Problem z Oświetleniem (Lampy przednie)

Mazda CX-3 (2015-2021)

Postprzez makomako91 » 4 gru 2020, 11:42

Witam was serdecznie!

Pisałem już w dziale Mazda 3 i solidnie przestudiowałem temat, ale nie znajduje odpowiedzi i pomocy. Spróbuję tu.

Posiadam Mazdę CX-3 z Kanady (2016). Kupiłem ją zarejestrowaną na polskich numerach i przystosowaną do polskich przepisów (światła i przeciwmgielne tylne). Sprzedający mówił, że wymieniał lampy przednie na FULL LED, bo wcześniej były zwykłe. Nie wchodziłem w temat. Otóż ostatnio pojechałem do diagnosty, bo widziałem, że są ustawione za wysoko. To był ten moment, kiedy zobaczyłem, że nie ma ręcznej regulacji świateł z poziomu kierowcy ani z komputera. Mam wrażanie, że tam, gdzie być powinno jest wstawiony włącznik do przeciwmgielnych. Stacja diagnostyczna uchodzi za bardzo rygorystyczną i, jak to mówią, zawsze do czegoś się przyczepią. Zastanowił mnie fakt, że według diagnosty, światła (choć świecą asymetrycznie), to nie tak dokładnie, jak jest linia w urządzeniu diagnostycznym do świateł. Nie ważne. Pojechałem do mechanika. Obniżył mi światła śrubokrętem do właściwego poziomu, bo rzeczywiście były za wysoko i kazał jeździć. Rzeczywiście, są obecnie nisko. Jest zauważalna różnica. Nie daje mi to jednak spokoju. Zobaczyliśmy również samochód od spodu i nie widział instalacji do samopoziomowania (ja się nie znam, ale podejrzewam, że nie da się tego nie zauważyć). Teraz mam problem. Jeżeli załaduje samochód na full (osoby + bagaże), to będę miał problem ze światłami. Niby te lampy, jak widać z poziomu otwartej maski mają silniczek z którego wychodzi jakiś kabel, ale dokąd zmierzają? Któż to wie :) Moje pytanie jest następujące: co mam zrobić z tym fantem? Z tego, co wiem w Kanadzie nie ma obowiązkowej regulacji świateł, więc ten model nie ma pewnie ani modułów i sterowników. Czy do tych lamp można jakoś dołożyć ręczne poziomowanie? Jaki byłby to koszt? Jaki byłby koszt dołożenia samopoziomowania?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź i pomoc.
Początkujący
 
Od: 9 paź 2020, 15:55
Posty: 5
Auto: Mazda CX-3

Postprzez krzychun » 4 gru 2020, 14:23

Myślę że musiałbyś znaleźć jakiegoś fachowca co dobrze się zna na elektronice mazdy. Możliwe, że trzeba będzie dodać czujniki położenia zawieszenia, ustawić bitowo jakieś wartości w sterowniku (jeśli wiadomo jakie...) i podłączyć instalację do świateł. To tak żeby mieć legalnie.

LED-y nie mają idealnej linii zagiętej, przez to lepiej oświetlają lewą stronę niż standardowe.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 14:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez makomako91 » 10 gru 2020, 13:36

Niestety, według fachowców zajmujących się "japońcami" najlepszym wyjściem będzie powrót do fabrycznych lamp dedykowanych na rynek europejski, a więc wydatek. Człowiek zdobywa doświadczenie całe życie.
Początkujący
 
Od: 9 paź 2020, 15:55
Posty: 5
Auto: Mazda CX-3

Postprzez krzychun » 10 gru 2020, 15:55

Ja się tam nie znam, ale bitowa wartość to chyba ta:

bity.png


Więc jak powtarzam, ja się nie znam ale chyba wystarczy podłączyć odpowiednie czujnik i instalację do lamy i przestawić tą opcję...

Nie zachęcam, ale skoro masz lampy to resztę powinieneś dostać nie za drogo z europejskiego rozbitka...
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 14:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9