Problem z ustawieniem biegu w pozycji P – Linka zmiany biegów

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez jugo1988 » 17 cze 2017, 13:07

Witam wszystkich. Od dłuższego czasu mam problem ze skrzynią w mojej Mazdzie CX 7 (rocznik 2008, wersja US). Auto użytkuję niemal codziennie, rano jeżdżę do pracy i zwłaszcza rano jest problem z przesunięciem lewarka z pozycji "P". Męża akurat nie ma w domu, bo przebywa za granicą i jak na złość dziś w ogóle nie mogłam ruszyć samochodem. Chyba z 30 minut samochód stał odpalony, a lewarek ani rusz. Wcześniej z rana musiałam czekać kilka minut, ale potem udawało się, że ta blokada w skrzyni puszczała. Był wymieniany czujnik hamulca, ale to nie rozwiązało problemu. Szybciej to działało, gdy auto było nagrzane od słońca (stoi cały czas na zewnątrz). Mąż dzwonił do serwisu Mazdy i powiedziano mu, że jest sposób, aby odblokować skrzynię ołówkiem / cienkim przedmiotem tylko trzeba gdzieś podnieść / przesunąć jakąś zaślepkę. Ewentualnie mocniej szarpnąć lewarkiem w bok, ale próbowałam – nie da rady. Bardzo proszę o pomoc gdzie znajdę ową zaślepkę i w którym miejscu próbować odblokować skrzynię ołówkiem, bo nawet nie wiem gdzie to się dokładnie znajduje? :( <płacze>
jugo1988
 

Postprzez jugo1988 » 19 cze 2017, 19:29

Problem częściowo rozwiązany. Mianowicie to linka zmiany biegów sprawiała takie problemy z wrzuceniem biegu z pozycji "P". :]
jugo1988
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9