Zmiana fabrycznego radia [EU]

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez szlumik » 24 cze 2011, 21:56

W CX-9 spotkamy systemy audio zawierajace:
– 6 głośników
lub
– 8 głośników + subwoofer
Gdzie są dodatkowe 2 głośniki ?
Czy poprostu jedna para głośników jest dwudrożna ?
Czy nagłośnieniu Bose zawsze towarzyszy wyświetlacz ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez mikael77 » 25 cze 2011, 18:57

Dokładnie to CX-9 z Bose ma 10 głośników 277W
2x2 głośniki po bokach + 2x tweetery na desce+ 2x na słupkach tylnych + central z przodu pod szyba + subwoofer w bagażniku w schowku.

Wersja Bose bez wyświetlacza była produkowana do 2010 wraz z radiem wyposażonym w zmieniarkę na 6 CD. W takie radio wyposażony był model dostępny poprzednio w salonach w Polsce, auta z rocznika 2008 sprzedawane w 2009. Od roku 2010 Bose dostępne jest tylko z wyświetlaczem 4,5" z kamerą cofania lub z 7" wyposażone w nawigację i kamerę cofania.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 12:52
Posty: 95
Skąd: Pomorskie
Auto: CX-9 2010 PL

Postprzez mazdacx9 » 1 lip 2011, 20:00

Witam szanownych kolegów jako nowy na tym forum.
Też dumałem nad wymianą radia na stację multimedialną ale poprzestałem na "uzupełnieniu " oryginalnego audio o BT ( Nokia – dobrze zintegrowana z systemem audio, automatyczne wyciszanie radia, dźwięk przez głośniki, mikrofon przy lusterku wstecznym, obsługa głosowa, dyskretny przycisk obsługi), navi Becker ( dograna Automapa, stacja dokująca, przewód zasilający ukryty pod tapicerką ) CB radio ( Yosan z małym dyskretnym panelem, jednostka główna z głośnikiem schowana w tunelu centralnym, mikrofon na przedłużaczu, ASQ ) oraz zagłówki multimedialne ( podpięte pod gniazdo AUX, obydwa posiadają DVD, piloty, możliwość odtwarzania tego samego filmu, słuchawki, gry, karty SD, Pendrive )
Zagłówki oraz navi "przeszczepiłem" z poprzedniego samochodu- 2 lata wcześniej kosztowały mnie 1600 pln + "noc z lutownicą"
Nokia + CB z anteną ok. 1000pln i kolejna noc
Całość naprawdę fajnie działa, Bose zostało, myślę że wygląd b. dyskretny.
Wszystko jest wpięte na przejściówkach, zasilenie z "zapalniczki" – więc bez utraty gwarancji
Fotki poniżej
Jakość średnia ale nie o to chodzi <oczko>
1.jpg

przycisk sterujący BT, panel sterujący CB, mikrofon na przedłużaczu
2.jpg

zagłówki multimedialne, lewy odsłonięty, po zasunięciu nie widać ,że jest monitorek i nie kusi złodziei :>
3.jpg

navi na stacji dokującej, kabelek zasilający schowany pod tapicerką
4.jpg

bebechy podczas montażu <płacze>
Początkujący
 
Od: 28 cze 2011, 15:42
Posty: 7

Postprzez szlumik » 1 lip 2011, 21:01

Czyli jeśli w ogłoszeniu o sprzedaży samochodu (USA) z 2008 (rok modelowy) jest informacja
"system nagłośnienia Bose", a nie ma wyświetlacza i nie ma logo na maskownicach głosników w drzwiach, to jest możliwość, że to Bose jednak tam gra ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez konopkasz » 1 lip 2011, 23:38

pai napisał(a):Można podłaczyć sensory parkowania (oczywiście chyba TYLKO firmy Phantom -choć nie jestem pewien tego). Na obrazie z kamery (oryginalnej w moim przypadku) generowany jest obrazek (schemat) z czujnikami przód/tył.

Czy montowałeś radio w Konstancinie w Paco (podono jedyni w Polsce jesli chodzi o cx9.....)? Tam poinformowali mnie że radio wpółpracuje tylko z tylnymi czujnikami parkowania?
Jak włączasz wsteczny to pokazuje ci się obraz z kamery + schemat pojazdu z czujnikami?
Czy czujniki "pikają"
Początkujący
 
Od: 12 sty 2011, 21:41
Posty: 12

Postprzez mikael77 » 2 lip 2011, 12:49

Post przez szlumik » wczoraj, 21:01
Czyli jeśli w ogłoszeniu o sprzedaży samochodu (USA) z 2008 (rok modelowy) jest informacja
"system nagłośnienia Bose", a nie ma wyświetlacza i nie ma logo na maskownicach głosników w drzwiach, to jest możliwość, że to Bose jednak tam gra ?

Na maskownicach głośników w drzwiach powinien być znaczek BOSE, wyświetlacza nie musi być.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 12:52
Posty: 95
Skąd: Pomorskie
Auto: CX-9 2010 PL

Postprzez Tuxedo » 31 paź 2011, 00:09

Od rok jeżdżę z zainstalowaną CASKA w modelu z sys. BOSE. Kupiłem od bezpośrednio od producenta płatność PAY-PAL. Zainstalowałem sam jeśli ktoś ma pytania to proszę
Początkujący
 
Od: 17 lis 2010, 20:41
Posty: 6

Postprzez szlumik » 1 lis 2011, 00:58

Czy w aucie wyposazonym w system BOSE, ale tylko radio (brak monitora) mogę zaintalować Caskę ?
Mogę prosić o link do strony ze sklepem producenta ?
Montaż jest kostka w kostkę, czy instalacja wymaga przeróbek ?
Czy po zainstalowniu będa działały czujniki parkowania przód-tył (Valeo w moim przypadku) ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez Tuxedo » 4 lis 2011, 02:25

1. Tak bez problemu mozna zainstalowac. W zamówieniu nalezy koniecznie podac że chodzi o system Bose ponieważ są dwa różne wykonania
2. tu zamówiłem http://www.foreverstarcar.com/products/mazda wszelkie pytania zadawałem tu sales@foreverstarcar.com (angielski)
3. żadnych przeróbek na wyposażeniu jest komplet kabli do wpięcia pomiedzy CASKA i orginalne kostki. Jedyne odstepstwo to brak możliwości podłączenia modułu wew Mazdy BT. Klawisz ze słuchawką tel w kierownicy nie jest obsługiwany ale CASKA ma swój system BT z kozliwościa dologowania 2 telefonów
4. Jest gniazdo DIN do podłączenia sygnalizacji czujników. Z instrukcji obsługi wynika że każdy typowy (skretka 4xWIRE). Nie próbowałem ponieważ mam kamere fabryczna i ta jest obsługiwana bez problemu
Początkujący
 
Od: 17 lis 2010, 20:41
Posty: 6

Postprzez Jarenty » 5 lis 2011, 01:55

Tuxedo, również mam zainstalowaną Caskę. Wcześniej miałem Phantoma, i choć w zasadzie Phantom to to samo co Caska tylko droższe, okazalo się trochę gorsze. Z rzeczy najważniejszych to w Phantomie: nie działał balns lewy/prawy i przód/tył głośników oraz zegar na wyświetlaczu Mazdy, przy przełączaniu ścieżek dźwiękowych na karcie SD wystepowało dziwne zjawisko polegające na tym, że słychać było przed kolejnym nagraniem dziwny trzask lub fragment nagrania, którego już nie chciałeś słuchać i było to wysoce irytujące. Telefony często rozparowywały sie ze stacją. Interfejs graficzny Phantoma kolorystycznie bardziej pasował moim zdaniem do podświetlenia w Maździe. Montujący mi sprzęt nie potrafili sobie z tymi defektami poradzić i wymienili mi na Caskę.
Teraz mam Caskę i jest trochę lepiej ale nie idealnie. Zegar na centralnym wyświetlaczu Mazdy obslugiwany jest tylko w systemie 12H i niestety nie można go ustawić żadnym przyciskiem. Robię to w prymitywny sposób, po prostu odłączjąc zasilenie o 12:00 lub 24:00, również przy zmianie czasu. Dziwne bo przycisk INFO w pozostałym zakresie działa i dane z komputera są wyświetlane, można je zmieniać i resetować. Jakość rozmów prowadzonych przy pomocy bluetootha jest niestety gorsza niż w Phantomie ale telefony nie rozparowują się. Przełącznie między DVD, SD a USB też, jak w Phantomie ćwiczy moją cierpliwość. Kamera działa bez problemów. Czy u Ciebie w Casce też masz podobne problemy a może wiesz jak im zaradzić? I jeszcze pytanie o montaż. Czy rzeczywiście jest tak prosty jak piszesz? Ja zdałem sie na fachowców w nadziei, że wszystko będzie działało bez zarzutu, skoro stacja jest dedykowana do CX-9 a okazało się, że w sumie za nie małą kasę produkt nie działa tak jak powinien i jakie były moje oczekiwania a montujący zdawali się mocno główkować (podejrzewam, że udawali), aby wszystkie funkcjonalności działały np. kamera cofania. Dołożyli jeszcze jakiś moduł, nie wiem po co (stwierdzili, że jest konieczny), więc odniosłem wrażenie, że sam bym tego nie zrobił. Czy rzeczywiście Twój samodzielny montaż ograniczony był wyłącznie do wpięcia kostka w kostkę? I na koniec zapytam jeszcze, czy wyświetlane są u Ciebie nazwy stacji radiowych (po lewej stronie – nie w górnym prawym rogu), bo u mnie nie, a na filmie w internecie (http://www.youtube.com/watch?v=3L5tVrReY-o) wyraźnie ta funkcjonalność występuje. Pozdrawiam Forumowiczów. Jarenty.
Początkujący
 
Od: 7 sty 2011, 13:55
Posty: 10
Auto: Mazda CX-9 / 2010 PL

Postprzez szlumik » 5 lis 2011, 02:22

Dziękuję za informację na temat montażu Caski.
... ale, nie ma na wskazanej stronie Caski dla CX-9:
"... Mazda CX-9
Oops! No Products Found..... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez mikael77 » 5 lis 2011, 17:44

Jak bys przeczytal od poczatku to zauwazylbys kilka linkow do caski od chinczykow
http://www.cnbuynet.com/caska-mazda-cx9 ... -1377.html
inny
http://www.compucn.com/Mazda-CX9-dvd-gps-player.html non bose
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 12:52
Posty: 95
Skąd: Pomorskie
Auto: CX-9 2010 PL

Postprzez Tuxedo » 5 lis 2011, 18:05

Witaj Jarenty
1. Zegar – zeby uruchomic te funkcje i ustawic na gornym – czerwonym – panelu musisz na ok 6sek wcisnać gałke od strojenia (TUNE) – dolna po prawej stronie. Zauwazysz ze na display pojawi sie wybór 12/24 itd... ustawiasz klawiszem INFO, zatwierdzasz przycisnieciem gałki TUNE
2. Telefon – mozna znacznie poprawic jakosc zmieniajac czulosc mikrofonu – u mnie pomoglo – nacisnij "AV" potem "<<" wbij kod "7253" i "OK" na pozycji MIC GAIN ustaw "H"
3.Radio – tu nie mam dobrych wiadomosci – jezeli w SETUP AREA nasz cyfry to ta funkcja nie bedzie dzialac. Nie wiem czy mozna zrobic upgrade ale napisze do nich w wolnej chwili
4. Kamera , nie wiem jaka koste tam potrzebowali – fakt ze CASKA ma wyjscie DIN wiec trzeba dodac przelotke DIN DIN i podlaczyc w takiej kolejnosci.
_ (+) zasilania do bialego w kostce MAZDY
_ (MASA) do czarnego w kostce MAZDY
_ pzostale dwa to sygnal z kamery dowolnie w dwa pozostale w kostce MAZDY
dodam ze sa dwa zdublowane wejscia na kamere (i po to tez jest w CASCE osobny przycisk CAM w MENU , to dla ambitnych jakby chcieli objechac caly samochod kamerami i miec mozliwosc wlaczenia przy normalnej jezdzie
Początkujący
 
Od: 17 lis 2010, 20:41
Posty: 6

Postprzez Jarenty » 6 lis 2011, 02:39

Dzięki serdeczne Tuxedo za szybką odpowiedź. Znów trochę ponudzę.
1. Nie działa – niestety.
2. Zgodnie z Twoją instrukcją przestawiłem na HI , ale z tego co pamiętam moi montażyści tak mi ustawili na początku a że mikrofon zbierał wszystkie szumy dookoła to chyba przestawili na MI. Nie znam jeszcze efektu mojej ostatniej zmiany tych ustawień ale obawiam się, że będzie czuły „inaczej” tj. będzie zbierać wszystko co potrzebne i nie. Zobaczymy.
3. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. W zakładce Set Area mam ustawione w pozycji SEKTOR 1 i nie wiem czy dobrze bo jest chyba 8 czy 9 pozycji ale czy to oznacza, że ta funkcjonalność jest czy nie jest dostępna – nie wiem. Czy to co napisałeś oznacza, że są różne wersje oprogramowania w Casce, bo rozumiem, że model do CX-9 jest jeden tj. CA – 3689 z BOSE lub bez.
4. Nie zrozumieliśmy się. Chodziło mi o to, że zainstalowali moduł wielkości pudełka zapałek przed samą stacją multimedialną wewnątrz konsoli. Rozumiem, że Ty takiego nie instalowałeś. Może więc zamontowali mi wersję Caski bez BOSE a ten ”moduł” to jakiś substytut BOSE tyle, że własnej roboty . Na zdjęciach w Internecie pokazujących interfejs ustawień audio, widziałem stronę na której była sylwetka samochodu z ikonkami rozmieszczenia głośników i cyferkami siły głosu. W swojej Casce tego nie znalazłem. W zakładce Audio Set przyciski „Reset” i „5.1CH” nie reagują, stąd moje podejrzenia.
Coraz bliżej jestem żądania wymiany na nowy egzemplarz. Zbyt dużo rzeczy nie działa i zbyt dużo czasu straciłem już na tę sprawę. Zaczyna mnie to poważnie irytować. A już miałem nadzieję, że Twoje recepty pomogą i nie będę musiał walczyć o to aby uznać, że dobrze wydałem pieniądze. Oczywiście nie do Ciebie te pretensje. Serdecznie pozdrawiam. Jarenty.
Początkujący
 
Od: 7 sty 2011, 13:55
Posty: 10
Auto: Mazda CX-9 / 2010 PL

Postprzez szlumik » 5 sty 2012, 18:01

Czy posiada Ktoś instrukcję montażu Caski (z BOSE) w Mazdzie CX-9 ? <nauka>
Chcę rozważyć, czy poradzę sobie samodzielnie z ewentualnym montażem. <faja>
Czy słuchając radio z użyciem Caski equalizer cały czas faluje na wyswietlaczu ?
A TV analogowa chodzi ? Co z anteną ?
Jakość dzwięku (radio, CD) jest lepsza, porównywalna, gorsza ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 01:33
Posty: 99
Skąd: Krajna
Auto: CX-9 GT 2007 USA

Postprzez Jarenty » 3 lip 2012, 16:08

Witam,
Instrukcji nie posiadam ale mogę udzielić paru odpowiedzi.
Equalizer przy słuchaniu radia faluje na wyświetlaczu bez przerwy i jest możliwość ustawienia paru wariantów kolorystycznych.
Nie wiem czy analogowa TV działa ale cyfrowa po montażu tunera działa bardzo dobrze a na niektórych trasach (tam gdzie jest lepsza jakość sygnału), choć z małymi zakłóceniami, prawie bezproblemowo można obejrzeć film, nie mówiąc już o większych miastach. Jeśli chodzi o antenę to ja zamontowałem dwie, przyklejane od wewnątrz na szyby boczne.
Jakość dźwięku jest bardzo dobra, porównywalna a może i lepsza, trudno to ocenić ale na moje uszy co najmniej taka sama jak na sprzęcie oryginalnym w wersji EU.
Jedno jest pewne bardzo dobrze nagraną płytę słucha się z wielką przyjemnością nawet jak przekonwerowano utwory do mp3.
Pozdrawiam
Jarenty.
Początkujący
 
Od: 7 sty 2011, 13:55
Posty: 10
Auto: Mazda CX-9 / 2010 PL

Postprzez takin » 7 sie 2012, 23:26

Jest jeszcze pewien egzotyk, który nieźle działa:

http://www.szyjjdz.com/proshow.asp?ArticleID=4YZZS61YV7

Można używać AUTOMAPY bez problemów.

Jedyne mankamenty to:

– brak sterowania telefonem z kierownicy [ no i trzeba się drzeć, mikrofon w radiu]
– sporo prądu zżera

Zalety:

-duży dotykowy wyświetlacz
– odtwarza MP3 z SD
– można używać dowolnej nawigacji
takin
 

Postprzez wiesławkowal » 3 paź 2012, 09:19

Witam!
Jestem w tej chwili na etapie wymiany oryginalnego radia na nowo zakupione. Kupiłem je w Konstancinie w firmie PHANTOM. Model radia DVU-9500 G HDI. Po montażu radio nie odbiera czysto, nie da się słuchać. Chciałbym z Panem na ten temat porozmawiać, może Pan coś z doświadczenia doradzi. Mój numer kontaktowy 500 299 059-Wiesław Kowalczyk. Proszę o kontakt.
wiesławkowal
 

Postprzez adalbertus » 15 maja 2013, 09:35

szlumik napisał(a):Czy posiada Ktoś instrukcję montażu Caski (z BOSE) w Mazdzie CX-9 ?


Trochę późno :) Ale może komuś się przyda: http://www.caska-europe.eu/main/downloads.html?L=1
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2006, 16:34
Posty: 131 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 5 CR Diesel 143KM 2006r

Postprzez przemsky » 17 wrz 2013, 19:52

Witam forumowiczów !
Proszę o pomoc w wymianie zestawu multimedialnego !
CX9 AWD luty 2012 oryginalnie zamontowany system BOSE ze zmieniaczem vide zdjęcie.
Dysponuję zestawem multimedialnym Mazdy z nawigacją i dotykowym ekranem , przy próbie wymiany okazało się , że nie działa kamera cofania ( próby przelutowania oryginalnej wtyczki).
Pozostałe systemy tj. audio i blue funkcjonują.
W załącznikach foto obu urządzeń.
Może któryś z kolegów ma jakiś pomysł lub dysponuje schematami
Załączniki
p1360873.jpg
tył starego
p1360872.jpg
tył nowego zestawu
p1360871.jpg
oznaczenia starego zestawu
p1360870.jpg
oznaczenia nowego zestawu
p1360868.jpg
stary zmieniacz
p1360869.jpg
nowy zestaw
przemsky
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9