Zamarznięty czujnik drzwi

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Deniorek » 11 sty 2009, 23:29

Witam!

Dzisiaj po wielkich mrozach wyprowadziłem auto z garażu i trochę nim jeździłem. Wieczorem udałem się na małe spotkanko (auto stało ok. 2 godziny) na mrozie -11. Zacząłem jechać i zaczęła mi szaleć elektryka. Mianowicie od czasu do czasu zapalała się kontrolka, że otwarte są jakieś drzwi i światło do wysiadania w prawych drzwiach. Poza tym wszystko było ok, ale weź tu się nie wkurzaj kiedy takie cuda się dzieją. Kontrolka drzwi, światło w prawych drzwiach, nagle wszystko gaśnie. Po chwili znowu. Czemu piszę o postoju na mrozie? Skarżyła mi się osoba, która jeździła moim Rexem kilka dni wcześniej w temp. -22 i podobno po podobnym postoju również działy się jakiś podobne cuda. Niewątpliwie przy dużym mrozie coś się dzieje w elektryce. Co to może być??? Jeszcze w żadnym aucie nie miałem podobnych rzeczy...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez rxwawa » 12 sty 2009, 01:03

popsikaj sobie odmrazaczem styczniki od domykania drzwi mogą po prostu zamarzac i przebicie się robi od wilgoci jak zamarza
SILNIK WANKLA OD A-Z ! WSZYSTKIE Japońce
Naprawa, tuning, skup i sprzedaż!
https://www.facebook.com/kojotgarage
668 824 980 – Kojot
www.kojotmagazine.pl
-------------------------------------------------
Zielonka k/ Warszawy
ul. Paderewskiego 2
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 14 paź 2007, 20:25
Posty: 287 (1/1)
Skąd: Centralna Polska
Auto: Eunos Cosmo 3Rotary --RX 7 FC Turbo --RX 8 Turbo Renesis

Postprzez Deniorek » 12 sty 2009, 18:11

Okej, dzisiaj jeździłem cały dzień i nic. Wcale nic nie robiłem. Po prostu wyprowadziłem samochód z garażu i nic się nie działo. <lol> rxwawa, dzięki za odpowiedź. Czy przebicie od zwykłego zamarznięcia faktycznie może być takie duże, że takie cyrki się dzieją, czy lepiej sprawdzić elektrykę w aucie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez _Pe-Pe_ » 16 sty 2009, 05:08

to niejest wina mrozu, tylko ze tak powiem wada wrodzona..... tez to czasem mam, nieistotne czy to -11 czy +20 ;) wystarczy wyłączyc silnik i wlączyc ponownie i wsio gra :)
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez Deniorek » 16 sty 2009, 15:26

Po problemie ani śladu. :) Możliwe, że wada wrodzona każdego Rexa, ale ja miałem tak pierwszy raz i trochę się przestraszyłem. :) Nie wiem czemu Rex tak ma, że problemy jakie z nim miałem ograniczają się właśnie do takich śmiesznych rzeczy (kontrolka hamulca ręcznego – niski poziom płynu hamulcowego, wyżej opisany problem, całkowite odcięcie zasilania na jakieś kilkanaście minut – brudne klemy na akumulatorze itd.). Ale może lepsze i to niż ten komplet sprzęgła, który po jakimś czasie musiałem po pierwszym właścicielu wymienić. :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7