Wymiana płynu chłlodniczego na zimowy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez aga044 » 19 gru 2009, 13:21

Witam Mam mazde rx8 w uk czy konieczna jest wymiana plynu chlodniczego na zimowy? Dodam, ze tak siarczystych morozow jak w polsce nie ma.
aga044
 

Postprzez Pit » 19 gru 2009, 21:50

aga044 napisał(a):Witam Mam mazde rx8 w uk czy konieczna jest wymiana plynu chlodniczego na zimowy? Dodam, ze tak siarczystych morozow jak w polsce nie ma.

Sprawdź krzepliwość w warsztacie i sama oceń, czy jest konieczność. Podpowiem :) Jeżeli próg krzepliwości będzie powyżej notowanej najniższej temperatury dobowej – trzeba wymienić. Jeżeli nie – nie trzeba ;) Jeżeli nie ma w pobliżu warsztatu posiadającego tester, a Ty podejrzewasz, że możesz mieć w układzie wodę – wymień (...) Zachęcam Ciebie także do poznania zasad korzystania z tego forum. FAQ jest fajne ;) Ten wątek jeszcze ja poprawię za Ciebie na prawidłowy, następne, źle nazwane niestety będą podlegały zasadom tego miejsca.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez dawidrx » 17 sty 2010, 19:07

mam pytanie dotyczace plynu chlodniczego. czy moge zalac petrygo z orlenu?
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2008, 20:13
Posty: 110
Auto: Mazda RX-8

Postprzez Deniorek » 17 sty 2010, 20:26

Ja dwa dni temu uzupełniałem poziom. Kupiłem koncentrat jakiejś kanadyjskiej firmy 1l i wodę zdemineralizowaną 1l. Mieszasz 50/50 min. lub 70/30 max. z przewagą koncentratu. Takie żółto-zielone ustrojstwo możesz zmieszać z każdym kolorem płynu chłodniczego. ;) Czy Petrygo można mieszać? Ja wolałem nie ryzykować, bo na etykiecie nikt tam nie wspomina o możliwości mieszania z innymi płynami chłodniczymi (chyba, że wcześniej miałeś zalane Petrygo, ja nie wiem co mi wlali po przeglądzie w Niemczech). Niech inni się wypowiedzą, wolałem skorzystać z wymienionego koncentratu niż z Petrygo. Wszystko zajęło mi 3-4 minuty żeby nikt nie pisał, że za dużo zachodu z mieszaniem. :) Koszt uzyskania ok. 1,70 litra (niecałych 2 litrów bo robiłem przewagę koncentratu) płynu chłodniczego z możliwością zamieszania z każdym innym płynem > ok. 27 zł. Ile wykorzystałem? Oby szklankę (0,2 litra). <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7