Zawieszenie – komfort jazdy

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Maciek12 » 19 kwi 2007, 22:01

Witam, czy szczesliwi posiadacze rx 8 mogliby sie podzielic wrazeniami co do zawieszenia pod katem komfortu o ile takowy jest :D. Chodzi o to czy bede w stanie nim podrozowac codziennie ;), punktem odniesienia moze byc moja byla miatka model NA na felgach 14 185/60. RX 8 jest wieksza, ciezsza... nie wiem jak bardzo twarde jest zawieszenie?? No i te felgi 18 troche mnie przerazaja ;] (pierwsza dziura i po feldze). Generalnie chodzi o to czy ten samochod jest w stanie poruszac sie po naszych drogach ;) a jak tak to jaki jest komfort?? Dzieki z gory!
Klasyka – tyle można powiedzieć o Maździe MX-5, ale lekki tuning nie zaszkodzi :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 3 sie 2006, 12:26
Posty: 15
Skąd: Jaworzno (KATOWICE)
Auto: Mazda MX5 Miata

Postprzez Fiveopac » 19 kwi 2007, 22:45

Poprawiłem Twój temat, następnym razem stosuj sie proszę do Regulaminu tego forum.
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4294 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez Globy » 20 kwi 2007, 02:29

Co prawda nie jestem uzytkownikiem, ale podrozowalem pare razy RX-8 i komfort oceniam na wysokim poziomie. 18-calowe kola stawiaja odpowiednie wymagania na polskich dziurawych drogach, kierownice trzeba mocniej trzymac, ale auto zestrojono bardzo sprezyscie i przyjemnie... A na pewno w porownaniu do czesci "taczkowatej" konkurencji. Mimo wszystko Miata jest konstrukcja ponad 10 lat starsza i zdecydowanie bardziej miekka na fabrycznym zawiasie.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Lucass » 20 kwi 2007, 12:11

Według mnie to na równym asfalcie jest super no ale chyba oczywiste ze tak musi być.
Na nawet małych koleinach to dla mnie bardzo żle i bardzo męcząco dla rąk.Na nierównościach to całkiem całkiem ale pod warunkiem że jedziemy wolniej.Jesienią założyłem zimówki na felgach 17' i jest naprawde komfortowo i uważam że jeś liktoś chce używać RX-8 na co dzień powiniem mimo wszystko kupić komplet felg i opon 17" bo naprawde jazda jest wtedy bardzo komfortowa i co najważniejsze nieczuć kolein no i pewnie zawieszenie dłużej posłuży.
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2007, 10:43
Posty: 213
Skąd: Lodz
Auto: Była RX-8 , CX-7 2.3 jest
Cx-5 2.0 sky passion MY12
Subaru Outback H6 MY11

Postprzez ZK33 » 21 kwi 2007, 10:32

ja użytkuje codziennie i uważam że na osiemnastkach można spokojnie jeździć poprostu RX-8 ma bardzo twarde felgi, jeżeli chodzi o koleiny to rzeczywiście trochę ciągnie na boki ale na koleinach każda szeroka opona żle się prowadzi.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2004, 19:42
Posty: 141
Skąd: Łask
Auto: CX 9

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7