Mechanika, Elektryka – Bronisze – Auto Jaksa

Postprzez Jaksa » 14 sty 2010, 00:14

Marzena napisał(a):Dziękuję załodze za dzisiejszą cierpliwość
Bez przesady , chyba nie musze pisać ze zawsze jestes mile widziana :) wazne jest to ze operacja sie udała <lol> i trojeczka smiga ( pamietaj tylko o łozysku )
Rychu napisał(a):zakup używanej Mazdy to nie taka prosta sprawa.
Fakt , na przekrety powinien byc paragraf .
migacz napisał(a):MNIEJ ŚNIEGU NA PLACU CO RANO
A dziekuje , poniedziałek był faktycznie ciekawy ( jeszcze czuje te łopate <lol> )
cwieta napisał(a):Panie Jarku koniecznie jakis automat z kawą.
Bedzie na dniach :)

Dziękujemy wszystkim za wpisy <uklon>
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez burritos » 14 sty 2010, 08:36

Ja tez bylem w poniedzialek i widzialem jak szuflowali :) chcialem pomoc :) ale nie dali. A po wjezdzie na podnosnik uslyszalem: "Ty to chyba poprostu chciales Nas zobaczyc" :) I tu powiem szczerze mile zaskoczenie, bo fajnie jak mechanik nie generuje zbednej roboty, a co za tym idze kosztow ! Jezdze chyba od 4 albo 5 lat do Jarka i wiem ze to dobry interes dla mnie, bo nikt mnie nie nabija w butle :)

I do zobaczenia next time, jak zwykle w takiej atmosferze :) co ostatnio.
GooD Music – gOOd DriVe ;) hybridized.org & Proton Radio
ObrazekObrazekObrazek



Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2005, 17:43
Posty: 90 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GH 2008 r. MZR LF17 147KM

Postprzez pszemot » 17 sty 2010, 14:45

Moje wrażenia z wizyty u Pana Jarka (Jaksy) … Miałem sprawę do załatwienia w Warszawie, i pomyślałem, że przy okazji zajadę do tego słynnego mechanika co by rzucił fachowym okiem na moją „madzie”.
Tak więc wcześniej mailowo zapowiedziałem się na czwartek, na co otrzymałem zgodę, że „wpaść” zawsze mogę… No to zajechałem, miałem zaszczyt podać rękę Panu Jackowi – i otrzymałem (tak jak chciałem) fachowe rady, że moja 626, 2.0 z 1998 ma takie wady fabryczne : silnik zasilany benzyną jest głośniejszy od diesla oraz drgania drążka zmiany biegów są normalne- bo są z skrzynią połączone na drążkami. To wszystko norma w tym samochodzie – więc potwierdziły się moje przekonania że trzeba autko sprzedać (wcześniej jeździłem seatem Cordoba 1995 oraz Toyotą Carinią 1992 – naprawdę ciszej w nich było niż w Madzi)
Jedna rzecz – okazała się czarną plamą na honorze opinii o Warsztacie u Jaksy. Po drodze zapchał się – lub zamarzł mi spryskiwacz. Spytałem czy może pomóc mi to udrożnić. Niestety – stwierdził że nie ma czasu i nie zajmie się tym a jak chce mogę wstawić autko na warsztat, za 7 godz. odmarznie i będzie ok. Niestety, nie miałem tyle czasu na czekanie – to z kolegą, za rogiem na ulicy – w 10 st mrozie metodą „jeden dmucha, drugi trzyma wciśnięty spryskiwacz” udało usunąć się usterkę – bo wracać 300 km do Malborka – bez sprawnego spryskiwacza w taką pogodę to niewesoła perspektywa. Trochę to przykre …ale… mówi się trudno… :(
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 mar 2009, 15:38
Posty: 18
Skąd: Malbork
Auto: Mazda 6 GH 2,0 sedan – Pb

Postprzez vqsoft » 28 sty 2010, 20:29

no i ja napisze pare dobrych słów o AutoJAksa teamie :)
naprawdę polecam robiłem tam rozrządzik w mojej trójce

pana Marcina podziwiam za cierpliwość bo do rachunku mógł kazać dopisać p.Jarkowi pozycje – odpowiedzi na głupie pytania klienta – 200pln :)
a tego nie zrobił

Dzięki chłopaki za dobrą robotę i miłą atmosferę!

Jarek – następny raz nie biorę herbatki w termosiku.
pozdro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lip 2009, 19:11
Posty: 779 (0/1)
Skąd: Wawa
Auto: była srebrna M3 1.6 CITD Y6 2004
jest Ix35 & i20

Postprzez krzych » 28 sty 2010, 21:12

vqsoft napisał(a):odpowiedzi na głupie pytania klienta

A kupilbys mieszkanie gdyby na glupie pytania nikt nie odpowiedzial? :) To raczej standard, ze przy kontakcie z klientem odpowiada sie na pytania :). Ja osobiscie jestem z tych upierdliwych (Jarek moze potwierdzic ;) ), ktorzy nie zadowalaja sie prosta odpowiedzia i draza, temat az do zrozumienia podstaw, reszte wnioskow staram sie wyciagac z pozyskanej juz wiedzy zeby mechanikow nie zameczac :D. Ale jeszcze nie korzystalem z uslug nikogo kto nie odpowiada na pytania, bo albo nie wie, albo na mnie leje, a to niedobrze :) Na szczescie w tym serwisie mozna spokojnie oczekiwac odpowiedzi :D
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez vqsoft » 28 sty 2010, 21:30

Krzychu – napisałem to dla jaj
ale widzę ze serio wziąłeś ten temat na tapetę.
ja tez jestem z tych dociekliwych
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lip 2009, 19:11
Posty: 779 (0/1)
Skąd: Wawa
Auto: była srebrna M3 1.6 CITD Y6 2004
jest Ix35 & i20

Postprzez krzych » 28 sty 2010, 21:37

vqsoft napisał(a):Krzychu – napisałem to dla jaj

:)

vqsoft napisał(a):ale widzę ze serio wziąłeś ten temat na tapetę.
ja tez jestem z tych dociekliwych

Czy ja wiem czy serio – pol serio :) Ale to dosc istotne, bo wiele osob kladzie laske na jakosci obslugi przez co wiele jest warsztatow ktore to wykorzystuja. A warto brac przyklad z takich ktore jednak maja obsluge odpowiednia i stronic od innych, sami wtedy naucza sie jednak odpowiadac na pytania a nie burczec cos pod nosem "bo pan to sie nie zna" ;). A tu na forum zauwazylem, ze kazdy jakby czuje sie winny w zwiazku z tym ze zadaje pytania, a to blad :) W takim razie ciesze sie, ze to z Twojej strony przynajmniej byl tylko zart :)

PS. U Jarka zarowno mozesz patrzec co robia w samochodzie jak tez odpowiedzi dostaniesz, a mnie np. maksymalnie nie odpowiadaja warsztaty "za szybka". Jak juz ktos dlubie przy moim wiele "zielonych" wartym sprzecie to chce wiedziec co robi i jak :)
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez Jaksa » 28 sty 2010, 21:50

pszemot napisał(a):Niestety – stwierdził że nie ma czasu i nie zajmie się tym

Czasami tak jest w tej branzy , ciasny lokal ,malo miejsca i wolnych rąk.

vqsoft napisał(a):pana Marcina podziwiam za cierpliwość bo do rachunku mógł kazać dopisać p.Jarkowi pozycje – odpowiedzi na głupie pytania

Bez przesady , kazdy kto jest zatrudniony w tej firmie potrafi rozmawiac z klientami :) a wymiany rozrzadu w kolegi 3 dokonywał Michał ( nie Marcin :P )
vqsoft napisał(a):Jarek – następny raz nie biorę herbatki w termosiku

<lol> ok... <soczek>
krzych napisał(a):A kupilbys mieszkanie gdyby na glupie pytania nikt nie odpowiedzial?
To chyba złe porownanie ale .... w ASO raczej sobie długo nie pogadasz z mechanikiem np. mazda Gorczewska ,nie wejdziesz w ogole na hale ,kluczyki z dowodem zostawiasz w recepcji i koniec.( ale warsztat fajny maja to trzeba im przyznac )
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez krzych » 28 sty 2010, 22:11

Jaksa napisał(a):To chyba złe porownanie ale .... w ASO raczej sobie długo nie pogadasz z mechanikiem np. mazda Gorczewska ,nie wejdziesz w ogole na hale ,kluczyki z dowodem zostawiasz w recepcji i koniec.( ale warsztat fajny maja to trzeba im przyznac )

No moze lekko za przesadzilem z kalibrem, ale chodzilo mi o to, zeby kazdy (a sa na forum i bogaci) poczul jak to jest, gdy sprawa toczy sie o wiekszy pieniadz ;)

Co do Gorczewskiej, to jest dobry przyklad warsztatu ktorego unikam. Nie ufam nikomu kto ma jakiekolwiek powody do ukrywania swojej pracy. Nie jest wazne tlumaczenie – bhp czy inne takie – 70% warsztatow w jakich bylem pozwala patrzec na rece, a 50% wrecz z bliska. Nawet w AZ gdzie tez jest "szybka" bylem przy naprawie i dzieki temu moge powiedziec, ze chlopcy robia jak trzeba (a przynajmniej gdy sie na nich patrzy, hehehe ;) ). Zreszta odnosnie Gorczewskiej przeciez Ci mowilem o lancuchu w pompie vacuum, juz zapomniales? :D
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez Jacekm_ » 9 lut 2010, 11:12

To i ja po raz kolejny dodam opinię.
Pod koniec stycznia zostawiłem autko na naprawę nie-wchodzących biegów na zimnym silniku.
Naprawa oczywiście w 100% się powiodła, problem więcej się nie powtórzył, z czego jestem zadowolony, także na wymianę skrzyni się raczej nie pokaże za szybko <faja> – mam nadzieję, że wcale :D
Sam wolałem pojechać do Warszawy na naprawę, bo jednak jak tam oddaje auto to wiem, że zajmą się nim ludzie, którzy mają o tym pojęcie, i już nie jedną Mazdę naprawiali, a ja nie chcę, żeby ktoś się uczył na moim aucie.
Co do aspektu finansowego to zawsze jestem pozytywnie zaskoczony podliczeniem :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2008, 17:56
Posty: 486
Skąd: Łódź
Auto: mazda dwa zero

Postprzez JohnnyB » 15 lut 2010, 13:05

No to ja po raz kolejny się dopiszę.

Na początku lutego, większy przegląd u p. Jarka, powiem tylko że zostawiłem spory kawałek pensji :–) ale dostałem zniżkę za co serdecznie dziękuję :)
kosztorys i zakres prac został ustalony wcześniej z góry, wiec żadnych niespodzianek.
Całość prac zajęła 7 godzinek, co mnie pozytywnie zaskoczyło,
w seacie przy podobnym zakresie obowiązków czekałem 2 dni na auto.

Dodatkowo dowiedziałem się ze wymiana rozrządu w Niemczech może nie wiązać się z koniecznością wymiany napinacza :–/ , ja zdążyłem podobno w ostatniej chwili, a na wymianę pojechałem tylko dla świętego spokoju, bo od poprzedniej minęło zaledwie 45tys km.

Na 100tys mam chyba spokój, więc prędko mam nadzieje u Jaksy nie zawitam :P,

Na razie wszystko w porządku, ciężko mi się tylko przestawić do rozgrzewającego się oleju w skrzyni :-P

Kolejna wizyta prawdopodobnie z profilaktycznym czyszczeniem wtryskiwaczy gdzieś w kwietniu/maju.

Dziękuję, pozdrawiam i do zobaczenia za 3 miesiące.
Pozdrawiam,
Marcin,
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez nailz » 16 lut 2010, 15:30

To ja też po raz kolejny – wielki pozytyw, w samochodzie zrobiło się cicho..
Pozdrowienia dla całej ekipy
Początkujący
 
Od: 18 paź 2007, 15:03
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GG

Postprzez Rychu » 22 lut 2010, 08:45

Odwiedziłem ekipę AutoJaksa w sobotę. To już moja druga wymiana rozrządu w tym serwisie.
Bardzo szybko i sprawnie, w miłej atmosferze. Szczerze polecam...
Rychu
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2006, 12:01
Posty: 102
Skąd: Węgrów/Miedzna
Auto: Premacy 2.0 DiTD '99
5 2.0 B '07

Postprzez kwiatu5 » 2 mar 2010, 11:18

Byłem. Ludzie pracują tu jakby z pasji do tych samochodów, a nie obłędnej chęci zarobku. Polecam.
Mazda 626 GF 2.0 115KM 1998r, Hatchback
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lut 2010, 10:46
Posty: 35
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 626 GF 2.0 115KM 1998r, Hatchback

Postprzez migrabster » 13 mar 2010, 13:31

Witam!

Kolejna wizyta w warsztacie Jaksy w Broniszach...
Zawieszenie, hamulce...
czysta eksploatacja...
polecam warsztat
Grabek
Początkujący
 
Od: 14 mar 2008, 13:24
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 626GW 1,8 benzyna

Postprzez phenomenelik » 18 mar 2010, 17:14

Ja u Jaksy byłem już dawno bo w lipcu, ale do tej pory jestem zadowolony z obsługi , profesjonalne podejście do auta i do klienta (a ja jestem początkującym fanem motoryzacji i wiele rzeczy jeszcze nie wiem, wiec z takim klientem łatwo nie jest ;p). Ogólnie polecam, bo pracują tam fachowcy.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 12 paź 2008, 22:57
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 323f Bj 2.0 Sportive

Postprzez Grzyby » 23 mar 2010, 19:11

A ja dzisiaj się na kawę nie załapałem :(
Ale to z racji braku czasu tylko :P Nawet nie było czasu na standardowe pogaduchy – rano wpadłem zostawić autko, po południu żeby odebrać. I tak wypadłem że nie wiem nawet czy podziękowałem za robotę i znalezienie tego terminu.
Amorki wymienione, teraz tylko muszę pojechać na mój tor testowy :P żeby sprawdzić efekty :)
Dzięki Panowie :)
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez OGNIK » 28 mar 2010, 23:16

Jeśli ktoś nie wierzy, że można mieć MAZDĘ w paluszku, to niech się przekona. Mówi się,że do trzech razy sztuka. Ja byłem dwa razy i nie czekam na trzecią wizytę, dokonuję pozytywnego wpisu już teraz.
Krótko mówiąc nie mam uwag. A co zwraca największą uwagę to: profesjonalizm, wiedza, doświadczenie. Ci ludzie są warci zaufania. Polecam.
OGNIK
 

Postprzez zibi626 » 2 kwi 2010, 08:46

Ja również,chociaż nie byłem tam osobiście mogę napisać pozytywnie!! Potrzebowałem kilka razy rad odnośnie części,ich symboli itp bo w ASO Mazdy w KRK nie mogli sobie poradzić(Cronos to nie Mazda wg.nich...). Dziękuję za pomoc i porady!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 gru 2006, 19:54
Posty: 796
Skąd: Kraków
Auto: Były:
Mazda 626 Cronos 2.0 16V '95 LPG BRC24,Mazda Xedos 9 2,5 KL A/T '94 LPG BRC56 :(
Jest
Honda Stream 2.0 iVTEC '01 BRC24

Postprzez ztarap » 17 kwi 2010, 00:12

Pozdrawiam Pana J.Michalczyka. Byłem dzisisiaj u Niego ze swoją Madzią, szybka diagnoza prostująca diagnozę autoryzowanrgo serwisu (!!!), w którem pomylili lewą tylną piastę z prawą tylną.
Szybko, sprawnie, fachowo.
Dzięki.
Pozdrawiam,
Zbyszek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 gru 2008, 00:27
Posty: 78
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 GT FWD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderatorzy

Przedstawiciele Regionów, Moderatorzy Opinie i Poradniki