Zaciśnięty hamulec, zablokowane koło CX7 2009

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Qbusiek » 30 lis 2019, 10:10

Czesc,

Mam problem z hamulcem lewy przód. Podczas jazdy blokuje koło na tyle, ze tarcza jest gorąca. Da sie jej dotknąć palcem ale jest wyraźnie gorąca przy chłodnych innych. Po kilku godzinach na postoju hamulec puszcza.

Wg mnie jest to tłoczek, kiedyś miałem taki problem w GG. Czy podzielacie opinie? Czy jest gdzies dostępny „krok po kroku” jak to zrobić? W warsztacie kazali mi kupić cały zacisk, a sama Czesc kosztuje £100.

Dziękuje za pomoc, miłego dnia :)
Początkujący
 
Od: 21 lis 2019, 20:53
Posty: 2
Auto: CX-7

Postprzez boleknalolka » 20 gru 2019, 21:31

To jest proste jak ... nie powiem co.
Potrzebne będzie pół dnia czasu, zestaw naprawczy uszczelniaczy i miejsce gdzie to można zrobić czyli jakieś imadełko żeby wkręcić zacisk i ktoś do pomocy.
Z przodu są dwa tłoczki ściągasz zacisk i sadzasz kogoś żeby delikatnie naciskał pedał hamulca. Jeden tłoczek zacznie się wysuwać to należy go zablokować żeby się nie ruszył, drugi zabezpieczyć przed wypadnięciem. Wypchnąć tłoczek na tyle żeby go można było wyciągnąć.
Rozmontować wszystko wyczyścić założyć w miarę potrzeby nowe uszczelniacze i osłony gumowe złożyć i zamontować, odpowietrzyć i jeździć.
To jedna z opcji.
Druga to zapieczone ślizgi prowadnic. Rozwiązanie jest tak chore że jeden jest normalnie w obudowie metalowej, a drugi w koszulce gumowej i to on najczęściej ulega zapieczeniu. Wyciągnąć wyczyścić jak guma uszkodzona to wymienić na nową.
(zestaw naprawczy zawiera wszystko co potrzebne)
Od siebie
Mi Jak zapiekł sie tłoczek to kosztowało mnie to wymianę łożyska.
Od tego czasu przy zmianie kół na letnie robię przegląd jak to wszystko wygląda. Zajmuje chwilę a mam pewność że wszytko działa jak należy. I tak już 5 rok.
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2013, 10:30
Posty: 32 (0/1)
Skąd: Wieluń
Auto: Mazda CX-7 2.3 2008 wer.EU
Mazda RX 8 1.3 2006

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9