Komis – Chodzież – PlatinumAuto/Active Auto

Postprzez liber » 28 wrz 2016, 21:07

Henryk H, czytam i wiem co czujesz. Ja już prawie zapomniałem o temacie i mam dosyć tego Platinum czy tam Activ auto w każdym razie Pana Lesia, ale wjechałem tu po czasie, tak z ciekawości co tu się dzieje, a post mam w zakładce ulubione. Fajnie napisałeś, cały temat, post, rozmowy, telefony miały jeden zamierzony cel i temat który udało nam się osiągnąć. Jak pisałem na początku internet to potężna moc i zakładając ten temat miałem z góry określony cel i zamiar by ostrzec wszystkich przyszły kupujących przed tym nędznym handlarzyną. Mam, miejmy, nadal nadzieję, że nasze pisanie dalej przyniesie zamierzony efekt i zostawi trwały ślad w necie i chociaż garstka, ( a jak się okazało wcale nie taka mała garstka) została skutecznie odsunięta od transakcji z tym Panem a ogólnie uwagi które napisałeś przydadzą się wszystkim normalnym uczciwym kupującym którzy chcą zakupić swoje wymarzone auto. Pozdrawiam i nadal czekam na kontakt w sprawie – zawsze chętnie z każdym porozmawiam.
Początkujący
 
Od: 18 lis 2013, 23:32
Posty: 12 (0/4)
Auto: Mazda 323F 1.6 2002r

Postprzez Jaroszy » 3 paź 2017, 17:25

Witam wszystkich
W lipcu kupiłem od Pana Krzysztofa Hondę FRV. Auto bezwypadkowe i bez zarzutu wg sprzedającego. Po moich oględzinach wyłapałem 2 warstwę lakieru na tylnej klapie, ok 180 mikrometrów. Warstwa ta była od zewnątrz. Wewnątrz ok 90 mikrometrów. Także wg mnie najprawdopodobniej drugie malowanie spowodowane zarysowaniem. Żadnych śladów odkręcania śrub tylnej klapy nie odnotowałem. Ponadto rozerwana uszczelka drzwi kierowcy na dł ok 5 cm. Zdarza się, nie stanowiło to dla mnie problemu a było argumentem w negocjacji ceny. Ogólnie stan auta naprawdę dobry. Cena za auto była jedna z najwyższych na otomoto. Niemniej wg mnie warto było rozpatrzyć zakup auta tym bardziej, że z Koszalina nie mam daleko. I summa summarum auto zakupiłem. Po zdecydowaniu się a przed wpłatą pieniędzy pojechaliśmy do ASO Hondy w Pile. Na badaniach bez zarzutu. Diagnosta nie mógł tylko ustawić zbieżności z uwagi na niemożliwość odkręcenia śrub ustawczych na tylne osi. Poza tym i dziwnym dźwiękiem dochodzącym ze sprężarki klimatyzacji bez uwag.
Po zapłacie wynegocjowanej ceny odjechałem do Koszalina. Tu diagnosta na stacji również miał problem z regulacją zbieżności. Winę zgonił na producenta zaznaczając, że niejednokrotnie spotkał się z tym, że smarują śruby kontrujące jakimś klejem a później jest problem z regulacją. Ale problemem nie było to dla mechanika. Swoimi sposobami śruby poruszył i zbieżność udało się ustawić.
Co do sprężarki klimatyzacji.....zadzwoniłem do sprzedającego, że jest problem. Zresztą podczas pierwszego badania technicznego w Pile zasugerowałem że działa ona co najmniej dziwnie. Sprzedający zreflekował się, że w razie problemu wymieni ją na sprawną. Po wizycie w 3 zakładach w Koszalinie specjalizujących się w klimatyzacji miałem pewność że jest ona uszkodzona. Po telefonie i 1 tygodniu czekania otrzymałem inna sprężarkę klimatyzacji. Używana bo używana ale działała lepiej niż ta pierwsza. Obecnie jeżdżę na niej i jest na chwilę obecną ok.
Niemniej co chciałem napisać.....po zakupie wszedłem na stronę tą z myślą że poczytam pozytywne opinie odnośnie tej firmy. Mina mi zrzedła po 2 minutach a po 3 usiadłem. Spociłem się jak prosiak. Dlaczego? Bo czekałem na tłumaczenia wg forumowiczów sprzedający kręci jak nic. Po rozeznaniu cen tłumaczenia ciśnienie zeszło. Najwyżej bym sam zapłacił. Ale po 3 dniach tłumaczenia przyszły. Także ciśnienie zeszło całkowicie. Niemniej....co chciałbym Wam napisać......
– auto są naprawdę ciekawe i warte zakupu
– sprzedający wystawił mi fakturę na pełną wartość auta bez zaniżania sam zresztą się zarzekając że inaczej nie robią
– gwarancję na warunkach ASO można rozbić o kant pupy. Rzecznik praw konsumenta stwierdził że jeśli nie ma warunków gwarancji na piśmie to taka gwarancja jest warta tyle co funt kłaków czyli ZERO. I nie dajcie się na to nabrać. Ściema jakich mało. Ja niestety dałem się nabrać na to i był to jeden z wabików jaki stosuję Pan Krzysztof z tym drugim wygadanym jegomościem.
– sprawdzajcie rok produkcji i ilu było wcześniej właścicieli. Jak to poznać to się dowiecie na youtube. Mój samochód miał mieć 1 a było 2. Wyłapałem to ale akurat nie stanowiło to dla mnie większego problemu bo samochód spełniał moje oczekiwania.
Generalizując – gwarancja ASO nic nie warta. Należy się gwarancja na warunkach rękojmi i się tego trzymajcie. Rzecznik konsumenta jest w każdym UM i idźcie do niego jak macie wątpliwości.
Jeśli po zakupie coś nie gra dzwońcie, piszcie do sprzedającego. Najlepiej nagrywajcie rozmowy. Niby nie można ale taki dowód jest honorowany w sądzie. Jakbyście patrzyli jesteście na wygranej pozycji. Zajmie to może trochę czasu i nerwów ale wygracie. Męczcie ich...oni są dla Was a nie Wy dla nich. Muszą wiedzieć co sprzedają i na 100% wiedzą. A co nie mówią znaczy że chcą coś zatuszować.
Pozdrawiam – Jarek z Pomorza
Jaroszy
 

Postprzez pawelk81 » 1 mar 2019, 23:33

Witam wszystkich. Chciałbym się z Wami podzielić moją przygodą z PlatinumAuto w Chodzieży.

Wstęp:
Od prawie roku poszukiwałem nowego samochodu dla siebie i rodziny, a konkretnie upatrzony model wybrałem ok 3 miesięcy temu. Padło na Hondę Accord VIII kombi. Jak to jednak z przesiadką na nowy samochód bywa, trzeba zobaczyć jak się człowiek w nim czuje. Postanowiłem więc wspólnie z żoną wybrać się do jakiegoś komisu i zrobić parę jazd próbnych, tak by później nie było marudzenia, że coś się nie podoba itp.
Trochę szukania w internecie i znalazłem: PlatinumAuto Chodzież – 3 Hondy Accord, 2 kombi, 1 sedan, ogólnie same Hondy w ofercie i całkiem niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Jeden telefon by potwierdzić, że samochody są na miejscu i jazda…

Rozwinięcie:
Po jeździe próbnej zakochałem się w automacie no i stało się – nie szukałem już niczego innego. Z racji, że nie śpieszyło mi się z kupnem samochodu postanowiłem dowiedzieć się czegoś więcej o komisie z Chodzieży i w konsekwencji trafiłem na to forum.
Nie trudno się domyśleć jakie były moje odczucia po przeczytaniu całego wątku. Z uporem maniaka szukałem więc czegoś gdzieś indziej… Niestety kolejne tygodnie poszukiwań nie przyniosły nic nowego, a tam w Chodzieży stał model, który praktycznie idealnie pasował w moje wymagania i gusta.
Postanowiłem więc zrobić maksymalny wywiad, zadzwoniłem nawet do pana Krzysztofa Libera (pozdrawiam przy okazji) i zapytałem się czy kupiłby tam auto ponownie gdyby nie mógł znaleźć nigdzie tego co szuka. W odpowiedzi usłyszałem zdecydowane „Nie”, ale po dłuższej rozmowie wyszło, że nie same samochody są problemem ale formalności związane z zakupem. Ostatecznie pan Krzysztof nie zniechęcał mnie do zakupu samochodu w PlatinumAuto, zalecił jednak szczególną ostrożność.
Poszukałem więc najlepszego mechanika w okolicy znającego się na Hondach, umówiłem się na oględziny auta i pojechaliśmy.

Faktografia:
Przed oględzinami dzwoniłem kilka razy do Chodzieży w celu uzyskania potwierdzenia stanu samochodu oraz dokumentacji. W odpowiedzi usłyszałem, że samochód jest idealny, że są porobione wszystkie opłaty, ogólnie nic tylko wsiadać i jechać.
Po przyjechaniu na miejsce okazało się, że nie ma opłaconej akcyzy, nie ma ubezpieczenia i nie ma polskiego przeglądu. Z nr VIN auta wynikało, iż jest to rocznik 2011, a z dokumentów, że 2010. Dziwne to trochę, bo gdyby ktoś chciał mnie oszukać to powinno być odwrotnie. W kwestii akcyzy otrzymałem odpowiedź, że przelew można zrobić od zaraz. Nie chciałem jednak wracać samochodem bez ubezpieczenia (mimo, że nie mieszkam super daleko od Chodzieży), na co panowie z PlatinumAuto zaoferowali się, że mogą przyjechać do mnie tym samochodem pod wskazany adres.
Mechanik podłączył komputer i sprawdził to co mógł od strony technicznej oraz na jeździe testowej. Zmierzyliśmy lakier, gdzie w jednym miejscu (lewe tylne nadkole + drzwi pasażera) wykazało minimalnie zawyżony wynik (200-250 μm), sprawdziliśmy wszystkie funkcje, przyciski, szyby (wymieniona tylko przednia, reszta w oryginale), itd. Mówiąc krótko: no igła (jak na samochód używany)
Oględziny były robione w niedzielę, bo niestety tylko w ten dzień pasowało mechanikowi.
W poniedziałek około godziny 12 pod wskazany adres przyjechali panowie z Chodzieży, otrzymałem potwierdzenie przelewu akcyzy, wykupione ubezpieczenie oraz zrobiony został przegląd zerowy.
Załatwiliśmy resztę formalności (w rozliczeniu oddałem moją starą Hondę), sfinalizowaliśmy transakcję (faktura na pełną kwotę od PlatinumAuto) i tego samego dnia miałem już w ręku „miękki dowód” i polskie blachy. 2 dni później na stronie puesc.gov.pl znalazłem potwierdzenie zapłaty akcyzy. Co do zakupionego samochodu do dziś dnia nie miałem żadnego większego problemu.

Podsumowanie i kilka osobistych uwag:
Mimo, iż w praktyce pewne rzeczy minęły się z prawdą, ostatecznie cieszę się, że zebrałem się na odwagę i mimo wszystkich złych przesłanek zdecydowałem się na zakup. Zdaję sobie także sprawę z tego, że ten wątek nie powstał znikąd i, że są ludzie którzy mają złe wspomnienia z zakupem samochodu w Chodzieży. Sądzę jednak, że każda z tych spraw musi być rozpatrywana indywidualnie. Panowie z Chodzieży są świadomi tego, że ten wątek na tym forum istnieje i mają na jego temat także wiele do powiedzenia. Nie zamierzam jednak zabierać głosu w tych sprawach, bo one mnie po prostu nie dotyczą.
Jeśli ktoś czyta ten wątek tak jak ja – przed zakupem samochodu – to naprawdę polecam odłożenie absolutnie wszystkich emocji na bok: zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Nie kupujcie auta emocjami i nie rezygnujcie z powodu emocji! I to nie tyczy się tylko Chodzieży, ale zakupu samochodu ogólnie, gdziekolwiek.
Aby zarejestrować w Polsce sprowadzony samochód na dzień dzisiejszy potrzeba:
– Dowód rejestracyjny + karta pojazdu (dla aut z Niemiec to odpowiednio tzw. „Mały brief” i „Duży brief”)
– Dowód zakupu
– Ważny przegląd
– Opłaty celno-skarbowe (akcyza)
– Dokument tożsamości + opłaty rejestracji w urzędzie
I tego się trzymajcie.
Ubezpieczenie OC można wykupić na nr VIN (1 miesiąc) dzięki czemu można wracać na legalu na kołach.
Reszta jest w Waszych rękach. Polecam zainwestować w niezależnego specjalistę który obejrzy samochód i ogólnie spokój.
Obowiązkowa jazda próbna, wszystkiego dotknąć, sprawdzić ile się da oraz pytać o niejasności i mówić głośno o wszystkim co powoduje niepokój.
Tyle chyba z grubsza.

Do panów z PlatinumAuto w Chodzieży:
Z tego co zdążyłem się zorientować posiadacie w swojej ofercie naprawdę interesujące samochody. Trzymajcie taką jakość obsługi klienta jak w moim przypadku, a jestem pewien, że wszystkim wyjdzie to na dobre, bo przecież każdy gdzieś tam na końcu chce jeździć dobrym samochodem. Nie rozumiem trochę tej polityki związanej z załatwieniem formalności na ostatnią chwilę, ale to nie ja zajmuję się handlem samochodami, więc pewnie nie wiem wszystkiego. Sądzę jednak, że warto po prostu powiedzieć uczciwie, że wszystkie formalności będą załatwione od ręki (jeśli nie możecie ich zrobić wcześniej) dla zdecydowanego klienta, a nie mówić, że coś jest skoro tego nie ma. To budzi pewien niesmak i jest moim zdaniem niepotrzebne. Nie posiadacie najtańszych samochodów, ale na pewno posiadacie samochody warte swojej ceny.

Dla potomnych:
Możliwe, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, dlatego, mimo, że ja coś polecam nie oznacza to, że znosi to z Ciebie odpowiedzialność za sprawdzenie wszystkiego we własnym zakresie. Pamiętaj, że pomyłki i niedopatrzenia to rzecz ludzka, a kupno samochodu od handlarza to zawsze ryzyko. Auta są specjalnie przygotowane na sprzedaż, mają umyte silniki, wyprane wnętrza, wymienione najbardziej zużyte elementy i niestety nierzadko cofnięte liczniki. Niezależnie jednak od sytuacji życzę, aby Twoja przygoda z zakupem samochodu była przynajmniej tak pomyślna jak moja, dlatego też emocje na bok, udanych negocjacji i – szerokości!

O mnie:
Jeśli ktoś ma do mnie jakieś pytania zapraszam do kontaktu. W ustawieniach forum udostępniłem opcję wysyłania do mnie wiadomości email. Jako podsumowanie wrzucam zdjęcie „przed” i „po” całej przygodzie.
Załączniki
accord-2.png
przed i po
Ostatnio edytowano 21 wrz 2020, 19:03 przez pawelk81, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 8 lut 2019, 10:40
Posty: 2 (0/1)
Auto: Honda Accord VIII, 2010 2.0 executive

Postprzez jakwel » 8 sty 2020, 22:32

Praktycznie mogę potwierdzić większość punktów kolegi od Accorda, który jak się okazuje jest z tej samej miejscowości.
Zakupiłem u wspomnianego sprzedawcy Hondę Civic VIII na przełomie października i listopada. Wcześniej obejrzałem kilka Civic-ów Poznaniu i okolicach w promieniu ok 70km.
Najlepsze pierwsze wrażenie zrobiła na mnie "Pewna-Honda" w Chodzieży. Wiadomo każdy chce sprzedać auto ale tutaj sprzedający okazał się w miarę rozsądny. Oczywiście bajer musiał być bo to normalne przy sprzedaży czegokolwiek. Ja osobiście nie oczekiwałem "cudów" bo chyba jako jeden z niewielu zdaje sobie sprawę,że samochód używany posiada ślady użytkowania. Oczekiwałem tylko przedstawienia faktycznego stanu auta. Może nie do końca było tak jak powinno bo właścicieli było prawdopodobnie dwóch a nie jeden i z tyłu mała dziurka wypalona prawdopodobnie od papierosa gdzie miało nie być palone w aucie ale dla mnie to naprawdę szczegół. Podstawa to silnik i blacha. Zawsze to powtarzam: samochód używany to nie fabryczny chociaż wiele aut opuszczajacych fabrykę ma już jakaś wadę. Wiem coś o tym.
Ogólnie po oględzinach i jeździe próbnej wiedzialem, że to jest to.
Obsługa posprzedażowa naprawdę super. Miałem jeszcze konta oka pytan czy to przez portale społecznościowe czy przez tel i zawsze spotkałem się z życzliwa pomocą.
Wszystkim powtarzam, że jeżeli kiedykolwiek będę szukał nowego samochodu to będzie to Honda i W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI sprawdzę ofertę sprzedawcy z Chodzieży.
Początkujący
 
Od: 8 sty 2020, 21:43
Posty: 3 (1/0)
Auto: Civic

Postprzez Szyna » 9 sty 2020, 21:23

Trzy wpisy nowych użytkowników tylko z jednym postem zachwalających tylko tego sprzedawce <oczy>
Podejrzane ? :>
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 20:59
Posty: 3346 (88/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Postprzez zadra » 10 sty 2020, 00:22

również to zauważyłem, ale czekałem na więcej..
popsułeś mi zabawę :(
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez jakwel » 11 sty 2020, 21:50

Ja widzę to troszkę inaczej. 3 opinie gdzie faktycznie są jakieś punkty, które można zaliczyć jako minus ale w moim mniemaniu, te ostatnie opinie mają wydźwięk pozytywny. Coś tam nie do końca było tak jak powinno ale ostatecznie wszyscy są zadowoleni z zakupu. (Wszyscy czyli naszą ostatnie trójka). Nie chcę być adwokatem sprzedawców ale moim zdaniem jest to sprzedawca godny uwagi. Auta mają naprawdę ładne. Polecam każdemu osobiście przejechać się do Chodzieży, obejrzeć, porozmawiać i wtedy ocenić. Ja osobiście polecam Pewną- Hondę wśród znajomych jednak decyzje każdy podejmuje sam.

Dopisano 11 Jan 2020, 21:50:

Ja widzę to troszkę inaczej. 3 opinie gdzie faktycznie są jakieś punkty, które można zaliczyć jako minus ale w moim mniemaniu, te ostatnie opinie mają wydźwięk pozytywny. Coś tam nie do końca było tak jak powinno ale ostatecznie wszyscy są zadowoleni z zakupu. (Wszyscy czyli naszą ostatnie trójka). Nie chcę być adwokatem sprzedawców ale moim zdaniem jest to sprzedawca godny uwagi. Auta mają naprawdę ładne. Polecam każdemu osobiście przejechać się do Chodzieży, obejrzeć, porozmawiać i wtedy ocenić. Ja osobiście polecam Pewną- Hondę wśród znajomych jednak decyzje każdy podejmuje sam.
Początkujący
 
Od: 8 sty 2020, 21:43
Posty: 3 (1/0)
Auto: Civic

Postprzez tadziol » 12 sty 2020, 10:42

jakwel napisał(a):Nie chcę być adwokatem sprzedawców

Czyżby ? Kupiłeś Hondę i rejestrujesz się na forum innej marki pojazdu w jakim celu ? Towarzyskim ?
Od tego są inne działy....

jakwel napisał(a):(Wszyscy czyli naszą ostatnie trójka)

Z czego dwóch nie było aktywnych przez rok czasu. Co to ? Nie śledzą swoich wpisów ? Dziwne.....
Ba,nawet :
Szyna napisał(a):Podejrzane
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 18:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

PostTen post został usunięty przez jakwel 12 maja 2020, 18:25.

Postprzez pawelk81 » 21 wrz 2020, 19:02

Jak to dobrze, że ten wątek wciąż żyje. Postanowiłem tu zajrzeć po ponad 1,5 roku od zakupu i przejechanych 20 tyś km. Odpowiadając na wątpliwości jakie tu padły (poniekąd także w moją stronę) to oczywiste jest, że na tym forum zarejestrowałem się tylko dla tego wątku, ponieważ nigdzie indziej nie ma takiej dyskusji. Powinno to być logiczne i zrozumiałe mimo, że samo forum nie jest związane z moją marką samochodu. Trafiłem tu w momencie kiedy szukałem samochodu dla siebie i mimo tego co tu przeczytałem postanowiłem to po prostu sprawdzić. I to samo polecam wszystkim niedowiarkom. Odrzućcie emocje na bok i sprawdźcie sami jak jest naprawdę. Tyle.
W kwestii faktografii mogę dodać, że w samochodzie przez ten czas musiałem wymienić akumulator i popsuło mi się wewnętrze światełko od kierowcy. Po pół roku zamontowałem instalację LPG i odtąd tylko jeżdżę i tankuję za "śrubki". Naprawdę życzę każdemu, kto szuka samochodu dla siebie, aby także z czystym sumieniem mógł tutaj napisać to co ja.
Początkujący
 
Od: 8 lut 2019, 10:40
Posty: 2 (0/1)
Auto: Honda Accord VIII, 2010 2.0 executive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderatorzy

Przedstawiciele Regionów, Moderatorzy Opinie i Poradniki