Miejsce na przednią tablicę rejestracyjną

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez moozyk » 8 cze 2013, 12:01

Witam,
Zastanawiam się nad przełożeniem przedniej tablicy rejestracyjnej i w inne miejsce, żeby nie zasłaniała wlotu powietrza. Z pewnością część z Was już to zrobiła. Gdzie najlepiej umieścić tablicę i jak ją przymocować?
Przy dłuższej jeździe z dużą prędkością (np. powyżej 180 km/h na autostradzie) czasem zapala się lampka chłodnicy, szczególnie w ciepłe dni. Myślę, że to mogłoby pomóc rozwiązać problem.
Z góry dziękuję za pomoc.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 lut 2010, 14:54
Posty: 15
Skąd: Kraków
Auto: RX-8 (231) 07/08

Postprzez mlody1983 » 9 cze 2013, 11:24

Problemu to nie rozwiaze ;–) ale troche pomoze. Ja mam z boku tablice przykrecona pod lampa – zobacz u mnie w temacie. Wielu to nie pasuje ale mi tam sie podoba ;) jesli plynu Ci nie ubywa to sie nie musisz przejmowac. Przeszukaj forum na temat tej lampki.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2010, 16:37
Posty: 219 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda RX-8

Postprzez LeszekNow » 9 cze 2013, 11:59

Problemu to na pewno nie rozwiąże, ponieważ tam gdzie oryginalnie zamontowana jest tablica nie ma żadnego wlotu. Uśmieszek RX-a, to poprostu atrapa z plastiku mająca jedynie znaczenie estetyczne (oczywiście w zależności od tego co się komu podoba...:D). Jeżeli koniecznie chcesz zmienić miejsce tablicy rejestracyjnej, to możesz zamontować ją w tym miejscu, o którym mówił mlody1983. Broń Boże nie montuj jej na samym dole, tam gdzie jest znak rotora. Tak niestety robią niektórzy, a właśnie tam jest wlot do chłodnicy i montaż w tym miejscu tablicy może spowodować lekkie przegrzanie systemu.

Co do kontrolki czynnika chłodzącego, to w moim RX-e jest to samo. W ASO sprawdzili mi poziom płynu i jest ok. Z tego co czytałem na innych forach, czujnik poziomu czynnika chłodzącego w RX-ach lubi się psuć i Mazda swego czasu przeprowadzała akcję serwisową z tym związaną. Koszt wymiany całego zbiorniczka z czujnikiem, to ok 1200 zł + robocizna, no chyba, że masz jeszcze gwarancję, to będziesz miał free:)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 cze 2009, 12:55
Posty: 184
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8 (2006r. 231 KM)

Postprzez moozyk » 9 cze 2013, 12:21

Dzięki za odpowiedź.
Jak to zauważyłem pierwszy raz to jeszcze miałem gwarancję i byłem w aso bo słyszałem o zbiorniczku, ale sprawdzili i powiedzieli, że czujnik jest ok. Bardzo się tym nie przejmuję, bo sytuacja występuje rzadko i tylko jak jest trochę mniej płynu w zbiorniczku – bliżej dolnej granicy normy. W zasadzie jak raz do roku doleję, to problem mam z głowy.
Myślałem, że za tablicą jest jakiś rodzaj wlotu, ale jeśli nie ma to nie będę kombinował.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 lut 2010, 14:54
Posty: 15
Skąd: Kraków
Auto: RX-8 (231) 07/08

Postprzez megabebzon » 11 cze 2013, 06:20

Ja przymierzałem się do przełożenia, ale nie chciałem robić dziur w zderzaku :D Kupiłem natomiast od alfy 147 podkładkę pod przednią tablicę i po przymiarce wygląda to świetnie!
Mistrza cechuje spokój i długie ruchy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2006, 16:30
Posty: 177 (0/1)
Skąd: Dąbrowa Górnicza/Częstochowa/Koszalin/Wędrzyn/Warszawa Targówek/Bródno
Auto: mercedes 450 SL '72 EU
smart roadster

Postprzez LeszekNow » 16 cze 2013, 15:43

Ja też wcześniej kombinowałem, ale też nie chciałem wiercić dziur i zostałem w końcu tak jak było od samego początku. Tą podkładkę od Alfy trzeba chyba przykręcić więc bez wiercenia się raczej nie obędzie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 cze 2009, 12:55
Posty: 184
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8 (2006r. 231 KM)

Postprzez megabebzon » 16 cze 2013, 17:31

Dokładnie tak, dlatego poprzestałem jedynie na przymiarce – robienie dziur w wersji jubileuszowej żeby dodać coś od innego auta pachniało mi – no, nie wiem – wiochą? burakami? A efekt był niezły, ale nie powalający, tak że poprzestałem na serii i podkładka leży w piwnicy.
Mistrza cechuje spokój i długie ruchy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2006, 16:30
Posty: 177 (0/1)
Skąd: Dąbrowa Górnicza/Częstochowa/Koszalin/Wędrzyn/Warszawa Targówek/Bródno
Auto: mercedes 450 SL '72 EU
smart roadster

Postprzez mateuszrx8 » 25 cze 2013, 18:11

ja tam panowie zwyczajnie zdemontowałem, wsadziłem za przednią szybę i jak do tej pory (a prawie od roku tak smigam) nie miałem problemu z policją. estetycznie zdemontowanie tablicy wg mnie dużo daje.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 cze 2013, 21:55
Posty: 21
Skąd: Świdnica
Auto: Mazda RX8 13B

Postprzez mensajero » 25 cze 2013, 20:58

Co rozumiesz przez "nie mialem problemow z policja". Chodzi o to, ze Cie nie zatrzymuja, czy ze jak Cie juz zatrzymaja to nic nie mowia?
Początkujący
 
Od: 25 mar 2013, 00:19
Posty: 5
Auto: Mazda RX-8, 1.3, 2005

Postprzez mateuszrx8 » 25 cze 2013, 22:15

i nie zatrzymują i jak juz zatrzymaja nawet na normalną kontrolę to do tablicy sie nie czepili ani razu.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 cze 2013, 21:55
Posty: 21
Skąd: Świdnica
Auto: Mazda RX8 13B

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7