Szarpanie podczas puszczania sprzęgła

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Lucass » 20 kwi 2007, 10:58

Witam wszystkich klubowiczow !

Od jakiegos czasu sledzilem watki poświęcone
rx-8. Posiadam ją od półtora roku , przejechałem 15 tkm i postanowiłem zarejestrować się w mazdaspeed.Uważam że trochę mam już doświadczenia związanego z tym nietuzinkowym modelem a także pewnie sam będe potrzebował pewnych informacji.
Aha postaram się jak najszybciej zamieścic fotki na forum.
Mam nastepujące pytanie do użytkownikow RX-8 :
Czy występuje u wasz szarpanie podczas puszczania sprzęgła na 1-szym biegu ? u mnie tak jest ale praktycznie tylko wtedy jak silnik jest nierozgrzany, a może to sprzęgło już styrane ???
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2007, 10:43
Posty: 213
Skąd: Lodz
Auto: Była RX-8 , CX-7 2.3 jest
Cx-5 2.0 sky passion MY12
Subaru Outback H6 MY11

Postprzez MegaLoL » 21 kwi 2007, 15:53

Witam i gratuluje autka :] Jesli Ci szarpie, to wlasnie bardzo prawdopodobne ze sprzeglo juz jest troszke wyeksplatowane. Druga przyczyna, to zla dawka paliwa jak jest silnik zimny i dlatego moza Ci szarpac. Sprawdz puszczajac noge z gazu jak jest silnik zimny na nizszych obrotach. Zalecam nie przekraczenie 3 tys.obr jesli silnik sie nie rozgrzeje do optymalnej temp.
Sie gra, to sie Mazde RX-8 ma...:P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2005, 16:12
Posty: 203
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8

Postprzez Marco7 » 11 maja 2007, 02:50

Mi nic nie szarpie, chyba ze zle rusze. Mysle ze u Ciebie to kwestia stylu ruszania. U mnie sprzeglo juz bylo wymienione, ale nic praktycznie sie nie zmienilo w kwestii ruszania, wiadomo slizgalo sie strasznie z dnia na dzien ale jedna z pierwszych oznak bylo straszne drzenie sprzegla przy dojezdzaniu np do swiatel kiedy sie hamuje.
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7