Mazda CX-3 (DK) – Nasze wrażenia i opinie

Mazda CX-3 (2015-2021)

Postprzez Garth » 20 lut 2018, 13:45

Lesioc napisał(a):Da się zrobić napęd na tyną oś przy belce skretniej
Da się, belka to żaden problem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2013, 19:40
Posty: 64 (4/5)
Skąd: Rzeszów

Postprzez Gkar » 28 lut 2018, 01:24

Mam takie pytanka do właścicieli/ek cx3.
– jaki dodatkowy autoalarm wziąć
– czy po dokupieniu lusterka fotochromatycznego też będzie zwisał kabel tak jak w cx5 ??
– prosił bym o fotkę bagażnika gdzie jest zamontowany wzmacniacz bose
Początkujący
 
Od: 27 sty 2018, 12:57
Posty: 5
Auto: Citroen DS4 SoHic 2014r,1.6 120HP MT

Postprzez andrep » 28 lut 2018, 06:13

Witam
Na foto 1 widać jak ja odebrałem(foto nie moje), na foto 2 po zamontowaniu dojazdówki :)foto moje
Nie wiem czy w wątku o kole zapasowym nie ma więcej viewtopic.php?f=519&t=189641&view=unread#unread
, nie chce mi się sprawdzać tak rano :D
Jeśli chodzi o alarm ja mam (za darmo) omegę can ultra czy jakoś tak, niektórzy mają problemy opisane na forum , ja miałem 2 drobne i do tej pory spokój. Raz chyba jak coś jak zwykle grzebałem w aucie to chyba sam włączyłem I nie mogłem wyłączyć i raz się wyłączył ,po przeczytaniu instrukcji tej dodatkowej od alarmu załączyłem(oczywiście wcześniej tel. do ASO itp.) ,ale to było na początku po kupnie <faja> O lusterku jest wątek ,i są fotki bodajże :) (nie widać ich coś) kol. Furiat ma zamontowane przez ASO :) zapytaj w tamtym wątku viewtopic.php?f=519&t=199345&view=unread#unread
Po zamontowaniu trzeba kabel do tego "pudła" na szybie jakoś poprowadzić,ja kupiłem ale z montażem się ociągam :)
PS
Gdybym miał płacić to bym nie brał, jeden pilocik mniej :)
Załączniki
1.jpg
2.jpg
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez kozo » 28 lut 2018, 07:08

Gkar napisał(a):Mam takie pytanka do właścicieli/ek cx3.
– jaki dodatkowy autoalarm wziąć
– czy po dokupieniu lusterka fotochromatycznego też będzie zwisał kabel tak jak w cx5 ??
– prosił bym o fotkę bagażnika gdzie jest zamontowany wzmacniacz bose


A po co Ci ten alarm bo nie rozumiem. Same z nim kłopoty bo to Aso jakiś chiński badziew montuje. Ubezpieczalnie już same nawet nie wymagają a jak Ci mają ukraść to Ci nic nie pomoże bo go deaktywują tak i tak popezez bezkluczykowy dostęp w 5 sek.
Forumowicz
 
Od: 16 lis 2013, 14:15
Posty: 137 (7/3)
Auto: CX3

Postprzez Furiat » 28 lut 2018, 07:32

Pytanie do użytkowników:

Była jakaś akcja z siłownikami klapy bagażnika? Coś tam pamiętam, ale nie potrafię znaleźć...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2016, 15:17
Posty: 120 (1/0)
Auto: Mazda CX-3 2016

Postprzez andrep » 28 lut 2018, 08:01

Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Paolo » 28 lut 2018, 09:20

Gkar napisał(a):Mam takie pytanka do właścicieli/ek cx3.
– jaki dodatkowy autoalarm wziąć
– czy po dokupieniu lusterka fotochromatycznego też będzie zwisał kabel tak jak w cx5 ??
– prosił bym o fotkę bagażnika gdzie jest zamontowany wzmacniacz bose

ad alarm- tak jak kolega napisał wyżej – olej alarm i tak na pewno weźmiesz cały pakiet ubezpieczenia a przynajmniej nie będzie problemów (były opisywane na forum) oraz nie będą rzeźbić – nie wiem czy na tym forum ktoś pokazywał jak blachowkrętami przykręcali centralkę <co?>
ad lusterko – kolego jak masz wyższą wersję z przyciemnianymi szybami to się zastanów czy dodatkowo płatny gadżet jest Ci potrzebny
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez Gkar » 28 lut 2018, 10:03

To alarm wykreślam z listy a co do lusterka, to w ds4 spisywało się rewelacyjnie i też chciałbym mieć takie. Już nie wspomnę o masażu w fotelu kierowcy i pasażera o których w maździe mogę sobie pomarzyć jak i o elektrycznych fotelach w czarnej tapicerce :(
Początkujący
 
Od: 27 sty 2018, 12:57
Posty: 5
Auto: Citroen DS4 SoHic 2014r,1.6 120HP MT

Postprzez Paolo » 28 lut 2018, 13:08

Gkar nie wiem jak do końca w ds4 jest, ale w cx3 masz małą szybę i przy np. wersji skypassion masz fajnie to przyciemnione, więc pytanie czy warto to dobierać...
Furiat chyba ma to lusterko to niech zabierze głos w tym temacie ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez andrep » 28 lut 2018, 14:15

Paweł w wątku powyżej 1lub 2 linijki pisałem że kol. Furiat ma to lusterko i dałem linka. Niestety jego fotki się nie wyświetlają ja mam Foto autorstwa kol. Furiat i je wkleję – myślę że nie będzie mi miał za złe? i furii nie dostanie , najwyżej wykasuję :) , niestety kabla tam nie widać :(
Dodam że w tym "pudle " na szybie jest u każdego taka zaślepka gumowa mała, kwadratowa tam właśnie należy kabelek poprowadzić ,ja już w sklepie modelarskim wtyczkę kupiłem do swojego bo była z jednej strony tylko, pudło się rozsuwa na boki, są małe zatrzaski dostęp idealny mam fotki :D
Załączniki
Lusterko Furiat .jpg
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez kozo » 28 lut 2018, 14:29

mi się podoba jak już coś to nowe "bezramkowe" z cx-5 z wbudowanym pilotem do bramy

w poprzednim samochodzie (vw) miałem pakiet ciemnych szyb i drugi pakiet w którym było takie lusterko i nigdy się ono samo nie ściemniło bo nie było takiej potrzeby. Wydaje mi się, że jak ktoś ma skypassion to powinien to sobie odpuścić.
Załączniki
2017-cx5-auto-dimming-btv-cx5-accessories.jpg
Forumowicz
 
Od: 16 lis 2013, 14:15
Posty: 137 (7/3)
Auto: CX3

Postprzez andrep » 28 lut 2018, 14:53

Myślę że masz rację kozo jak i również Paolo , szyby są fanie przyciemnione i chyba nie ma potrzeby. Ja mam trochę inne z allegro ale z montażem się nie śpieszę i pewnie tak zostanie <spoko>
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Furiat » 28 lut 2018, 20:02

Ja też mam przyciemnione szyby, ale z tym fotochromatycznym lusterkiem o niebo lepiej :) Bo mimo wszystko, światła w nocy oślepiały (żona nie narzekała, ale w nocy nigdy nie jeździ :D).

Kable nie wiszą, wszystko jest raczej zgrabnie pociągnięte w tę dziurkę u góry(widać na zdjęciu). Kawałek kabla mimo wszystko widać, ale ja też jestem pedantem i mi to nie przeszkadza :)

Ogólnie lusterko dostałem w ramach przeprosin od Mazdy – nie wiem, czy sam bym je wybrał, bo było bardzo drogie <oczy>

Dzięki andrep za linka – niestety, do listy usterek Mazdy doszło kolejny raz lewe lusterko i właśnie siłowniki klapy, bagażnik się nie otwiera...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2016, 15:17
Posty: 120 (1/0)
Auto: Mazda CX-3 2016

Postprzez bbogdan » 28 lut 2018, 21:41

Ja już przywykłem ,co jakiś czas żona zgłasza jakieś dziwne zachowania ,punktów na liście wciąż przybywa :)wizyta w serwisie zbliża się wielkimi krokami
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 00:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Postprzez czarek01 » 1 mar 2018, 15:17

Lusterko fotohromatyczne to rewelacyjna sprawa. Argument o przyciemnianych szybach, które to niby rekompensują to chyba jakiś żart. hahaha
Lusterko tak ;) nic nie "wisi"
Alarm nie <nie powiem>
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2017, 19:32
Posty: 31 (6/1)
Auto: Now
Mazda CX5 SkyPrestige
2020 2,5l
&
Mazda 3 Hikari
2020 150KM

Postprzez kozo » 1 mar 2018, 15:41

czarek01 napisał(a):Lusterko fotohromatyczne to rewelacyjna sprawa. Argument o przyciemnianych szybach, które to niby rekompensują to chyba jakiś żart. hahaha
Lusterko tak ;) nic nie "wisi"
Alarm nie <nie powiem>


Nie wiem co Cię tak cieszy i śmieszy ale w sumie śmiech to zdrowie. Powtarzam miałem vw i to lusterko nigdy nie zareagowało w nocy przy przyciemnionej tylnej szybie więc było zbędne...uprzedzam pytanie było sprawne.
Forumowicz
 
Od: 16 lis 2013, 14:15
Posty: 137 (7/3)
Auto: CX3

Postprzez Furiat » 1 mar 2018, 19:55

kozo napisał(a):
czarek01 napisał(a):Lusterko fotohromatyczne to rewelacyjna sprawa. Argument o przyciemnianych szybach, które to niby rekompensują to chyba jakiś żart. hahaha
Lusterko tak ;) nic nie "wisi"
Alarm nie <nie powiem>


Nie wiem co Cię tak cieszy i śmieszy ale w sumie śmiech to zdrowie. Powtarzam miałem vw i to lusterko nigdy nie zareagowało w nocy przy przyciemnionej tylnej szybie więc było zbędne...uprzedzam pytanie było sprawne.


W maździe przy tych ''przyciemnionych szybach'' lusterko reaguje prawidłowo :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2016, 15:17
Posty: 120 (1/0)
Auto: Mazda CX-3 2016

Postprzez czarek01 » 1 mar 2018, 20:49

kozo napisał(a):
czarek01 napisał(a):Lusterko fotohromatyczne to rewelacyjna sprawa. Argument o przyciemnianych szybach, które to niby rekompensują to chyba jakiś żart. hahaha
Lusterko tak ;) nic nie "wisi"
Alarm nie <nie powiem>


Nie wiem co Cię tak cieszy i śmieszy ale w sumie śmiech to zdrowie. Powtarzam miałem vw i to lusterko nigdy nie zareagowało w nocy przy przyciemnionej tylnej szybie więc było zbędne...uprzedzam pytanie było sprawne.


Nie wiem jakim vw jeździłeś ale jeśli nie działało to być może było uszkodzone. W moim Golfie VII i Sportsvanie moich rodziców działa prawidłowo mimo przyciemnianych szyb. Wcześniejsze moje samochody również miały takie wyposażenie i nie było problemów o jakich piszesz. To tak w woli wyjaśnienia.
Nie wspomnę o CX 3 żony w której również spisuje się znakomicie co nie było takie oczywiste gdy odebraliśmy auto bez tego ustrojstwa ( przyciemniane szyby nie pomagają).
Masz rację śmiech to zdrowie. <lol>
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2017, 19:32
Posty: 31 (6/1)
Auto: Now
Mazda CX5 SkyPrestige
2020 2,5l
&
Mazda 3 Hikari
2020 150KM

Postprzez wlodek5 » 3 mar 2018, 20:17

Wszystkie znane mi lusterka fotochromatyczne mają czujnik światła umieszczony z przodu lusterka (czyli fotoelement "patrzy" przez przednią szybę – można go sobie obejrzeć przez przednia szybę) i jego działanie polega na ściemnianiu lusterka wraz ze zmniejszaniem się ilości światła na zewnątrz samochodu. Czy to działa można się przekonać w jasny dzień zasłaniając palcem fotoelement i obserwując jak lusterko powoli i płynnie się przyciemnia. Po odsłonięciu fotoelementu znowu płynnie i powoli lusterko się rozjaśnia. W związku z tym w jaki sposób przyciemnione tylne szyby miałyby wpływać na działanie lusterka? Mam wrażenie, że ktoś kto pisze że przyciemniane szyby mają wpływ na działanie lusterka kompletnie nie ma pojęcia jak to działa.
Początkujący
 
Od: 23 cze 2016, 09:13
Posty: 17
Auto: CX5 2,5 AT AWD SkyPASSION 2016

Postprzez bbogdan » 3 mar 2018, 20:43

wlodek5 napisał(a):Wszystkie znane mi lusterka fotochromatyczne mają czujnik światła umieszczony z przodu lusterka (czyli fotoelement "patrzy" przez przednią szybę – można go sobie obejrzeć przez przednia szybę) i jego działanie polega na ściemnianiu lusterka wraz ze zmniejszaniem się ilości światła na zewnątrz samochodu. Czy to działa można się przekonać w jasny dzień zasłaniając palcem fotoelement i obserwując jak lusterko powoli i płynnie się przyciemnia. Po odsłonięciu fotoelementu znowu płynnie i powoli lusterko się rozjaśnia. W związku z tym w jaki sposób przyciemnione tylne szyby miałyby wpływać na działanie lusterka? Mam wrażenie, że ktoś kto pisze że przyciemniane szyby mają wpływ na działanie lusterka kompletnie nie ma pojęcia jak to działa.


Czujnik o którym piszesz nie odpowiada za przyciemnianie lusterka a służy do określenia pory dnia ,czujnik odpowiedzialny za przyciemnianie lusterka umiejscowiony jest od strony kabiny i skierowany jest do tyłu ,
Przyciemniana tylna szyba oczywiście ma wpływ na działanie lusterka ,po prostu auto z tyłu musi być bliżej niż z szybą nieprzyciemnioną
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2017, 00:15
Posty: 491 (0/26)
Auto: Mazda CX-3 2016 AWD
CRYSTAL WHITE PEARL (34K)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9