Lakierowanie nadkola

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Mike54 » 3 lip 2007, 09:26

Juz jakies pol roku temu przerysowalem sobie prawe tylne nadkole, sa tez jakies lekkie ryski na tylnych drzwiach. Nadkole jest lekko wgniecione. Podobno nie da sie tego wypchnac bo jest profil zamkniety...

Zaraz pod domem mam lakiernika, spory warsztat "Morawski" w Aninie...
Jak gadalem z pierwszym kolesiem, to stwierdzili ze da sie pomalowac tylko tam gdzie walniete (do zalamania nadkola) i ze za 400zł + vat da rade. Umowilem sie, pojechalem dzisiaj byl inny koles, stwierdzil, ze srebrnym podkladem to owszem, ale bezbarwnym to trzeba caly bok, od bagaznika do maski, no i cale tylne drzwi bo inaczej bedzie widac... "taka impreza to 800zł) stwierdzil...

Z jednej strony rozsadek mowi ze nie warto tego ruszac, z drugiej strony strasznie mnie to irytuje.... :) Macie jakies doswiadczenia w lakierowaniu tego typu uszkdzeń? Jak juz mialbym cos lakierowac to bym wolal zeby to wygladalo lepiej po lakierowaniu niz przed... Samochod ma 1 rok.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 kwi 2006, 00:04
Posty: 145 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: skradziona Mazda CX-7 2.3 Sport '10
ex. Mazda RX-8 Rev. 170

Postprzez R-iksik8 » 3 lip 2007, 10:32

Wiesz co najlepiej będzie jak zrobisz foto tego uszkodzenia... najlepiej jakby to było zdjęcie o dużej rozdzielczości.
...::: R X 8 :::...
ЬФЯВФ ЗЩЦУК
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=25727
Obrazek
JA NIE JEŻDŻĘ ZA SZYBKO...JA LATAM ZA NISKO :d
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2006, 20:16
Posty: 125
Skąd: Poznań
Auto: MAZDA RX-8 HIGH-POWER

Postprzez Mike54 » 3 lip 2007, 10:47

Obrazek

<a href="http://picasaweb.google.pl/maciej.zabielski/RX8/photo#5082885832984776482"></a>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 kwi 2006, 00:04
Posty: 145 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: skradziona Mazda CX-7 2.3 Sport '10
ex. Mazda RX-8 Rev. 170

Postprzez ZK33 » 3 lip 2007, 18:06

ja bym tego nie robił :|
jak pomalujesz to przy sprzedaży będą Ci "wysmradzać" że auto malowane <klotnia>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2004, 19:42
Posty: 141
Skąd: Łask
Auto: CX 9

Postprzez Faja » 3 lip 2007, 21:22

Wydaje mi sie ze jesli lakiernik bedzie miał doswiadczenie zrobi tak zeby nie trzeba było lakierować odbije zrobi polerke pasta i bedzie ok:)
Zoom-Zoom!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2006, 21:51
Posty: 1049 (7/4)
Skąd: Poznań
Auto: -6MPS -rx-7 FCT-xedos 9

Postprzez MoMo » 3 lip 2007, 21:55

To masz podobny problem do mojego <płacze>. Tylko różni sie tym, że ja mam wgniecenie w drzwiach od strony pasażera. Wczoraj rano oddałem Madzie do serwisu i właśnie nad nią pracują, mam też kilka innych "dziurek" np w masce od kamieni lub jeba.... piaskarek itp. Niedługo po zakupie autka (a mam je też właśnie koło roku) jakis <jelen> zachaczyl mi przedni zderzak i miałem sporą rysę z wgnieceniem i też mi to robili ( wyszło rewelka-mam nadzieje ze tym razem bedzie podobnie). Poza tymi usterkami maja mi tez wypolerowac lakier i umyć silnik. Ja osobiście bym probował, bo wiem jakie to jest irytujące kiedy zachwycasz sie swoja Madzia a tu cos nie gra!! Pozdrawiam i mam nadzieje ze "wgniot" uda sie usunac bezpowrotnie :D Powodzenia!!
My dream come true – mazda RX-8 Revolution Reloaded
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 cze 2006, 16:33
Posty: 29
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda RX-8 Revolution Reloaded

Postprzez lucas_ka » 3 lip 2007, 22:03

Generalnie jezeli bedzie malowany tylko błotnik to jest szansa ze nie bedzie widac, ale pewnosci nie ma. zeby było dobrze to trzeba cieniowac na drzwiach.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lis 2006, 00:38
Posty: 233
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6 2,0 citd

Postprzez Mike54 » 3 lip 2007, 22:51

ZK33 napisał(a):ja bym tego nie robił

no wiec na razie na tym stanelo juz drugi raz... :(

Faja napisał(a): Wydaje mi sie ze jesli lakiernik bedzie miał doswiadczenie zrobi tak zeby nie trzeba było lakierować odbije zrobi polerke pasta i bedzie ok:)

No to albo odwiedzam slabych fachowcow albo maja racje – w tym miejscy blacha jest podwojna, wiec nie da sie wypchnac od spodu... :( trzeba walnac szpachle

MoMo napisał(a):miałem sporą rysę z wgnieceniem i też mi to robili ( wyszło rewelka-mam nadzieje ze tym razem bedzie podobnie).

Szkoda ze nie w wawie, bys mi polecil jakiegs dobrego speca...

lucas_ka napisał(a):Generalnie jezeli bedzie malowany tylko błotnik to jest szansa ze nie bedzie widac, ale pewnosci nie ma. zeby było dobrze to trzeba cieniowac na drzwiach.

No własnie w tym problem. Tzn drzwi tylne moga pomalowac, bo tez maja ryski (to samo "zdarzenie")

Tyle ze koles mnie dzisiaj wnerwil bo chcial malowac caly element – no nie wiem moze tak trzeba – z tym ze ten "element" zaczyna sie przy tylnej lampie a konczy sie przy przedniej szybie... Myslalem ze moze dalo by rade do mocnego zalamania tuz pod tylna szyba? Malowanie 3 metrow blachy z idealnym lakierem po to tylko zeby zlikwidowac 10cm wgniecenia mi sie nie podoba ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 kwi 2006, 00:04
Posty: 145 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: skradziona Mazda CX-7 2.3 Sport '10
ex. Mazda RX-8 Rev. 170

Postprzez MoMo » 4 lip 2007, 01:43

Mike54 napisał(a):Tyle ze koles mnie dzisiaj wnerwil bo chcial malowac caly element – no nie wiem moze tak trzeba – z tym ze ten "element" zaczyna sie przy tylnej lampie a konczy sie przy przedniej szybie... Myslalem ze moze dalo by rade do mocnego zalamania tuz pod tylna szyba?


Nie jestem lakiernikiem ale jak mi robili zderzak to na pewno nie lakierowali całego!!Tylko właśnie do załamania! Ale jak już wcześniej napisałem nie jestem lakiernikiem i nie będę sie upierał.


lucas_ka napisał(a):zeby było dobrze to trzeba cieniowac na drzwiach.


<ok> Tu się zgadzam.

No ale suma sumarum to Twoje autko, więc wybór należy do Ciebie!! ;)
My dream come true – mazda RX-8 Revolution Reloaded
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 cze 2006, 16:33
Posty: 29
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda RX-8 Revolution Reloaded

Postprzez Mily » 11 lip 2007, 18:55

Mike54 napisał(a):Tyle ze koles mnie dzisiaj wnerwil bo chcial malowac caly element – no nie wiem moze tak trzeba – z tym ze ten "element" zaczyna sie przy tylnej lampie a konczy sie przy przedniej szybie... Myslalem ze moze dalo by rade do mocnego zalamania tuz pod tylna szyba? Malowanie 3 metrow blachy z idealnym lakierem po to tylko zeby zlikwidowac 10cm wgniecenia mi sie nie podoba ;)


Element = w tym wypadku blotnik tylny, tylko , a nie zadne 3m

Jesli chcesz dobrego lakiernia to odezwij sie do mnie, polece Ci kogos.

A co dotego czy robic czy nie to juz Twoja decyzja. Ja osobiscie nie cierpie zadnych zarysowan i maluje jak cos sie zdarzy.

A cena 800 zl brutto nie jest najgorsza ...
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2006, 19:14
Posty: 61
Skąd: Warszawa
Auto: Rx-8

Postprzez przemekw » 20 lip 2007, 04:06

Masz tak czy siak pelna skladke AC bo samochod w leasingu – wymien calosc :)
Kazdy zaklad blacharski chetnie zalatwi Ci to u rzeczozawcy :)

Jaostatnio walnalem jakies zwierze. bumperek i spojler mam nowy :)
-----------------------------------
Mazda RX-8 Revolution 170 2006 rok
Peugeot 407 SW Premium 2.0 HDI 2007 rok
VW Garbus 1600i Mexico 1997 rok
Merdedes S280 (W108) 1970 rok
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 kwi 2006, 04:23
Posty: 130
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda RX-8 Revolution 170

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7