Problem z przełączaniem biegów – Uszkodzona dwumasa

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez boleknalolka » 2 paź 2014, 22:41

Od jakiegoś czasu mam dość spory problem ze skrzynią.
Na zimnym silniku ciężko wrzucić drugi bieg, z 2 na 3 jest wrażenie jakby tryb wciągał drugi.
Przy rozgrzanym te objawy zmniejszają się. Olej w skrzyni zmieniany 2 razy w przeciągu 2-3 miesięcy. Obecnie zalana jest syntetykiem Mobil 75W90.
Co do sprzęgła to też się dziwnie zachowuje bo na zimnym na 1 biegu jest takie wrażenie jakbym miał wciśnięte do połowy i próbował przerzucić bieg, czyli zwyczajnie nie rozprzęga.
Pompka sprzęgła raczej ok w środku sucho płynu nie ubywa jakoś znacznie tyle co się zużywają hamulce.
Zapowietrzone sprzęgło? Pedał nie opada jakoś szczególnie raczej wcale.
Nie wiem brak mi pomysłu.
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2013, 10:30
Posty: 32 (0/1)
Skąd: Wieluń
Auto: Mazda CX-7 2.3 2008 wer.EU
Mazda RX 8 1.3 2006

Postprzez stolarz » 22 mar 2015, 19:52

Witam posiadam mazde cx-7 2.3 Turbo USA 2007
Od pewnego czasu mam z nią problemy mazda stała przez około 4 miesiące nie używana w tym czasie były robione poliuretany do przedniego zawieszenia otóż mazda ma problemy z przerzucaniem biegów do 3 idzie jej sprawnie potem zaczynają się problemy przeciąga biegi ogólnie strasznie się męczy przy ruszaniu na pełnym gazie przy bardzo wysokich obrotach nie przełącza biegów dławi się moc zanika i dopiero przełącza na następny bieg komputer wykazał błąd przekroczenie maksymalnego ciśnienia doładowania pierwsze myślę turbo siada , ale mocy nie brak, nie kopci ,brak oleju w dolocie nie wiem gość powiedział ,że coś ze skrzynią i przez nią ten błąd dodam że miałem wymieniany przegub i wlali mi stary olej nie zmieniałem go ok 2-3lat na dniach będzie nowy, mazda ma ok.100000km i bardzo dużo pali ok 20l-25l ma założony filtr fujita, dodatkowo miałem malowaną pokrywe zaworów i zauważyłem ,że poci mi się przy tym czujniku po lewej stronie (chyba czujnik oleju albo wałków rozrządy) jest niby jakaś uszczelka ale obok widzę miejsce na śrubę i nie wiem czy czegoś tam nie brakuje jak macie w swoich mazdach?
Jestem zdołowany a spalanie mnie zabija zastanawiałem się nad przepływomierzem? Może ktoś miał podobny problem? Pozdrawiam
stolarz
 

Postprzez boleknalolka » 20 lis 2015, 18:45

Mój problem został rozwiązany, mimo braku typowych objawów padło sprzęgło a dokładnie dwu masa.
Wymienione praktycznie w ostatniej chwili. Jak zobaczyłem tarczę to byłem w szoku ze to jeszcze normalnie pracowało. Okładziny luźne, dwu masa praktycznie trzymała się kupy na słowo honoru.
Tak jak wcześniej na zimnym problemy z 1-2 biegiem przy ciepłym to ustępowało, ale na ciepłym takie same objawy dało się wywołać przy 4-5 tys obrotach silnika. Koszt wymiany jak wiadomo zależy od części i robocizny, u mnie z czymś tam jeszcze wyniosło trochę ponad 5 tys zł.
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2013, 10:30
Posty: 32 (0/1)
Skąd: Wieluń
Auto: Mazda CX-7 2.3 2008 wer.EU
Mazda RX 8 1.3 2006

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9