ASO Mazda – Reda – G-M

Postprzez Yyyrek » 7 sie 2012, 14:14

Witam,

W sumie z delikatnym poślizgiem... ale mogę napisać że byłem u nich już nie raz. W sumie jestem laikiem jeśli chodzi o auta, ale zawsze jak od nich wyprowadzałem to jeździło:P
Jeśli chodzi o wymianę rozrządu to w końcu zrezygnowałem z ich usług (w kosztorysie wyszło im ponad 3,2tys i zrobiłem w Olsztynie u Dobosza za 2,3tys – tez autoryzowany serwis Mazda).
W redzie natomiast wymieniane podkladki pod wtryskami, standardowo wymiana oleju, serwis klimatyzacji, ostatnio kontrola smoka olejowego i wymiana tylnego łożyska z piastą (części swoje zakupione w sklepie Mazdaparts), gdyż znów jak mi zrobili swoją wycenę to wychodziło 2 razy drożej:/
Jeśli chodzi o całokształt, jak już wspomniałem jak na laika to nie mogę na nich narzekać, choć nie ma możliwości obserwowania co przy Twoim aucie robią:/
A po ostatnim serwisie przed wakacjami, jeszcze miło zaskoczyli wysprzątaniem auta (pierwszy raz się to zdarzyło:P)
Teraz znów mnie czeka wizyta i nie wiem czy do nich uderzać, czy jak tu koledzy wspominali do Auto Perfectu. Jakieś dziwne dźwięki Madzia zaczęła wydawać jak kręcę w małym zakresie kierownicą (najbardziej słyszalne jak odchylam delikatnie od wyprostowanych kół na przemian na obie strony). Nie wiem jak opisać ten dźwięk, ale mi najbardziej to przypomina jakby guma tarła o gumę:/ Nie wiem co się dzieje, ale zjawisko się powoli nasila:/
Yyyrek
 

Postprzez Zeno11 » 6 lis 2012, 17:57

Od 2010 roku serwisuję w ASO Mazda w Redzie CX-7, nie miałem do tej pory żadnego problemu a jeśli chodzi o serwis Auto Perfekt to nie posiadają Autoryzacji marki Mazda. Nie wierzycie to sprawdzcie na oficjalnej stronie Mazdy. Może są ok ale co z gwarancją jesli nie sa ASO Mazda pewnie gwarancji też nie ma bo nie mają dostępu do portalu Mazdy. Zdanowicz w Gdańsku też ma ASO Mazda i z tego co się orientuje również serwis w porządku.
Zeno11
 

Postprzez krzysztof1971 » 3 lut 2013, 12:56

Witam serdecznie, na forum jestem nowy ale 6 jeżdżę już kilka lat. Najpierw była 6 2.0 diesel z 2004 roku, teraz z 2007. Od 2009 roku serwisuję samochód tylko w ASO Reda i śmiało mogę polecić. Nie wiem skąd tak różne opinie ale mi zawsze pomagali za rozsądne pieniądze. Super jest to, że praktycznie z każdą wizytą płacę mniej, ostatnim razem przy ogólnym sprawdzeniu zawieszenia (coś stukało) + paliła się kontrolka zapłaciłem tylko za łącznik zamiennik (zależało mi na czasie, nie chciałem czekać na oryginał) z wymianą (kontrolka już się nie pali, wypalili DPF za co nic nie wzięli). Co de serwisu na Kuśnierskiej byłem tam raz na naprawie w 2008 i pracujący tam Panowie opowiadali różne bajki przez kilka dni a w samochodzie nie zrobili nic, z innych serwisów nie korzystałem.
krzysztof1971
 

Postprzez rajtkezjusz » 5 lut 2013, 23:25

widać sytuacja rynkowa kształtuje cenę i jakość usług. Ojciec serwisował tam auto i niestety dużo nieprawdziwych informacji udzielano. Może teraz jest inaczej...ale stara prawda wychodzi na jaw-1 auto sprzedaje salon,następne ASO i póki nie muszę ,to nie zajeżdżam tam.
Ostatnio edytowano 13 gru 2013, 15:07 przez rajtkezjusz, łącznie edytowano 1 raz
rajtkezjusz
 

Postprzez Yard » 16 lis 2013, 10:25

Byłem u nich, żeby zamocowali pierścienie ustalające na przednim drążku stabilizatora. Byli jedynymi, którzy wiedzieli o co chodzi. Wytłumaczyli i przesłali skan z książki potwierdzający ich zdanie.
Umówiłem się, podjechałem, zrobili. Skasowali 100 zł. Przy okazji sprawdzili czy coś się nie pogięło bo ostatnio wpadłem lewym przednim kołem w dziurę. Wszystko w porządku, ale znaleźli dwie gumy mocujące w układzie kierowniczym do wymiany. Dostałem wycenę wymiany i mam pomyśleć co z tym zrobić.
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez rajtkezjusz » 16 lis 2013, 12:17

jak widać,każdy ma inne doświadczenia z nimi.To dobrze,na tym to polega.Najwazniejsza sztuką nie jest trzymanie się książki serwisowej,ale wystawianie głowy poza nią,gdy jest problem do rozwiązania (nie ma polegać na wymianie połowy pojazdu na koszt właściciela),to kombinowanie ,szukanie przyczyn za pomocą doświadczenia,a nie sztywno "komputer nic nie wykazał".Mówię ogólnie,dotyczy ogólnie mechaników.
rajtkezjusz
 

Postprzez Diabeł » 27 kwi 2016, 21:59

I ja dodam swoje parę groszy na temat tego serwisu.
Jestem zadowolony z ich usługi bo:
1. Maiłem usterkę trudna do diagnozy i mimo iż przez ok 1 h próbowali znaleźć usterkę to nie "skasowali" mnie bo nic nie znaleźli
2. regulowali mi luzy-cena zadowalająca (niższa niż w innych serwisach) i jakość wykonania bez zarzutu.
3. po regulacji luzów zaworowych znaleźli usterkę
wiec ogólnie moim skromnym zdaniem jak na ASO Mazda są tani a i jakość i fachowość stoi na wysokim poziomie wiec polecam ten serwis
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2011, 12:40
Posty: 53 (1/1)
Auto: Mazda 6 GY 147 KM

Postprzez mirfex69 » 21 maja 2017, 10:44

Witam.Przypadkiem wpadlem na ten watek,jakis czas temu opisywalem ASO REDA w innym,ogolnym:
viewtopic.php?f=113&t=111341&start=120 i wlasnie tam wiecej info.o usludze i kosztach.
Dawno temu to bylo i piekny czas,pierwsze w zyciu tak mlode auto,pierwszy diesel i pierwsza mazda :D 3BL Blue-kto kojarzy blekit tego modelu wie jaka frajda z podrozowania i kazde odejscie od auta koczylo sie spojrzeniem <serduszka>
Tyle wspomnien a teraz do rzeczy.Blue zdarzylem serwisowac w Redzie dwa razy.Wspominam te wizyty dobrze-moze przez wakacyjny nastroj :D Tak czy owak w lipcu kolejne odwiedziny Karwii <jupi> wiec pewnikiem zajade do Redy.W BMce daja znac o sobie tarcze hamulcowe..przy przebiegu ok.35tys.km <co?> ale w tym temacie jest osobny watek.
Podsumowujac-na ta chwile jestem w gronie zadowolonych klientow ASO REDA i bede go polecal.
Raport z tego roku w lipcu :)
Pozdrawiam i bezawaryjnosci <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2012, 22:41
Posty: 552 (85/16)
Skąd: Luxembourg
Auto: Jest:
M3 BP Sky Cruise ,19'
Byla:
M3 BM Sky Passion 14'
M3 BL Navigator 12'
M3 BL Active 09'

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderatorzy

Przedstawiciele Regionów, Moderatorzy Opinie i Poradniki