MZD Connect – opinie i ewentualne problemy z nawigacją

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez rjarek » 29 sie 2018, 10:30

Ktoś aktualizował mapy? Zdarza się że coś może pójść nie tak, warto zrobić kopię zapasową?
Początkujący
 
Od: 31 sty 2017, 13:40
Posty: 28 (0/2)
Auto: Mazda CX 3 2017, SkyEnergy+LED 2.0 benz. 120 KM, 6MT

Postprzez Paolo » 30 sie 2018, 08:50

Były już przypadki na forum, że poszło coś nie tak. Więc – warto, przezorny zawsze ubezpieczony ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez andrep » 14 wrz 2018, 19:10

Witam
Trochę już pojeździłem z AA i muszę przyznać że kol. bikerbodzio miał rację , teraz już ciężko by bez AA jeździć :)
Oczywiście na razie używam wersji nieoficjalnej (tak jak Ci którzy mają moduł od ASO :D ), ma ona czasem "fochy" ,ale np z Kołobrzegu do KRK jechałem i wszystko działało OK <spoko> , natomiast używam radia internetowego poleconego przez wyżej wymienionego kolegę i muszę przyznać że już przykro słuchać fabrycznego :D ( jak kiedyś pisałem na temat tunera radiowego Mazdy , jest beznadziejny)
Myślę że wywołam kol. toruńczyka do wyrażenia opinii, bo wiem że AA też używa :D
Wklejam fotki jak to mniej więcej wygląda :)
PS
Tu też opisałem co myślę na temat wymiany modułu USB:
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... &start=160

a tu jak zainstalować
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 2&start=60
Pozdrawiam
Załączniki
20180903_093921.jpg
20180903_093945.jpg
20180903_095013.jpg
1.jpg
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez bikerbodzio » 14 wrz 2018, 23:44

Witam,
Ne wiem jak z kol. toruńczykiem, ale udało Ci się wywołać bikerbodzia :) Miło wpaść czasem na lubiane forum i dowiedzieć się, że miało się rację :)
Tak a propos radia internetowego – patrząc na Twoje fotki – powinieneś coś zmienić w ustawieniach – u mnie w samochodzie Replaio wyświetla się normalnie, nie "do góry nogami" :D :D

Odnośnie Twoich porad "jak instalować", pozwól, że coś uzupełnię w kwestii samej instalacji aplikacji AA na telefon. Odnośnie punktu trzeciego:
– aktualnie na apkmirror są trzy warianty aplikacji, różne w zależności od architektury procesora w naszym telefonie. Wykład na temat: jaki do którego się nadaje i dlaczego, byłby za długi. Jeśli nie chcemy popełnić błędu robimy tak:
1. Ze Sklepu Play instalujemy apkę Droid Info (polecam, nawet jak nie instalujemy AA). Po uruchomieniu ukazuje nam się cała wiedza na temat systemu naszego smartfona.
2. Z górnej belki wybieramy "System". W pierwszej od góry zakładce o nazwie "Procesor" odnajdujemy typ architektury procesora (np. ARMv7, ARM64v8 lub x86). Teraz wiemy, którą wersję aplikacji AA mamy zainstalować. Jest to ważne, ponieważ niektóre kombinacje wariantu AA i naszego konkretnego modelu telefonu nie będą ze sobą współpracować.
3. Ściągniętą aplikację AA najlepiej zainstalować (uruchomić) bezpośrednio w telefonie. Nie ma potrzeby "kopiuj-wklej" na kartę SD i uruchamiania przy pomocy edytora. Niektóre smartfony nie mają slotu na kartę pamięci.
4. Włączanie "opcji programisty" i "debugowania USB" – tym mogłeś paru ludzi wystraszyć <oczko>
Można prościej: Wchodzimy w Ustawienia na telefonie, znajdujemy (najczęściej w zakładce Zabezpieczenia lub o podobnej nazwie) opcję "Nieznane źródła". Albo najprościej: wpisujemy w wyszukiwarkę Ustawień frazę "Nieznane źródła". Po znalezieniu, zaznaczamy "Zezwalaj na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł".

Mam nadzieję, że informacje będą przydatne.

Pozdrawiam serdecznie.
Początkujący
 
Od: 14 sie 2017, 22:53
Posty: 29 (0/2)
Auto: CX3 2016, 120 KM, MT, SkyPassion, Soul Red.

Postprzez andrep » 15 wrz 2018, 05:09

Dzięki za rady , w wolnej chwili sprawdzę-wypróbuję :) ( teraz do pracy lecę)
Pozdrawiam
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez toruńczyk » 15 wrz 2018, 05:49

Bodzio !
Z Andrep wspominaliśmy Ciebie często i miło więc pewnie i czkawkę miałeś ... :D
Wdzięczni jesteśmy za wszystkie informacje i miło nam , że jesteś z nami !
Szczerze, to ja tu trafiam nie tylko z sympatii do Was Koledzy ale wybaczcie bo i czerpię korzyści gdyż nie poruszam się jak Wy po tym wirtualnym świecie a człapie <płacze>
Dzięki Wam mój "lekko zakurzony" MZD pięknie brzmi a myślę , że jeszcze chwila i zabłyśnie w pełni blasku ! :)
To AA sprawia , że MZD staje się miłe dla oka i ucha <jupi>
papa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez andrep » 15 wrz 2018, 07:16

bikerbodzio napisał(a):1. Ze Sklepu Play instalujemy apkę Droid Info (polecam, nawet jak nie instalujemy AA). Po uruchomieniu ukazuje nam się cała wiedza na temat systemu naszego smartfona.


Programik bardzo fajny , coś jak dawniej Everest na Windowsa lub Aida teraz :) , dzięki.
Pozdrawiam
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez wronekD » 15 wrz 2018, 14:29

Forumowicze mam pytanko czy Navi z cx-5 2017 rok(zabudowane w desce wklęsła) ma ten sam pinout co tablety które wystają nad deskę rozdzielczą? Czy wszystkie CMU mają te same wtyczki nie ważne czy Mazda 3,6 czy CX-5? Chciałbym zainstalować AA, ale nie wiem czy nie jest tam coś namieszane(soft 502+).Obstwiam, że raczej jest to samo, ale wole się upewnić.

Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam :D
Początkujący
 
Od: 5 sie 2018, 23:41
Posty: 5 (1/0)
Skąd: Brodnica(kuj-pom)

Postprzez andrep » 17 wrz 2018, 08:00

Witaj
ten wątek bardziej dotyczy oprogramowania niż sprzętu , wątpię czy ktoś w nowym autku "rozbierał" audio :) , ale pod tym linkiem https://mazdatweaks.com/serial/
na środku strony masz fotki jak to wygląda od tyłu ? , natomiast od cx5 fotki na pewno znajdziesz i porównasz :) .Może zadaj pytanie tu https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewforum.php?f=358
Pozdrawiam
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez rjarek » 17 wrz 2018, 16:52

Nie może zaktualizować map bo nie połączy z serwerem poprzez Mazda Toolbox. Macie też tak, jest na to jakis sposób?
Początkujący
 
Od: 31 sty 2017, 13:40
Posty: 28 (0/2)
Auto: Mazda CX 3 2017, SkyEnergy+LED 2.0 benz. 120 KM, 6MT

Postprzez andrep » 17 wrz 2018, 18:07

U mnie nie ma problemów z połączeniem , ale mapy stare dalej z Maja :(

Pozdrawiam
Załączniki
scren2.png
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez bikerbodzio » 18 wrz 2018, 10:00

Witam,
Informacja dla posiadaczy telefonów z jabłkiem. Wczoraj wieczorem Apple udostępniło zapowiadaną nową wersję swojego systemu, IOS 12. Zainstalowałem. System OK, działa świetnie, piekielnie szybki (przynajmniej na moim iPhone 7).
Niestety, nie potwierdziło się info, że w tej wersji IOS'a będzie można w CarPlay używać nawigacji od zewnętrznych dostawców aplikacji. Sprawdziłem, po podłączeniu do samochodu, Google Maps czy Waze dalej nieobecne. Może to kwestia kolejnych aktualizacji, ale póki co, w samochodzie Android Auto górą :)

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 14 sie 2017, 22:53
Posty: 29 (0/2)
Auto: CX3 2016, 120 KM, MT, SkyPassion, Soul Red.

Postprzez andrep » 18 wrz 2018, 21:40

Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez bikerbodzio » 20 wrz 2018, 01:53

Witam,
W nawiązaniu do informacji sprzed 40 godzin – Mapy Google'a działają już w CarPlay (oczywiście z iOS 12).
Do uruchomienia tej aplikacji w systemie konieczna jest jej aktualizacja w AppStore do najnowszej wersji.
Działa dobrze, choć ilość rozumianych przez system komend głosowych jest mniejsza niż w AA (za to interfejs ładniejszy :) ) Z aplikacją Waze ma być podobnie w najbliższym czasie.
Ja, mimo sympatii od lat do jabłkowych urządzeń, w samochodzie zostaję przy AA – wygodniejszy i z większymi możliwościami. Wada (dla mnie) – konieczność posiadania drugiego smartfona. Zaleta – siedzi w aucie na stałe, nie trzeba ciągle podłączać :)
Jak informował kol. andrep, jest nowa wersja AA. Zainstalowałem, ale nie udało mi się dostrzec różnic
w porównaniu z poprzednią.

Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 14 sie 2017, 22:53
Posty: 29 (0/2)
Auto: CX3 2016, 120 KM, MT, SkyPassion, Soul Red.

Postprzez andrep » 20 wrz 2018, 07:31

Dla zainteresowanych ,na konkurencyjnym forum Mazda 6 też opisują zmiany jeśli chodzi o Car Play, linka nie wkleję bo i tak nie działa :D
Czy ktoś może sprawdzić czy Auto Mapa zadziała z CarPlay? <oczko> :)
https://www.miplo.pl/
Już wiem że nie :(
Pozdrawiam
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez andrep » 24 wrz 2018, 20:29

Witam ponownie :)
Dla zainteresowanych :)
Na podobne pytanie zadane do supportu AutoMapy :) dostałem taką odpowiedź:

"Dzień dobry,
Nad CarPlay pracujemy i niebawem powinien być dostępny w wersji na iOS. Termin wydania nie jest jeszcze nam znany. W przypadku AndroidAuto rozpoczniemy prace gdy ten system będzie miał oficjalne wsparcie w naszym kraju. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie nic zrobić."

Znając "życie" :) nieprędko to nastąpi , ale przynajmniej coś wiem :D
Pozdrawiam

Dopisano 24 wrz 2018, o 22:19:

wronekD napisał(a):Forumowicze mam pytanko czy Navi z cx-5 2017 rok(zabudowane w desce wklęsła) ma ten sam pinout co tablety które wystają nad deskę rozdzielczą? Czy wszystkie CMU mają te same wtyczki nie ważne czy Mazda 3,6 czy CX-5? Chciałbym zainstalować AA, ale nie wiem czy nie jest tam coś namieszane(soft 502+).Obstwiam, że raczej jest to samo, ale wole się upewnić.

Witaj Kolego
Pod tym linkiem znajdziesz wszystko co dotyczy montażu , demontażu instalacji oprogramowania filmiki i pedefy :) itp.
Dodam że link zaczerpnięty z forum którego linki tu nie działają :D
https://my.hidrive.com/share/hsodpqja.l ... %20INSTALL
Pozdrawiam
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez bikerbodzio » 25 wrz 2018, 01:36

Andrep!

CarPlay i AutoMapa? Chyba rzeczywiście lubisz tę aplikację :) Ale nawet gdyby to "niebawem" nastąpiło naprawdę niebawem, to zakup koniecznego w tym przypadku iPhone'a (jeśli ktoś nie posiada) nie byłby raczej dobrym pomysłem.

W porównaniu do Android Auto:
– w CarPlay mamy w tej chwili dwie nawigacje: Mapy Apple i Google Maps. Ta pierwsza w Polsce działa raczej słabo. W AA – Google Maps i Waze. Obie bardzo dobre. Apple obiecuje wsparcie dla Waze, ale na razie nie ma, więc punkt dla AA.

– w CarPlay jako radio internetowe możemy mieć TuneIn. Ta aplikacja nawet nie leżała obok dostępnego dla Androida Replaio. Ale tego drugiego nie ma w iOS'ie. Punkt dla AA.

– dla AA możemy sobie bez problemu przygotować ogromną bibliotekę nagrań audio na karcie pamięci, umieścić ją w smartfonie i odtwarzać przy pomocy zainstalowanego w telefonie odtwarzacza, współpracującego z AA (np. Rocket, Pulsar). Łatwo i przyjemnie. Czy da się zrobić to samo dla CarPlay? Tak nie całkiem. iPhone nie ma slotu karty SD. Da się wgrać do pamięci. Przy pomocy programu iTunes. Jak ktoś tego jeszcze nie robił, to życzę powodzenia :D Znowu punkt dla AA.

– po podłączeniu iPhone do samochodowego systemu na ekranie pojawia się interfejs CarPlay. Nawet ładny. Ale powiedzmy, że po jakimś czasie znudziło nam się słuchanie Spotify i chcemy wyjść z systemu. Przycisk wyjścia z konkretnej aplikacji? Jest. Guzik wyjścia z CarPlay? Nie ma. A w AA jest! Trudno, otwieramy schowek i wyciągamy kabelek. CarPlay wyłączony, punkt dla AA.

– w AA i Google Maps komenda głosowa wskazująca adres (miejsce) pokazuje miejsce na mapie. Polecenie "nawigacja do [adres, miejsce]" od razu uruchamia nawigację. W CarPlay działa tylko to pierwsze. Uruchomić trzeba ręcznie. Mały, ale jednak punkt dla AA.

Android i iOS to świetne systemy. Używam teraz zamiennie obydwu. Ale to zalety AA skłoniły mnie do zakupu drugiego smartfona, z androidem. Jeszcze niedawno uznałbym to za <glupek2>
Ale w samochodzie moja Motka sprawuje się lepiej. Taaak, w samochodzie ....... tylko dlaczego od trzech tygodni (odkąd ją mam) ajfon leży w szufladzie? :)

Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 14 sie 2017, 22:53
Posty: 29 (0/2)
Auto: CX3 2016, 120 KM, MT, SkyPassion, Soul Red.

Postprzez andrep » 25 wrz 2018, 07:26

Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś :) , info o AM podałem jako ciekawostkę-informację.Nawet do głowy mi nie przyszło kupować ajfona :D z powodów opisanych choćby przez Ciebie , używam aplikacji na AA poleconych przez bikerbodzio :D (radio i odtwarzacz) i jestem zadowolony <jupi>
Automapę Android mam w razie czego(choćby brak neta) na telefonie :) (stara miłość <zawstydzony> )ale przestałem jej używać i "testuję" Waze :) i gogle maps.
PS
Udało mi się podłączyć AA przez wifi :) ,ale nie jest to dobre wyjście przynajmniej na razie (za dużo klikania i mało stabilne połączenie) no i na dłuższe trasy brak ładowania zmusza do podłączenia kabla :)
Pozdrawiam

Dopisano 25 wrz 2018, o 09:41:

bikerbodzio napisał(a):Apple obiecuje wsparcie dla Waze, ale na razie nie ma, więc punkt dla AA.

Witam jeszcze raz :)
Podobno Waze już działa z Apple Car? (na wybranych modelach)
Potwierdzi lub zaprzeczy ktoś? :D
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez bikerbodzio » 25 wrz 2018, 10:16

Ktoś potwierdzi :)
Historia wersji Waze na iOS informuje, że ostatnia (sprzed 2 dni), oznaczona numerem 4.4.3.4 współpracuje teraz z CarPlay "on supported models only". Sprawdziłem, zgadza się, działa.
Apple odrobiło punkcik do AA :)
Co do tych "wybranych modeli" – chodzi po prostu o urządzenia, które otrzymały we wrześniu iOS 12.
iPhone od 5s w górę, osiem iPadów i jeden iPod (pełna lista w necie).
Fajnie, że spodobały Ci się aplikacje, o których wspominałem. Ostatnio zmieniłem odtwarzacz muzyczny
w AA z Pulsara na "Odtwarzacz muzyczny: Rocket". W moim systemie pozwala on lepiej zarządzać zakładkami, które mają się pojawiać na ekranie (np. tylko Foldery).

Miłego dnia!
Początkujący
 
Od: 14 sie 2017, 22:53
Posty: 29 (0/2)
Auto: CX3 2016, 120 KM, MT, SkyPassion, Soul Red.

Postprzez dareme89 » 25 wrz 2018, 10:32

to zadam jeszcze tutaj pytanie. czy ktos uruchomil apple car play zmieniajac tylko soft bez zmiany gniazd usb? nie chce probowac samemu bo mam jeszcze stary plynny soft na mzd i boje sie ze zacznie sie nowszy wieszac a poswiece to dla apple car play. bawilem sie teraz przez caly czas w weekend w mercedesie i bardzo mi tego zaczelo brakowac.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2016, 10:02
Posty: 482 (2/28)
Auto: Mazda CX-3 2.0 160km by DiSiTune SkyPassion

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9