, 00:56

WSTĘP
Przeróbki dokonane <faja> !. 3 przeróbki <spoko> .
ROZWINIĘCIE
1. Pomarańczowy kabel reverse ucięty od strony adaptera. Nic nie dało. Radio i tak gra dalej po wyrzuceniu wstecznego, mimo iż wcześniej nie było włączone. No, ale to nie stulejka idzie z tym żyć.
2. Sterowanie z kierownicy poprowadzone przez KEY1 z pominięciem AUTOBUSU. Wszystko działa za wyjątkiem przycisku telefon.
Może by gdzies KEY2 podłączyć i wcale nie mam na myśli czujnik obrotów wału korbowego :D .
3. Sygnał do amplifiera Bose poprowadzony po cinchach. No ! Teraz można słuchać radia !
O poprawie jakości dźwięku nie wspomnę przez grzeczność.
A SPECIAL THANKS
Wielkie dzięki za wskazówki ! Daronnn jestem Ci krewny flaszkę Ballanties'a
........... ale tą najmniejszą 0,4l :D .
MORAŁ
To najlepiej wydane 281 USD w historii motoryzacji, no może poza orurowaniem całego auta wokół :D .
A pomysleć, że chciałem kupić fabryczne radio z 2" ekranikiem za 1100 zł.
Ani nawigacji bym nie zainstalował, ani "From dusk till dawn" z usb nie obejrzał.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez drout » 29 sty 2014, 11:38

Bo kolega Daronnn to mega pomocny i równy gosc.

W niedługim czasie będzie bebeszył moją CX9
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2013, 16:29
Posty: 159 (1/0)
Auto: Forek 2,5XT
CX-9 2010 EU/PL

Postprzez kkrisu76 » 30 sty 2014, 19:50

Też uważam że chęć dzielenia się wiedzą jest wielce pomocna. Może przy instalacji zrobicie parę fotek połączenia kabelków aby pozostawić dla potomnych :)
Początkujący
 
Od: 12 sty 2014, 16:16
Posty: 15 (0/1)
Auto: CX-9 2010 EU/PL

Postprzez daronnn » 31 sty 2014, 23:12

Dzięki, cieszę się że mogłem pomóc :)
Jeśli chodzi o przyciski telefonu to z tego co tam kiedyś wyczytałem to idą one bezpośrednio do modułu bluetooth. Wersje europejskie nie mają tego przycisku więc tematu nie drążyłem ale pewnie jest to do ogarnięcia. Trzeba poszukać odpowiedni kabelek. Jak coś znajdę w temacie to dam znać. Tak jak piszesz, pewnie można użyć KEY2.
Co do flaszki to może się z nią wstrzymaj bo jak zdecyduję się żeby założyć gaz to ja będę Ci podobną krewny :)
Co do zdjęć podłączenia kabelków to u drouta trochę inna akcja będzie bo będziemy poprawiać to co wcześniej spece zamontowały więc nie będzie to chyba miało wartości edukacyjnej? U mnie było rozpoznanie w walce więc też nic nie zrobiłem. Może u siebie zrobisz? A tak w ogóle to znaleźli już Twoją wpłatę. Wysłali już?
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez kkrisu76 » 2 lut 2014, 15:36

Z wpłatą Chińczyk robił ściemę pewnie dlatego że radia nie mają i muszą go wyprodukować swoją drogą ciekawe dlaczego nie mają ich na stanie tylko za każdym razem je małymi rączkami składają. Na razie otrzymałem tylko przejściówkę którą polecałeś ale bez bazy to nie mam pomysłu w co można ją wpiąć :). Spring Festiwal o którym pisał Chińczyk kończy się w przyszły poniedziałek więc dopiero wtedy albo wyślą abo będą produkować. Tak więc lipa z GPS na narty bo taki miałem zamiar aby radyjko w dłuższej trasie wypróbować.
Początkujący
 
Od: 12 sty 2014, 16:16
Posty: 15 (0/1)
Auto: CX-9 2010 EU/PL

Postprzez kkrisu76 » 5 lut 2014, 10:58

Znalazłem ciekawą alternatywę dla tunera DVB-t w naszych navi. Dla posiadaczy navi z android można nie kupować u chińczyków dodatkowego tunera zakupiony i tak nie działa a dokupując zewnętrzny moduł http://www.geniatech.com/news/geniatech ... ive-tv.asp cieszyć się z naziemnej telewizji do oglądani służy aplikacja SianoTV dostępna na Google Play. Na razie cena wysoka ale do rozważenia.
Początkujący
 
Od: 12 sty 2014, 16:16
Posty: 15 (0/1)
Auto: CX-9 2010 EU/PL

Postprzez cinek78 » 5 lut 2014, 19:20

kkrisu76 napisał(a):na narty bo taki

chyba taki żarcik??? Albo urodzony optymista <spoko> <spoko>

Dopisano 6 lut 2014, o 08:41:

mam 2 pytania odnośnie chińczyka:
czy mozna ustawić, żeby radio grało głosniej wraz ze zwiększaniem prędkości?? nie stanowi to w mazdzie wiekszego problemu , bo auto jest ciche , ale...
czy można w radiu "regulować " ramke w kamerze cofania( ta podziałka na stałe ) ??? mam lekko przechyloną. Wiem, że w autach w których jest ori kamera istnieje możliwość zmiany kąta tej ramki/podziałki po wejściu w ustawienia serwisowe. U mnie można wejść w serwisówke , ale nie mam kodu – jest jakis standartowy?
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2013, 09:08
Posty: 340 (4/8)
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Auto: Mazda cx5 , Alfa Romeo Giulietta
, Ducati MTS 1200

Postprzez daronnn » 9 lut 2014, 18:24

Szlumik, według manuala serwisowego dla cx9 2007 do sterowania zestawem głośnomówiącym idzie z kierownicy jasno-zielono/czerwony kabelek. Dochodzi on do modułu bloototh (z prawej strony deski) oraz do radia w 24-cztero pinowej wtyczce (raczej jej nie mam u siebie). Możesz spróbować podłączyć do key 2 i sprawdzić czy działa. O zwiększaniu głośności z prędkością to raczej zapomnij a o ramce nic mi nie wiadomo, raczej jest ona generowana przez kamerę (na chińczyku jest taka sama jak na oryginalnej) więc poza fizyczną regulacją kąta pochylenia kamery (jakieś podkładki) nic nie wykombinujesz.
Kkrisu76, nie martw się, sprawdziłem już radio na nartach za Ciebie :) Objechałem słowackie ośrodki choć model nie jest zbyt mobilny i do mierzenia prędkości zjazdu na nartach ewidentnie się nie nadaje. Jeden zwis wymagający resetu po prezentacji znajomym gangam style :)
Co do tunera to jest pewien problem z podłączeniem kabla USB z tyłu obudowy, bez rzeźbienia w plastiku za radiem raczej się nie uda. Zresztą moje doświadczenia z podłączaniem cokolwiek do chińczyka nie zachęcają do dalszych eksperymentów. Jak już chcesz telewizji to zamontuj lcd 46 cali na tylnej kanapie :)
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez oskaro » 12 lut 2014, 21:15

Witam
Nie znam modelu tego radia.
Posiadam radio które same się zresetowało. Radio staruje jako Nissan , jak włożę płytę do napędu z muzyką to wyskakuje wtedy logo Mazdy. Jak chcę wejść w zmianę radia marki samochodu to woła o kod 4 cyfrowy, którego nie znam.
Na rysunkach przedstawiam radio , 3 fotka nie jest moja podobne do mojego.
Załączniki
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Początkujący
 
Od: 22 sie 2012, 06:56
Posty: 6
Auto: Mazda 5 benzyna 2.0 147KM

Postprzez drout » 17 lut 2014, 21:02

Daronnn wielkie dzieki raz jeszcze za wczorajsze grzebanie i ogarniecie tego wszystkiego. Jak zobaczylem ta platanine kabli to ja sie zalamalem <glupek2> a ty to ogarnales. Szacun <spoko>

Dopisano 17 lut 2014, 20:04:

Dzis pobawilem sie radyjkiem i ladnie teraz daje. Centralny byl wylaczony w ustawieniach radia.
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2013, 16:29
Posty: 159 (1/0)
Auto: Forek 2,5XT
CX-9 2010 EU/PL

Postprzez daronnn » 22 lut 2014, 22:21

Nie ma sprawy. Dobrze że mamy to już za sobą. Musiałem swoje odchorować po robocie, chyba jednak za lekko się ubrałem :)
Włączenie centralnego w ustawieniach radia nie powinno mieć znaczenia, i tak kabelek centralnego z radia nie jest podłączony. Do wzmacniacza bose idzie tylko prawy i lewy przedni kanał.

Dopisano 22 lut 2014 21:38:

oskaro, spróbuj 1212, 1234, 1111, 0000, 9999, 6789.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez kkrisu76 » 27 lut 2014, 10:20

Udało i mi się zainstalować szacownego chinczyka na mój pokład. Dzięki wielkie dla daronnn za wskazówki co do instalacji. Nie było prosto bo dodatkowy moduł nie łapał sygnału dla przycisku mode co powodowało utratę dostępu do komputera ale po ręcznym zaprogramowaniu zaczęło działać. Co do jakości dźwięku stwierdzam że na fabrycznym radiu jakość jest lepsza podłączyłem oczywiście po chinchach ale na cichym radiu nadal słychać dudniący bass. Ciekawe bo na głośniejszym słuchaniu defekt bassa znika. Poszukam jeszcze jakiegoś softu do ustawień muzyki może pomoże. Poza tym tak jak pisaliście reszta działa muszę jeszcze wgrać parę aplikacji i mam nadzieję że wygląd też będzie dopracowany zielona tapeta z drzewami nie bardzo się komponuje w całość :)
Początkujący
 
Od: 12 sty 2014, 16:16
Posty: 15 (0/1)
Auto: CX-9 2010 EU/PL

Postprzez cinek78 » 28 lut 2014, 20:55

gdzie Panowie pobrać aktualizację na naszych chińskich navi???
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2013, 09:08
Posty: 340 (4/8)
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Auto: Mazda cx5 , Alfa Romeo Giulietta
, Ducati MTS 1200

Postprzez kkrisu76 » 1 mar 2014, 10:37

Android i wince jest do pobrania z strony http://www.cusptech.com/index.php?c=ser ... d497fe9825
Początkujący
 
Od: 12 sty 2014, 16:16
Posty: 15 (0/1)
Auto: CX-9 2010 EU/PL

Postprzez cinek78 » 1 mar 2014, 17:35

yyyyyyyyyyyyyyyyy... sorki – przy komputerach uważam żeby mnie nie pogryzł... <glupek2>

a tak poważnie – to jest aktualizacja dla navi czy dla systemy radia???
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2013, 09:08
Posty: 340 (4/8)
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Auto: Mazda cx5 , Alfa Romeo Giulietta
, Ducati MTS 1200

Postprzez Dranet » 12 mar 2014, 13:20

Siema !

Chyba faktycznie skuszę się na to co Daronnn:
http://www.happyshoppinglife.com/mazda- ... -1676.html
Dobre parametry ma, procek lepszy od tych Windowsowych.
Chyba, że polecacie coś lepszego ?

Android-a ma – a to gites jest, można odpalić Torque-a mieć pełny podgląd na parametry silnika.

A co z BOSE, ja nie mam u siebie BOSE, ale w przyszłości chciałbym doposażyć.
Przydałoby się spotkać gdzieś w Wawce i porównać sprzęciochy, w końcu CX-9-czek niewiela jest w PL :–)

Daronnn prośba wielka.
Możesz w jednym mailu podsumować co kupiłeś i gdzie ? takie HOWTO ze wszystkim, rear camera, czujniki cofania, sterowanie w kierownicy ?

Ballantajsik poleci jak nic :–)

Dzięki
Pozdro

Dopisano 12 mar 2014, 13:04:

Siema ponownie.

Ale w sumie jak na oryginalnym radiu jest lepszy dźwięk niż na tych chińczykach ... to po co to wszystko ? <diabełek>

Tak się zastanawiam, i tak z nawigacji korzystam z telefonu 5 cali i wystarcza ... automapka i yanosik odpalone i śmigają aż miło ...
Tylko ten blue-tooth, to przecież wystarczy założyć jakiegoś Parrot-a i też będzie działać.
A jak podłączycie OBDII do Androida ... to jakiś Rusek może przejąć Wasz samochód na postoju i go skutecznie wyłączyć zdalnie :P

No ale chyba głównie dla kamerki cofania trzeba się zastanowić nad tym chińczykiem ...

Pozdro
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 23:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez szlumik » 13 mar 2014, 20:04

ODPOWIEDZI NA PYTANIA:
Ty masz BOSE ?
MAM ! <faja> MAM NAWET V6 POD MASKĄ <faja>
Niezły golas :–)
MA WSZYSTKO CO NIEZBĘDNE (KAMERĘ, NAVI I ŁADNIE WYGLĄDA)
i na Win CE ... szkoda że nie na Androidzie.
WIN CE JEST W PORZĄDKU.... NA ANDROIDZIE BAS BUCZY :D
Ale taniocha niezła...
TO FAKT – 281 BAKSÓW
Odpalałeś sterowanie przez OBD II np. Torque pod Win CE albo coś podobnego?
NIE ODPALAŁEM OBD II, BO W NECIE PISZĄ, ZE JAKIŚ RUSEK ODJEDZIE MOJA FURMANKĄ :D
A JA LUBIĘ SWOJĄ FURMANKĘ <faja>
Skąd jesteś ? Jeśli z Wawki to chętnie podjadę obejrzeć maszynke.
MIESZKAM NA POMORZU ... TO TU GDZIE DZIKIE GĘSI ZAWRACAJĄ
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9