Chrobotanie przy delikatnym hamowaniu

Mazda2 (2015-2019)

Postprzez mazda2magda » 14 lis 2019, 13:59

Hej, pytanie w zasadzie do każdego użytkownika Mazdy z automatyczną skrzynią.

Byłam dzisiaj w ASO z powodu nieprzyjemnego chrobotania przy powolnym hamowaniu do 0 czy odpuszczaniu hamulca, żeby ruszyć. Chrobotanie jest raz głośne, raz ciche, czasami w ogóle nie ma, ale bardzo często je słyszę. W ASO powiedzieli mi, że to normalne, taki "urok" automatu Mazdy. Czy u Was też coś takiego występuje?
Miałam przed zakupem swojego samochodu wypozyczoną testowke tez w automacie i takiego dzwieku nie bylo, w mojej zreszta przez pierwszych kilka tygodni tez bylo ok. Pan z serwisu powiedzial, ze moze "nie zwrocilam uwagi"...
Samochod jest nowy, ma 3 miesiace.
Początkujący
 
Od: 23 cze 2019, 20:19
Posty: 10 (2/0)
Auto: Mazda2, 1.5, AT, 2019, SkyPassion

Postprzez Mati_WZL » 14 lis 2019, 14:04

No pewnie że to normalne – jak się powoli puszcza hamulec to silnik już chce kręcić kołami ale trzymasz go klockami hamulcowymi no i w wyniku tarcia powstaje chrobotanie. Puszczaj hamulec zdecydowanym ruchem (a nie po milimetrze) i problem zniknie <czarodziej>
Forumowicz
 
Od: 21 sty 2019, 16:50
Posty: 184 (1/18)
Skąd: Lubin / Poznań
Auto: M2, 1.5 90KM AT, 2018r
M3 BP, 2.0 122KM AT, 2019r

Postprzez mazda2magda » 14 lis 2019, 14:16

Nie puszczam po milimetrze. To nie jest pierwszy automat, ktorym jezdze. W zadnym innym samochodzie, ktorym jezdzilam (Opel, Honda, Lexus, a nawet Mazda (cx-5)) takiego dzwieku nie bylo. Czasami jest to tak glosne, ze ostatnio pasazer zapytal, czy wszystko ok...
Początkujący
 
Od: 23 cze 2019, 20:19
Posty: 10 (2/0)
Auto: Mazda2, 1.5, AT, 2019, SkyPassion

Postprzez child » 13 gru 2019, 21:10

Mati_WZL napisał(a):No pewnie że to normalne – jak się powoli puszcza hamulec to silnik już chce kręcić kołami ale trzymasz go klockami hamulcowymi no i w wyniku tarcia powstaje chrobotanie. Puszczaj hamulec zdecydowanym ruchem (a nie po milimetrze) i problem zniknie <czarodziej>


Chrobotanie klocków o tarcze <co?> Każde dobre (cywilne) hamulce chodzą cichutko – chyba, że się je dusi na maksa.

Ja wprawdzie nie mam Mazdy 2, ale w żadnym innym samochodzie z automatem się nie spotkałem z takim chrobotaniem.

@mazda2magda – twierdzenie, że "taki urok samochodu", czyli popularne TTTM (Ten Typ Tak Ma), to typowa odpowiedź ASO obliczona na zbycie klienta. Nie daj się tak łatwo – najlepiej pojedź do innego ASO i jeśli stwierdzą, że to normalne, to poproś o diagnozę na piśmie i niech ci napiszą, z czego to chrobotanie wynika. Bo ja jestem dość mocno przekonany, że ściemniają.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 18:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez Mati_WZL » 16 gru 2019, 16:43

child napisał(a):
Mati_WZL napisał(a):No pewnie że to normalne – jak się powoli puszcza hamulec to silnik już chce kręcić kołami ale trzymasz go klockami hamulcowymi no i w wyniku tarcia powstaje chrobotanie. Puszczaj hamulec zdecydowanym ruchem (a nie po milimetrze) i problem zniknie <czarodziej>


Chrobotanie klocków o tarcze <co?> Każde dobre (cywilne) hamulce chodzą cichutko – chyba, że się je dusi na maksa.

Ja wprawdzie nie mam Mazdy 2, ale w żadnym innym samochodzie z automatem się nie spotkałem z takim chrobotaniem.

A ja jestem w stanie wywołać Ci ten dźwięk w każdym... w końcu na tym polega zjawisko pod tytułem "tarcie"
Forumowicz
 
Od: 21 sty 2019, 16:50
Posty: 184 (1/18)
Skąd: Lubin / Poznań
Auto: M2, 1.5 90KM AT, 2018r
M3 BP, 2.0 122KM AT, 2019r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121