Umiejscowienie filtra paliwa

Wszelkie problemy i naprawy silników Wankla (13B-MSP RENESIS)

Postprzez krystianLFC » 28 cze 2011, 21:05

mam pytanie gdzie jest zamontowany filtr paliwa w mazdzie rx-8. ostatnio mam problem z odpalaniem poniewaz filtr jest do wymiany ale nie wiem gdzie sie znajduje jakies zdjecie bylo by pomocne. czy ktos moze mi pomoc ?
krystianLFC
 

Postprzez boletz » 29 cze 2011, 10:32

W RX 8 nie ma filtru paliwa. Pod tylnymi siedzeniami masz pompę a w niej trudne do wyjęcia siteczko.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lut 2009, 22:11
Posty: 137
Skąd: Strzyżów / Miłocin
Auto: słoniu, franio, złomek, pomarańczka

Postprzez mlody1983 » 30 cze 2011, 15:39

A ktoz Ci powiedzial ze przez filtr paliwa masz problem z odpalaniem Rexa? Cewki, kable, swiece a moze rozrusznik wymien albo wszystko za jednym zamachem bo kiedy wymieniales ostatnio? pomijam rozrusznik.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2010, 16:37
Posty: 219 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda RX-8

Postprzez LeszekNow » 7 sie 2011, 12:44

Boletz
Jakbyś mógł króciutko opisać jak wyciągnąć to siteczko z pompy paliwa byłbym niezmiernie wdzięczny. Chciałbym sobie tam zaglądnąć czy aby na pewno nie ma jakiegoś syfu.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 cze 2009, 12:55
Posty: 184
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8 (2006r. 231 KM)

Postprzez senk » 10 sie 2011, 18:46

a wiec tak: jesli chcesz wyjac pompe paliwa to najpierw musisz zajrzec pod tylne siedzenie i odkrecic biały plastikowy pierscien z takimi ząbkami ktory jest tak dokrecony ze raczej w domowych warunkach tego nie odkrecisz,mozesz sprobowac mały kołeczek i mloteczek i pukac ,jesli pojdzie to ok ale jesli ujebiesz zabek to zostaw to w spokoju i podjedz do mazdy to ci odkreca,nawet jesli by ci sie udalo odkrecic to jak bedziesz skladal to to rowniez trza by podjechac i specjalnym kluczem te [tiiit] dokrecic :)

pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 5 kwi 2010, 12:46
Posty: 4
Skąd: Wolsztyn

Postprzez LeszekNow » 10 sie 2011, 22:52

W takim razie Jak będę na przeglądzie to im powiem żeby mi tam zaglądnęli. Dzięki
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 cze 2009, 12:55
Posty: 184
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8 (2006r. 231 KM)

Postprzez Marco7 » 11 sie 2011, 22:51

Opisz dokładnie problem z odpalaniem. Z doświadczenia wiem że taki problem nie jest spowodowany filtrem paliwa a przeważnie starym typem rozrusznika...
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7