Mazda 6 2013r 2.0 – instalacja Omegas Direct

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem bezpośrednim paliwa.

Postprzez rafal80 » 3 cze 2018, 10:55

Witam,
Z reguły bardziej czytam forum, niż się na nim wypowiadam, ale myślę, że ten post przyda się osobom zastanawiającym się nad montażem instalacji LPG w Mazdach z bezpośrednim wtryskiem.

Kilka tygodni temu założyłem instalację LPG do Mazdy 6 2.0 Skyactiv 165KM. Po dłuższych poszukiwaniach i rozpoznaniu tematu wybór padł na instalację Landirenzo Omegas Direct. Instalacja odbyła się w Warszawie w serwisie Landi. Montaż trwał 1,5 dnia. Koszt nieco ponad 5 tyś zł.

Po kilku cyklach badania spalania i reakcji auta na gaz:

– spalanie na 100 km to 8 litrów gazu i 1 litr benzyny. 80% mojej jazdy to autostrada przy prędkości około 140 km/h, 20% to miasto.
– auto nie wykazuje dużej różnicy w jeździe. Czasem mam wrażenie jest jest nieco mniej płynne. Ale muszę się skupić na wyczuwaniu tej różnicy.
– na pełnym zbiorniku gazu przejeżdżam około 520 km.
– wlew gazu przy wlewie benzyny. Potrzebna jest przelotka. Ale raczej uda mi się znaleźć bardzo krótką przelotkę, którą przykręcę na stałe.
– po skończeniu się gazu w zbiorniku auto w trakcie jazdy płynnie przechodzi na benzynę
– silnik odpala na benzynie, po kilkudziesięciu sekundach przełącza się na gaz

Mam nadzieję, że post będzie komuś pomocny. Pozdrawiam :)
Początkujący
 
Od: 11 mar 2018, 14:05
Posty: 1
Auto: mazda 6 II sedan 2008

Postprzez Mazdan6 » 31 lip 2018, 10:03

Pytanko... na jakiej pojemności butli robisz 520km ? Ja mam Mazdę 6 kombi II 2.0 Pb 155km od miesiąca i wstępne "próbkowanie" na 140 tempomat / 90 drogi po jednym pasie z klima przeważnie na max...wynik – 9,2L LPG i 3,5L Beny przy jeździe na gazie... jak to po miesiącu powierzchowne pomiary.Do tego zdarza się agresywna jazda jak to po przesiadce z 75Km na 155 i próbie zjednania z 6 biegowym manualem mazduchy :) w kazdym "gazie" ;) –> Stag 4, 34L butla w kole zapasowym, zasięg 350KM~400KM. Zastanawiam się czy z tym piciem beny nie przesadza?
Początkujący
 
Od: 3 lip 2018, 12:04
Posty: 1
Auto: Mazda 6 II FL Kombi 2010 2.0 + LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy LPG