Przegląd okresowy w ASO

Mazda CX-3 (2015-2021)

Postprzez Kritik » 26 maja 2020, 14:01

johny_o napisał(a):Dzięki za wskazówki. Miałem przekonanie że kupując auto u autoryzowanego deleara który potocznie mówiąc sprzedaje "auta pewne, sprawdzone i z pełną gwarancją" sprawa przeglądu okresowego mogłaby być jakoś inaczej potraktowana. Przykładowo, gdyby auto miało 19,7tyś przebiegu, to ledwo bym wyjechał z salonu i już musiał wracać żeby wymieniać wszystko to co jest napisane w ramach przeglądu serwisowego. Jak widać nie mam aż tyle doświadczenia jak osoby zawodowo zajmujące się samochodami. Jest to ewidentnie wiedza na przyszłość i przy następnym aucie będę mieć to na uwadze :)
Dzięki!


niestety tak jest
budując dom czy robiąc remont musisz być budowlańcem bo inaczej cie oszukają
kupując samochód musisz być mechanikiem i handlarzem bo inaczej cie oszukają
i t.d... <nie>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 15:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez krzychun » 26 maja 2020, 18:31

johny_o napisał(a):gdyby auto miało 19,7tyś przebiegu, to ledwo bym wyjechał z salonu i już musiał wracać żeby wymieniać wszystko to co jest napisane w ramach przeglądu serwisowego.


A skąd wiesz, że wtedy auto niebyło by po przeglądzie? Roszczeniowość ludzi niekiedy mnie aż przeraża.

johny_o napisał(a):"auta pewne, sprawdzone i z pełną gwarancją"


Gdzie tu masz sprzeczność? Ponawiam pytanie coś Cię niepokoi czy tylko roszczeniowość wzięła górę? Auto nie jest sprawne? Masz przypuszczenia, że nie zostało sprawdzone przez odkupem/sprzedażą (sprawdzenie to nie przegląd!!!)? Nie ma gwarancji? Szachujesz słowami chyba nie znając ich znaczenia.

Kritik napisał(a):niestety tak jest
budując dom czy robiąc remont musisz być budowlańcem bo inaczej cie oszukają
kupując samochód musisz być mechanikiem i handlarzem bo inaczej cie oszukają
i t.d... <nie>


Niesamowite. Sugerujesz, że to ASO, które sprzedało samochód w 10 miesiącu od przeglądu oszukało johny_o? Ja bym uważał, takie rzeczy są karalne.

A tak swoją drogą to było 2 miesiące do przeglądu czy 3? Bo tak coś mi się wydaje, że po 2 miesiącach od zakupu pewnie wyświetliła się dopiero informacja o zbliżającym się przeglądzie za miesiąc?
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez Kritik » 27 maja 2020, 09:23

krzychun napisał(a):Niesamowite. Sugerujesz, że to ASO, które sprzedało samochód w 10 miesiącu od przeglądu oszukało johny_o? Ja bym uważał, takie rzeczy są karalne.

ale gdzie ja napisałem ze tak myślę o tym przypadku?
czytałeś mój poprzedni wpis? napisałem ze to jest wina kupującego, ze nie dopilnował tego przez brak wiedzy

a to to cytujesz to jest ogólna prawda i nie dotyczy konkretnie tego przypadku
a ogólnej sytuacji na rynku, kiedy salony sprzedają nowe rozwalone samochody nie mówiąc o tym kupującemu i t.d. czy chcesz powiedzieć ze nie ma takich przypadków? <oczko>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 15:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez krzychun » 27 maja 2020, 12:27

Kritik napisał(a):a to to cytujesz to jest ogólna prawda i nie dotyczy konkretnie tego przypadku
a ogólnej sytuacji na rynku, kiedy salony sprzedają nowe rozwalone samochody nie mówiąc o tym kupującemu i t.d. czy chcesz powiedzieć ze nie ma takich przypadków? <oczko>


Są takie przypadki, ale generalizowanie jest w większości wypadków krzywdzące. Moim zdaniem jest też ogromna różnica w sprzedaniu towaru niepełnowartościowego (uszkodzonego i naprawionego), a sprzedaniem samochodu który ma 2-3 miesiące to planowanego przeglądu.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez Kritik » 27 maja 2020, 15:41

krzychun napisał(a):generalizowanie jest w większości wypadków krzywdzące

generalizowanie uprzedza ludzi od możliwej krzywdy ale nie krzywdzące moim zdaniem
lepiej wiedzieć i być poinformowanym o możliwych takich dziwnych i rożnych przypadkach, niż myśleć tak jak ty piszesz, bo johny akurat tak myślał, ze jest to ASO i wszystko ma być git, i jest rozczarowany.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 15:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez krzychun » 27 maja 2020, 16:54

Kritik napisał(a):generalizowanie uprzedza ludzi od możliwej krzywdy ale nie krzywdzące moim zdaniem


Jeśli kiedyś będziesz miał jakiś biznes i przez jednostkowe przekręty innych ktoś będzie z Tobą rozmawiał jak z potencjalnym oszustem, złodziejem, krętaczem itd. to może zmienisz zdanie.

Kritik napisał(a):niż myśleć tak jak ty piszesz


Ja tam myślę, że zawsze warto zabezpieczać swój interes, ale nie kosztem traktowania kogoś jak oszusta.

Kritik napisał(a):bo johny akurat tak myślał, ze jest to ASO i wszystko ma być git, i jest rozczarowany.


Ale nadal nie wiem czym się czuje rozczarowany. Dla mnie to niebywała zagadka. Czy z samochodem coś jest nie tak? Jeśli opony miałyby np. 5mm to tez spodziewałby się że dostanie nówki bo kupuje od ASO? A klocki jeśli np. miałby jeszcze 3mm to też powinni je wymienić? Auto za pewne było sprawdzone, w pełni sprawne do jazdy.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez andrep » 27 maja 2020, 22:10

Krzychun i Kritik może już wystarczy tej wymiany zdań? , ja też napisałem posta nie w temacie i jak tak dalej pójdzie to nikt się nie dowie o szczegółach mojego przeglądu :D
No i jeszcze moderator was i mnie <killer>
Pozdrawiam Wszystkich papa
Kiedyś to byli moderatorzy – nikt nie podskoczył <oczko> (mam nadzieję że darrecki zna się na żartach)
Załączniki
moderatorzy.jpg
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez kumi20 » 16 cze 2020, 09:29

dla zainteresowanych u mnie drugi przegląd kosztował w aso nivette 867,38zł. Miałem swój olej i filtry, jedynie płyn hamulcowy kupiłem w aso bo to niewielki koszt.
Załączniki
IMG_1043.jpg
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 mar 2019, 10:16
Posty: 27 (0/2)
Auto: Mazda CX-3 SkyEnergy 2.0 121 KM AT

Postprzez andrep » 16 cze 2020, 10:45

Kumi20 na jakim oleju jeździsz? , jestem ciekawski <oczko>
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez kumi20 » 16 cze 2020, 11:38

na Mazda Original Oil Supra 0w20 :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 mar 2019, 10:16
Posty: 27 (0/2)
Auto: Mazda CX-3 SkyEnergy 2.0 121 KM AT

Postprzez Kritik » 17 cze 2020, 19:28

kumi20 napisał(a):na Mazda Original Oil Supra 0w20 :)
:|
kup normalny olej <ok>
Shell 0w20 <spoko>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 15:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez whiteoff » 25 cze 2020, 15:03

W 3City to ASO Mazdy nie chce akceptować własnego przywiezionego oleju, tłumacząc to tym, że jak się coś zdarzy z silnikiem to będzie wina tego oleju. Mimo, iż przywieziony własny olej jest oryginalny.

Natomiast po własnych doświadczeniach z wymianą chłodnicy klimy ze względu na akcję, która była i koniecznością wymiany po CZTERECH DNIACH kolejnej na własny koszt bo według ASO miałem pecha i kamień mi uszkodził tą nową wymienioną, nie mam już zaufania do ASO i za każdym razem filmuje całą komorę silnika i wszystkie te elementy, które miały by być ruszane lub wymieniane + znakuje w taki sposób, aby w razie W mieć jak udowodnić celowe działanie lub zaniechanie ASO.

Znam też przypadek ASO Daewoo, gdzie przez dwa przeglądy mechanicy brali materiał z magazynu i do własnej kieszeni nie robiąc żadnego przeglądu poza wypełnieniem papierów. Dopiero na trzecim (po 45 tyś) się okazało, że wyjęcie i ponowne włożenie bagnetu do silnika graniczy z cudem bo tak gęsty smar powstał z tego oleju. Tak więc uważajcie na ASO.
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2016, 00:52
Posty: 40 (1/0)
Auto: Mazda CX3 2016, Soul Red, AWD 2.0 150 KM AT, SkyPASSION + Safety

Postprzez Kritik » 26 cze 2020, 12:37

whiteoff napisał(a):W 3City to ASO Mazdy nie chce akceptować własnego przywiezionego oleju, tłumacząc to tym, że jak się coś zdarzy z silnikiem to będzie wina tego oleju. Mimo, iż przywieziony własny olej jest oryginalny.

Natomiast po własnych doświadczeniach z wymianą chłodnicy klimy ze względu na akcję, która była i koniecznością wymiany po CZTERECH DNIACH kolejnej na własny koszt bo według ASO miałem pecha i kamień mi uszkodził tą nową wymienioną, nie mam już zaufania do ASO i za każdym razem filmuje całą komorę silnika i wszystkie te elementy, które miały by być ruszane lub wymieniane + znakuje w taki sposób, aby w razie W mieć jak udowodnić celowe działanie lub zaniechanie ASO.

Znam też przypadek ASO Daewoo, gdzie przez dwa przeglądy mechanicy brali materiał z magazynu i do własnej kieszeni nie robiąc żadnego przeglądu poza wypełnieniem papierów. Dopiero na trzecim (po 45 tyś) się okazało, że wyjęcie i ponowne włożenie bagnetu do silnika graniczy z cudem bo tak gęsty smar powstał z tego oleju. Tak więc uważajcie na ASO.


co do oleju, to mam paragon zakupu od autoryzowanego dealera Shell
Olej spełnia wszystkie normy Mazda
wiec, nie mogą mi odmówić
mogą zrobić wpis ze był zalany olej klienta, i wpisac jaki dokładnie
i w przypadku awarii silnika, to oni mają udowodnić ze to olej był przyczyna tego
a wtedy można podłączyć do dyskusji Shell, i nie sadze żeby Mazda tutaj wygrała

tez nie mam zaufania do ASO
i niestety ani nie wolno wchodzić do strefy serwisowej, ani nie ma pokoju z widokiem na serwis, w ogóle nic.... wiec jedyne co zostaje to sprawdzić płyny i filtry przed i po wizycie, co ja i robie, ale tez nie mam pewności, czy użyli mojego oleju, a nie wlali tani 5w30.... nikt tego nie wie.... i nie ma 100% pewności...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 15:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez 85rabuk » 13 lip 2020, 23:38

Witam,niedługo 3 przegląd .Oczywiście chce mieć swój olej .Czy olej supra X 0w20 bedzie sie nadawał bo ten co dotychczas był wlewany skyactiv 0W20 w takiej niebieskiej etykiecie juz go nie mozna dostac?Wydaje mi się ze to ten sam olej tylko w innej etykiecie?
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2018, 15:22
Posty: 138 (3/2)
Auto: mazda 3 sedan 2.0 120km 2017 rok

Postprzez Kritik » 14 lip 2020, 11:40

85rabuk napisał(a):Witam,niedługo 3 przegląd .Oczywiście chce mieć swój olej .Czy olej supra X 0w20 bedzie sie nadawał bo ten co dotychczas był wlewany skyactiv 0W20 w takiej niebieskiej etykiecie juz go nie mozna dostac?Wydaje mi się ze to ten sam olej tylko w innej etykiecie?


Kritik napisał(a):
kumi20 napisał(a):na Mazda Original Oil Supra 0w20 :)
:|
kup normalny olej <ok>
Shell 0w20 <spoko>


<ok>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 15:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez kalios » 29 wrz 2020, 10:26

Hej, Mazda wróciła z pierwszego przeglądu przy przebiegu tylko 9tys. Związku z tym była tylko wymiana oleju/ filtra i filtr kabinowy za 150zł. Uważam, że cena nie powinna przekroczyć 800zł, ale skasowali mnie na 1250zł. Znajomi mówią, że czemu nie pojechałem ze swoimi materiałami? Że muszę zrobić przegląd na moich matriałach jeśli spełniają warunki. Czy to prawda? Mogę jechać ze swoim olejem i filtrem? Nie stracę gwarancji

https://www.youtube.com/watch?v=GibDzYXb2vs
Forumowicz
 
Od: 14 paź 2014, 17:12
Posty: 54 (0/1)
Auto: Mazda CX-3, 2.0

Postprzez kalios » 29 wrz 2020, 10:29

Witam. Jestem po przeglądzie w ASO. W książce wpisali, że dali filtr węglowy, a na fakturze zwykły. Skapnąłem się dopiero jak wyciągnąłem filtr sprawdzając czy w ogóle wymienili. Czy tak powinno być?

https://www.youtube.com/watch?v=2qGDzV79zAg
Forumowicz
 
Od: 14 paź 2014, 17:12
Posty: 54 (0/1)
Auto: Mazda CX-3, 2.0

Postprzez toruńczyk » 29 wrz 2020, 17:40

Na naszym forum jest już temat "Przegląd okresowy w ASO" w którym w najdrobniejszych szczegółach znaleźć można odpowiedzi na te i podobne pytania . Fakt , że jest już 16 stron tegoż tematu ale warto poświęcić czas na czytanie niż znacząco przepłacać za materiały eksploatacyjne w ASO ! Polecam lekturę – przed Tobą jest jeszcze kilka przeglądów !
Ja takie przeglądy "uskuteczniałem " i nie miałem problemów zarówno z przeglądami jak i z gwarancją . Powodzenia ! papa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 21:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez kalios » 29 wrz 2020, 19:08

Ja własnie zrobiłem przegląd po roku. 9tys przebiegu. Wymiana tylko oleju z filtrem i filtra kabinowego z przygodami. Cena 1246zł. Rozbój w biały dzień, ale to oczywiście moje zdanie. Chyba już nie pojadę do nich (Andora Kraków) ze świadomością utraty gwarancji. Sam zawsze serwisuje samochód i to co oni zrobili za 1246zł ja sobie zrobię za max 250zł.


Obrazek
Forumowicz
 
Od: 14 paź 2014, 17:12
Posty: 54 (0/1)
Auto: Mazda CX-3, 2.0

Postprzez krzychun » 29 wrz 2020, 21:03

Nie ma filtra węglowego do CX-3, przynajmniej takiego godnego polecenia.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9