Mechanika, elektryka – Warszawa – Mabi

Postprzez jazzman » 25 lis 2004, 12:34

Bosch Service Mabi Sp. z o.o.
Adres: Sokratesa 15, 01-909 WARSZAWA
Telefon: 22-8347755
Fax: 022-8347755
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 8-17
Sobota: 9-14



Prosze o opinie na temat firmy Mabi. Robia rozne rzeczy przy diesleach. Sa drodzy, czy umiarkowani, jak wykonuja naprawy i jak stawiaja diagnozy usterek? Prosze tylko o opinie uczciwe, nie zlosliwe, ani zadne reklamy. Chce powierzyc Mazde w dobre rece!!
jazzman
 

Postprzez Krasnal » 25 lis 2004, 22:59

W dobre ręce hmmmmmm – znam takie jedne, nawet z Warszawy (no prawie) hahaha ;)
Nie czuć, że przyspiesza – tylko jakoś inni stoją zamiast jechać
V6 – no more questions...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2004, 20:02
Posty: 611
Skąd: Pruszków
Auto: 323F (BA) – 2.0 V6 GT

Postprzez Jaksa » 26 lis 2004, 20:18

Jak masz problem z układem paliwowym ( pompa wtryskowa ) to tak, często odsyłam tam klientow ( tylko chyba są drodzy )
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez Krasnal » 28 lis 2004, 15:41

A nie mówiłem hahaha
Nie czuć, że przyspiesza – tylko jakoś inni stoją zamiast jechać
V6 – no more questions...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2004, 20:02
Posty: 611
Skąd: Pruszków
Auto: 323F (BA) – 2.0 V6 GT

Postprzez es » 6 gru 2004, 12:12

Fakt, ze bylo to dawno, jak jeszcze mialem pasata diesel. Bylem u nich dwa razy i dwa razy nabili mnie w butelke dokumentnie. Za pierwszym razem, jak padl mi rozrusznik, poprosilem o diagnoze i naprawe jesli nie przekroczy okreslonej kwoty. Pan z serwisu do mnie zadzwonil, powiedzial ile bedzie kosztowac, zaakceptowalem i wydawalo sie, ze jest OK. Przy odbiorze cena byla prawie trzykrotnie wyzsza. Ten pan pozniej tlumaczyl sie, ze on mi podal tylko cene czesci...

Za drugim razem zwrocili mi uwage na koniecznosc wymiany koncowek wtryskow, bo silnik nierowno pracuje i poddymia. Poprzedni wlasciciel dal mi fakture za wymiane tych elementow, ale w Mabi powiedzieli, ze dalem sie nabrac. Okreslili kwote (tym razem z robocizna). Zostawilem auto. Przy odbiorze rachunek byl oczywiscie duuuuuuuuzo wyzszy, bo zapomnieli mnie uprzedzic, ze rutynowo wymienia sie rowniez jakies inne badziewia. Silnik z reszta dalej nierowno pracowal, wiec zebralo sie konsylium i powiedzieli, ze musze zregenerowac pompe. Zabralem w cholere samochod. Koncowki okazaly sie rzeczywiscie dobre i moj znajomy (zawodowy mechanik) zalozyl je do swojego golfa. Jakies dwa tygodnie po wymianie tych wtryskow pekl mi jeden z przewodow cisnieniowych. Dokladne ogledziny wszystkich wykazaly, ze mechanik zamiast odkrecic cala "wiazke" na wtryskach i na pompie odkrecil je tylko na wtryskach i odgial. Reklamacje przyjeli. W ramach rekompensaty chcieli sprzedac nowa wiazke (bo samochod stary i niewiadomo w zasadzie dlaczego peklo), a za robote nic nie wziac. Podziekowalem im (niegrzecznie). Pompe "zregenerowalem" u znajomego. Wystarczylo dokladnie ustawic moment wtrysku...

Moze cos sie zmienilo przez te pona d osiem lat, ale nie tak dawno widzialem w biurze tego typa, co mi tak wycenial i wciskal kit na temat koniecznosci wymiany wtryskow.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 sie 2004, 13:17
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Auto: 626 2,2 i GV 95, chevy s10 02

Postprzez sowa » 20 cze 2006, 17:51

Potwierdzam opinię es. Łysy typ w okularach (właściciel?) około 60-tki nie dość, że pozbawiony jest jakiejkolwiek kultury osobistej i szacunku do klientów, to w dodatku jest zwykłym naciągaczem. Więcej szczegółów w <a href="http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?p=323741#323741">wątku opinie/niepolecane warsztaty</a>
Początkujący
 
Od: 17 wrz 2005, 20:56
Posty: 6

Postprzez tomekrvf » 21 cze 2006, 09:53

Wiecie Panowie, jakiś czas temu tam pracowałem i z wyżej wymienionych względów rzuciłem tam robotę jak też kilku innych ludzi min super diagnosta który potrafił czynić cuda z samochodami.
Full Time 4WD
VTR 1000F
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2003, 19:51
Posty: 1965 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Galant 2.5V6
VTR1000F
Alfa 147

Postprzez es » 23 cze 2006, 10:04

tomekrvf napisał(a):Wiecie Panowie, jakiś czas temu tam pracowałem i z wyżej wymienionych względów rzuciłem tam robotę jak też kilku innych ludzi min super diagnosta który potrafił czynić cuda z samochodami.


A ja sie zastanawialem skad tak dobrze znasz sie na automobilach :) Rozumiem, ze praca na akord nie sprzyjala dokladnosci i rzetelnosci? Mechanik, ktory pogial mi te rurki od wtryskow sprawial wrazenie dobrze skopanego psa, a szefuncio jezdzil na nim jak na lysej kobyle i to w obecnosci mnie, czyli klienta. A to szalenie nieeleganckie i wprawiajace w zaklopotanie kulturalnych ludzi.

pzdr
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 sie 2004, 13:17
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Auto: 626 2,2 i GV 95, chevy s10 02

Postprzez pruso » 8 lip 2009, 18:37

Co do mojej opinii – dzis odebralem od nich samochod, do warszatu poszedl jako "nie odpalajacy"

U wczesniejszego elektryka stal ponad miesiac i nic nie zrobil.

W Mabi odpalili samochod na drugi dzien, sama naprawa 5 dni roboczych. Na pewno znaja sie na rzeczy. (wchodza w gre upusty dla klubowiczow MazdaSpeed)

Sama obsluga bardzo mila, wszystko zalatwione bez najmniejszych problemow.

Jesli zalezy Ci na szybkiej profesionalnej naprawie – POLECAM.
pruso
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderatorzy

Przedstawiciele Regionów, Moderatorzy Opinie i Poradniki