Roleta do bagażnika

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Henryk Mekle » 16 sty 2010, 07:56

Czy ktoś załatwiał roletę bagażnika do cx9 – jak, gdzie, za ile?
Macie doświadczenie z instalacją gazową do cx9 o pojemności 3,7 ?


edit by PLaster:
odp na drugie pytanie wydzielona do wątku [CX-9] Instalacja gazowa
Ostatnio edytowano 1 maja 2014, 21:14 przez Josh, łącznie edytowano 4 razy
Powód: Porządki
Henryk Mekle
 

PostTen post został usunięty przez Josh 1 maja 2014, 21:12.
Powód: Porządki

Postprzez Jan Kowalski » 26 sty 2010, 13:30

Ja też bym chętnie kupił, ale wydaje mi się, że z powodu 3 rzędu foteli nie ma możliwości zamontowania.
Na stronach z akcesoriami nie znalazłem, jest to jedna z wad (brak roletki) którą zauważyłem.
Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś pokrowca lub dużej skrzynki.
JanMichał
Początkujący
 
Od: 26 sty 2010, 12:13
Posty: 14
Skąd: Poznań
Auto: Mazda cx9

Postprzez Jan Kowalski » 12 lut 2010, 14:14

Właśnie mi ją wysyłają z Rzeszowa: www.fox.rzeszow.pl
Kosztuje 1400 pln + wysyłka.
W serwisach mówią, że nie występuje, a tam znalazłem.

Pozdrowienia
JanMichał
Początkujący
 
Od: 26 sty 2010, 12:13
Posty: 14
Skąd: Poznań
Auto: Mazda cx9

PostTen post został usunięty przez Josh 1 maja 2014, 21:12.
Powód: Porządki

Postprzez tomekmmds » 12 lut 2010, 15:03

Jan Kowalski napisał(a):Właśnie mi ją wysyłają z Rzeszowa: http://www.fox.rzeszow.pl
Kosztuje 1400 pln + wysyłka.
W serwisach mówią, że nie występuje, a tam znalazłem.

Pozdrowienia


Szanwony Kolego, czy dałbyś jakąś fotkę lub opis jak ta roletka u ciebie działa przy częstej zmianie z 5 na 7 miejsc ? Jak byś był zadowolony to chętnie też bym coś takiego kupił. :–)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 23 kwi 2009, 15:14
Posty: 7
Skąd: Kraków
Auto: CX 9 model 2008

Postprzez Jan Kowalski » 16 lut 2010, 14:59

Szanowny Panie!

Roletka właśnie przyszła i ją rozpakowałem. Niestety jestem w firmie a auto w domu w garażu. Wygląda na to, że montaż jest nadzwyczaj prosty. Po bokach nadwozia, we wnątrz (za 2 rzędem foteli) są plastikowe zaślepki. Metalowy kształtownik w który zwija się roletka ma sprężynującą końcówkę. Dzięki temu łatwo ją wsunąć w otwory powstałe po wyjęciu zaślepek.
Po rozwinięciu, na końcach roletki są zaczepy do wsunięcia w otwory do mocowania siatki bagażowej ( w tylnej części bagażnika). Ot i wsio.

Pozdrawiam
JanMichał
Początkujący
 
Od: 26 sty 2010, 12:13
Posty: 14
Skąd: Poznań
Auto: Mazda cx9

Postprzez tomekmmds » 16 lut 2010, 16:00

Czy w takim razie, że by rozłożyć trzeci rząd siedzeń w celach bagażowych, należy rolętę wyjąć kompletnie z samochodu ? czy też wystarczy jej zwinięcie ? No bo dla celów pasażerskich trzeciego rzędu siedzeń, rozumiem, że roleta zostaje cała w garażu...?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 23 kwi 2009, 15:14
Posty: 7
Skąd: Kraków
Auto: CX 9 model 2008

Postprzez Jan Kowalski » 17 lut 2010, 10:17

Witam !

Wsadziłem roletę do samochodu (bez problemu) ale po rozwinięciu nie ma jej o co zaczepić. Dorobię jakieś gumki do chwytów na siatkę. Myślę, że nie sprzedawano samochodu z roletą bo ta wersja (europejska) tych uchwytów nie ma. Roleta jest oryginalna do CX-9. Odpowiadając na Pańskie pytanie: bardzo łatwo się ją montuje i demontuje, bo wystarczy wsunąć ją w otwory w tapicerce a obudowa roletki może się skracać i wydłużać o ok 2 cm. Ostatni rząd siedzeń oczywiście musi być złożony a i tak zostaje z 10 cm przerwy między początkiem rolety a tylnymi oparciami. Moje auto jest fabrycznie nowe, kupione w autoryzowanym salonie Mazdy w Poznaniu, być może w amerykańskiej wersji różni się jakimiś szczegółami.
Podsumowując nie sprawia trudności częste montowanie i demontowanie rolety. W instrukcji dołączonej do niej producent zaleca pozostawianie jej w garażu jeśli nie jest potrzebna.
Podkreślam nie wystarczy zwinięcie rolety, trzeba całą wysunąć z otworów, ale robi się to b. łatwo (bez żadnych śrub i nakrętek).

Pozdrawiam
JanMichał
Początkujący
 
Od: 26 sty 2010, 12:13
Posty: 14
Skąd: Poznań
Auto: Mazda cx9

Postprzez tomekmmds » 17 lut 2010, 10:30

Bardzo Panu dziękuję za wyczerpującą informację ! Życzę więc miłego użytkowania zarówno samochodu jak i rolety :–)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 23 kwi 2009, 15:14
Posty: 7
Skąd: Kraków
Auto: CX 9 model 2008

Postprzez Giz » 12 wrz 2010, 21:56

Jan Kowalski napisał(a):Witam !

Wsadziłem roletę do samochodu (bez problemu) ale po rozwinięciu nie ma jej o co zaczepić. Dorobię jakieś gumki do chwytów na siatkę. Myślę, że nie sprzedawano samochodu z roletą bo ta wersja (europejska) tych uchwytów nie ma. Roleta jest oryginalna do CX-9. Odpowiadając na Pańskie pytanie: bardzo łatwo się ją montuje i demontuje, bo wystarczy wsunąć ją w otwory w tapicerce a obudowa roletki może się skracać i wydłużać o ok 2 cm. Ostatni rząd siedzeń oczywiście musi być złożony a i tak zostaje z 10 cm przerwy między początkiem rolety a tylnymi oparciami. Moje auto jest fabrycznie nowe, kupione w autoryzowanym salonie Mazdy w Poznaniu, być może w amerykańskiej wersji różni się jakimiś szczegółami.
Podsumowując nie sprawia trudności częste montowanie i demontowanie rolety. W instrukcji dołączonej do niej producent zaleca pozostawianie jej w garażu jeśli nie jest potrzebna.
Podkreślam nie wystarczy zwinięcie rolety, trzeba całą wysunąć z otworów, ale robi się to b. łatwo (bez żadnych śrub i nakrętek).

Pozdrawiam


a moze wrzucisz pare fotek jak ta roleta wyglada zlozona i rozlozona w cx-9'ce

pzdr :)
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2010, 13:52
Posty: 87
Auto: Mazda CX-9 3.7 V6, 2009
Mazda 3, 2.0, 2014

Postprzez mircus8 » 13 wrz 2010, 11:42

Witam. Przepraszam, że wpisuje się w tym dziale, a nie w ofertach sprzedaży, gdyż może ktoś zainteresowany szybciej zauważy i się skusi. Mam do sprzedania w zasadzie nową, czarną roletę do bagażnika CX-9. Napisałem w zasadzie, a to dlatego, że jestem właścicielem czarnego CX-7 ( USA) i zamówiłem przez swoją rodzinę w USA roletę do swojego modelu, a że to na miejscu załatwiała roztrzepana szwagierka, więc kupiła i przysłała mi roletę do CX-9. Ja, święcie przekonany ,że jest to roleta do mojego samochodu, rozpakowałem przesyłkę i nie czytając dokumentów starałem się ją zainstalować w moim samochodzie i po kilku nieudanych próbach zorientowawszy się , że coś jest nie tak, przeczytałem dokumenty i zostałem z roletą do bagażnika, ale do innego samochodu. Jest to więc w zasadzie nowa roleta i w fabrycznym opakowaniu. Jeśli ktoś jest zainteresowany i chce zdjęcia oraz informację co do ceny, to proszę o kontakt mailowy: marcus8@poczta.onet.pl. Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 17 wrz 2008, 21:48
Posty: 5
Skąd: Tarnów
Auto: honda, Mazda CX-7

Postprzez JAREK42 » 15 sty 2011, 22:40

Witam.Chciał bym podrożyć temat rolety bagażnika do CX-9 z automatyczną klapą wersji europejskiej tj. czy jest gdzieś możliwość jej zakupu ,czy w ogóle występuje do tego modelu ?w salonie mówią iż do tych modeli nie występuje?, może jakieś foto po zamontowaniu.
JAREK42
 

Postprzez Giz » 20 sty 2011, 01:34

niestety nie zanabylem roletki i chyba sobie odpuszcze temacik ;)
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2010, 13:52
Posty: 87
Auto: Mazda CX-9 3.7 V6, 2009
Mazda 3, 2.0, 2014

Postprzez kajduk » 2 kwi 2011, 20:13

Mam zainstalowana roletę w CX-9 w wersji amerykańskiej i co ciekawe z elektrycznie otwieraną klapą. Wiem, ze producent nie zaleca takiego rozwiązania ale się uparłem i mam. Główny problem z montażem polegał na tym, że mocowanie rozwiniętej rolety jest praktycznie niemożliwe. Wystające bolce z końca rolety służące do blokowanie rolety w specjalnych uchwytach zaczepiają o lewy bok bagażnika, gdzie jest zamontowany silniczek i go rysują. Natomiast po obu stronach bagażnika są zaczepy służące chyba do montażu siatki, które wykorzystałem. Odciąłem wspomniane bolce z rolety i z czarnej skóry wykonałem dwa estetyczne uchwyty, które idealnie spełniają swoją role. A rolete udało mi się kupić na allegro za 1000 zł. :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 8 mar 2009, 00:00
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9;3.7; USA-2008;Grand Touring

Postprzez Giz » 5 kwi 2011, 20:26

zapodaj foty jak to wyglada po modyfikacji dla potomnych :D
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2010, 13:52
Posty: 87
Auto: Mazda CX-9 3.7 V6, 2009
Mazda 3, 2.0, 2014

Postprzez Wierzbowy » 20 sie 2011, 22:07

Czy ktoś może umieścić zdjęcia CX-9 z zamontowaną roletą – też mnie to bardzo dziwi że w wersji EU nie ma rolety bagażnika (hic!)
“You cannot be a true petrolhead until you’ve owned an Alfa Romeo – it’s like having really great sex which leaves you with an embarrassing itch.” – Jeremy Clarkson
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2011, 21:42
Posty: 75
Auto: Mazda 6 GH 2008 2.0 benzyna
Mada CX-9 PL 2010 3.7 benzyna
Alfa Romeo Spider 2001 2.0 TS benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9