CX5 I gen a LPG

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem bezpośrednim paliwa.

Postprzez Robertns » 3 maja 2018, 12:27

Witam. Jakieś tam (w sumie niewielkie i mocno "nie świeże")) informacje można znaleźć w dziale LPG ale postanowiłem zapytać tutaj bo też o konkretny samochód chodzi. Ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z LPG w CX5? Ktoś zakładał może PRINS DLM lub coś V generacji? Może mógłby się podzielić doświadczeniami. Tak ,wiem że co do LPG bywają bardzo różne opinie ale ja miałem "zagazowane" swoje ostatnie 4 auta i zawsze sobie bardzo chwaliłem. Pewnie zauważyliście, że ON znowu idzie mocno w górę i np. PRINS zwróci się po ok. 40-45tys km ( jak dla mnie 2-3 lata spokojnej jazdy to nie tak znowu wiele). Zachęcam do dyskusji i wymiany ewentualnych doświadczeń.
Początkujący
 
Od: 11 cze 2013, 19:09
Posty: 9
Skąd: lubuskie
Auto: Mazda CX-5 2.0 2013 SkyPasssion

Postprzez ryba113 » 3 maja 2018, 14:39

Również jestem na etapie rozpoznania sytuacji z gazem. Jak dotąd udało mi się ustalić, że jedyne sensowne rozwiązanie to prins dlm niestety koszt instalacji jest na dzień dzisiejszy dość spory. Rozwiązania z dotryskiem benzyny pozornie taniej ale generuje koszty w postaci regulacji luzu zaworowego, wymiana szklanek itd. Jutro jestem umówiony z gazownikiem na konkretną wycenę.
Forumowicz
 
Od: 6 kwi 2018, 06:12
Posty: 181 (6/22)
Skąd: CT, EL, NO
Auto: Mazda CX-5 2.0 benzyna 160 PS AWD

Postprzez Robertns » 3 maja 2018, 15:03

Trochę informacji jest tutaj https://[...].pl/viewtopic.php?f=48&t=4636 warto poczytać wątek. Koledzy mają mazdy 6 ale to ten sam silnik. Jak będziesz po rozmowie to napisz ewentualnie jakie wnioski. Prins sporo "waży" ale jeśli robi się spore przebiegi lub auto ma być na trochę dłużej niż 2-3 lata to chyba może być warto. Sam jestem w takiej sytuacji, Ze do najbliższych autoryzowanych warsztatów przez Prinsa mam ok 130 km a przez telefon to nie bardzo chcę gadać (to już taka kasa, że wolałbym osobiście obejrzeć co, jak kiedy).
Początkujący
 
Od: 11 cze 2013, 19:09
Posty: 9
Skąd: lubuskie
Auto: Mazda CX-5 2.0 2013 SkyPasssion

Postprzez darrecki » 3 maja 2018, 20:58

Jeśli podany przez Ciebie link odnosi się do "M6F", to niestety jest on z automatu wycinany.
Osobiście proponuję (o zgrozo) przenieść się z dyskusją właśnie tam. Przy Skyactiv to u nich oprócz 6 jest też sporo CX5 i kilka 3 w Dieslu... Więcej użytkowników, większe możliwości – a u nas w przypadku tych 2 pierwszych modeli to tak trochę kiepsko...
Natomiast jak chcesz kontynuować tutaj, to jest od tego specjalny dział LPG
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 00:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez Robertns » 4 maja 2018, 09:49

Rozumiem. Proszę więc moderatora o przeniesienie tematu do działu LPG. Chętnie pozostałbym na mzadaspeed choć rzeczywiście akurat ten model naszych Mazd nie cieszy się tu jakąś wielką popularnością :(
Początkujący
 
Od: 11 cze 2013, 19:09
Posty: 9
Skąd: lubuskie
Auto: Mazda CX-5 2.0 2013 SkyPasssion

Postprzez Dzidziuś » 3 gru 2023, 15:48

Witam, ja przejechałem na LPG Prinsa DLM ponad 120 000km i wszystko pracowało idealnie ale teraz zaczęły się problemy z uruchomieniem Mazdy CX5 na gazie jak silnim jest rozgrzany .
Początkujący
 
Od: 30 kwi 2022, 10:17
Posty: 3
Skąd: Kraków
Auto: MAZDA CX5
GH 2.0 B 165KM
2015r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy LPG