Zmiana fabrycznego radia [EU]

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez ute » 15 sty 2014, 01:03

Witam

Przed kilkoma dniami dołączyłem do klubu posiadaczy Mazdy cx-9. Autko mam z USA z radiem widocznym na zdjęciu poniżej.
Przeczytałem cały wątek i z tego co zrozumiałem oryginalny zestaw nie bardzo będzie działał w naszym kraju. Czy jest opcja jego dostosowania czy też musze skłaniać się do zakupu nowego zestawu?
A jeśli tak to Daronnn podpowiedz proszę jaki zestaw, w jakiej konfiguracji, najlepiej kupić od chińczyków i co dokupić by wszystko działało. Z tego co wyczytałem to chyba najlepiej się w tym orientujesz.

Znalazłem też Casce i zastanawiam się czy to nie byłby dobry wybór. Z telewizją wyszło by ok. 2800 zł.
http://www.caska.co.uk/mazda_cx9_in_car ... gps_system

Co o tym myślicie ?
Załączniki
gf.jpg
Początkujący
 
Od: 15 sty 2014, 00:41
Posty: 25
Auto: Mazda cx-9 2011

Postprzez szlumik » 15 sty 2014, 17:20

Dostałem informacje z chińskiego sklepu, że moje radyjko siedzi już w dreamlinerze DHLu
w klasie biznes na lotnisku w Hongkongu i leci ku mnie <faja> .
Podali wartość do oclenia 80 baksów czyli cło i VAT wyjdą ok 100 zł.
Te Chińczyki to dobre ludzie są :D .

Ad. Caska
Może i CASKA dobra ....., ale ja to nie zniósłbym psychicznie cały czas falującego equalizera
podczas słuchania radia, stary już jestem i przypomina mi jamnika z lat 80-tych.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez ute » 15 sty 2014, 20:53

A co myślicie o tym modelu.
http://www.happyshoppinglife.com/mazda- ... -1676.html
Z mpeg-4 to 550 $ więc jakieś 1700 zł plus cło i vat. Ale jak znam chińczyków to dołożą niższą fa i nie powinno być źle. :D
Tylko ciekawe jak gra.
Początkujący
 
Od: 15 sty 2014, 00:41
Posty: 25
Auto: Mazda cx-9 2011

Postprzez szlumik » 15 sty 2014, 21:19

Taki model właśnie pozamawialiśmy.
U Pepików jest podobne radio (chyba ciekawsze) za 440 euro i 3 inne modele.
http://www.astoncb.cz/act16191-cx9.html
Na temat tunera DVB-T również jest wpis powyżej (nie chce działać).
A co Caska już nie ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez daronnn » 15 sty 2014, 23:26

Ute, ciężko mi doradzać bo widziałem tylko swoje radio, nie mam punktu odniesienia. To pepików faktycznie fajne, tylko pisze że nie dostępne, drugie na zamówienie nie jest już takie fajne.
Caska chyba najlepiej działa ale interfejs trochę zabytkowy jak na dzisiejsze czasy, wyświetlacz 7 cali, no i wyglądem też nie powala. Też zastawiałem się nad caską ze sklepu do którego przesłałeś ale wydawał mi się on podejrzany, niby z UK a brak jakiegokolwiek adresu, czas oczekiwania 45 dni no i cena dość duża. Fajne są te nowe caski ale raczej nie do dostania.
Ta http://www.happyshoppinglife.com/mazda- ... -1676.html
to dokładnie to co ja kupiłem. Jak jesteś z Warszawy lub okolic to podjedz to sobie zobaczysz/posłuchasz.
Telewizje raczej sobie odpuść bo nie działa. No i być może będziesz musiał dokupić jeszcze dodatkowy adapter żeby sterowanie z kierownicy ruszyło.

Dopisano 15 sty 2014 22:28:

A jaki jest problem z oryginalnym zestawem? Radio pewnie nie łapie wszystkich częstotliwości (raczej nie do ruszenia) ale reszta powinna działać?
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez kkrisu76 » 16 sty 2014, 23:13

Obserwuje od pewnego czasu Wasze rozważania nt. radia. Jestem już prawie zdecydowany na zakup radyjka CUSP które posiada daronnn ma pytanko czy działa komputer nad radiem i którym przyciskiem zmienia się parametry komputera. I jeszcze czy oprócz TV pozostałe funkcje działają bez problemów. Jeżeli możesz to zapodaj pare fotek z zainstalowany radyjkiem w Twoje cx9
Początkujący
 
Od: 12 sty 2014, 16:16
Posty: 15 (0/1)
Auto: CX-9 2010 EU/PL

Postprzez szlumik » 16 sty 2014, 23:34

Jestem za ! Chetnie obejrzę fotki zamontowanego navi w madzi.
Przy okazji też dołoże pytanie o działające funkcje systemu multimedialnego CUSP: OBD II działa ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez cinek78 » 18 sty 2014, 10:28

dziękuje daronnn za podpowiedz z tym wstecznym/kamerką – działa!!!!
ja od 3 miechów mam u siebie ten sprzęcik – działa super.
jeśli ktoś ma model 2013 ( nie wiem jake macie w poprzednich rocznikach) to sugeruje wymianę twisterów w desce na dwudrożne 3,5 cala głośniki – zmienia się zupełnie akustyka w aucie na duży plus...

Pamiętajcie, żeby się z chinolami mocno targować . Dla przykładu mnie zakup radia + 2 interaktywne zagłówki/DVD + słuchawki bezprzewodowe i piloty kosztowały niecałe 2 tysie z przesyłką!!!
Załączniki
mazda.JPG
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2013, 09:08
Posty: 340 (4/8)
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Auto: Mazda cx5 , Alfa Romeo Giulietta
, Ducati MTS 1200

Postprzez szlumik » 18 sty 2014, 13:56

Bardzo solidne radyjko ! Też brałem pod uwagę .
Warto planować montaż DVB-T MPEG-4, czy telewizja ma szansę w ogóle prawidłowo działać ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez drout » 18 sty 2014, 18:14

A gdzie te zagłówki można kupic i za ile $$ ??

Daronn ma u siebie super te zagłówki
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2013, 16:29
Posty: 159 (1/0)
Auto: Forek 2,5XT
CX-9 2010 EU/PL

Postprzez daronnn » 19 sty 2014, 01:43

kkrisu76, komputer nad radiem działa, parametry zmienia się przy dłuższym przytrzymaniu przycisku mode na kierownicy i jakoś strzałkami/volume. Nie rozpoznawałem dokładnie bo z adapterem can który dostałem z radiem nie działało sterowanie z kierownicy radiem. Z nowym adapterem sterowanie komputerem działa podobnie.
Jeśli chodzi o pozostałe funkcje to działają. Jest jeszcze trochę niedoróbek, niektóre z nich mogą poprawić w nowych wersjach softu (lada dzień ma być nowa wersja androida 4). Poniżej te o których pamiętam:
– trochę się trzeba nagimnastykować żeby odebrać telefon, nie zawsze pojawia się okienko więc trzeba zatrzymać muzykę, uruchomić program do blotootha, odebrać na ekranie, wcisnąć słuchawkę na radiu ze dwa razy,
– wbudowany blotooth działa tylko z telefonem, do innych funkcji jak np. czytanie kodów OBD trzeba podłączyć blotootha na USB. Podobnie z mikrofonem, z wbudowanego nie można korzystać np. do rozmawiania przez skype,
– przy podłączeniu cuspa słychać w tle radio i na najmniejszych głośnościach radio gra trochę za głośnio i muląco. Problemy te w zasadzie ustępują gdy podepnie się po chinchach za to prawy kanał gra wtedy głośniej co na szczęście można wyregulować w adapterze,
– nie działa ustawianie korektora (niskie/wysokie), można tylko wybrać z kilku wbudowanych trybów,
– usypia czasami automapa i trzeba kliknąć w ekran żeby ją obudzić, głównie w mieście i tylko w trybie 3d,
– po powrocie ze wstecznego czasami nie uruchamia tego co poprzednio działało tylko np radio czy telefon,
– na wstecznym nie można regulować głośności co mnie denerwuje bo nie mogę przyciszyć radia żeby słyszeć pipczenie czujników parkowania
– wyjście USB z tyłu radia jest w miejscu w którym za radiem jest plastik, mi się nie udało włożyć kabla żeby wyprowadzić kabel np. do schowka. Plastiku nie ciąłem, wpiąłem blotootha który jest krótszy niż wtyczka i się mieści.

OBD uruchomiłem, na drouta adapterze udało się nawet odczytać kody błędów. Program do ich czytania jest zainstalowany przez producenta.

Jutro wrzucę kilka fotek.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez kkrisu76 » 19 sty 2014, 15:57

Dzięki za szczegółowe info. Wczoraj zakupiłem u sprzedawcy z CUSP navigację którą posiadasz ciekawe czy będzie działała w takim zakresie funkcyjny jak u Ciebie. Niestety chyba długo będę czekał na navi sprzedawca zaczął pisać o ich spring festival i nie gwarantuje że wyśle do 25 stycznia i może się zdarzyć że dopiero po przerwie wyśle jakoś po 10 lutym. Dokupiłem także moduł do sterowania kierownicy co prawda chińczyk pisał że załączy CAN BUS ale skoro nie udało się podłączyć na fabrycznym nie ryzykowałem. Mam jeszcze pytanko o sterowanie OBD możesz podesłać link z adapterem który dokupiłeś.
Początkujący
 
Od: 12 sty 2014, 16:16
Posty: 15 (0/1)
Auto: CX-9 2010 EU/PL

Postprzez szlumik » 19 sty 2014, 18:45

Jeśli w mojej navi od CUSP nie ma aplikacji do OBDII,
to czy jeśli kupię np. interfejs ELM327 z płytą CD to będzie możliwośc zapakowania programu do navi ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez daronnn » 19 sty 2014, 21:11

Ja też chwilę czekałem aż zrobią także jak będzie to 10 luty to i tak z połowa tego co ja czekałem. Fajnie że będzie ktoś jeszcze w Polsce z taką samą navi :) Będzie z kim wymieniać doświadczenia.
Trochę cennych informacji wyczytałem na rosyjskim forum:
http://ceedclub.ru/forums/index.php/topic,38445.html
piszą tam o cuspie na androidzie do kia ceed ale z tego co czytałem niedoróbki takie same :)

Adapter do obd był drouta, chyba coś takiego:
http://allegro.pl/elm327-bluetooth-micr ... 84766.html
drout, potwierdzisz?
Będziesz potrzebował jeszcze bluetootha na USB, sprawdzałem dwa i oba działały, byle jaki za kilka/kilkanaście złotych powinien być dobry.
Tutaj nawet masz komplet:
http://allegro.pl/nowosc-mini-elm-327-o ... 17594.html

szlumik, jeśli kupiłeś nawigację z windowsem ce to może być problem z uruchomieniem obd. Na płytce pewnie będzie aplikacja na zwykłego windowsa no i nie wiem jak z bluetooth w windows ce będzie.

Dopisano 19 sty 2014 20:16:

i jeszcze kilka zdjęć nawigacji w moim samochodzie, trochę przerobiłem androida tak żeby nie było tak kolorowo no i żeby tapeta pasowała do zagłówków:
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG


Dopisano 19 sty 2014 20:29:

a i jeszcze w temacie zagłówków. Mazda sprzedawała zagłówki z monitorkami tylko na rynek australijski i takie okazyjne kupiłem. Są firmowane przez mazde, jest fajna instrukcja, montuje się wpinając kostkę w kostkę, dobrze pasuje do siedzeń. Niestety ma blokadę regionu dvd, supportu brak no i model odtwarzaczy nie jest najnowszy.
Wyczaiłem firmę która je dla mazdy robi i okazało się że sprzedają takie same zagłówki, tylko nowszy model z lepszą rozdzielczością monitorków, możliwością podłączenia karty sd i usb no i do tego trzy razy taniej niż mazda, ok. 1000$ na ebay (brak tylko znaczka mazdy). Tu strona:
http://www.vizualogic.com/perfect-app
No i mają nawet przedstawiciela na Europę:
http://www.cobravehiclesecurity.co.uk/p ... t-dvd.aspx
Cena i tak pewne duża w porównaniu do chińskich ale prawdopodobieństwo że głowy nie urwie przy przy wypadku pewnie znacznie większe :)
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez kkrisu76 » 19 sty 2014, 21:33

Twoje navi wygląda lepiej niż fabryczna w wersji po face lift z 2013 :). Wszystko wygląda jak należy no i Android to przyszłościowa sprawa. Nie mogę już się doczekać aby zainstalować w mojej cx9. Dzięki za info co do adaptera OBD właśnie się zdecydowałem. Bardzo fajną skórkę masz w navi możesz dać info jak ją znaleźć w sklepie google.
Początkujący
 
Od: 12 sty 2014, 16:16
Posty: 15 (0/1)
Auto: CX-9 2010 EU/PL

Postprzez drout » 19 sty 2014, 23:38

Adapter mam dokładnie ten sam co z pierwszego linka i nawet od tego sprzedawcy kupowałem i polecam sprawdzałem juz w wielu samochodach i działa. Teraz myślę nad tymi zagłówkami ca ma daronnn bo są super
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2013, 16:29
Posty: 159 (1/0)
Auto: Forek 2,5XT
CX-9 2010 EU/PL

Postprzez daronnn » 20 sty 2014, 22:55

Z tego co pamiętam to instalowałem takie rzeczy:
– launcher: ADW.Launcher
– ikonki: Car Widget
– guzik do zmiany podświetlenia: Brighteriffic

Tapeta własnej produkcji na wzór tapety z mazdowskich zagłówków.

Z programów do odtwarzania muzyki najlepiej gra poweramp. Player pro gra trochę gorzej ale za to przy nawigacji automapa potrafi przyciszyć dźwięk, przy poweramp muzyka na czas polecenia jest całkowicie wycięta.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez szlumik » 20 sty 2014, 23:14

Czyli dałem ciała zamawiając navi z Widowsem CE 6.0. ?
Nie będzie takiego pola do popisu i możliwości jak z androidem ?
Przygotowac się, że mikrofon i bluetooth fabryczny nie działają ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez daronnn » 21 sty 2014, 00:46

Z windowsem może być bardziej stabilna i dopracowana no i tańsza. Androida można przerobić według swoich upodobań jak i w prosty sposób instalować dodatkowe aplikacje. W kody OBD i tak w maździe nie ma co za często patrzeć bo te samochody się nie psują :)
Nie ma co się przygotowywać, u mnie mikrofon i wbudowany bluetooth działa ale tylko z aplikacją telefonu. Android i inne aplikacje nie mogą z niego korzystać. Zobaczysz jak będzie w wersji z windowsem.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez szlumik » 21 sty 2014, 01:22

Ciekawe czy chociaż wyjście ze specjalnym kablem na iPod będzie działać.
Umowa z operatorem mi się kończy i planuję zakup iPhona 5s.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9