Zmiana fabrycznego radia [EU]

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez depeszman » 17 paź 2013, 21:37

Ja nadal nic nie kupiłem.
Mam dylemat – albo wydać 2500 pln na CASKA 2100 pln tu:
http://www.foreverstarcar.com/product/m ... ska-ca3689
Albo za 1700 pln tu:
http://www.happyshoppinglife.com/autora ... -1111.html
Albo za 1240 pln
http://www.aliexpress.com/item/MAZDA-CX ... 23409.html

Wszystkie wspierają BOSE. Nie wiem jaka będzie jakość dźwięku, dopóki nie sprowadzę i nie założę u siebie w MADZI. Pierwsza daje możliwość używania przycisków INFO i CLOCK, pozostałe raczej nie. O ile zegar i tak będzie wyświetlany na radio, to informacja o spalaniu, ilości paliwa i zasięgu nie będzie działać. Do tego nie wiem, czy te przyciski INFO i CLOCK mają jeszcze jakieś zastosowanie, gdyż mam MADZIĘ od 2 tygodni i wszystkiego jeszcze nie ogarnąłem. Może ktoś mi podpowie, czy silić się na najdroższy, czy też może kupić któryś z tańszych ?

Daronn – do czego ten adapter jest, którego link dałeś ?
Początkujący
 
Od: 12 wrz 2013, 01:16
Posty: 28
Auto: Mazda CX-9, 3,7l, 277KM, wersja Europa

Postprzez daronnn » 21 paź 2013, 11:02

depeszman, CASKA już kilka osób przetestowało i wiemy że działa. Z dwoma tańszymi to jednak pewien eksperyment. Przy tych dwóch tańszych zegar pewnie będzie wyświetlany ale tak jak ktoś pisał powyżej, żeby go ustawić będziesz musiał o północy odłączyć akumulator. Raczej nie ma innego zastosowania przycisków INFO i CLOCK.
Różnica w cenie przy cenie samochodu znikoma, dwa tankowania i wyjdziesz na zero :)
Tu jeszcze masz CASKA z trochę nowym interesem galaxy:
http://www.alibaba.com/product-gs/43753 ... h_GPS.html
http://www.caska.co.uk/galaxy_interface
może taki?
Z tym najnowszym interfejsem CASKA jeszcze nie znalazłem, chińczyki mogą mi sprowadzić ale jeśli kupię 30 sztuk :)

Adapter jest do tego żeby gdy wymienimy sobie radio na coś firmowego (alpine, sony itp.) można było korzystać z bose, wyświetlacza nad radiem, sterowania z kierownicy itp.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez drout » 21 paź 2013, 13:11

Czy ktos bedzie zamawial ten adapter? Bo ja nigdy nic nebayu nie kupowalem <płacze> . A moze mi go ktos zamowi? Daronn masz konto na ebay?

Dopisano 21 paź 2013, 13:11:

U mnie dziala sterowan z kierownicy przy tym kenwoodzie
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2013, 16:29
Posty: 159 (1/0)
Auto: Forek 2,5XT
CX-9 2010 EU/PL

Postprzez daronnn » 21 paź 2013, 21:44

A wyświetla Ci się spalanie na wyświetlaczu? Może masz ten interfejs już u siebie? Popatrzyłem do instrukcji interfejsu i wciśnięcie i przytrzymanie przez 8 sekund przycisku "MODE" na kierownicy daje dostęp do funkcji komputera/ustawień zegara. Spróbuj, może zadziała.
Może działać samo sterowanie bo założyli prostszy interfejs który obsługuje tylko przyciski kierownicy.
Konto na ebay mam, to w sumie takie allegro wiec nie ma się czego bać, nawet strona ebay.pl po polskiemu :)
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez szlumik » 21 paź 2013, 23:41

... a z płatnościami prze PAY ..., też nie ma problemu?
Z konta w złotówkah ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez drout » 22 paź 2013, 06:51

O widzisz musze sprawdzic. Wyswietla mi sie chwilowe spalanie i zegar. Wieczorem sprawdze przytrzymanie mode. :)
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2013, 16:29
Posty: 159 (1/0)
Auto: Forek 2,5XT
CX-9 2010 EU/PL

Postprzez daronnn » 22 paź 2013, 12:02

Nie ma problemu, paypal sam przelicza, podaje się tylko ile i jakiej waluty przelewamy a przeliczanie odbywa się automatycznie również z konta w złotówkach.

Drout, jeśli wyświetla się spalanie to jest duża szansa że masz co potrzeba :)
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez drout » 22 paź 2013, 16:49

No i dupa trzymanie 'mode' na kierownicy nic nie daje.

Czy ten modul bedzie wspolpracowal z moim kenwoodem i bose? Jesli tak to sie skusze na to. Tylko Daronn chyba bys mi to zamowil <glupek2> na ebayu. Cena jest do zaryzykowania i chetnie bym uzyskal dostep do komputera pokladowego.
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2013, 16:29
Posty: 159 (1/0)
Auto: Forek 2,5XT
CX-9 2010 EU/PL

Postprzez daronnn » 24 paź 2013, 11:20

W instrukcji tutaj: http://www.pac-audio.com/productDetails ... uctId=1142 niby jest opis jak ustawić przełącznik żeby działało z kenwoodem więc jest szansa, czy akurat z Twoim będzie to nie mam pojęcia. O Bose piszą w opisie aukcji: "Works with non-amplified, Bose digital and premium audio systems" więc powinno. Pytałem jeszcze sprzedającego czy interfejs działa w europejskiej cx9 i twierdzi że według jego wiedzy powinno. Jak przelejesz wcześniej pieniążki mogę Ci to zamówić, z wysyłką do Ciebie, pewnie będziesz musiał zapłacić listonoszowi jeszcze cło i vat. Nie wiem ile policzą cła na to, ostatnio na elektronikę z Australii doliczyli mi 13,9 % od kwoty zakupu i przesyłki no i od całości z cłem jeszcze vat 23%. Daj znać na priv jeśli się decydujesz to prześlę numer konta. No i oczywiście nie daję żadnych gwarancji czy interfejs będzie działać itp.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez daronnn » 10 lis 2013, 01:37

depeszman, wybrałeś/kupiłeś którąś z nawigacji? Ponieważ z dostępnością Caska było kiepsko, nie mówiąc już o nowej wersji, postanowiłem kupić taki wynalazek:
http://www.alibaba.com/product-gs/97421 ... TOOTH.html
czekam teraz na przesyłkę :)
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez drout » 13 lis 2013, 12:45

Wygląda fajnie. Pochwal się jak dostaniesz
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2013, 16:29
Posty: 159 (1/0)
Auto: Forek 2,5XT
CX-9 2010 EU/PL

Postprzez depeszman » 13 lis 2013, 12:58

Witajcie,

jeszcze nic nie wybrałem, zastanawiam się cały czas. A jaką konfigurację zamówiłeś i jaki całkowity był koszt ?

pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 12 wrz 2013, 01:16
Posty: 28
Auto: Mazda CX-9, 3,7l, 277KM, wersja Europa

Postprzez daronnn » 13 lis 2013, 23:52

Dołożyłem tylko tuner DVB-T MPEG4, resztę doposażę na miejscu (3g i obd2). Zapłaciłem 592$, 450$ za navigacje, 50$ tuner, 70$ przesyłka dhl-em i 22$ za płatność paypalem:). Dam znać jak działa jak przyjdzie i uruchomię.
Firma robiąca tą nawigację przynajmniej przez internet wygląda rozsądnie. Mają swoją stronę gdzie udostępniają aktualizacje oprogramowania do nawigacji więc jak by coś było nie tak to jest szansa na jakąś aktualizację, strona http://www.cusptech.com/

Cena innych opcji poniżej:
extra OBDII for Vehicle fault detection(ELM 237 master and bluetooth USB dongle),add 50 USD,
3G dongle(the adapter for 3G function),add 40 USD.
Digtial TV(support CMMB DVB ISDB ATSC):
ATSC: + 70.00 USD
DVB-T MPEG2: + 40.00 USD
ISDB: + 40.00 USD
DVB-T MPEG4 single antenna: + 50.00 USD
DVB-T MPEG4 double antenna: + 70.00 USD
DVB-T2: with DVB-T2 extra TV box + 100.00 USD
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez daronnn » 21 lis 2013, 23:18

Znalazłem na jednym z forum informacje że oryginalna kamera cofania działa tylko przy zasilaniu 6V. Trzeba sprawdzić jakie napięcie wychodzi z nowego zestawu multimedialnego i może wystarczy coś do zamiany napięcia?
Opis pinów do kamery poniżej:
black = ground
white/grey = 6V
red/white = Video +
black/ white = Video –
shield = not connected
Kolega pewnie już nie jest zainteresowany ale może komuś się ta informacja przyda.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez przemsky » 22 lis 2013, 13:33

Dziękuję za odpowiedz, nadal jestem zainteresowany wymianą.
Jeżeli kolega jest w temacie to jestem w posiadaniu schematów instalacji elektrycznej systemu BOSE, mogę podesłać, część z nich przyszła z Mazdy z Japonii.
Pozdrawiam
przemsky
 

Postprzez depeszman » 3 gru 2013, 08:11

Daronnn, dostałeś już swoje radio ? Jeśli tak, to napisz jak gra, co działa, a co nie. Może jakieś foty zamieścisz ? Ja wciąż nie kupiłem jeszcze.

http://www.aliexpress.com/item/Windows- ... 2013-12-02

Dla zainteresowanych – na to radio jest promocja 1 dniowa – 349 USD, zamiast 411 USD. Chyba się skuszę.

Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 12 wrz 2013, 01:16
Posty: 28
Auto: Mazda CX-9, 3,7l, 277KM, wersja Europa

Postprzez daronnn » 4 gru 2013, 00:59

Witaj, nawigacja dzisiaj przyjechała. Czekałem ponad trzy tygodnie na wysyłkę, okazało się że nie mieli nawigacji i musieli dopiero ją zrobić. Przed zapłatą pisali że w ciągu siedmiu dni ją wyślą :)
Sama nawigacja dobrze zapakowana, wygląda bardzo fajnie. Dzisiaj rozbebeszyłem mazdę i wstępnie ją podłączyłem. Pierwsze odczucia to że fajnie wszystko spasowane, przyciski/pokrętła jak od mazdy, podświetlanie jak fabryczne, wyświetlacz bardzo duży w porównaniu z radiem mazdy, w garażu widoczność na wyświetlaczu bardzo dobra, dobrze działa dotyk i ogólnie szybko działa choć uruchamiać mogłaby się trochę szybciej. Podłączenie kostkami bez kombinacji/lutowania. Bose gra, na wyświetlaczu klimatyzacji pokazuje się godzina i średnie spalanie (to co było z poprzednim radiem). Nie wiem jeszcze czy można przestawić coś bo jak na razie nie udało mi się uruchomić sterowania z kierownicy. Nie działa mi też jak na razie kamera cofania. Napisałem do chińczyka, może wystarczy jakoś to zaprogramować. Jakość dźwięku jest w porządku, radio przy cichym słuchaniu gra jakby za dużo basem, jak się podgłosi to jest ok. Mp3 gra wstępnie lepiej niż na fabrycznym radiu. Zrobiłem kilka fotek przed zamontowaniem, może jutro wrzucę.
Link który przesłałeś to z wyglądu dokładnie taka sama jak moja tylko chyba z windowsem, przynajmniej tak pisze w tytule, choć na zdjęciach jest android?
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez arE » 4 gru 2013, 07:46

Dawaj koniecznie fotki i daj też relację po kilku dniach użytkowania. Ja do cx7 szukam i to jest jedyna alternatywa dla oryginału.
Forumowicz
 
Od: 17 gru 2012, 16:26
Posty: 96 (1/2)
Auto: CX-7, 2.2 Sport, 2010

Postprzez depeszman » 4 gru 2013, 10:41

Witaj, dzięki za wstępną opinię radyjka. Ja wczoraj zdecydowałem się na zakup tego z promocji za 350 USD. Mają wysłać za max 15 dni DHL. Wspiera BOSE, ma złącze CANBUS, zobaczymy co będzie działać, a co nie. Czekamy na fotki radyjka w Twojej Madzi i ostateczny komentarz co chodzi, a co nie. Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 12 wrz 2013, 01:16
Posty: 28
Auto: Mazda CX-9, 3,7l, 277KM, wersja Europa

Postprzez daronnn » 4 gru 2013, 22:35

Tak jak obiecałem wklejam poniżej kilka fotek nawigacji z fazy rozpakowywania:
8.JPG
7.JPG
6.JPG
5.JPG
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG


W temacie co działa a co nie to jestem po kolejnym dniu walki/rozpoznania :) Postępów brak ale wiedzy przybywa. Jeśli chodzi o kamerę to po rozczytaniu dochodzę do wniosku że nie może ona działać bo sygnał z fabrycznej kamery jest w kostce (najmniejsza wtyczka wpinana do fabrycznego radia) którą nie ma jak podłączyć do nawigacji. Trzeba będzie trochę pokombinować tak aby bez fabrycznego radia podać napięcie 6V (sprawdzone miernikiem) do kamery i zrobić przejściówkę z kostki na chinch żeby podłączyć kamerę do chińskiej nawigacji. Coś takiego jak opisują tu:
http://www.toyotanation.com/forum/270-4 ... tereo.html
Teoretycznie powinna zadziałać.
Jeśli chodzi o sterowanie z kierownicy to sprawa wygląda trochę gorzej. Moduł can bus jako tako działa bo bose gra, wyświetlacz działa tylko nie bardzo chce działać część związana z obsługą przycisków kierownicy. Napięcia na wejściu modułu zmieniają się na odpowiednim przewodzie przy wciskaniu przycisków ale nie widać zmiany na wyjściu która podłączona jest do nawigacji.
Producent milczy a ja jako że nie wieżę za bardzo w chiński support zamówiłem w USA moduł can/sterowania z możliwością zmiany godziny, wskazań komputera i sterowaniem bose. Mam nadzieję że będzie współpracował z nawigacją.
Podłączyłem dzisiaj wyjścia i wejścia wideo, jedno i drugie działa tzn. mogę oglądać na nawigacji obraz z zewnętrznego odtwarzacza, podobnie w drugą stronę, odtwarzając dvd na nawigacji mam obraz na zagłówkach. Jutro postaram się sprawdzić jak działa gps, telefon i tv.
Kilka dni temu pojawił się na stronie producenta android w wersji 4. Wgrałem go dzisiaj i jakby działał trochę szybciej i stabilniej, na starszym zdarzały się dziwne błędy o zakończeniu procesu czy jakoś tak co nie powodowało jakiś problemów ale było denerwujące.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9