Instalacja gazowa mazda 6 2.5L 186KM?

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem bezpośrednim paliwa.

Postprzez Arczi88 » 18 kwi 2023, 15:01

Cześć wszystkim, szukam opini/informacji na temat montażu gazu w mazdzie 6 GJ z 2019 silnik 2.5L 186 KM. Ktoś poleca montaż gazu do tego silnika? jak jest z regulacją zaworów? są one regulowane przez szklanki tak jak w starszych modelach mazdy? za wszelkie informacje z góry dziękuje!
Początkujący
 
Od: 18 kwi 2023, 14:42
Posty: 3
Auto: Mazda 6 GH 2.0l 2008

Postprzez gt10r5 » 19 kwi 2023, 20:56

Z tego co wiem to wszystkie skyactive mają mechaniczny luz zaworowy ale z tym nie ma problemów w przypadku gazu.
Ja osobiście polecę KME NEVO SKY DIRECT. Uniwersalną instalację z dotryskiem.
Modernizacje, strojenia lpg – 793140999
Moderator
 
Od: 5 lip 2015, 12:28
Posty: 308 (9/3)
Skąd: Zgierz
Auto: Mazda3 1.6cd 05'

Postprzez zadra » 19 kwi 2023, 22:56

gt10r5 napisał(a):z tym nie ma problemów w przypadku gazu.

Ja nie rozumiem tego co napisałeś..
Nie ma problemu z kontrolą, czy z regulacją?
Nie ma problemu, bo nic się nie dzieje?
Chyba tylko w idealnie wyregulowanej instalacji a o taką trudno (tzn o fachowca trudno, który prawidłowo wystroi instalację)..

Trzeba przygotować się na kontrolę luzów zaworowych co jakieś 20tys km (jak po 2 kontrolach nic złego się nie dzieje, to można zwiększyć przebiegi między kontrolami – tu akurat koszty nie są bardzo uciążliwe).
Jeśli natomiast po kolejnej kontroli będą widoczne różnice w wielkości luzów zaworowych to należy przygotować się na wydatek związany z regulacją zaworów.

Moim zdaniem wszelkie sugestie dotyczące bezpiecznej eksploatacji auta z lpg bez żadnej kontroli uważam za lekkomyślne proszenie się o kłopoty.

Wręcz sugerowałbym dla świętego spokoju wykonać kontrolę luzów zaworowych krótko przed montażem lpg aby mieć świadomość aktualnego stanu faktycznego.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez gt10r5 » 20 kwi 2023, 19:33

Ech, widzę że kolega niereformowalny. Wejdź sobie na lpgforum i popytaj czy rzeczywiście sprawdzają luzy (nawet kontrolnie) w skyactive. W dodatku tak często jak napisałeś. Tylko żebyś mi tu jakimś Suzuki co się rozpada na benzynie nie wyjeżdżał jako przykład ;)
Modernizacje, strojenia lpg – 793140999
Moderator
 
Od: 5 lip 2015, 12:28
Posty: 308 (9/3)
Skąd: Zgierz
Auto: Mazda3 1.6cd 05'

Postprzez zadra » 21 kwi 2023, 15:10

ech, widzę, że kolega jak zwykle nie odpowiada wprost na zadane proste pytania..

reformowalny, czy niereformowalny..
Nie spałbym spokojnie gdybym posiadając taką mazdę nie kontrolował luzów zaworowych.
Jeśli masz rację i nie ma potrzeby, to widziałbym to już przy 2-ej kontroli, czyli po 40...50tys km.
Czy musi mnie interesować, że "ktos" na jakimś "forum" nie kontroluje luzów zaworowych? To ma być dla mnie wyznacznikiem prawidłowych zachowań i dbałości o auto i własną kieszeń?
Płynu hamulcowego niektórzy również nie zmieniają przez całe życie auta, o oleju nie myślą, do wyrownawczego nie spojrzą, bo przeciez auto jest sprawne – odpala i jedzie..

Poczytaj sobie na wskazanym przez siebie forum o niezniszczalnym, pancernym lexusie zagazowanym i dojechanym na amen..
Też forum twierdzili, że niezniszczalny..
Upss..
Miało być o suzuki... <oczko>
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez gt10r5 » 21 kwi 2023, 19:58

Interwał regulacji/kontroli luzu zaworowego w silnikach bez hydroregulatorów.jest określony w serwisówkach. Tutaj nie ma filozofii.
Natomiast przy gazie zwykle ludzie zaczynają się tym interesować i taki cel był mojej odpowiedzi by nie panikować. Mazdy nie mają problemów na ogół z przedwczesnym kasowaniem tego luzu.


Ps. Co do psuyi, to niestety ale jest to przykład z czapy. To jest troszkę gość, który jest najmądrzejszy a nikt nigdy nie widział jak on te instalacje ustawia. Z resztą to chyba nawet gazownik nie jest.
Modernizacje, strojenia lpg – 793140999
Moderator
 
Od: 5 lip 2015, 12:28
Posty: 308 (9/3)
Skąd: Zgierz
Auto: Mazda3 1.6cd 05'

Postprzez zadra » 22 kwi 2023, 00:50

gt10r5 napisał(a):Interwał regulacji/kontroli luzu zaworowego w silnikach bez hydroregulatorów.jest określony w serwisówkach. Tutaj nie ma filozofii.


Teraz piszesz jak trzeba, bo gdy napisałeś :
gt10r5 napisał(a):z tym nie ma problemów w przypadku gazu.


to możnaby pomyśleć, że po montaźu lpg nie trzeba się tym przejmować..
Nalezybjeszcze dodać, że dużo zależy od podzespołów a najwięcej od montażu przez fachowca (przez duże "F" ) oraz bardzo dobrego strojenia.

Dopisano 22 kwi 2023 0:52:

gt10r5 napisał(a): żebyś mi tu jakimś Suzuki co się rozpada na benzynie

nie chciałeś suzuki, lexus też Ci nie pasuje...
normalnie jak jakaś młoda rozwydrzona laska..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez sewos » 27 maja 2023, 16:34

ja mam teraz sporo kosztów bo mi padła... kompletnie nie wiemy z kolegą mechanikiem jak to ugryźć żeby w miarę tanio to teraz wszystko poskładać... będziemy próbować ale chyba nie będzie to proste zadanie
Początkujący
 
Od: 27 maja 2023, 16:20
Posty: 1

Postprzez zadra » 27 maja 2023, 21:53

sewos napisał(a):ja mam teraz sporo kosztów bo mi padła... kompletnie nie wiemy z kolegą mechanikiem jak to ugryźć żeby w miarę tanio to teraz wszystko poskładać... będziemy próbować ale chyba nie będzie to proste zadanie

o czym Ty, kurcze piszesz?
mazda padła?
instalka lpg padła?
czy padło zupełnie coś innego?
i jaki wewnętrzny głos nakazał Ci napisać pierwszy post w tym dziale na forum mazdy.. ??
Może "suzukiem" jeździsz, bo też o takim aucie tu pisalimy.. :]
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy LPG