Wymiana radia – Nie leci mi ciepłe powietrze

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Ukirx8 » 26 lis 2007, 23:00

Witam! Moj problem zaczal sie od wymiany radia ( padla mi zmieniarka), kupilem nowe radio i po podlaczeniu nie mam cieplego powietrza (leci tylko zimne). Sprawdziłem bezpieczniki i nadal lipa. Ogolnie jestem za granicą i tutejsi elektrycy nie kwapią sie z pomocą, a salon mazdy kompletnie mnie zlał... Moze ktos ma jakies sugestie co moze byc nie tak? Wszystko co zrobiłem to tylko poodłączanie wtyczek od przedniego panelu. Sprawdzałem czy czasem nie wyrwalem jakiegos kabelka, ale wyglada ze wszystko jest ok. Z góry dziekuje i pozdrawiam...
Początkujący
 
Od: 11 sie 2007, 20:27
Posty: 8
Skąd: Konin
Auto: Mazda rx8

Postprzez Marco7 » 27 lis 2007, 03:17

Kupiles nowe radio (caly panel rozumiem?) i nie dziala cieple powietrze? Oddaj na gwarancji. Widocznie cos w srodku jest zepsute.


P.S.
Mi tez padla zmieniarka swojego czasu. Ale ja darowalem sobie kupowanie drugiej, wybralem tansza i lepsza alternatywe – iPod + AudioLink.
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez Ukirx8 » 27 lis 2007, 20:22

Kupiłem komplet (czyli radio, zmieniarke i panel na allegro) Sprawdzałem oba panele i ciagle mam to samo...
Początkujący
 
Od: 11 sie 2007, 20:27
Posty: 8
Skąd: Konin
Auto: Mazda rx8

Postprzez Ukirx8 » 14 wrz 2008, 13:27

Krótkie doniesienia z pola walki:
Po piątkowej wizycie w ASO Auto-Księżyno już wiem, że nie będzie łatwo.

Pomysł: przełożyć radio z Mazdy Europa do Mazdy USA.
Faza I: panel rozbebeszony, cały sprzęt na wierzchu. Niesamowite! Wtyczki się zgadzają! Podłączenie robocze – wygląda na to, że może działać!
Faza II: Radio działa! Nawet mam RDS na fabrycznym panelu. Pełnia szczęścia.
Faza III: Zamontowany kokpit. Ostatni test. Dramat! Radio działa, CD działa, klima zgłupiała. Światełka szaleją i robią co chcą!

To jest tak głupie, że aż śmieszne.
Inżynierowie Mazdy musieli mieć niezły ubaw w czasie rozrysowywania schematów, zmieniając któryś kabelek i nerwowo chicocząc na myśl o wyrazie twarzy takich delikwentów jak ja.
To tresc maila kolegi ktory ma ten sam problem z madą 6
Początkujący
 
Od: 11 sie 2007, 20:27
Posty: 8
Skąd: Konin
Auto: Mazda rx8

Postprzez iiyama » 15 wrz 2008, 00:37

coś w tym jest

nie pierwszy raz czytam na forum, że po wymianie radia z USA na europe, klima ze szczęscia głupieje...
ale faktycznie dziwne.
:) mx-3, 323F BA, M6 GG ASpec, Seat Ibiza
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2005, 10:20
Posty: 437 (0/5)
Skąd: Lublin
Auto: ASZ+

Postprzez AmigoHH » 15 wrz 2008, 22:15

Nic dziwnego ze klima zglupiala ! W RX-8 kontrola klimatyzacji leci przez radio czyli jezeli ci padnie, wsadzisz inne lub podmienisz wersje europejska na amerykanska lub odwrotnie – klima nie bedzie dzialac !!!
Początkujący
 
Od: 28 sie 2008, 08:59
Posty: 16
Skąd: Hamburg

Postprzez Deniorek » 17 wrz 2008, 17:21

Czyli jak ktoś ma Amerykańca to tylko radio z USA? :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez Retro » 17 wrz 2008, 18:33

Nie no czemu ?:)
Wg mnie można wymienić ale musi się tym zająć ktoś kto ma pojęcie :P
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez Deniorek » 17 wrz 2008, 23:01

No z relacji kolegi Ukirx8 wynika, że w Polsce to ciężka sprawa z tym. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7