Olej w wydechu

Wszelkie problemy i naprawy silników Wankla (13B-MSP RENESIS)

Postprzez lonki » 3 sie 2011, 16:49

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem Rexa roku. Ze względów ekonomicznych poruszam się nim głównie weekendowo:P Od jakiegoś czasu zauważyłem dziwne objawy któych wydaje mi się że wcześniej niebyło. Zaraz po odpaleniu silnika z rury jednorazowo wydobywa się biały dym (coś jak para). Jednorazowo, bezpośrednio po odpaleniu wyleci mała chmurka i koniec. A ponadto w wydechu zauważyłem śladowe ilości oleju. Silnik pracuje bez zarzutu. Moc cały czas taka sama. Czy może to wynikać z tego że auto mało jeździ czy raczej oznacza to że silnik kończy swój żywot?:( Z góry dziękuje za pomoc.
lonki
 

Postprzez mlody1983 » 4 sie 2011, 18:45

A jaki masz przebieg ze silnik konczy zywot? Sprawdzasz olej przed jazda? Ile go jest na bagnecie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2010, 16:37
Posty: 219 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda RX-8

Postprzez lonki » 4 sie 2011, 22:43

105 tyś km. Olej obecnie w porządku środek między min a maks. Myślisz że mogłoby to wynikać z przedawkowania oleju? Przez kilka tygodni nie było mnie w kraju i auto użytkował mój brat. Wiem że na pewno dolewał oleju. Co prawda mówił że zawsze trzymał się standardu ale może ściemniać. Myślisz że mógł przesadzić z ilością i z tego może to wynikać? Jeśli chodzi o ten dymek to podejrzewam że może być coś z katalizatorem ale mogę być w błędzie..
lonki
 

Postprzez mlody1983 » 6 sie 2011, 01:17

Moglo byc przedawkowanie choc moj Rex takze puszcza bialy dymek ale to w zime a olej powyzej srodka all the time.Czy teraz jak sprawdzales i jest miedzy min i max to jest tak samo? ja Rexa czasem nie odpalam przez 5tyg i tego nie zauwazylem. Moze niech sie wypowie ktos bardziej doswiadczony rowniez.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2010, 16:37
Posty: 219 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda RX-8

Postprzez LeszekNow » 7 sie 2011, 12:36

Według mnie to jest normalne.
Mój REX też zaraz po odpaleniu leciutko dymi, a gdy się nagrzeje już nic nie leci z wydechu. Poprostu na zimno dostaje dużą dawkę paliwa i dymi. No chyba że masz problem z zapłonem i nie dopala paliwa, ale wtedy dymiłby cały czas. Co prawda u mnie w wydechu nie ma oleju i wydaje mi się, że u Ciebie też nie ma. Może para wodna się zbiera ??

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 cze 2009, 12:55
Posty: 184
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8 (2006r. 231 KM)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7

cron