Zamiana dwumasy na sztywne koło zamachowe

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez jasiek22 » 9 paź 2015, 21:58

Witam

Mam pytanie a razie tylko z czystej ciekawości. Czy ktoś ma albo przynajmniej słyszał coś o możliwości zamiany oryginalnej dwumasy na zwykłe sztywne koło zamachowe w naszych "Madziach"? Wiem że w innych autach jest taka możliwość , ale niestety nie znalazłem informacji czy w CX7 też już można to zrobić .
Początkujący
 
Od: 17 mar 2013, 20:48
Posty: 19
Auto: Mazda CX7 2.3 Turbo

Postprzez Vito » 13 cze 2016, 20:17

Witam,

odważy ale i poroniony pomysł. Koło dwu masowe dział jak tłumik drgań. Kiedyś w latach 80-tych były założone sprężysty, potem firma LUK wraz chyba z BMW czy Audi wymyśliła inny tłumik jakim było koło dwu masowe do sprzęgła montowane na tym samym wałku. Ta część się po prostu zużywa jak np: sprzęgło. Więc zamiana na sztywne koło spowoduje np:
1. Walenie po skrzyni biegów, a tym samym większe zużycie podzespołu
2. Obniżenie komfortu podróżowania
3. Podwyższenie drgań
4. Zużycie sprzęgła

Jeśli wygrałeś 1 000 000 w totka, to czemu nie, wymiana na sztywne koło zawsze jakieś nowe doświadczenia oraz wrażenia z jazdy (prawie jak WRC – tam nie ma dwu masy i jest rzeczywiście sztywne koło zamachowe, jednak są zupełnie inne części i podzespołowy – niemal pancerne, które z reguły mają wytrzymać i katowanie i ogromne obciążenia :) ), ale jeśli nie wygrałeś w te Lotto tego miliona może być drogo i pewnie też ciekawie zarówno na drodze jak i w jakimkolwiek serwisie. <spoko>

Pozdrawiam,

Vito
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 kwi 2014, 14:24
Posty: 61 (0/3)
Auto: Mazda CX-7, wersja EU, turbo benzyna – DISI 2.3L, 260 KM, rok produkcji 09/ 2007.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9