Nagrzewanie samochodu

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez aybabtu » 21 lip 2007, 12:10

Witam,

Jeżdżę sobie trochę ostatnio moja RX8 i stwierdzam, że samochód sie strasznie grzeje – mimo ostatnich upałówwg mnie za bardzo. I nie chodzi mi o silnik (tu kontrolki wskazuja normalna temperature) ale o całe auto – ciepłe nadkola, w schowkach pod łokciem piekarnik, w bagażniku to samo. Czy u Was jest tak samo? Czy to normalne?

pozdrawiam,

aybabtu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2007, 13:18
Posty: 180
Skąd: krakówek
Auto: RX-8 Revolution SP

Postprzez Pepe7 » 21 lip 2007, 12:54

Norma w bagazniku mozna jajecznice robic.Bez klimy w tym samochodzie mozna sie ugotowac.
Początkujący
 
Od: 4 lip 2006, 00:33
Posty: 17
Auto: RX 8

Postprzez ZK33 » 21 lip 2007, 13:20

aybabtu napisał(a):w schowkach pod łokciem piekarnik,


pod łokciem, czyli na tunelu środkowym – to normalna sprawa , w tunelu jest katalizator, a że RX-8 ma bardzo gorące spaliny caly tunel się nagrzewa.
To samo w bagażniku pod podłogą jest tumnik końcowy, więc nie ma się czym martwić. :)

nawiązując do dziwnych objawów chciałem powiedzieć o swoim przypadku.
Ostatnio zauważyłem iż w czasie upałów po ostrej jeździe, powieksza mi się skok jałowy pedału sprzęgła.
Z wiązku z tym, iż wysprzęglik jest na jednym obwodzie z hamulcami ( jeden zbiorniczek wyrównawczy ), a plyn hmulcowy nie był wymieniany od nowości auta, pomyślałem że w płynie jest dość dużo wody i płyn się gotuje po ostrej jeździe.
Wymienili mi plyn w całym układzie i wszystko wróciło do normy :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2004, 19:42
Posty: 141
Skąd: Łask
Auto: CX 9

Postprzez aybabtu » 22 lip 2007, 13:42

Huh, no to mi ulżyło :) Dobre do podgrzewania kawy, gorzej z chłodnymi napojami :) Dzieki za info i pozdrawiam,

aybabtu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2007, 13:18
Posty: 180
Skąd: krakówek
Auto: RX-8 Revolution SP

Postprzez Marco7 » 22 lip 2007, 19:06

To norma ze sie nagrzewa, szczegolnie schowek w podlokietniku – chociaz nie powinno byc to jakos strasznie gorace. Sprawdz czy naokolo katalizatora masz takie oslony przeciwcieplne, byc moze zgubiles je, wygladaja jak folia alumioniowa ? Druga opcja to wywalic katalizator i wsadzic rurke ;)
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7