Zgrzytanie podczas włączania 4-tego biegu

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez grzes88 » 4 paź 2012, 20:01

Witam

Kupiłem rex 8 [ 2006, wersja 230k ], na start musiałem wymienić tarcze, klocki i oczywiście dla świętego spokoju oleje.

na początku był znany problem z odpalaniem na ciepłym silniki, typ rozrusznika mam ten starszy, ale wymiana akumulatora pomogła, odpala już także na ciepłym silniku.


Mam problem z wbijaniem 4 biegu, gdy jadę do 3tys obrotów i wbijam 4 to jest OK, ale gdy prędkość jest już większa i obroty wysokie to czwarty bieg wchodzi łatwo ale przy wrzucaniu tak jakby 'drapie' 'zgrzyta'
to samo jest później przy wbijaniu na 5-tke ale to już mniej odczuwalne.

kolega mechanik co zajmuje się rexem powiedział że sprzęgło jest na wykończeniu, ale jeszcze przed zakupem sprzęgła wymieniliśmy olej w skrzyni biegów i moście ale nic nie dało.

sprzęgło zostało kupione na ebay z USA po dwóch tygodniach przyszło, bdb jakości.

po wymianie jest ten sam problem, kolega powiedział że te sprzęgło musi się ułożyć i powinno być OK, ale praktycznie po zmianie tak samo zachowuje się 4 bieg jak przed zmiana. jutro jeszcze jadę do niego bo coś mówił że można je inaczej ustawić bo jest teraz ustawione tak jak tamto stare.

przy wymianie sprzęga okazało się że katalizator jest skończony. jeżdżę teraz na pustym kacie. chodzi głośniej, trochę mocniejszy mi się wydaje, na postoju czuć trochę spaliny :P i czy to prawda że teraz autko ma większe spalanie?!
w tym miesiącu mam zamiar zakupić nowy katalizator. znalazłem dobra ofertę na niemieckim ebay. czy lepiej nie wymieniać??!! [ gdzie ten check enigne ma się zapalić? dziś zrobiłem ok.180km i nic, ponoć przy złym stanie kata takie coś się pojawia ? ]

jeszcze jeden taki mały problem, gdy pojeżdżę trochę, zgaszę autko i odpalę tak po 1-5min to zapala mi się kontrolka oleju. <oczy> co to znaczy?

Ogólnie autko mega :D polecam każdemu <spoko>

Pozdrawiam i czekam na pomoc... ;)
grzes88
 

Postprzez GruBByRX8 » 9 paź 2012, 20:04

witam. jesli chodzi o zmiane biegow to wydaje mi sie ze to sa synchronizatory. ja mam podobny problem a moj znajomy mial to samo w hondzie i po wymianie synchronizatorow problem zniknal. co do reszty Twoich pytan to nie mam pojecia ale powodzenia w ich rozwiazaniu :)
Początkujący
 
Od: 12 lip 2012, 04:16
Posty: 13
Skąd: Lewes/Tychy
Auto: Mazda RX8
1.3 231km
2005r
FE

Postprzez grzes88 » 9 paź 2012, 22:53

wreszcie ktoś odpisał ;] dzieki :d

dziś bylem u tego mojego mechanika i to samo stwierdził i ma zerknąć czy to wina tego
grzes88
 

Postprzez michubuldog » 31 lip 2014, 18:46

grzes88, jakis update w sprawie 4 biegu i zgrzytania? Mam to samo, ale przy ok 6-7 tys obrotow
michubuldog
 

Postprzez ravie » 6 sie 2014, 00:12

Temat z przed dwóch lat.. Wątpię aby grzes88 tu zaglądał..
Think Fast. Drive Faster. Don't Blink
Forumowicz
 
Od: 2 sie 2009, 21:33
Posty: 166

Postprzez Gronek » 6 sie 2014, 01:26

michubuldog napisał(a):grzes88, jakis update w sprawie 4 biegu i zgrzytania? Mam to samo, ale przy ok 6-7 tys obrotow


Podreguluj pedał sprzęgła.....
nurkuj w nogi kierowcy z kluczami 10 i12 . ...... odkontruj i wykręć trzpień tak zeby pedał miał lekki luz ok 2 mm zanim będzie opór... potem zakontruj ...... jak by się ślizgało sprzęgło to go lekko wkręć <faja>
ROTARY ENGINE VEHICLES SERVICE
OBSŁUGA I NAPRAWA POJAZDÓW Z SILNIKIEM ROTACYJNYM
Uczciwe diagnozy i rzetelne naprawy, pomoc w zakupie
KONTAKT 508-279-238 tomek@rotaryengines.pl
http://rotaryengines.pl/
Avatar użytkownika
Firma
CUP 2017 miejsce 3
 
Od: 26 cze 2008, 10:39
Posty: 243 (1/22)
Skąd: Warszawa / Śladów
Auto: Bridgeported RX8 hajpałerrrr,
Vectra Joker V6

Postprzez romexik » 1 mar 2015, 21:22

Dzięki za sugestie, mam ostatnio podobny problem, muszę spróbować podziałać w tą stronę....
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2015, 19:43
Posty: 251 (2/2)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 626 V 2.0 diesel

Postprzez bull » 8 mar 2015, 15:42

Gronek napisał(a):Podreguluj pedał sprzęgła.....
nurkuj w nogi kierowcy z kluczami 10 i12 . ...... odkontruj i wykręć trzpień tak zeby pedał miał lekki luz ok 2 mm zanim będzie opór... potem zakontruj ...... jak by się ślizgało sprzęgło to go lekko wkręć


Mi regulacja pomogła, już 4 bieg wchodzi gładko...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2007, 14:57
Posty: 192 (1/0)
Skąd: Whitestock
Auto: Mazda CX-7 08" M/T
Mazda RX-8 04' M/T --- SOLD
Mazda 6s 3.0 04' M/T --- SOLD
Impreza WRX 01' --- SOLD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7