Podsumowanie usterek w okresie gwarancyjnym

Mazda CX-3 (2015-2021)

Postprzez szczepciki » 14 kwi 2019, 22:03

Dzięki Kolego za szybką odp. Przejrze jutro wszystko może faktycznie coś się przestawilo. W zasadzie wszystko działało ok do stycznia lutego, w aucie też nic nie zmieniłem w ustawieniach. Kiedyś mając jeszcze punto 2 podobnie było w czasie wiekszych mrozów. Wtedy też zamykając bądź otwierając zamki kilkakrotnie odbijaly...tutaj to wygląda tak jakbym po jeździe samochodem za szybko chciał wyjść z auta i wtedy to słychać, jeżeli odczdkam powiedzmy te 15 20 sek wszystko działa ok...
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2016, 11:54
Posty: 62 (0/5)
Skąd: Edlach an der Rax
Auto: Fiat Linea 1,4 t-jet, 2010r,
w drodze
Mazda CX-3 2.0 150KM AWD Revolution Top

Postprzez andrep » 14 kwi 2019, 22:08

Jeszcze to :)
Pozdrawiam
Załączniki
zamki2.png
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Lesioc » 26 kwi 2019, 15:39

Lesioc napisał(a):Składanie lusterka – 30tys km – Uznano (wymieniono na przeglądzie przy 40tyś)

45tyś – polegla klimatyzacja, czekam na serwis
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2017, 19:19
Posty: 81 (14/5)
Skąd: Pilchowice/Gliwice
Auto: Mazda CX3 SkyPassion 4x2 MT 120KM

Postprzez andrep » 26 kwi 2019, 16:26

Zrobią bez problemu na gwarancji , jest nota :) Mnie przy okazji przeglądu wymienili parownik w ubiegłym roku, a dzisiaj Pani zadzwoniła by się na przegląd umówić i poinformowała również o akcji z klimatyzacją , może nic nie odnotowali ? :) ale raczej się do rozmowy nie przygotowała :D .Nawiasem dobrą ofertę dostałem ale to w odpowiednim wątku napiszę <oczko>
Załączniki
Air Conditioner - No Cool Air (Evaporator Leakage).pdf
(371.04 KiB) Pobrane 206 razy
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Kuzi1971 » 29 kwi 2020, 09:30

Cześć Wszystkim
Nie chciałbym zakładać nowego wątku, a myślę, że trochę pasuje też tutaj i liczę również na informacje z Waszej strony. Jeśli uważacie że jednak wątek wrzucić, to dajcie znać.
Krótki wstęp :) – jestem posiadaczem CX-3 od listopada 2019 (sprowadzona z Austrii, serwisowana w ASO, przebieg obecny 58000km). W opisie mojego profilu widzicie jaki model itd. Na forum jestem prawie tyle samo i już zdążyliście mi pomóc lub wymieniłem wartościowe, tak myślę, informacje tez dla pozostałych użytkowników. A teraz do rzeczy :) :
Chociaż autko po gwarancji, to chciałbym prosić o podpowiedź, na co ewentualnie jeszcze zwrócić uwagę, poznając mój samochód? Chciałbym zadbać o wszystko. Czytałem bardzo dużo tutaj, ale nie wiedząc na czym się mocniej skoncentrować, to taka droga przez mgłę.....Może ktoś z Was wypunktuje "zalecenia" i będę mógł zaopiekować się naszą CX-3 jak należy :).
Do tej pory zmagałem się/zrobiłem lub wyczytałem o:
1. Skraplacz – uznana usterka, wymieniony w ramach noty (dzięki informacji z forum – dziękuje pomocnikom :) )
2. Kłopot z reakcją na dodawanie gazu – usterka usunięta we własnym zakresie – dla zainteresowanych https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 3&t=211765
3. Pełny serwis z wymianą wszystkich filtrów i oleju – to takie oczywiste, ale nadmieniam, jakby ktoś chciał napisać, że powinienem :)
4. Padnięty pasek ledowy i parowanie w lampie klapy bagażnika – niestety posiadam taką przypadłość (po wymianie klosza parowanie ciągle występuje). Co dalej, ktoś sobie poradził z tym problemem? Być może należałoby uszczelnić te "klapki" z boku?!
5. Lusterka – mnie działają, nie widzę problemu na razie. Jak się zdarzy, no to na własna rękę już trzeba będzie ten moduł wymieniać.
6. Końcówki siłowników od bagażnika (możliwość korodowania) – proszę napiszcie, czy faktycznie była jakaś nota na CX-3, bo w ASO powiedzieli mi że tylko na 3 i 6, natomiast na forum znalazłem info, a gdzieś na necie artykuł, że niby CX-3 też powinna być akcja serwisowa?
7. Przednie amortyzatory (sprężyny) – tez nie mam pewności co do tego tematu (nota) – u mnie nie ma żadnych objawów (nie skrzypi, nie strzela)
8. Siedzenie pasażera – nie odczuwam żadnego drżenia (od silnika i skrzyni biegów również)
9. Lakier – w moim przypadku nie ma problemów, nie ma odprysków, oby tak zostało :)
To chyba tyle, silnik chodzi idealnie. Nie wspominając o korozji, bo tego tematu ruszać chyba nie warto :–). Ja nie widzę u siebie, ale zastanawiam się jednak cały czas czy nie zrobić zabezpieczenia....
Z góry dziękuje Wam za pomoc i opinie, Tomek
Początkujący
 
Od: 4 sty 2020, 15:41
Posty: 26 (0/3)
Auto: Mazda CX3, 2.0 benzyna, 120 KM, 2015r

Postprzez andrep » 17 lip 2020, 11:13

Na szczęście na gwarancji – co prawda tej ubezpieczeniowej ale uznali – szczęście miałem w nieszczęściu jak Sosenka napisała . Opisywał drugi raz nie ma potrzeby, pod poniższym linkiem <czytaj>
Opisywałem pod swoim wcześniejszym postem więc jako edycja jest z datą 5 sie 2017, 18:39
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 9#p3281909
Ostatnio edytowano 7 paź 2020, 13:54 przez andrep, łącznie edytowano 1 raz
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Konrado » 18 sie 2020, 08:56

witam wszystkich,
pytanie w sprawie usterki w samochodzie – mianowicie w mojej CX-3 2016 nie działa tylna lampa (nie główna tylko ta co znajduje się na tylnej klapie) – powód: spalona żarówka. problem w tym że jest niewymienna – trzeba zakupić całą lampę. Kosz w serwisie: 1300zł.
Czy obejmuje to 5 -letnia gwarancja Mazdy?
dzięki za pomoc
Konrad
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 24 lip 2020, 09:36
Posty: 5 (0/1)
Skąd: Dębica
Auto: Mazda CX-3 Skypassion 2.0 4x4 150km 2016 Soul Red

Postprzez andrep » 18 sie 2020, 21:34

Polecam zadzwonić do ASO i sprawdź tu:
https://www.mazda.pl/serwis/gwarancje/e ... arranties/
Na tej podstawowej gwarancji koledze wymieniali , zapytaj Paolo coś wspominał o jakiejś nocie w tej sprawie ale nie pamiętam...
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 8&start=20
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Paolo » 19 sie 2020, 07:52

Lampę na gwarancji tej 3 letniej miałem wymienianą. Dzwoń tak jak Andrzej podpowiada labo OWU czytaj.
Co do noty to chodziło o parowanie – że to "normalne" ;/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez Konrado » 21 sie 2020, 11:02

witam ponownie,
po rozmowie z Mazda Polska twierdzą, że awaria lampy (nieświęcący LED) nie zawiera się w OWU Mazdy (te 3 letnie jak i 5 letnie) i nie mogą mi tego wykonać w jej ramach.
Przekazałem im że podobny przypadek miał kolega z forum (Paolo) w Krakowie i taka lampa została wymieniona w ramach gwarancji. Zasugerowali mogą pomóc po przesłaniu nr VIN.
Dziwne że jeden użytkownik się kwalifikuje a drugi nie.
Napisałem do Andorra Kraków (tam gdzie kupowałem samochód) i zobaczymy co odpiszą . będę informował.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 24 lip 2020, 09:36
Posty: 5 (0/1)
Skąd: Dębica
Auto: Mazda CX-3 Skypassion 2.0 4x4 150km 2016 Soul Red

Postprzez andrep » 24 sie 2020, 07:01

Powodzenie, może się uda na gwarancji ? , ja też u nich kupiłem i serwisuję i do tej pory w zasadzie zadowolony <spoko>
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Paolo » 31 sie 2020, 08:16

Konrado no to teraz mnie zaskoczyłeś :O Ale żeby było wszystko jasne u mnie nie działała lampa w klapie, a dokładnie tak jak patrzymy na np. avatar andrep'a ta łezka (pasek) nad cx3.
Wszystko zrobione na 3 letniej gwarancji w Emil Frey.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez Konrado » 31 sie 2020, 10:04

Anndora Kraków i Czach Rzeszów – decyzje odmowne.
po sugestiach @Paolo, czekam na odpowiedź od Emil Frey Kraków w tej sprawie.

btw. Dziękuję Paolo za pomoc. doceniam i mam dług u Ciebie.
pzdr
Konrad
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 24 lip 2020, 09:36
Posty: 5 (0/1)
Skąd: Dębica
Auto: Mazda CX-3 Skypassion 2.0 4x4 150km 2016 Soul Red

Postprzez Witektuch » 16 lis 2020, 18:53

Awaria składania lewego lusterka- 1 rok, 20 tys. Km- uznana reklamacja,
Po kolejnych 8 miesiącach ponownie lewe lusterko się nie składa- nie mam czasu na ASO, ponieważ mieszkam 80 km od serwisu i szkoda mi czasu. Planuje we własnym zakresie nasmarować mechanizm składania lusterek ale nie wiem jak.

Dopisano 16 lis 2020, 19:20:

Awaria składania lewego lusterka- 1 rok, 20 tys. Km- uznana reklamacja,
Po kolejnych 8 miesiącach ponownie lewe lusterko się nie składa- nie mam czasu na ASO, ponieważ mieszkam 80 km od serwisu i szkoda mi czasu. Planuje we własnym zakresie nasmarować mechanizm składania lusterek ale nie wiem jak.
Początkujący
 
Od: 16 lis 2020, 18:38
Posty: 3 (3/0)
Auto: Mazda CX3, SkyPassion, 2,0 121 KM, 2018 r.

Postprzez andrep » 16 lis 2020, 21:53

Ja miałem 1 raz wymieniane-naprawiane i od tamtej pory na myjni nigdy nie leję wodą w szkło a lusterka składam i do dzisiaj działają.Dodam że używam dla wygody często :) (wjazd do garażu). Temat dot. lusterek już jest w dziale CX 3, tytuł tego wątku jest bardzo ogólny i pewnie rozrośnie się tak jak podobny w dziale nowej Mazdy 3, by znaleźć interesujący temat porady będzie trzeba cały przejrzeć :)
Tam kolega Arek_4k zwrócił na to uwagę :D
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 6#p3435786
Pod linkiem masz podpowiedź <oczko>
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0#p3332700
Pozdrawiam
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez krzychun » 14 paź 2021, 18:19

Pyknęły 3 lata standardowej gwarancji, 33 tys km, 3-ci przegląd i jak się podsumuje to jestem zdziwiony trochę ilością:
– fabrycznie za nisko ustawione światła przeciwmgielne przednie (podejrzewam, że większość ma źle ustawione tylko o tym nie wie) – regulacja parę minut w ASO
– wymiana osłony radaru (pojawiły się jakieś pęcherzem pod tym plastikiem były trudności, że może to mechaniczne, ale wymienili na gwarancji podobno > 700zł taki kawałek plastiku)
– oba mechanizmy składania lusterek (stawiam na myjnie automatyczną, która wypłukuje smar z mechanizmu)
– po wymianie prawego i temperaturze w okolicy 0 stopni czasami aktywowała się kontrolka (ale nie zauważyłem wtedy czy pojawia się ten obłok na headup więc nie byłem pewny czy to czujnik czy może wiązka do lusterka) co zostało nawet nagrane – zbiegło się to z wymianą lewego więc podobno popsikali w tą wiązkę jakimiś środkami kontaktowo zabezpieczającymi. Niestety od tego czasu nie było takich warunków w okolicy 0 stopni.
– 2 razy nakrętki do kół (rdzewiały, pewnie każdemu rdzewieją tylko nie zgłasza teraz mam większe chyba od CX-5 te mają nie rdzewieć)
– rzutem na taśmę przed końcem standardowej gwarancji z prawego przodu zaczęły dochodzić zgrzyty przy pokonywaniu krótkich progów zwalniających – zamontowano teraz podkładki pod sprężynę z obu stron.

Inne rzeczy, które nie zostały rozwiązane:
– opony letnie wpadają w rezonans w okolicy 70 i 140km/h, w drugim sezonie (rotacja przód – tył) na niektórych łukach wpadały okresowo w rezonans. Potwierdzone przez pracownika serwisu, ale reklamacja odrzucona przez Toyo ponieważ wibracje można zgłaszać tylko do jakiegoś tam znikomego zużycia.
– kamera 2 razy odmówiła posłuszeństwa, standardowo następnego dnia działa
– 3 razy reset MZD podczas jazdy
– raz się stało tak, że headup nie pokazywał danych z nawigacji i rozpoznawaniu znaków. Było to w okropnym deszczu, po zgaszeniu i odpaleniu samochodu wróciło do normy.
– ze 2 razy stało się tak, że na adaptacyjnych drogowych kontrolka od drogowych zaczęła migać tak jakby coś się zapętliło. Ale po wyłączeniu i włączeniu drogowych wróciło do normy. Nie zgłaszałem tego.
– rdzewienie tylnych tarcz hamulcowych (od środka koszmarek) – niestety są już zużyte powyżej połowy więc jedynie wymiana na swój koszt, swoją drogą tracze przednie zużyte do limitu więc mój rekord 33 tys km i tarcze teoretycznie do wymiana, a klocka 4mm.

O koszmarnym lakierze już pisałem? :|
O wyłączeniu się systemów bezpieczeństwa w zimę (śnieg przylepiony do radaru, zaparowana kamera, oblepione czujniki parkowania) albo jak słońce jest nisko i świeci wprost na kamerę nie będę się rozpisywał bo to zgodne z założeniami. Po oczyszczeniu działa, chociaż o śniegu na radarze to raz się trochę późno zorientował jak sobie jechałem na tempomacie (kamera złapała, że mam sam hamować i w tym momencie system się wyłączył).

Nie chce żeby to zabrzmiało jako narzekanie, bo samochód zawsze cieszy, jak się do niego wsiada, nigdy nie zawiódł, daje sporo frajdy i nie wiem na co bym mógł go zamienić. A tak swoją drogą to ten systemy bezpieczeństwa już nieraz uratowały mi <dupa> .
Jeździłem teraz na przeglądzie nowym (po poprawkach) X-em w CX-30 i jest sporo lepiej niż było, ale dalej ta bezpośredniość CX-3 mnie po prostu jara za każdym razem.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 14:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez Mix53 » 16 paź 2021, 21:56

Chyba popsuję wątek, kupiłem w 2018 nowe roczne auto w Odyssey Warszawa, teraz mam najechane ok. 42000 kilometrów, żadnych napraw, usterek itp. <rotfl>
Początkujący
 
Od: 27 gru 2018, 22:18
Posty: 7
Auto: Mazda CX-3 2017 2.0
Takumi

Postprzez kanapeczkaa » 19 lis 2021, 02:27

Witam, niedługo mojej maździe pękną 3 lata a więc koniec gwarancji.
Przedłużać raczej nie będę, 2160 zł na dwa lata + koszt dwóch przeglądów moim zdaniem nie są warte tego.

Usterki jakie mi się przydarzyły w ciągu tych 3 lat:
– 3x wymiana mechanizmu składania lusterek

– kilkukrotnie jeździłem w związku z niedziałającym oświetleniem wnętrza, po dwóch nieudanych próbach naprawy wymienili mi cały panel oświetlenia (poprzedni właściciel wymienił na ledowe i pojawiły się problemy – przy okazji nie polecam, cholernie mocno świecą i po prostu rażą w oczy)

– wymiana drążka układu kierowniczego (usterka stwierdzona, czekam aż przyjdzie część do serwisu)
Początkujący
 
Od: 11 lip 2020, 22:27
Posty: 16 (1/0)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda CX-3 2018,
2.0 121hp AT SkyPassion + Safety

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9