Stuki podczas jazdy

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez nismo » 7 maja 2009, 10:37

Witam,

Od kilku dni słyszę niepokojące stuki po lewej stronie samochodu. Są dosyć mocno słyszalne przy wjeżdżaniu w dziury, nierówności na drodze niezależnie od koła, które aktualnie znajduje się w uskoku. Podczas jazdy po równej drodze nie dochodzą do mnie żadne odgłosy. Dość sporo jeżdżę po nierównych drogach i być może poluzował się jakiś plastyk? Dzisiaj jadę na stację diagnostyczną aby wykluczyć uszkodzenie zawieszenia.

Dodam, że samochód ma przejechane 9000km.

Jakieś pomysły?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 cze 2008, 19:34
Posty: 107

Postprzez Retro » 7 maja 2009, 12:03

9000 tyś to trochę małlo ale... może końcówki drążków do wymiany ?
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez wOOx » 7 maja 2009, 15:05

Moja propozycja : nie zawiesiłes sie kiedys na krawezniku badz na korzeniu ? U nas w firmie tak miały 3 auta gdzie pojawił sie takie stuki przy doscisnieciu elementów zawieszenia do siebie a było to spowodowane zawieszeniem sie na czyms własnie. Obejrzałes auto od dołu ? 9 tys km jest na gwarancji ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2009, 10:50
Posty: 182
Skąd: Katowice
Auto: RX-8

Postprzez nismo » 7 maja 2009, 15:19

wOOx, nie zawiesiłem się na niczym ale zdarzyło się wpaść w większe ustępy czy dziury na drodze. Auto jest na gwarancji i jeżeli nic dzisiaj nie wyjdzie na stacji diagnostycznej to udam się do ASO. Dzisiaj dokładnie obejrzymy na stacji samochód od dołu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 cze 2008, 19:34
Posty: 107

Postprzez wOOx » 7 maja 2009, 17:30

Do aso jak pojedziesz to bedziesz miał to samo co w stacji diagnostycznej tyle ze za darmo. Wiem bo jezdze z autami firmowymi na serwis nie wiedzac co stuka a czesto sie okazuje ze to usterka nie obejmująca gwarancji wtedy nastepuje odmowa badz propozycja naprawy płatnej.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2009, 10:50
Posty: 182
Skąd: Katowice
Auto: RX-8

Postprzez nismo » 8 maja 2009, 10:45

Byłem na stacji diagnostycznej i sprawdzili dokładnie całe zawieszenie. Dowiedziałem się, że wszystko jest ok i nie ma żadnych problemów. Tak więc obstawiam, że poluzował się jakiś element samochodu – składowa drzwi, lampa, zderzak lub coś w tym stylu. Niestety wszystkie możliwe rzeczy sprawdziłem i nie znalazłem winowajcy. Jednak czeka mnie wizyta w ASO.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 cze 2008, 19:34
Posty: 107

Postprzez pablito54 » 3 cze 2009, 20:40

jak tam nismo Twoje stuki puki
u mnie cos tez postukuje na wybojach, tylko ze chyba z prawej strony
zawieszenie sprawdzone, układ kierowniczy, geometria niedawno robiona, luzów brak
jakby na wybojach z tyłu tłumik gdzies na wieszakach,
czesto jak zdejme noge z gazu nie wyrzucajac na luz to stuknie, szcególnie jak zimny
nic takiego nie mieliście?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2009, 16:14
Posty: 60
Skąd: Białystok
Auto: RX-8 192KM

Postprzez Marco7 » 4 cze 2009, 01:53

Być może mocowanie bocznych 'wlotów' się poluzowało, puknij w nadkole obok wlotu.
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez nismo » 4 cze 2009, 11:44

pablito54, samochód był już raz w serwisie i dokręcali tylne lewe drzwi na zawiasach. Pomogło na chwilę (placebo?) i w dalszym ciągu stuki występują. Zbliża się wizyta gwarancyjna w serwisie więc znów poruszę ten temat.

Marco7, spróbuję u mnie zrobić tak jak napisałeś. Jednak u mnie stuki docierają z tylnej części samochodu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 cze 2008, 19:34
Posty: 107

Postprzez Marco7 » 4 cze 2009, 16:55

nismo napisał(a):Marco7, spróbuję u mnie zrobić tak jak napisałeś. Jednak u mnie stuki docierają z tylnej części samochodu.


Nie doczytałem że chodzi o tył ;) , w takim razie nie wiem co to może być :(
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez LeszekNow » 9 cze 2009, 12:05

Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego serwisu i forum wogóle. Pozdrawiam wszystkich! Też mam podobny problem z tymi stukami, które dobiegają z tyłu samochodu i nie wiem co to jest. Mam wrażenie że to jakaś masywna część.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 cze 2009, 12:55
Posty: 184
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8 (2006r. 231 KM)

Postprzez MazZdarX8 » 7 cze 2016, 10:03

Czy ktoś rozwiązał zagadkę stuków dochodzących od tylnego koła/drzwi??

Czytałem, że mogą to być mocowania belki...
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 mar 2016, 17:13
Posty: 28 (1/0)
Auto: Mazda rx8 (231KM; MY2006)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7