Nie chodzi na "wolnych"

Postprzez Neromax » 27 gru 2022, 11:21

Niestety mój silnik albo dobieg końca żywota albo mechanik, który przy nim robił, nie potrafi go nawet zdiagnozować.

Usterka:
na "wolnych" chodzi jak traktor, trzęsie silnikiem. Tak jakby chodził na 3 cylindry z 6. Wydech i silnik pyrka jak w trabancie.

Błędy jakie wywalało to:
wypadanie zapłonu i błędy czujnika wałka oraz wału. (ponoć cewki, świece, czujniki wymienione, przepływka podmieniana – bez zmian)

Mechanik zrobił "tak" że błędy już nie wyskakują, ale dalej chodzi jak chodził. (nie wiem co zrobił)

Macie jakieś pomysły, sugestie?

Może znacie kogoś na śląsku kto by się podjął diagnozy i naprawy. Mój mechanik naprawia auto już od kilku miesięcy a jest to "specjalista" tylko od Mazd.
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2019, 15:01
Posty: 38
Auto: Cx9 2008

Postprzez henex1980 » 28 gru 2022, 11:11

Czesc. Napisałem do gościa który zrobił mi rozrząd. Z tego co opisałeś i z racji że to stało się po ingerencji w rozrzad obstawia błędy montażowe. Pytał o kilka rzeczy mowie mu że cewki świece czy czujniki walków wykluczone. Czy ciśnienie pomierzyli? To raz. Banalna sprawa. Czy kolektory są szczelne? Zapewne tego typu sprawy też sprawdzili. Jeżeli te rzeczy są ok to stawia na rozrząd. Mówił że ogarnie temat jak nie znajdziesz pomocy u siebie ale jak wiesz dzieli nas odległość ale patrząc na Twoje koszty i czas stracony to może warto 200km zrobić i mieć auto zrobione.

Dopisano 28 Dec 2022, 11:22:

Wiem że zapłaciłeś 2tys za robote a efekty są jakie są. Wiec albo niech goście zrobią auto albo powiedz im że jesteś zmuszony oddać auto do innego serwisu i jeżeli z ich winy auto jest w takim stanie to niech wracają kasę. Ciężko uwierzyć że akurat wymiana rozrządu zeszła się tak w czasie z wypaleniem gniazda zaworu. Jakoś z nimi się dogadać i szkoda czasu i nerwowo bo przecież kolejne podejście będą robić i słabo to widzę jak do tego czasu nie znaleźli przyczyny problemów z autem.

Dopisano 28 Dec 2022, 11:30:

Wiem ze nie każdemu jest po drodze w te strony ale podaje link https://g.co/kgs/9tXUgU
Warsztat sprawdzony i nie drogi. Tak że czasem lepiej kalkulować podroż i zrobić te 100km i mieć pewność że auto zrobione dobrze.
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2019, 13:04
Posty: 256 (12/0)
Skąd: Jasło
Auto: Mazda cx-9 2008r

Postprzez Dranet » 28 gru 2022, 21:49

Siema.

Neromax napisał(a):Mechanik zrobił "tak" że błędy już nie wyskakują, ale dalej chodzi jak chodził. (nie wiem co zrobił)


Hehe, dobre, to znaczy że mechanik skasował błędy, dlatego jak na razie nie wyskakują :–)
Isze co zrób jak najszybciej to sprawdź kompresję na wszystkich cylindrach.
Ja sam to robiłem, ale do tego trzeba mieć czas, chęci, trochę smykałki do mechaniki i of kors miernik do pomiaru ciśnienia.
Jak nie masz ww. to jedziesz do mechaniora, Iszy lepszy Ci to sprawdzi, to nie jest rocket sajens.
Też tak miałem kiedyś.
Pozdro
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 22:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez henex1980 » 29 gru 2022, 07:23

Najgorsze jest to ze nie dałeś auta do przypadkowego warsztatu a goście nie sprostali robocie. Myślę że kompresję mierzyli a problem jest od rozrządu. To mało prawdopodobne aby oddać auto do wymiany rozrządu i w tym akurat momencie kompresja siadła na jakimś cylindrze.
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2019, 13:04
Posty: 256 (12/0)
Skąd: Jasło
Auto: Mazda cx-9 2008r

Postprzez Neromax » 29 gru 2022, 09:50

Dranet napisał(a):Hehe, dobre, to znaczy że mechanik skasował błędy, dlatego jak na razie nie wyskakują :–)


Nie, nie...to jakaś grubsza sprawa...błędy normalnie były kasowane i po chwili wyskakiwały na nowo, teraz auto dalej chodzi jak kupa, a błędy już nie wyskakują, więc nie wiem co zrobiono ...(ps. check przy zapłonie, zapala się i gaśnie)

Dopisano 29 Dec 2022, 09:56:

henex1980 napisał(a):Najgorsze jest to ze nie dałeś auta do przypadkowego warsztatu a goście nie sprostali robocie. Myślę że kompresję mierzyli a problem jest od rozrządu. To mało prawdopodobne aby oddać auto do wymiany rozrządu i w tym akurat momencie kompresja siadła na jakimś cylindrze.


Dziwni mnie tylko rzecz:

auto normalnie jeździ, ma moc (tak mi się zdaje), zmienia fajnie biegi itd, jest tylko problem na biegu jałowym, że całym silnikiem trzepie, wydech pierdzi. Chyba że jadąc nie wyczuwam braku np jednego cylindra.
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2019, 15:01
Posty: 38
Auto: Cx9 2008

Postprzez Dranet » 29 gru 2022, 12:24

Neromax napisał(a):auto normalnie jeździ, ma moc (tak mi się zdaje), zmienia fajnie biegi itd, jest tylko problem na biegu jałowym, że całym silnikiem trzepie, wydech pierdzi. Chyba że jadąc nie wyczuwam braku np jednego cylindra.


Ja tak jeździłem jeszcze z pół roku zanim kapnąłem się że następuje wypalenie gniazda zaworowego.
Of kors że tak będziesz miał, jak jedziesz, nie potrzebujesz wszystkich cylindrów dojazdy przy liczbie 6 :–) na 5ciu też pojedzie, przy wyższych obrotach nie czujesz szarpania, tylko na postoju na jałowym.
Sprawdź jak najszybciej ciśnienie na cylindrach, od tego bym zaczął.

Pozdro
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 22:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez Neromax » 29 gru 2022, 13:18

Dranet napisał(a):Ja tak jeździłem jeszcze z pół roku zanim kapnąłem się że następuje wypalenie gniazda zaworowego.
Of kors że tak będziesz miał, jak jedziesz, nie potrzebujesz wszystkich cylindrów dojazdy przy liczbie 6 :–) na 5ciu też pojedzie, przy wyższych obrotach nie czujesz szarpania, tylko na postoju na jałowym.
Sprawdź jak najszybciej ciśnienie na cylindrach, od tego bym zaczął.


i co zrobiłeś? remont? miałeś podobne objawy? ile Cię szarpneło $$?
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2019, 15:01
Posty: 38
Auto: Cx9 2008

Postprzez henex1980 » 3 sty 2023, 12:05

Na forum jak widać ciężko o pomoc.
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2019, 13:04
Posty: 256 (12/0)
Skąd: Jasło
Auto: Mazda cx-9 2008r

Postprzez Dranet » 3 sty 2023, 20:46

henex1980 napisał(a):Na forum jak widać ciężko o pomoc.

Henex przecież Normax dostał podpowiedź.
Po PL jeździ bardzo mało CX-9 bo to jest autobus na hamerykański rynek.
Ja większość prac w moich CX-9kach robię sam, ale nie chce mi się tłumaczyć kolejnemu posiadaczowi CX co ma robić, od tego są mechanicy, niestety trafił na jakiegoś badziewiaka z koziej wólki, który mu spierdaczył silnik, zamiast naprawić ==> niech zmieni mechanika jak nie ma czasu sam grzebać.
Sprawdzenie ciśnienia w tym silniku to podstawowa sprawa przy tych objawach.

Pozdroowka
I jak najwięcej km / mil na tych autobusach bezawaryjnie :–)
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2014, 22:45
Posty: 164 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 13 GT AWD, 3.7 LPG BRC na jednym parowniku :–)
CX-9 07 Sport FWD na eLPiGi BRC po wymianie silnika na 3,7

Postprzez symt » 13 sty 2023, 19:04

z taką konstrukcją pompy wody raczej trudno o bezawaryjność.
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2022, 13:49
Posty: 44
Auto: CX-9 2009 FWD

Postprzez jasonry » 13 sty 2023, 19:05

Two common fears of students that should not exist When it comes to solving tough homework problems, students often prefer to pay someone to do homework. If you are also planning to do the same, but have certain doubts in your mind then we are here to wipe them away. The most common fear that students have is that it is unethical to avail online assistance. However, it is not like that. There is nothing wrong in getting help when you are failing to keep everything together. Second most common fear is getting cheated on. Yes, there are fraudsters out there but once you will find a genuine team while seeking, fraud Critial Analysis Analyse and Evaluate an Advertisement Pay someone to do your programming assignment
Początkujący
 
Od: 13 sty 2023, 18:59
Posty: 1
Auto: sadsdsads

Postprzez henex1980 » 14 sty 2023, 10:57

Admin to jakiś jest na forum? Co to za wpis?
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2019, 13:04
Posty: 256 (12/0)
Skąd: Jasło
Auto: Mazda cx-9 2008r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9