Zapach stęchlizny

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Izula » 10 gru 2018, 20:54

Witam serdecznie. Czy doświadczyliście Państwo nieprzyjemnego zapachu tzw. „Skarpety” w samochodzie? Samochod jest z 2017 r., myslalam, ze problem tkwił w klimatyzacji, jednak po oddaniu do serwisu Mazdy i dokonaniu odgrzybiania i ozonowania, problem brzydkiego zapachu nie zniknął. Czuć go już po otwarciu samochodu, przed włączeniem silnika. Przed serwisem samochod został oddany do czyszczenia wewnętrznego i pracownicy myjni uznali, ze tapicerka jest nowiutka i nie wymaga czyszczenia, zaś zapach raczej wydobywa się z wnętrza samochodu. Dodatkowo okazało się, ze prawdopodobnie pod maskę dostało sie zwierze, które wyciągnęło piankowa obudowę od jakiegoś elementu, którego 3 mechaników w serwisie nie było w stanie dopasowac(niewiarygodne a jednak!) i teraz ów element znajduje się w domu a nie w samochodzie. Co zrobic, jak usunąć ten smród? W załączeniu zamieszczam zdjęcie tajemniczego elementu, może ktoś z Państwa go rozpozna. Prosze o pomoc bardziej doświadczonych Kolegów i Kolezanki.

Link do zdjecia: Obrazek. https://imgupload.pl/zdjecie/J1Y3g
Początkujący
 
Od: 10 gru 2018, 20:31
Posty: 1
Auto: Mazda Cx3,2.0, 2017

Postprzez toruńczyk » 11 gru 2018, 06:28

Witamy Izulo !
...choć w niezbyt miłych (dla nosa ) okolicznościach ;)
Współczuję Ci bo doświadczałem podobnych przygód i nie rzyczę nawet wrogowi podobnych <nie>
Nie zawracał bym sobie głowy tą częścią bo to jakaś pianka i jeszcze nie skojarzona przez servis może być częścią z zewnątrz , które to zwierzę przywlekło. Można domniemać , że odłamek jakiś tej pianki przywarł do gorącej części silnika i jeszcze chwilę... i się wypali i zneutralizuje. A ten kawałek nie zastał oderwany przez to zwierzę (ono zazwyczaj rozdrabnia części wygłuszenia lub instalacji) dlatego nie jest częścią Twojego auta.
Gorzej jak jeszcze zwierzak ten przyniósł jakiś kawałek mięsa i schował w zakamarku gdzie ludzkie oko nie sięga ...:(
Miałem tak w Hondzie(bez klimatyzacji) gdzie przez pół roku wietrzyłem samochód a nawiewy były tylko przez uchylone okna <płacze>
W ogóle to mam "zezowate szczęście" do tych gadów bo każde auto "naznaczone" mam przez nie mimo , że montuje teraz elektroniczne straszaki i auta garażowane są :( Wydaje mi się , że kuny to pedantki i wchodzą pod maski aut nowych i tych gdzie właściciele trzymają porządek pod maską aut(ja tak mam)
Kończę też niezbyt optymistycznie bo nie słyszałem o skutecznych sposobach zabezpieczenia się przed tymi intruzami :(
...a moja Madzia tak wygląda pod maską ...
papa
Załączniki
IMG_20180713_161410.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez andrep » 11 gru 2018, 06:48

Jeśli chodzi o zapach to przypomnij sobie czy nie rozlało się gdzieś mleko lub inny "nabiał" ?, wystarczy odrobina i po paru tygodniach smród niesamowity.Tapicerka może być czysta w tym miejscu ale pod nią jest zgnilizna-ser :) ,znajomy musiał wycinać wykładzinę by się pozbyć zapachu a rozlało się ok 20ml mleka i od razu przetarł :) By to zlokalizować trzeba niestety miejsce w miejsce obwąchać , jak się nie pamięta :) Natomiast jeśli chodzi o tą piankę to nie wiem ? , jeśli z komory silnika została wyjęta to by trzeba wziąć lusterko i poszukać w zakamarkach ,wygląda jak by służyła do wyciszenia kabiny gdzieś od spodu przy grodzi ?(ale jest czysta), teraz nie mam autka w pobliżu...

Toruńczyku drogi na piance jest napis Mazda :) ,więc kuna wiedziała co przynieść ;)
Pozdrawiam
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez toruńczyk » 11 gru 2018, 08:20

...dzięki Kolego !
Na mym telefonie nie otworzyłem fotki . Więc bardziej się domyślałem niż widziałem... :(
Więc może Twój trop jest właściwy Sherlocku Holmesie :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez miru1968 » 11 gru 2018, 12:20

Witam serdecznie
Rzadko się udzielam ale forum śledzę od bardzo dawna. Moj sposób na gryzonie to kostka domestesu w siatce plastikowej jedna zaczepiona przy ścianie grodziowej, a druga kolo aku. Sposób sprawdzony bo gdy pierwszy raz zobaczyłem slady gryzonia to wlasnie wszedl koło aku i leżakował miedzy silnikiem a ścianą grodziową. Kostki zmieniam na nowe przed każdą zimą. Dzis zaglądałem pod maske gryzonia ani sladu .Auto garażowane pod hmurką , a w pracy na dodatek kolo lasu.
Co do pianki na zdjeciu to nie mam pojecia co to jest mozna gdybać że gryzoń w miejscu pianki zrobił sobie spiżarnie dlatego jest ten nieprzyjemny zapach.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2010, 14:11
Posty: 257 (2/2)
Skąd: Świetokrzyskie
Auto: MAZDA 3 BK 2006 1,6 ON była
MAZDA 3BL 2010 1,6 PB Exlusiw+
była
MAZDA CX 3 2016 2.0 PB Sky Energy
była
obecnie
MAZDA 3 BP 2021 2.0 PB

Postprzez Mix53 » 27 gru 2018, 22:25

Cześć, mam wersję Takumi z 2017 i zauważyłem, że jak ustawię nawiew na nogi to zaczyna walić stęchlizną, śmierdzi jak ze skarpet. Na innych ustawieniach nic nie śmierdzi, co to może być ?
Początkujący
 
Od: 27 gru 2018, 22:18
Posty: 7
Auto: Mazda CX-3 2017 2.0
Takumi

Postprzez krzychun » 28 gru 2018, 08:16

Wilgoć pod wycieraczkami?
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 14:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez Mix53 » 28 gru 2018, 11:58

Nie ma mowy o wilgoci, auto jest suche w środku, stoi w domowym garażu przy kotłowni, temperatura pokojowa 23 st
Początkujący
 
Od: 27 gru 2018, 22:18
Posty: 7
Auto: Mazda CX-3 2017 2.0
Takumi

Postprzez Mix53 » 10 lut 2019, 20:09

Problem się rozwiązał, zacząłem dość często kierować nawiew na nogi i po jakimś czasie przestało pachnąć :) Może plastiki itp. materiały się wygrzały ?
Początkujący
 
Od: 27 gru 2018, 22:18
Posty: 7
Auto: Mazda CX-3 2017 2.0
Takumi

Postprzez luc(dz)ki lu » 10 lut 2019, 21:35

miałem kiedyś w innym aucie małą dziurę w podłodze. Dokładnie nieszczelny zgrzew. Wykładzina była z wierzchu sucha ale wygłuszenie pod nią po każdym deszczu mokre jak nasączona gąbka. Też śmierdziało.
Początkujący
 
Od: 1 lis 2016, 09:59
Posty: 14 (0/2)
Auto: wkrótce CX-3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9