Pomoc w wyborze wyposażenia

Mazda CX-3 (2015-2021)

Postprzez kanapeczkaa » 9 lis 2020, 19:19

Hej!
Stoję przed zakupem mojej nowej (uzywanej) mazdy cx-3 i zastanawiam się który pakiet wybrac:
-Safety (matrycowe ledy, podgrzewana kierownica, audio bose)
Czy
-pure white (białe skóry, elektryczny fotel kierowcy z pamięcią + regulacja odcinka ledzwiowego, bo standardowe tego chyba nie maja)

Czy są tu osoby ktore mialy stycznosc z Bose jak i standardowym audio? Czy roznica jest znacząca?
Drugie pytanie czy matrycowe ledy cokolwiek dają w warunkach miejskich, czy jest to rozwiązanie stricte na trasy/autostrady? Tak samo jesli są tu osoby które mialy stycznosc ze zwyklymi ledami i matrycowymi to prosilbym o komentarz :)

Prosilbym rowniez o Wasze opinie, na ktory pakiet lepiej się zdecydowac?
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i z góry dziękuje :)
Początkujący
 
Od: 11 lip 2020, 22:27
Posty: 16 (1/0)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda CX-3 2018,
2.0 121hp AT SkyPassion + Safety

Postprzez ukash_tychy » 9 lis 2020, 20:25

Cześć, ja bym brał pierwszy.
Bose może idealne nie jest, ale w stosunku do zwykłego nagłośnienia – robi robotę. Pytanie, czy zwracasz na to dużą uwagę, jak gra audio w aucie. Podgrzewana kiera, jeśli nie masz garażu – bezcenna. Matrycowe ledy są bdb, ale czy w mieście widać różnice? Nie wiem.
Białe skóry, wydaje mi się że potrzebują dużo więcej pielęgnacji niż czarne. A elektryczny fotel jest bardzo dobry, jeśli jeździ więcej niż jedna osoba. Ja mam tą funkcję, jeżdżę sam i może 3-4 razy w roku używam :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2009, 21:28
Posty: 174 (0/3)
Skąd: Tychy
Auto: jest: KF PE-VPS, 165KM, 2020, SkyPassion, Polymetal Grey;
była: GL PE-VPS, 165KM, 2017, SkyPassion, Soul Red;
DW B3, 72KM, 1999;
był: LA NFU VTR, 110KM, 2007

Postprzez Tasman20Wroc » 9 lis 2020, 20:29

ukash_tychy napisał(a):Cześć, ja bym brał pierwszy.
Bose może idealne nie jest, ale w stosunku do zwykłego nagłośnienia – robi robotę. Pytanie, czy zwracasz na to dużą uwagę, jak gra audio w aucie. Podgrzewana kiera, jeśli nie masz garażu – bezcenna. Matrycowe ledy są bdb, ale czy w mieście widać różnice? Nie wiem.
Białe skóry, wydaje mi się że potrzebują dużo więcej pielęgnacji niż czarne. A elektryczny fotel jest bardzo dobry, jeśli jeździ więcej niż jedna osoba. Ja mam tą funkcję, jeżdżę sam i może 3-4 razy w roku używam :)

Jakbyś moje myśli przelał, zgadzam się w całej rozciągłości ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2019, 20:45
Posty: 485 (24/11)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BL 2012
Były:
Polonez Caro 1.5 GLE
Golf IV 1.6 MPI

Postprzez andrep » 9 lis 2020, 21:28

Ja też jestem zdania jak koledzy wyżej , tym bardziej że kiedyś zestaw z białą skórą znalazłem na allegro za 1500 zł :)(Tylko chyba bez elektryki?) więc zawsze można wymienić <oczko> a zestaw pierwszy
trudno dołożyć :D
Pod poniższym linkiem o tym pisałem , oczywiście teraz pewnie inne ceny ale liczy się to że można dołożyć :)
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 8#p3291238
Pozdrawiam
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez krzychun » 10 lis 2020, 17:04

Podgrzewana kierownica – w zimie bajer szczególnie jak chwilę wcześniej drapałeś szybę.

Matrycowe LED to tylko na drogi poza obszarem zabudowanym jednojezdniowe – wtedy bajka. Szczególnie jak jedziesz przez ciemny las, a przed Tobą lub z przeciwka jedzie seicento ze świeczkami zamiast świateł. Przy okazji > 80km/h świecą wyżej. Jak droga jest oświetlona to się dezaktywują i działają jak normalnie mijania, jak jest droga 2 jezdniowa to bardzo często można oślepić "tirowca" ponieważ nie wykrywa obrysówki na dachu, a światła normalne są zakryte przez barierę energochłonną. Tak, że często jeździsz ciemnymi drogami w nocy – docenisz z nawiązką ten gadżet. Jak głównie w mieście i autostradami to nie zauważysz że masz.

Bose gra bardzo fajnie, po prostu poprawne audio.

Przy okazji masz tempomat aktywny w tej opcji... Z tego często korzystam jak na trasie tak i w korkach.

Ja mam Piure Black (zrezygnowali z tego) i tak masz elektryczne fotele (jak masz 2 kierowców to majka bo mają pamięć). Ale na białe bym się nie zdecydował, jak ktoś Ci wsiądzie w świeżych tanich spodniach to możesz mieć już odbarwienia na stałe (przeżyłem to w domu na krzesłach). Poza tym to białe wnętrze mi się nie podoba, żeby jeszcze jakieś takie kremowe było czy coś...
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 14:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez kanapeczkaa » 10 lis 2020, 18:26

Dzieki wielkie za opinie :) czy standardowe (niematrycowe) ledy podnoszą sie przy jezdzie z większą prędkoscią? Bo wlasnie slyszalem że nie swiecą zbyt daleko i nie wiem czy podnoszenie sie przy wyzszych predkosciach dotyczy tylko matrycowych ledów czy wszystkie mają taką zdolność :D
Początkujący
 
Od: 11 lip 2020, 22:27
Posty: 16 (1/0)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda CX-3 2018,
2.0 121hp AT SkyPassion + Safety

Postprzez krzychun » 10 lis 2020, 19:46

Chyba nie. Ale z tym zasięgiem to zgodnie z wymogami prawnymi świecą... A ten co się mu tak wydawało i nagrywali nawet o tym filmiki to mu w ASO wyregulowali. To się tak wydaje, potem wsiadasz to jakiegoś samochodu z H4/H7 i wydaje Ci się, że coś się popsuło.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 14:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez kanapeczkaa » 10 lis 2020, 22:31

ok, dzięki wielkie za pomoc. Jutro jadę obejrzeć cx-3 z pakietem safety i białą perłą, a w piątek soul red crystal z pakietem pure white, ale bez safety. Ciężki temat dla mnie, bo soul red crystal jest według mnie świetny, a biała perła (przynajmniej na filmach na youtube) kompletnie sie nie różni z wyglądu od zwykłego białego, przynajmniej bez specjalnego przyglądania się w strukturę lakieru.
Dodatkowo, auto będzie regularnie użytkowane przez dwóch kierowców, więc wybór tej sztuki z safety nie jest taki oczywisty, ale Bose, fakt matrycowych ledów (pomimo że auto 95% czasu spędzi w mieście), rozpoznawania znaków ograniczenia prędkosci, podgrzewana kierownica kuuuuszą <serduszka>

Chciałbym się jeszcze spytać, jak wygląda sprawa z kołem zapasowym w cx-3 wyposażonej w Bose? bo widzę, że w katalogu jest taka opcja, ale nie wiem czy to koło normalnie wchodzi pod podłogę bagażnika, czy to chodzi o to że po prostu w bagażniku wożę koło zapasowe w pokrowcu? :D
Jesli to koło wchodzi pod podłogę, to czy ktoś zastanawiał się nad alternatywą, aby nie kupować w salonie mazdy? 2000 polskich złotych to jednak skandaliczna cena... <glupek2>
Początkujący
 
Od: 11 lip 2020, 22:27
Posty: 16 (1/0)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda CX-3 2018,
2.0 121hp AT SkyPassion + Safety

Postprzez andrep » 10 lis 2020, 23:38

Polecam dokładnie czytać dział o CX 3 jeśli cię interesuje ? :D , jest prawie wszystko...
Tu kolega Feston wkleił w PDFie ciekawostkę :
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 2#p3139452
ale polecam cały wątek :) (warto)
Ja mam Bose i koło dołożyłem <spoko>
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 4#p3171784
Pozdrawiam
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez kanapeczkaa » 17 lis 2020, 19:00

Ok, dzieki wielkie za pomoc. Czasami ciezko sie dokopać do takich rzeczy :D

Pozwole sobie jeszcze spytac, od czego zalezy mozliwosc regulacji podłogi bagaznika w cx-3? Bo do tej pory myslalem że Bose sprawia ze podlogi w bagazniku nie mozna opuscic, ale od doradcy w saonie uslyszalem, że z bose i tak mozna obnizyc podloge. Na Yt znalazlem za to filmik w ktorym jeden z forumowiczów pokazuje, że on jej nie moze opuscic majac skypassion bez bose.
Jest jakas sprawdzona teoria na to? :D
Początkujący
 
Od: 11 lip 2020, 22:27
Posty: 16 (1/0)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda CX-3 2018,
2.0 121hp AT SkyPassion + Safety

Postprzez krzychun » 17 lis 2020, 20:35

Opuścić podłogę? Może wyciągnąć tą górną półkę? Ja mam Bose i mam podwójny bagażnik i w styropianie parę schowków...

Może koło dojazdowe likwiduje podwójną podłogę? Nie wiem jak działa ten zestaw z dojazdówką.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 14:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez andrep » 17 lis 2020, 22:26

Ja tą sztywną deskę całkiem wywaliłem do piwnicy , na kole i styropianie (foto) położyłem tą wykładzinę dywanową a na nią taką gumową matę jak kolega w tym wątku (dolne foto)
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 8#p3170148
Styropian wokół koła dojazdowego jest ciut grubszy niż ten wokół samego głośnika.
Załączniki
Dojazdówka z Subwoferem moja.jpg
Tak u mnie wygląda
Dojazd .jpg
Tak było fabrycznie-Foto nie moje , z neta
Dojazdówka 7522.jpg
A tak wygląda koło dojazdowe bez głośnika. Foto nie moje, z neta
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9