Gdzie umieścić lewarek

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez BartCorby » 6 mar 2012, 09:45

Witam, może to i głupie pytanie ale cóż...możecie mi powiedzieć w którym miejscu umieścić lewarek w RX8 tak żeby nie uszkodzić niczego? zaglądałem pod auto i co znalazłem ? zaraz przy nadkolach a na listwie są takie gumki ale tez kilka centymetrów głębiej jest coś co wygląda jak kolanko no i zastanawiam się które miejsce jest właściwe – proszę o pomoc bo zabieram się do malowania zacisków heh a robię to pierwszy raz i nie mowie tu tylko o malowaniu zacisków ale także o ściąganiu kola =]
aaaaa wie ktoś może jeszcze jak zdjąć osłony tarcz hamulcowych ? są przyrdzewiałe, jedna z nich z przodu nawet jest wygięta do środka co i jak to się stało to pojęcia nie mam. Jeszcze jedno...czym najlepiej usunąć rdze z tarcz hamulcowych? na kantach są przyrdzewiałe a klocki raczej tego nie usuną...
pozdrawiam i czekam na odp
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2012, 01:22
Posty: 43
Auto: RX8 KURO

Postprzez Paweł » 9 mar 2012, 05:23

Lewarek do zmiany kół z fabrycznego wyposażenia (zdecydowanie nie polecam pracować przy nim) podstawiasz standardowo pod ranty progów – znajdziesz na nich wyraźne oznaczenia wskazujące miejsca podparcia. W tych samych miejscach można podstawić ramiona podnośnika lub kobyłki, ale polecam robić to bardzo ostrożnie, bo ranty się zaginają i wyglądają paskudnie :(. Lepiej podstawiać je pod przednią ramę i podłużnice przy mocowaniu tylnej ramy.

Żabą podpierasz z tyłu dyferencjał lub przednie wzmocnienie – znajduje się pomiędzy plastikową osłoną przodu i miską olejową.

rx8.jpg


BartCorby napisał(a):jak zdjac oslony tarcz hamulcowych ?

Z przodu trzeba odkręcić piastę, z tyłu są chyba po prostu naciśnięte na kołnierz zwrotnicy.

BartCorby napisał(a):czym najlepiej usunac rdze z tarcz hamulcowych?

Tokarką, a najlepiej zostawić lub wymienić tarcze, jeśli się o to proszą.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez BartCorby » 9 mar 2012, 13:35

Dzieki to sie nazywa wyczerpujaca odpowiedz – juz wszystko zrobione poza oslonami do tarcz rdze najnokralniej usunalem papierem sciernym heh pozdrawiam i raz jeszcze wielkie dzieki za info
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2012, 01:22
Posty: 43
Auto: RX8 KURO

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7