Rozkręcenie deski/dostanie się za liczniki

Mazda2 (2015-2019)

Postprzez MarcinJ » 7 lip 2021, 19:58

Witam,
jestem świeżo upieczonym posiadaczem mazdy 2 rocznik 2019. Auto kupiłem w fajnym stanie, z niskim przebiegiem, gwarancją itp, przez salon (odkupiony od 1 wlasciciela). Niestety auto ma ten smieszny autoalarm/immo Omega Can z mikro pilotem. I jest problem. Dostałem 2 kluczyki ale tylko jeden pilot (drugi zgubiony przez poprzedniego wlasciciela). Karty z PIN brak, wiec opcja dokupienia pilota i zaprogramaowania go chyba odpada. Podobno PIN może być jeszcze zapisany na samej centralce, tylko dostać sie do niej nie umiem. Prześledziłem kabel z diody LED i niknie on gdzieś w głównej wiązce idącej do góry za kierownicą, podejrzewam, że w okolice liczników. W związku z tym mam pytanie – czy jestem w stanie samodzielnie dostać się w tamten rejon? Udało mi się zdjąć obudowę kierownicy z dołu żeby podejrzeć jak idzie kabel, ale potem już nie wiem jak się za to zabrać. Może jest gdzieś jakiś schemat, który pomógłby mi dostać się do liczników, kto wie, czy za nimi nie siedzi centralka.
Będę wdzięczny za pomoc zanim wybiorę się do ASO.
Początkujący
 
Od: 7 lip 2021, 19:44
Posty: 2
Auto: Mazda 2 2019 90KM Skyactiv

Postprzez darrecki » 8 lip 2021, 21:42

Umiejscowienie alarmu nie powinno być dyskutowane publicznie. To moje zdanie.
Aczkolwiek mocno powątpiewam czy znajdziesz cokolwiek pod licznikiem. Daszek jest na zatrzaski, wystarczy wyszarpnąć zaczynając od najwyższego punktu. Możesz mieć delikatny problem tam gdzie jest przycisk start. Ciągniesz "do siebie".
Licznik jest przykręcony, wszystkie śrubki widać po zdjęciu daszka. Ale miejsca tam tyle, że dziecko dłoni nie włoży. Tam tylko masa plastiku i moduł GPS.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 00:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez MarcinJ » 24 lip 2021, 21:45

Dzięki,
temat ogarnięty, zdjąłem, znalazłem.
Początkujący
 
Od: 7 lip 2021, 19:44
Posty: 2
Auto: Mazda 2 2019 90KM Skyactiv

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121