Zmiana fabrycznego radia [EU]

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez kkrisu76 » 21 sty 2014, 15:35

Dzięki za podpowiedzi jak dojdzie moja navi to będę doinstalowywał. Na razie schody od początku najpierw Chińczyki zasłaniali się spring festival dzisiaj mi napisali że nie dostali kasy przez paypal-a. Sprawdzałem u konsultanta i potwierdził że kasa doszła zobaczymy co dalej..:(
Początkujący
 
Od: 12 sty 2014, 16:16
Posty: 15 (0/1)
Auto: CX-9 2010 EU/PL

Postprzez cinek78 » 21 sty 2014, 16:21

mnie chinole wysyłali towar przez 3 tyg.!!! – ale dostałem i cieszę się nowym sprzętem...
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2013, 09:08
Posty: 340 (4/8)
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Auto: Mazda cx5 , Alfa Romeo Giulietta
, Ducati MTS 1200

Postprzez szlumik » 21 sty 2014, 18:55

Nadejszla wielkopomna chwiła.
Po 11 dniach od złożenia zamówienia DHL przywiózł CAR A/V system.
Tani był, więc coś za coś ...... nic nie działa.
Załączniki
2014-01-21-323.jpg
Żartowałem ....... jeszcze nie podłączyłem.
2014-01-21-324.jpg
Ten bolec od anteny mogę usunąć ? Co by nie hałasował pod kokpitem. Przecież zainstaluję fabryczny wtyk antenowy ?
2014-01-21-326.jpg
Chiński gramofon z touch screenem jest ładniejszy niż myślałem (oczywiście mówię o przodzie urządzenia). Jedynie obsługa pokręteł i przycisków zdradza, ze to nie hi end.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez daronnn » 21 sty 2014, 23:19

Jak płacone paypalem to problemu nie ma. Jak chińczyki nie wyślą nawigacji paypal zwróci pieniądze :) Trzeba otworzyć spór/roszczenie, poczytaj na stronach paypala.

szlumik, jak to nic nie działa??? Musisz podłączyć w samochodzie żeby zadziałało :)

Przyciski/pokrętła mają wyglądać a nie działać, od działania masz wielki ekran dotykowy :) Nie zapomnij odkręcić śrubek na górze obudowy, nie widzę u Ciebie czerwonej naklejki o tym informującej, inaczej nie włożysz płyty.

W tle widzę zacny sprzęt audio więc będzie kolejne audiofilskie ucho do wsłuchiwania się w jakość chińskiego dźwięku :)

No i witamy w gronie posiadaczy chińskiego radia :)
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez szlumik » 22 sty 2014, 00:50

Radio gra, navi chodzi ........
Kamery jeszcze nie zainstalowałem, ale po wrzuceniu wstecznego powinno na ekranie cos szukać ... a nie szuka ... czyli automatyczne przekierowania na kamerę nie działa – prawda ?
Czyli klops.
Jeśli mogę prosić o informacje (tak w skrócie), jak zainstalować Automape zamiast tej podarowanej na nawigacji ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez daronnn » 22 sty 2014, 10:51

A działa sterowanie przyciskami z kierownicy? Co do automatycznego przekierowania to jeszcze nie taki klops, ucinasz przewód opisany w instrukcji jako "reverse" chyba pomarańczowy i podpinasz go pod światła wstecznego, musisz pociągnąć pewnie z tyłu samochodu ale i tak będziesz ciągnął przewody do kamery.
Automapę instalujesz z komputera na kartę sd w wersji na windows ce i w menu radia szukasz programu do wskazania ścieżki do programu nawigacji, coś w stylu "navigation path". Jeśli chciałbyś wykorzystać kartę sd którą dostałeś z nawigacją to zrób sobie kopię zawartości.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez cinek78 » 22 sty 2014, 11:19

daronnn napisał(a):Jeśli chciałbyś wykorzystać kartę sd którą dostałeś z nawigacją to zrób sobie kopię zawartości.

jak korzystam – dlaczego mam kopiować – coś nie może wysypać?
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2013, 09:08
Posty: 340 (4/8)
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Auto: Mazda cx5 , Alfa Romeo Giulietta
, Ducati MTS 1200

Postprzez szlumik » 22 sty 2014, 14:15

Niestety, sterowanie z kierownicy nie działa :( !
Może to kwestia zamiany połączenia w kablach ?
U mnie nie ma tylu funkcji z kierownicy (auto przed liftem) ?
Z CAN BUS-a wychodza dwa kabelki do sterowania: WHEEL KEY 1 i WHEEL KEY2 .
Rozumiem, że postepowanie zgodnie z instrukcją "SETUP OPERATION – Wheel" nic nie da ?
Załączniki
Setup operaton_Wheel_instrukcja.pdf
(1.93 MiB) Pobrane 201 razy
Ostatnio edytowano 23 sty 2014, 00:53 przez szlumik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez daronnn » 22 sty 2014, 23:37

Karta może paść lub dane na niej mogą się uszkodzić. Backup zawsze warto zrobić, tym bardziej że nie wiemy jak ustawia się ścieżkę do pliku uruchomienia nawigacji. Widziałem już chińską nawigacje gdzie trzeba było dopisać ją do domyślnego pliku na karcie, jakby plik zaginął to ciężko będzie dojść co i jak.

szlumik, połączenia na kablach przerabiałem u siebie, mimo że key1 i key2 było zamienione to poprawienie nic nie dało. Adapter can był po prostu spie... Ilość przycisków na kierownicy nie ma znaczenia, te co są powinny działać. Oczywiście zawsze warto postępować zgodnie z instrukcją, przyciski trzeba zaprogramować w programie do tego stworzonym w radiu. U mnie przyciski programowało się wybierając przycisk na ekranie i wciskając odpowiadający mu przycisk na kierownicy. U Ciebie może być podobnie lub tak jak w instrukcji pisze o ile pisze bo u mnie tego nie było. Jak to nie pomoże to daj znać, będziemy myśleć dalej.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez szlumik » 23 sty 2014, 00:51

Poza tym sterowaniem z kierownicy wszystko działa.
Kable key1 i key2 są właściwie połączone.
Może coś nie tak robię, ale wybieram przycisk na ekranie i naciskam przycisk na kierownicy ....
i nic się nie dzieje ...... ? Help ! <płacze>
Nie pojawia sie komunikat "Please choose a button to pai"
W załączeniu skan notki z instrukcji w/w sprawie.
Załączniki
Setup operaton_Wheel instrukcja.pdf
(1 MiB) Pobrane 125 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez drout » 23 sty 2014, 09:06

Pewnie trzeba dokupić ten adapter na który i ja czekam
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2013, 16:29
Posty: 159 (1/0)
Auto: Forek 2,5XT
CX-9 2010 EU/PL

Postprzez daronnn » 23 sty 2014, 14:39

Mając na uwadze moje przygody z programowaniem przycisków sterowania z kierownicy stawiam na to że adapter can nie działa tak jak powinien. Przynajmniej mamy stabilną sytuację, chińczyki wypuszczają produkty podobnej jakości, nie ma tak że jeden nie działa a drugi działa :)
Czy na twoim adapterze też pisze że jest do cx7? Choć to i tak nie powinno mieć znaczenia.
Można spróbować pewnego obejścia żeby sterowanie zaczęło działać tylko nie będziesz miał możliwości zmiany godziny na wyświetlaczu nad radiem (ewentualnie przez odpięcie akumulatora) i sterowania wskazaniami komputera pokładowego (chociaż widzę że masz rocznik 2007, tam podobno nie było komputera pokładowego?). Jeśli to jest akceptowalne daj znać to napiszę czego możesz spróbować żeby uruchomić sterowanie. Jeśli chcesz zmieniać godzinę i mieć sterowanie komputerem musisz, tak jak drout pisze dokupić adapter, albo męczyć chińczyka żeby przesłał działający o ile taki mają. Masz w ogóle Bose u siebie w samochodzie?

drout, Twój adapter już jest w Polsce, pewnie na daniach przyjedzie.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez drout » 23 sty 2014, 19:53

Super więc czekam na info kiedy będzie można bebeszyć moją dziewiątkę

Dopisano 23 sty 2014, 18:54:

Zobaczymy jaki adapter siedzi teraz u mnie bo sterowanie z kierownicy u mnie działa
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2013, 16:29
Posty: 159 (1/0)
Auto: Forek 2,5XT
CX-9 2010 EU/PL

Postprzez szlumik » 23 sty 2014, 22:27

Z dwojga złego, wolę niedziałające sterowanie z kierownicy niż nieprawidłowo wskazywaną
godzinę, której nie można przestawić.
Świadomość, że moje wymarzone, wypieszczone, nawoskowane autko wskazuje złą godzinę,
zburzyłaby mój misternie w bólu i znoju zbudowany pedantyczny świat, wykończyło psychicznie
w ciągu tygodnia i zakończyło nagłym zejściem, którego przyczyn lekarze nie byliby w stanie ustalić.
Teraz na serio.
Na adapterze jest napisane CX-7.
Mam BOSE :D !
Rzeczywiście model z 2007 roku nie posiada komputera pokładowego, godzinę na szczęście pokazuje.
Po zainstalowaniu chińskiego radia na w/w górnym wyświelaczu zamiast częstotliwości FM
pokazuje sie napis "NAVI SYTEM" i to jest OK <faja> !
Z adaptera wychodza 2 kable WHEEL KEY 1 i 2.
Na schemacie widzę, że fabrycznie do sterowania również doprowadzone są 2 kable
GRY/BLK i WHT/RED oraz GRN/RED do odbierania telefonu.
Czuję, że gdyby ........................................ <co?>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez daronnn » 24 sty 2014, 00:16

Godzinę można ustawić wybierając się o północy do samochodu i odłączając akumulator, ktoś już sprzedawał taki patent na forum.
Ja jednak znacznie częściej używam przycisków kierownicy niż przestawiam godzinę :)
Czuję że gdyby .................... upierdzielić kabelek sterowania kierownicy dochodzący do adaptera can i podłączyć go bezpośrednio do wheel key 1 wchodzącego do radia to sterowanie kierownicy zaczęłoby działać :)
Niestety can adapter nie wiedziałby wtedy co wciskasz i nie dałoby rady zmienić tej nieszczęsnej godziny :) Zresztą niedługo dzień zakochanych a zakochani czasu nie liczą :)
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez szlumik » 24 sty 2014, 00:54

Jest jeszcze alternatywa.
Kolega drout dostanie nowego CAN BAS-a i za flaszkę Ballantines'a (tą najmniejszą 0,4l)
ożeni mi niepotrzebny już wówczas swój obecny adapter (ten ma chyba napis CX-9).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez daronnn » 24 sty 2014, 01:05

i pewnie dobrze by na tym wyszedł, Ty trochę gorzej bo nie grałoby Ci bose, nie byłoby na wyświetlaczu napisu no i dalej nie mógłbyś zmienić godziny <oczko> Lepiej będzie jak upierdzielisz kabelek :) Po wypiciu nawet tej najmniejszej zapomnisz że w maździe można było zmieniać godzinę... :D
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez szlumik » 24 sty 2014, 01:17

..... ale na drugi dzień, na kacu dopada mnie straszna depresja .... i zła godzina zabiłaby mnie
zaraz po odpaleniu auta !

Musiałem coś pomylić, na którymś ze zdjęć widziałem napis na adapterze CX-9.
O rany ! Zapomniałem ! "Za starego radia" godzinę na wyświetlaczu ustawioło sie właśnie z niego,
czyli teraz i tak nie ustawię.
Wheel KEY 1 i 2 łączy adapter z tą małą białą kostką wpiętą do radia (tą z cinchami), czyli
upierdzielam key 1 (nawet nie muszę bo jest złączka) i łączę z którym kablem ?

Prezentacji radia na wyświetlaczy (nie mówię o tapecie) nie da się u mnie zmienić ?
Teraz w nocy wali niebieskim po oczach trochę zbyt intensywnie.
A u kolegi tak dyskretnie to wygląda.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez daronnn » 25 sty 2014, 12:59

Godzinę powinieneś móc ustawić, chińczyki coś tam wykombinowali w tym temacie. Spróbuj przytrzymać klawisz mode na kierownicy aż usłyszysz pipnięcie i wtedy strzałka w dół na kierownicy lub volume w dół lub jeszcze raz mode i strzałkaa lub volume, musisz pokombinować.
Jeśli chciałbyś spróbować z uruchomieniem tego sterowania radiem z kierownicy (stracisz wtedy możliwość zmiany godziny według powyższego opisu) to tutaj masz na rysunku na których przewodach wchodzi na wtyczce samochodu sterowanie kierownicy:
sterowanie.png

Teraz musisz zrobić tak żeby kabelek wchodzący do adaptera CAN z pozycji N1 na rysunku nie szedł do adaptera can (chyba fioletowy przewód wchodzący do CAN) tylko bezpośrednio do radia do wheel key 1 czyli ten z tej białej mniejszej wtyczki wchodzącej do radia (tą faktycznie można wypiąć po jest na złączce).
Sam tego nie próbowałem bo i tak zamówiłem nowy adapter bo chciałem mieć sterowanie godziną/komputerem więc gwarancji że zadziała nie daję ale według pomiarów, rozpoznania tak na 98% powinno zadziałać. Decyzja czy się z tym bawić należy do Ciebie.
Z prezentacją nie wiem, nie widziałem windowsowej wersji na oczy, zawsze możesz jakąś szmatą przysłonić :)
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez szlumik » 26 sty 2014, 02:16

Wielkie dzięki daronnn !
Oczywiscie skorzystam ze wskazówek i dokonam przeróbek (poza karniszem z firanką nad radiem).
Wheel key 2 – nie ruszać ?

Po wykorzystaniu kabla "reverse" kamera działa idealnie, ale wlutowałem kabel przychodzący od światła cofania bez przecinania pomarańczowego kabla i teraz wrzucenie wstecznego uruchamia kamerę oraz cały system tj. po wyrzuceniu wstecznego zaczyna grać radio wcześniej nie włączone – czy to efekt braku przecięcia pomarańczki ?

Muszę coś również zrobić, aby wyprowadzić niewzmocniony sygnału do wzmacniacza Bose.
Radio gra fatalnie tzn. dudniący, tłusty, niekontrolowany bas, reszta pasma również przesterowana itp.
Czyli pozostaje przerzutka na cinche !?
Ucinałeś kable biegnące do radia i przylutowywałeś cinche z męskim wtykiem, aby dokonać połączenia z istniejącymi cinchami ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9