Zakup samochodu

Mazda CX-3 (2015-2021)

Postprzez szczuroty » 5 sty 2019, 23:06

Cześć,

Razem z Żoną, po pół roku jeżdżenia po salonach, tak koło 20 jazdach próbnych różnymi markami, powoli decydujemy się na CX3 z produkcji 2018 powrześniowej. Wybór najpewniej padnie na 120KM 6M SkyPassion+safety+pure black+android auto. No chyba, że jeszcze nam coś odbije i się skusimy na Toyotkę CHR Selection.
W związku z zakupem mamy do Was kilka pytań.
1) Omega rozszerzona : dealer (andora krk) proponuje 500PLN a ja się zastanawiam czy nas nie pakuje w problemy (patrz różne tematy), poprosić o omega can ultra?
2) koła (wzór 70) + opony zimowe, dobrze że są, szkoda że Pirelli. Czy dealerzy Mazdy mają jakąś jedną podpisaną umowę z oponiarzami, czy są potencjalnie inne opcje, których dealer nie proponował bo nie zapytaliśmy ;) ?
3) nakładki i AA były z minimalną zniżką, taką 10% (chyba jak z kartą VIP) czy powinniśmy oczekiwać że dorzucą to jakoś taniej?
4) Mazda na 5! ? brać nie brać ewentualnie nalegać żeby dealer dorzucił w ramach upustu?

Pozdrawiamy
Początkujący
 
Od: 5 sty 2019, 21:02
Posty: 25
Skąd: Kraków
Auto: CX3 2018 po lifcie 6M 120km SkyPassion Machine Grey Safety Pure Black AA

Postprzez krzychun » 6 sty 2019, 10:08

2. Myślę że to się dogadał importer na te opony w dobrej cenie i tyle. Więc dealer nie chce tego wymieniać bo będzie do dla Ciebie nieopłacalne. Np. ja sprzedawałem na allegro felgi i opony 16 cali i wziąłem opony 18 cali.
3. Dodatkowo płatne czy w ramach ceny? Bo jak w ramach ceny to nie liczą rabatu, a 10% przy zakupie to chyba jest ok.
4. No to zależy ile procent od ceny już wpakowałeś w akcesoria... Ja w standardzie dostawałem 2% upustu w cenie lub 3% w akcesoriach. Potem trochę to naciągnąłem.

O dywanikach gumowych nie zapomniałeś? W poprzednim samochodzie miałem ponad 10 lat oryginały i wyglądały prawie jak nowe więc się nie zastanawiałem szczególnie że nie są bardzo drogie.

Ps. Ja tam dzwoniłem po okolicy i zapytałem gdzie mi dadzą taniej lub na kiedy (niektórym akurat takie auto jechałem zamówione). Salon w Krakowie mnie najbardziej olał więc proponuję zadzwonić do Sosnowca, Katowic i Bielska...
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez toruńczyk » 6 sty 2019, 10:55

Hej @szczuroty !
W punkcie 4 chodzi Ci o "przedłużoną gwarancję".
Jeśli nie dostaniesz jej za symboliczną złotówkę to masz czas do końca gwarancji by tą polisę wykupić. Przez 3 lata w zależności od intensywności eksploatacji zdecydujesz a może wcześniej zmienisz Cx-3 na CHR lub inny model M? ;) Ja jej nie kupiłem a obecna (niezmieniona oferta) też mnie nie interesuje bo sam jeżdżę i robię średnio ok. 1tyś.km/ m-c.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez krzychun » 6 sty 2019, 11:09

Gwarancja jest przed pierwsze 3 miesiące i 5000km tańsza w zakupie, ja 2 tygodnie temu dokupowałem żeby się też zmieścić w starych zasadach amortyzacji samochodu... Dziękuję dobra zmiano za dowalenie małym przedsiębiorcą w nowym roku.


Ja ją głownie kupiłem żeby przy sprzedaży była jeszcze na gwarancji (co powinno wpływać pozytywne na cenę odsprzedaży).
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez szczuroty » 6 sty 2019, 12:25

@3 dodatkowo płatne do ceny samochodu upust sumaryczny na te akcesoria był rzędu 400PLN .
@4 tak chodzi o przedłużoną. I nie zaoferowali za symboliczną złotówkę tylko w pełni płatną.

Tak profilaktycznie wysłaliśmy do kilku innych salonów zapytanie, bo może po prostu sprzedawca woli sobie zostawić możliwość ostatecznych zniżek na "przyplucie i przybicie umowy"

i w ogóle dziękujemy za pomoc, bo wszyscy na forum od razu otoczyli nas opieką <serduszka>
Początkujący
 
Od: 5 sty 2019, 21:02
Posty: 25
Skąd: Kraków
Auto: CX3 2018 po lifcie 6M 120km SkyPassion Machine Grey Safety Pure Black AA

Postprzez kamil333 » 6 sty 2019, 14:39

Nam udało się całkiem nieźle wynegocjować dopłacając za wszystkie dodatki (m.in AA/CarPlay) +1k do ceny samochodu. Według katalogu wyszło jakieś 7-8% zniżki. No, ale to też z tą promo co teraz są opony.

Gwarancji 5! nie braliśmy, jbc. można to dokupić przed końcem 3 roku za trochę drożej: https://www.mazda.pl/assets/poland/ofer ... 201811.pdf

Za 3 lata pewnie będzie z 1.5k.
Początkujący
 
Od: 31 paź 2018, 11:20
Posty: 18 (0/1)
Auto: Mazda CX-3 FL, 2019, 2.0L, SkyP+Safety

Postprzez Sonne » 7 sty 2019, 20:13

Witajcie
Kasa wróciła z ubezpieczenia na konto, czas rozejrzeć się nad czymś nowym.
Ktoś kiedykolwiek w życiu negocjował samochód z salonu innej marki najlepiej takiego co dopiero wychodzi na rynek? Bo zastanawiam się czy w ogóle będę w stanie coś ugrać. Jak zobaczyłem kia proceed to momentalnie się zakochałem, tak jak było to w przypadku cx-3.
Tylko że ta kijanka wychodzi za tydzień. Pewnie będzie trzeba na nią czekać z pół roku i się tak zastanawiam, czy kredyt jak na nią wezmę, to spłaca się od momentu zamówienia czy od momentu odebrania kluczyków?
Dzięki za pomoc.
Przepraszam, że tak trochę nie w temacie, ale mazdy już niestety nie kupię, nawet jakbym zamykał drzwi na kłódkę.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 gru 2017, 13:17
Posty: 63 (2/2)
Auto: Brak
KIA ProCeed GT 1.6 – Zamówiona
Mazda CX-3 – Skradziona
Opel Astra GTC – Sprzedany

Postprzez krzychun » 7 sty 2019, 20:54

A czym się różni negocjacja samochodu Mazda od innych marek? Są pewne niuanse np. to że na Japońskie są mniejsze rabaty, albo ze jak jest rozbudowany konfigurator to trzeba więcej analizować i rabat może będzie większy...

Ciśniesz ile się da i tyle. Teraz jeszcze możesz kupić samochodu u dealerów zarejestrowane we wrześniu, pewnie przebrane już, ale jak nie masz specjalnych wymagań to może jakaś perełka w super cenie się znajdzie na jakimś placu... Wtedy na pewno dealer będzie skory do dania czegokolwiek byle się pozbyć samochodu zarejestrowanego z placu.

Widziałem nawet w Maździe CX-3 taką czarną w jakimś niskim wyposażeniu stoi w salonie i stoi cała czas tam bez właściciela na pewnie tam rabat da się bogaty wytargać... A jak chcesz pod zamówienie to wtedy jedynie popytać u kilku delarów w okolicy i cisnąć dobrą cenę.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez Sonne » 7 sty 2019, 21:05

No na japońskie mniejsze rabaty tak jak mówisz. Jak przed zakupem CX-3 rok temu się dowiadywałem to zniżka -2% + dywaniki to maks jaki ludzie osiągnęli. Zatem pojeździłem po salonach w Wawie. Jedni dawali jakieś dodatki, drugi 1%, trzeci 2%, aż osiągnąłem 2% i gumowe dywaniki. I na tym skończyłem. Ale wiedziałem z pewnej reki ( te forum) jakie ludzie wynegocjowali ceny, więc widziałem cel do którego chciałem dotrzeć.
Teraz będzie koreańczyk pewnie będę musiał się przejść na tamtejsze forum i tam popytać. Ale się tak zastanawiam czy negocjacje na jeszcze nie wyprodukowany samochód są możliwe.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 gru 2017, 13:17
Posty: 63 (2/2)
Auto: Brak
KIA ProCeed GT 1.6 – Zamówiona
Mazda CX-3 – Skradziona
Opel Astra GTC – Sprzedany

Postprzez krzychun » 7 sty 2019, 21:11

No w KIA też mnie wyśmiali, dobre argumenty lub kontrargumenty to podstawa. Trzeba popytać tu i tam, czasem mniejszy dealer jest skłonniejszy do rabatów. A czasami się śmieją w oczy bo mają mniej samochodów przyznanych niż klientów...
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez szczuroty » 8 sty 2019, 13:45

No to zamówiliśmy. Jutro podpisujemy umowę.
Dealer okazał się całkiem spoko, wyszedł całkiem nieźle naprzeciw, chociaż na początku było sporo gorzej.
31 stycznia powinniśmy mieć do odbioru poliftowa sky passion machine grey 120mt pure black safety ze standardowym upustem na akcesoria i kołami.
Więc od lutego możemy być pełnoprawnymi członkami forum. (Żona też pewnie będzie tutaj zaglądać i się zapytywać o informacje)
Początkujący
 
Od: 5 sty 2019, 21:02
Posty: 25
Skąd: Kraków
Auto: CX3 2018 po lifcie 6M 120km SkyPassion Machine Grey Safety Pure Black AA

Postprzez kamil333 » 8 sty 2019, 13:48

My odebraliśmy. Jest mega :) Super fura :)
Początkujący
 
Od: 31 paź 2018, 11:20
Posty: 18 (0/1)
Auto: Mazda CX-3 FL, 2019, 2.0L, SkyP+Safety

Postprzez lukanowak » 9 sty 2019, 10:01

Jak wcześniej wspomniano w Mazdzie ciężko o rabat. Max to 2%, ale można powalczyć o darmowe przeglądy. Na jedną mazdę mam 3 przeglądy za free, fakt sprzedałem im kilka samochodów :). Jak kupowałem Mazda 2 we wrześniu 2018 roku, ale rok produkcji 2017 (nie demo) to dostałem 14% rabatu, ale pewnie dlatego że najwyższy model dwójki, która w topowej wersji kosztuje pieniądze niegodne tak małego auta. Teraz czuję się nawet lepiej niż właściciel najnowszego Audi Q8, bo u nas już kilka jeździ, a moja Mazda 2 nadal jedyna w okolicy. Gdy podliczyłem korzyści to zakup nowego auta był bardziej opłacalny niż wersji demo. Do tego dostałem ekspres do kawy
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2017, 23:12
Posty: 68 (0/5)
Auto: Mazda 6 2017 2,5 kombi

Postprzez krzychun » 9 sty 2019, 10:11

Niestety właściciele CX-3 już tak wesoło nie mają. Ja tak średnio raz w miesiącu parkuję obok CX-3. Już nawet zdjęć nie robię (poprzednim samochodem uwieczniałem takie sytuacje).
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez szczuroty » 9 sty 2019, 11:17

Umowa podpisana auto najpóźniej 31 do odbioru. Może będzie wcześniej ;) jak im się uda szybko doposażyć.
Początkujący
 
Od: 5 sty 2019, 21:02
Posty: 25
Skąd: Kraków
Auto: CX3 2018 po lifcie 6M 120km SkyPassion Machine Grey Safety Pure Black AA

Postprzez andrep » 9 sty 2019, 23:00

Gratuluję i życzę bezawaryjności :)
Pozdrawiam
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez rufi77 » 13 sty 2019, 20:34

Witam,
Za klika dni odbieramy CX3 kolor Snowflake White. W cenie mamy opony zimowe z felgami i akcesoria wartości 3 tys. Myślimy o:
– immobilizer Omega
– AA
– dywaniki gumowe
– nakładki na lusterka
Pytanie czy to dobry wybór, czy Android Auto dobrze działa. Za co można jeszcze ewentualnie dopłacić z akcesoriów ?

Pozdrawiam,
Początkujący
 
Od: 3 sie 2017, 16:06
Posty: 7
Auto: Mazda CX3 2018 FL, 2.0 121KM, AT, SkyPassion + Safety, Snowflake White Pearl

Postprzez andrep » 13 sty 2019, 20:52

Witaj
Jeśli chodzi o Omegę też mam w gratisie i o ile pamiętam dwa razy miałem problem i w każdym razie mogłem sobie poradzić :) sam (tak się później okazało) 1 raz pojechałem do serwisu i okazało się że wszystko jest w instrukcji (wyłączyła się albo ja ją wyłączyłem bawiąc się pastylką auto na chodzie) nie wiem :) drugi raz coś grzebałem przy aucie i najpewniej aktywowałem i w nerwach? nic z pilota mazdy :D nie mogłem wyłączyć , odłączyłem klemę i po ponownym podłączeniu do dzisiaj OK.Ja drugi raz bym wziął <spoko> ,oczywiście za 1 zł :)
Natomiast AA używam "nie oficjalny"tzn. instalacja nie oficjalna :D i nie wyobrażam sobie jazdy bez... :) a powodów co najmniej kilka <ok> , u mnie działa dobrze.
Dywaniki gumowe super jakość bardzo dobrze że dali ,są ładne i praktyczne :)
Nakładki na lusterka nie wiem o co chodzi? :D
Pozdrawiam
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Śruba » 13 sty 2019, 22:52

Warto wziąć jeszcze na przykład apteczke i chociażby kamizelkę odblaskową mazdy, trójkąt i gaśnica jest w wyposażeniu... nie wiem jaką masz wersję... ja do skymotion wziąłem immo omega chlapacze przód i tył (moim zdaniem warto), czujniki parkowania tył (ostrzeżenie tylko dźwiękowe a sprzedawca zapewniał że będzie także wizualizacja na ekranie głównym), dywaniki gumowe ( matę do bagażnika kupiłem na allecośtam proline bardzo polecam).
Początkujący
 
Od: 4 lis 2018, 09:37
Posty: 19
Auto: Mazda Cx3 2018, Rok produkcji 2018, 6MT, Benzyna, 121KM, SkyMOTION, Machine Gray

Postprzez szczuroty » 14 sty 2019, 22:17

Odnośnie android auto, to jedna z głównych opcji która przesądziła że wybraliśmy z żoną cx3 zamiast chrki ;).
Jeżeli masz w miarę standardową (stockową) wersję androida na komórce, AA powinno Ci działać od strzała jedyne co trzeba zrobić to pobrać z apk mirror android auto.
Jeśli korzystasz z jakichś wynalazków typu lineageOS lub inne upichcone wersje androida to musisz wiedzieć co robić i jak sobie obejść kilka potencjalnych problemów. Ja np na ten moment muszę poczekać na wersję AA z 10 stycznia z architekturą armV7, póki co dostępna jest na arm64 a wcześniejsze mi konfliktują.

Co do apteczki to się zgodzę z przedmówcą, chyba że sam lepiej wiesz co do niej włożyć.
Początkujący
 
Od: 5 sty 2019, 21:02
Posty: 25
Skąd: Kraków
Auto: CX3 2018 po lifcie 6M 120km SkyPassion Machine Grey Safety Pure Black AA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9