Zakup samochodu

Mazda CX-3 (2015-2021)

Postprzez Sonne » 24 gru 2017, 12:20

Witam Wszystkich
Chciałbym byście mi pomogli w mojej rozterce życiowej :). Wiem, że użytkujecie swoje Mazdy i macie o nich pojęcie. Inne fora odnośnie vw i seata nie są tak rozbudowane jak tutaj. Poza tym są to o wiele nowsze modele, pewnie dlatego tak mało o nich informacji.
Jestem w dosyć dużym zakłopotaniu, ponieważ w styczniu chciałbym się w końcu zdecydować na jakiś konkretny model.
Chodzi o zakup nowego samochodu. Wiem, że ekonomicznie to nie wychodzi za dobrze. Że lepiej używany 2-3 letni. Ale raz w życiu chciałbym kupić nowy. Chciałbym też prosić o nie odradzanie żadnego z typu crossover. On komponuje się idealnie w moje życie. Wszystkie modele mi się podobają, choć prezentują różną linię.
Do rzeczy:
Mam 3 modele do wyboru w benzynie:
1. Mazda CX-3 2.0 150 KM 103k zł
2. Vw T-Roc 1.5 150 KM 104k zł
3. Seat Arona 1.5 150 KM 91k zł
Wersja wyposażenia na czym mi zależy:
(https://i.imgur.com/123h8PN.png)
Na samochód chcę przeznaczyć 100k zł. Jest do dla mnie dosyć duży wydatek, którego poniosę przez kilka lat konsekwencje.
Wiem, że golasy z tych modeli, są o wiele tańsze. Wole jednak samochód w pełnym wyposażeniu w dosyć oryginalnym kolorze.

I teraz moje za i przeciw
Mazda:
+ podoba mi się środek, dobrze wykonany, zegary bardzo ładnie wyglądają. Wszystko ma swoją harmonie.
+ jest do japoński samochód, wróżący w jakimś stopniu lepszą jakość wykonania. Szczególnie, że można zamówić ją z fabryki z Japonii.
– Chcę, by mój samochód miał minimalnie 150 KM. Takim obecnie jeżdżę, i wystarcza mi ta moc. A tutaj jest jeden silnik w dwóch wersjach. 120 KM i 4x2 i 150 KM 4x4, tylko schipowany inaczej. Owszem chipa można zrobić i wyciągnie się nawet 180 KM, ale głupio tak, że ograniczają to producenci. A układ 4x4 jest automatyczny, a nie stały. I jest tylko marketingiem.
Dlatego żal wydawać na te 30 KM 12k zł...
– droga eksploatacja. Części drogie ( choć znieśli cło od Japonii od 2018 ), choć jeden z plusów to wynagradza.
– Koło zapasowe za 2000 zł ? Pogieło ich...
– bliźniaczą trójkę i piątkę, kradną najbardziej ze wszystkich samochodów.
– bardzo drogie ubezpieczenie, mimo 60% zniżek.
– rdza

T-roc:
+ Najbardziej mi się podoba pod względem wizualnym z zewnątrz, co jest dla mnie dosyć ważne.
+ części jak do wieśwagena będą tańsze.
+ u mnie w rodzinie, w sumie same vw, więc każdy służy radą, a także mam sentyment.
+ tańsze ubezpieczenie od mazdy.

– Środek mi się najmniej podoba, a nawet bym powiedział, że średnio. Kolorki jak w klockach lego. Wszystko z tandetnego plastiku rodem z polo. Wczoraj byłem w środku samochodu i nie zachwyca.


Arona:
+ najtańszy, a mimo to najlepiej wyposażony. Cena naprawdę konkurencyjna. A pewnie będzie jeszcze tańszy, bo w dwóch pakietach pojawia mi się to same możliwości.
– bardzo stonowana i nudna deska rozdzielcza, ale wykończenia z eko skóry naprawdę pomagają.
– wątpliwa trwałość, może kasa z oszczędności przy zakupie będzie wydana w serwisie.

I choć te różnice są malutkie, bo całą resztą z samochodu mi się podoba lub ją akceptuje.
Dlatego problem dla mnie dosyć duży.

Przesiadam się z Opel Astra GTC 150 KM w diesel, a wcześniej Opel Tigra. Tak wiem, podchodzi pod babskie samochody, poniekąd może to tłumaczy takie wybory :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 gru 2017, 12:17
Posty: 63 (2/2)
Auto: Brak
KIA ProCeed GT 1.6 – Zamówiona
Mazda CX-3 – Skradziona
Opel Astra GTC – Sprzedany

Postprzez bbogdan » 24 gru 2017, 15:03

Witam z tych trzech pierwszego odrzuć seata (jakość wykonania środka według mnie tragedia ,chociaż żaden z nich nie jest super, ale seat odstaje na minus ) ceny części wyższe u mazdy ,a co ty chcesz do niej kupować ? Kwestia najważniejsza koszty utrzymania po rozłożeniu na dłuższy okres eksploatacji np 200 tyś km. będą wyższe i to bardzo u vw i seata Małe pojemności silnik z turbo ( wśród znajomych dwa takie silniki i dwie turbiny nie wytrzymały 100 tyś ,olej też lubią może nie 1 litr na tysiąc jak to u vw , ale muszą kontrolować .A więc dolicz koszt sprężarki lub dwóch koszt w serwisie zwala z nóg .W stajni vw brak aktualnie silników bezproblemowych ,i to jest powód że rozsądnie wybierając ,nie należy nawet rozpatrywać żadnego z nich .
To jest moje zdanie ,i dużej części byłych użytkowników tej przereklamowanej marki

A w którym z tych aut masz stały napęd 4x4 ?
Ostatnio edytowano 24 gru 2017, 21:16 przez bbogdan, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 00:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Postprzez malin00 » 24 gru 2017, 18:09

A jeździłaś każdym?

BTW – też się przesiałem z Astreki w CX 3 :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 gru 2015, 13:45
Posty: 84 (9/1)
Auto: Mazda CX-3 skypassion benzyna 2.0 150KM AWD manual 2015

Postprzez Paolo » 24 gru 2017, 20:35

Ja jeszcze dodam do wypowiedz Bogdana
– moc to nie wszystko patrz na stosunek masy do mocy, moment a ty patrzysz na same katalogowe cyferki z KM – liczby nie jeżdżą ;)
Rdza :| gdzie w CX3 rdza? Za 8-10 lat myślę, że VW też będą miały.
Koło zapasowe – chłopaki już dawali przykłady jak i co zakupić – punkt wcześniej wspominasz o ubezpieczeniu więc w czym problem? To samo z kradzieżą – po to jest ubezpieczenie <glupek2>

Co do minusów przy VW'gneach nie wypowiadam się ale te minusy też średnie <oczy>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez rufi77 » 27 gru 2017, 15:24

Witam,
Mam podobny problem (budżet około 100k), tyle że mnie interesuje automat w benzynie. U mnie zostają na polu bitwy CX3, Qashqai, T-Roc. A jeżeli nie mały crossover to zwykła Mazda 3. Dla mnie największym problemem w CX3 jest mało miejsca w środku i mały bagażnik i dlatego w tej kategorii przewagę mają T-Roc i Qashqai i oczywiście zwykła 3. Qashqai fajny ale silnik 1.2 i automat cvt i AWD tylko w dieslu. Mam do sprawdzenia jeszcze T-Roca więc zobaczymy, ale z doświadczenia wiem, że VW będzie w podobnym wyposażeniu zdecydowanie droższy. Według mnie i żony CX3 jest najładniejsza i dobrze się prowadzi. Na dzień dzisiejszy mimo wszystko najbliżej nam właśnie do CX3 (planowany zakup początek 2018r.). Myślę, że jeżeli zdecydujemy się na CX3 to będzie to wersja AWD.

Pozdrawiam,
Początkujący
 
Od: 3 sie 2017, 15:06
Posty: 7
Auto: Mazda CX3 2018 FL, 2.0 121KM, AT, SkyPassion + Safety, Snowflake White Pearl

Postprzez bbogdan » 27 gru 2017, 16:21

rufi77 napisał(a):Witam,
Mam podobny problem (budżet około 100k), tyle że mnie interesuje automat w benzynie. U mnie zostają na polu bitwy CX3, Qashqai, T-Roc. A jeżeli nie mały crossover to zwykła Mazda 3. Dla mnie największym problemem w CX3 jest mało miejsca w środku i mały bagażnik i dlatego w tej kategorii przewagę mają T-Roc i Qashqai i oczywiście zwykła 3. Qashqai fajny ale silnik 1.2 i automat cvt i AWD tylko w dieslu. Mam do sprawdzenia jeszcze T-Roca więc zobaczymy, ale z doświadczenia wiem, że VW będzie w podobnym wyposażeniu zdecydowanie droższy. Według mnie i żony CX3 jest najładniejsza i dobrze się prowadzi. Na dzień dzisiejszy mimo wszystko najbliżej nam właśnie do CX3 (planowany zakup początek 2018r.). Myślę, że jeżeli zdecydujemy się na CX3 to będzie to wersja AWD.

Pozdrawiam,


Porównanie Mazdy do Nissana ? Wybór pomiędzy ładnym malutkimi ciasnym na płycie auta miejskiego a wygodniejszym większym i brzydszym :) u mnie wybierała żona dla siebie ,ale jak auto miało by być jako jedyne w rodzinie ,zdecydowanie NIE
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 00:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Postprzez toruńczyk » 27 gru 2017, 16:31

Wtracę tylko zdanie w temacie Nissana Qq II bo on też był moim faworytem po prawie 5letniej exploatacji Qq I po FL. Rok zajęła mi decyzja by jednak nie zostać królikiem doświadczalnym Nissana a testować z wielu obecnymi tu kolegami Mazdę Cx 3. Z marki Japońskiej I-go Qq pozostało tylko logo Nissana w ładnym opakowaniu ale już z b.kiepską jakością a ceną porównywalną z Mazdą .Jestem jeszcze z sentymentu na forum Qq dlatego mam porównanie tych aut i dlatego też z pełną satysfakcją mogę powiedzieć , że mój wybór był jak najbardziej słuszny .

Dopisano 27 gru 2017, o 17:41:

P.s.
Zakładam , że kwestie wyboru wielkości auta przy już podanych typach nie mogą i nie są tematem tej dyskusji !?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez Sonne » 3 sty 2018, 16:53

Witajcie
Raczej już jestem przekonany do mazdy. Całkiem możliwe że w połowie stycznia ją zamówię. Co za tym idzie za około 3 miesiące ją odbiorę i dołączę do Waszego grona w pełni prawnie :).
Najważniejsze teraz dla mnie są negocjacje cenowe. Widziałem inny wątek w tej sprawie. Mam nadzieję że uda mi się wynegocjować dobre warunki czyli -2% rabatu + jakieś dywaniki gratis.

Samochód będę brał na kredyt z ratą balonową i dealer mi powiedział, że przy braniu samochodu na kredyt trzeba mieć dwa zabezpieczenia samochodu ( od taki wymóg kredytowy ) czy to prawda? Słyszałem, że 10 lat temu tak było, ale wydaje mi się że znieśli ten wymóg.
Wstępnie dealer mi zaproponował system OMEGA z 1200 zł za 1 zł. Ale jeśli nie ma takiego wymogu, to wolałbym by co innego dorzucił.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 gru 2017, 12:17
Posty: 63 (2/2)
Auto: Brak
KIA ProCeed GT 1.6 – Zamówiona
Mazda CX-3 – Skradziona
Opel Astra GTC – Sprzedany

Postprzez bbogdan » 3 sty 2018, 17:39

Zadnego dodatkowego zabezpieczenia nie brałem ,w ubiegłym roku zmieniałem ubezpieczyciela i tez nie wymagał dodatkowego zabezpieczenia ,coś cię diler chce naciągnąć na zabezpieczenie ,z perspektywy czasu jestem zadowolony że nie brałem.Ale jak proponuje ci za 1 zł to bierz ,gwarantuje ci że nie zamieni ci zabezpieczenia na nic innego
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 00:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Postprzez Sonne » 3 sty 2018, 17:45

A to jeden dealer jest w mieście?
Jeśli nie zamieni, to pójdę do innego. Ba i tak pójdę do każdego, a ten który da najatrakcyjniejszą ofertę, tego wybiore. A ta oferta z zabezpieczeniem, jest po prostu pierwsza. Jeszcze nic z nim nie negocjowałem. Bo wtedy jeszcze się wahałem co do marki.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 gru 2017, 12:17
Posty: 63 (2/2)
Auto: Brak
KIA ProCeed GT 1.6 – Zamówiona
Mazda CX-3 – Skradziona
Opel Astra GTC – Sprzedany

Postprzez bbogdan » 3 sty 2018, 18:35

Chodzi mi oto że diler za oferowany alarm wart 1200 zl nic nie kosztuje ,koszty ponosi Mazda Polska a diler ponosi tylko koszty montażu ,i dlatego nie zamieni tego na coś z katalogu akcesori za 1200 zł bo musiałby dokładać z własnej kieszen
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 00:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Postprzez voriax » 3 sty 2018, 20:26

Montowane przez ASO alarmy opisywane byly tu na forum jako "wariujące" i ogolnie sprawiające kłopoty...
ja wybrałem samo IMMO... 800pln na razie nie narzekam
Potwierdzam możliwe zniżki: 2% + dywaniki

Pozdrawiam!
V.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2017, 19:04
Posty: 86 (8/1)
Auto: CX-3 SkyEnergy 2017 Snowflake White

Postprzez kozo » 6 sty 2018, 19:43

w końcu ja zamówiłem – odbiór na maj !!

dostałem nakładki na pedały + bagażnik + dywaniki

może dlatego że najpierw mi wciskali alarm ale stanowczo powiedziałem że wiem że nie trzeba 2 zabezpieczeń poza tym nie chcę aby w nowym aucie mi już grzebali to więc dostałem pytanie co chcę innego z katalogu tak więc proszę nie pisać, że się nie da ;)
Forumowicz
 
Od: 16 lis 2013, 14:15
Posty: 137 (7/3)
Auto: CX3

Postprzez bbogdan » 6 sty 2018, 19:53

A dostałeś z 2 % rabatu ? jak nie to słabo negocjowałeś
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 00:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Postprzez Sonne » 16 sty 2018, 07:42

Witam
Udało się !! :)
Kupiłem CX-3 z 2017 roku Passion z pakietem safety 150KM. Od Mazdy dostałem opony za wyprzedaż rocznika ( jak każdy ). Sam wynegocjowałem jak kolega wyżej 2% i dywaniki. Za Podłokietnik już muszę sam zapłacić.
Odbiór samochodu za 2 tygodnie.
Ile się czeka teraz na wydanie rejestracji? Jak wychodzi z ubezpieczeniem? Cena Finalna to 103k. Posiadam maksymalne zniżki OC i AC.
I do tego jeszcze kultowe stwierdzenie " Sprzedam Opla " :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 gru 2017, 12:17
Posty: 63 (2/2)
Auto: Brak
KIA ProCeed GT 1.6 – Zamówiona
Mazda CX-3 – Skradziona
Opel Astra GTC – Sprzedany

Postprzez nrg » 16 sty 2018, 10:19

Dobry silnik, fajny pakiet. Mazda nie daje szczególnych upustów, więc cena też jest ciekawa.
Ubezpieczenie musisz liczyć ~3500-4000k (oryginalne części, bez amortyzacji i udziału własnego) z Assistance i NW.
Początkujący
 
Od: 3 sty 2017, 13:20
Posty: 18
Skąd: Łódź
Auto: Mazda CX-3, 2.0 150KM, 2017.

Postprzez andrep » 16 sty 2018, 14:29

Sonne napisał(a): Jak wychodzi z ubezpieczeniem? Cena Finalna to 103k. Posiadam maksymalne zniżki OC i AC.

Witam
Jeśli chodzi o ubezpieczenie to ciężko prorokować, znaczenie ma największe region , duże miasto drożej , wyposażenie im wyższe tym drożej (mam na myśli AC bo w OC mniejsze różnice) np. manual czy automat itp. Ja w KRK po roku miałem "rozrzut" od prawie 3 do ciut ponad 5 tysięcy (a warunki podobne), na AC tylko 1 rok zniżek, OC wszystkie.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez toruńczyk » 16 sty 2018, 16:17

Witaj Sonne – "pełnoprawny " nasz Kolego ! :)
Ale ten pośpiech to był do Madzi ... zrozumiałe ! ;)
Nie mogę natomiasy strawić faktu , że Mazda tak trzyma ceny i to nawet z wyprzedaży rocznika :( Oczywiście , że rozumię Ciebie Sonny bo sam "przedeptywałem" przez 4 m-ce w oczekiwaniu na świeżynkę . Tylko jak się porówna do przykładowo Nissana Qq którym byłeś zainteresowany to u tego dealera naprawdę "zrobił byś interes" ale finalnie dobrze, że "w ten interes" nie weszłeś !
Poza tym czy jeszcze ale do niedawna w naszym kraju przy odsprzedaży auta " liczył się" rok produkcji , który zaniżał cenę odsprzedaży . Dlatego też nie wypowiem się czy upust kilku procentowy i koszt opon zimowych zrekompensuje ewentualną utratę wartości za "rocznik auta" . To tylko pogaduchy a teraz trzeba cieszyć się z jazdy fajnym autkiem czego Ci serdecznie życzę !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez Sonne » 17 sty 2018, 06:34

Witaj toruńczyk. Jeszcze nie pełnoprawny :)
Niestety źle przeczytałeś, nie byłem zainteresowany Nissanem QQ. A Seatem i VW, a tych modeli nie ma jeszcze w wyprzedażach. Choć pewnie za rok, będą i tak mieli lepsze obniżki niż Madzia.

Dla mnie zrekompensuje wszystko co dadzą. Wbrew opinii ludzi, zamierzam tym samochodem przejeździć co najmniej 10 lat. Przy sprzedaży 10 latka. To czy czy on ma 10 czy 11 lat już dużej różnicy nie robi. W zasadzie to żadna różnica. Patrze teraz na sprzedaż swojego Opla. To czy on z 2005 czy 2007 nawet 2008 roku nie robi żadnej różnicy w cenie.

@andrep
Rozumiem, że są widełki cenowe zależne od zmiennych. Ja jestem z Wawy czyli tutaj już ostra zwyżka. Ale reszta to już jest w pełni na moją korzyść. Czyli ponad 10 letnie doświadczenie za kółkiem, max zniżki. Co do wyposażenia, to tutaj też pewnie zwyżka. Mam manual skrzynie biegów.
Zastanawiam się jeszcze czy jak ktoś przywali mi w pupę ( tfu tfu ) to ubezpieczyciel pokryje koszt wymiany wzmacniacza bose z pakietu safety? Wiem, że prywatne rzeczy nie podlegają. Ale to w sumie jest część wyposażenia nowego samochodu.

@all
Ale chyba jeszcze uda mi się renegocjować umowę. Dokopałem się do opinii o dywanikach. Podobno są bardzo marnej jakości i padają niektórym już po 10 tysiącach km. Może zamiast nich dostane te gumowe.
Gumowe nawet marnej będą trwalsze choćby z powodu tego, że są z gumy. A pogoda za oknem nie rozpieszcza aktualnie :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 gru 2017, 12:17
Posty: 63 (2/2)
Auto: Brak
KIA ProCeed GT 1.6 – Zamówiona
Mazda CX-3 – Skradziona
Opel Astra GTC – Sprzedany

Postprzez bbogdan » 17 sty 2018, 09:44

Wzmacniacz fabryczny podlega ochronie ubezpieczeniowej bez dodatkowych opłat ,nie ma zwyżki za dodatkowe wyposażenie fabryczne ,wyższa wartość auta na fakturze to automatycznie wyższe ubezpieczenie
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 00:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9