Import z USA / Kanada – wątek zbiorczy

Mazda CX-3 (2015-2021)

Postprzez ataomson » 1 gru 2023, 12:33

Cześć, zakupiłem sobie z USA rocznik 2023 Mazda CX-5 automat benzyna 2.5 napęd 4x4.
Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych w tym modelu. By móc się cieszyć autkiem jak to zrobić w optymalny sposób (zależy mi na 100% bezpieczeństwa, ale i ekonomicznie – co nie zawsze się wyklucza).

Pytania – z tego co udało mi się ustalić do tej pory z przeczytanych tematów:

1. DRZWI lewe x2 – karoseria pasuje (np. z rocznika 2021-2022). Drzwi pasują – różnica jest w tylnych drzwiach USA mają taki kołek w dolnym rogu EU tego nie ma. Elektronikę trzeba przełożyć razem z zamkami ponieważ EU będą działały odwrotnie niż chcemy.

2-3. KURTYNA lewa i poduszka fotela kierowcy – czy pasuje EU czy musi być USA ? (wtyczki inne czy coś?) czy różnią się ilością nabojów USA vs EU ?

4. pasy – tylne zapięcia nie strzelają, tylko przód o ile były zapięte (i to nie reguła – wszystko zależy od zarejestrowanej siły przeciążenia)

5. sterownik SRS – zamówić nowy i dopisać (ew. do zrobienia z ogłoszenia na allegro/olx – wysłanie do skasowania/zresetowania jeśli ktoś potrafi ze względu na zabezpieczenia; potencjalnie możliwe nawet przez OBD bez konieczności demontażu puszki?)

Z góry dzięki !
Początkujący
 
Od: 2 cze 2022, 10:58
Posty: 6
Auto: Mazda 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9